&]®®®®®®®@®®(I TO] Elckerlyc OKAPI-HOME IN - HELLAS GENT Vecht Okapi Home-In voor een verloren zaak Claudine Mortier niet te stoppen 1 Ëa Mi JÉ*I ÉÖTéwI lïIiiliSIJLH Homê*inc Overnachte transfer! en overnachte zege Mislukte topper overschaduwd door stakingsaktie scheidsrechters 1 Eerste Nationale Eerste Provinciale Dames Golfbiljart Federatie Aalst Brood banketbakkerij Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 Ct-AhlJüObl ZATERDAG 18 DECEMBER - 20U.30 Voorwedstrijd BELOFTEN te 18u.45. Derde Nationale Osiris - Skolb Houtem 70 - 54 18 Nieuwe Gazet van Aalst 1 7 december 1982 Met slechts vier punten uit de heenronde komen, betekent opletten geblazen Vooral als het behoud toch één van de princiepkwesties is van het Okapibestuur. In vele wedstrijden heeft Okapi Home-In ons reeds kunnen overtuigen dat het vermijden van de degradatie geen utopie mag zijn. Daarom wordt het HOOG TIJD aan cijferen te beginnen. Om in eerste afdeling te blijven moet men onvermijdelijk 20 punten halen. Daar zijn vele basketleiders het over eens In amper 13 wedstrijden betekent zulks voor Okapi, nog acht overwinningen. Met het verlies op Mechelen eraf, betekent zulks een 16 op 24. Principieel is die schade niet meer op te halen. Wil men er echter wat aan doen. dan MOETEN alle thuiswedstrijden ge wonnen worden. Overwinningen aan huis tegen Hellas Gent, Avanti Brugge, Anderlecht, Merksem en Mariembourg liggen in ons bereik. Voor Standard Luik willen we even afwachten wie zij tussen de lijnen brengen. Wint men ook die wed strijd dan zijn er 12 punten binnen. De overige vier moeten dan maar gehaald worden bij Kortrijk en Fleurus. Dit is meteen het maksimum dat men kan ver wachten. Anders speelt Okapi Home-In volgend seizoen opnieuw in tweede klas se. Nu blijven vleugels in gebreke Reeds een paar weken laten de grote jongens Mare Minnebo, Herman Van den Broeck en Jim Graziano een betere indruk. Met de steun van Elias en Schor- reel behaalde men dan ook hoopgeven de uitslagen. Famaey is door ziekte wat op de achtergrond geraakt. Op Mechelen was het dan ook opvallend hoe de tan dem Famaey-Elias in gebreke bleef Ge- zamenlijkhaaldenzijamperl op 16. Daar door zakte het Okapi-shot ver weg bene den het Mechels peil. In de rembound haalde Okapi het met 15 aanvallende te gen 11 voor Mechelen en in de verdedi ging nam Okapi 25 terugkaatsers tegen 23 voor Mechelen Het uiteindelijke ver lies kwam er tenslotte in het balverlies; waarin Okapi dit seizoen ongetwijfeld de kroon spant. Liefst 17 balverliezen tegen amper 5 voor Mechelen. Het beste van Aalst was dan ook te zien van Minnebo- Van den Broeck - Graziano en jawel, Pa trick Van den Bosch. De kleine Antwer penaar speelde eindelijk op zijn waarde, die van hem mocht verwacht worden. Sober en doeltreffend Als de vleugels ons nu niet in de steek laten, zit het er nog in voor Okapi. Eerste zware opdracht Zaterdag a s. wacht reeds de eerste zware opdracht voor Okapi. Winnen is een must. Met de komst van Hellas Gent, en met een totale motivatie zit het er ze ker in. De opworp is om 20.30 u. De sup porters worden in grote getale verwacht om samen met de Okapi's in eerste afde ling te blijven (A.V.H.) Osiris - Vovka Oudenaarde 63 - 42 Deze jonge ploeg uit Oudenaarde verantwoordde tenvolle haar gunstige rangschik king. Toch onderging ze zoals al haar voorgangers de wet van de sterkste. Osiris is immers onklopbaar in deze eerste provinciale. Dit mag nu zeker wel gesteld worden. Met inside play op Mortier en met De Cremer en De Moor vanop afstand bibberde de Oudenaardse verdediging op haar vesten. Bij de rust was de kloof dan ook reeds definitief te noemen 32 -17. In de tweede periode kon de kloof nog verbreed worden, via voorbeeldig interceptiewerk van Janssens en fastbreaks afgewerkt door Claes- sens. In de slotfaze kreeg de Osiris-bank zijn kans, wat echter niet weerhield dat de kloof nog breder werd. Osiris Janssens 17/De Moor 10/Naessens 2/Mortier 22/Van de Velde 2/De Cremer 6 en Claessens 4. (A.V.H.) De topper in ereklasse tussen Palace en Hand in Hand eindigde onbeslist. Frans Hereman en Jean-Pierre Steerthout zetten Hand in Hand op de goede weg. José Lannoo milderde. Peter Van der Linden zorgde voor 1-3, doch vader en zoon De Backer hielden een puntje aan huis. Verrassend was de overwinning van Cosmos bij Zandmannetjes, behaald via overwinningen van Jean-Pierre Moens, Roger Baeyens, Freddy Sae- lens en Wilfried Van Rossem. Louis Aeyels en Bruno Mertens zorgden voor de tegenpunten Leider Turbo Cars kende geen problemen met Schoonaarde, dat alleen langs Jerome Van den Abeele de eer kon redden. Meesen, Baelde, De Baere, De Cock en Jean-Pierre Cours verzekerden de Mere-overwinning. In de A-reeks ble: ven de toonaangevende ploegen aan de winnende hand Palace B won uit bij Johnyboys A met 1-5 langs Bau- wens, Van Buggenhout, Roels, Lee mans en Walraevens Patrick Kinder mans redde de Johny Boys-eer. Zand mannetje B won met dezelfde cijfers bij Cosmos B. Langs Van der Meers- sche, De Troyer, Grigowski en Bislot werd het 0-4. Franky Van Coningsloo zorgde voor 1-4. Het was tenslotte Kamiel De Kinder die de eindcijfers vastlegde. In de B-reeks tenslotte won Faber B verdiend bij Schoonaarde B. De spanning was er nochtans te snij den. Hendrik Van de Wiele zette de Faber-jongens op winst. Doch Geor ges Vervaecke en Dirk De Troyer rea geerden. Julien Legiest stelde gelijk en Guy en Gerbrand De Sutter haal den de punten uit de brand (AVH) Uitslagen Erereeks Welkom - Moorsel 1-5 Koszen - Leeuwkens 2-4 Zandmannetjes - Cosmos 2-4 Palace - Hand in Hand 3-3 Turbo Cars - Schoonaarde 5-1 Corso - Scotching 0-6 FF. 82/25/27 SPIJSHUIS - RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH s 053-77 18 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St -Antoon Kikkerbilletjes 82/24/17 Open van 11 30 tol 14.30 en van 18 Gesloten dins- woens en zondagavond OKAPI t - Supporters allen op post TAPIJTSUPERMARKT De komst van trainer-coach Willy Ivens schijnt bij Osiris geen windeieren te brengen. Na een paar overwinningen-met-één-punt, volgden een paar verrassende nederlagen, doch Brussel en Gent zijn ook in één dag niet gebouwd. Met de komst van het hoog gekwoteerde Skolb Houtem, heeft Osiris voor liefst twee verrassingen gezorgd. Eerstens met de komst van een nieuwe speler, die voorheen bij Maccabi akteerde. Een 27 jarige vleugel die nog moet inte- Willy Ivens had goed gegokt, door Dirk greren. Hoe hij bij Osiris geraakte is voor alsnog onduidelijk en zal ons waarschijn lijk deze week volledig duidelijk gemaakt worden. Tweedens door bezoeker Hou tem een afstraffing toe te dienen, waar over aan Vilvoordse zijde nog zal nage dacht worden. Is Osiris dan toch nog een titelkandidaat Weinig kans, maar met de terugronde voor de boeg zal er toch rekening moeten mee gehouden wor den. Het is niet door sterke individuele prestaties dat Osiris de match won. Eer der op kollektief en vooral op defensief vlak werd de overwinning een feit Coach Ongenaet op springveer Broeckx uit te spelen en Paul De Geest als lijfwacht aan Peter Van Steenwinkel mee te geven. Resultaat, de anders zo hoog gekwo teerde Vilvoordse lange jongens kwa men nu respektievelijk aan 2 en 11 punten. Na een gelijkopgaand begin 6-6 na 4' kon Osiris langs een zeer doeltref fende Dirk Ongenaet een eerste kloof slaan 12-8. Dank zij Jo Van Hulle kon deze voorsprong uitgesponnen worden tot 23 - 12 aan het kwartier Een bewijs alleszins van de verdedigende lokale kracht. Skolb scoorde slechts tweemaal in volle 9'. Aan de rust konden Van Cam- penhout en Dirk Van Steenwinkel nog even voor bezoekende hoop zorgen 27 - 18. Ongenaet en Temmerman lieten Osi ris de definitieve kloof maken 36 - 22 na 7' en toen Peter Van Steenwinkel toch even uit de greep van Paul De Geest geraakte sloeg Houtem met zijn laatste krachten terug 39 - 31 na 9'. Doch Jo Van Hulle reageerde gepast en zorgde aan het kwartier voor definitieve 53-37 cijfers. Toen werd de verdediging wat losser ge laten, zodat uiteindelijk nog een derde klasse-score kon bereikt worden. Vol gende zondagnamiddag reist Osiris naar Pitzemburg. waar met nieuwe winst de top van de klassering opnieuw in het zicht komt. OSIRIS Temmerman 14/Van Hulle 19/ De Geest 5/V.D. Weeën 2/Ongenaet 21 Rijckbosch 3/Borgers 6. (A.V.H.) Een zeer beperkte laatste speeldag van de heenronde, met twee forfaits waaronder een verrassende (deze van Borghmans tegen Terlinden), en een eerder verwachte (deze van De Klok tegen 't Snoepertje). De Nachtwacht verloor in de laatste minuten tegen Olfit. De top per van de week waarover hieronder meer ging naar leider De Hoorn, en de wedstrijden Cockpit Zorba-Torenhof en Hugh's Villa tegen Den Beiaard gingen niet door, gezien de afwezigheid van de scheidsrechters. Gaat het om een stakingsaktie scheids rechters Zonder dat er werkelijk panelen boven gehaald werden en grote betogingen ge houden werden, kan men wel van een staking spreken. Alles kwam en gebeur de als volgt In zijn oorspronkelijk imago werd het liefhebbersverbond opgericht voor spelers, die ooit basket beoefenden en voor mensen, die nooit doorstootten tot een eerste ploeg. De arbitrage, die men destijds kreeg was verre van goed, doch aangepast aan de omstandigheden te noemen. Zoals alle liefhebbersverbon den evolueerde ook dit enige Belgisch Basketballiefhebbersverbond. De kwan titeit steeg, doch ook de kwaliteit. Spelers werden ingehaald, om maar een paar namen te noemen. Marc Cornells. Bert Troch, Paul De Neve, Paul van den Bor- re, Gust Van Gijseghem. Hiel. Frans Ver hulst, Benny Sterck, en nu laatst Herman Van Keer. Guido Bieseman en Edwin Schorreel. Naargelang de evolutie zag men het peil van het spel groeien Het peil van de scheidsrechters daarentegen dalen Zover zelf dat men ging schroeven aan de vergoedingen Door die vergoe dingen te verhogen bereikte men echter het omgekeerde effekt In plaats van zich meer in te zetten voor de wedstrijden. gingen de scheidsrechters het wat ge makkelijker opnemen Men liet de ex-ve detten hun kibbeltje slaan en wanneer het te erg werd. greep men in met tech nische fouten uitdelen en uitsluitingen, die niet van de poes waren Resultaat, de ploegen begonnen zich tegen de scheidsrechters in te stellen, met het hui dig resultaat De scheidsrechters zijn het beu iedere wedstrijd uitgekafferd te wor den door spelers, die gezien hun ervaring denken dat hen alles toegelaten is. An derzijds zijn de ploegen het beu. scheids rechters te dulden die alleen er staan om hun centen in ontvangst te nemen en voor de rest van basketregels niets die nen af te weten Resultaat onenigheid in bepaalde ploegen, met een tekort aan spelers als gevolg Anderzijds scheids rechters, die pertinent weigeren bepaal de of zelfs alle ploegen te leiden Het bewijs hiervan vindt men in de voor bije week Twee wedstrijden met forfait wegens gebrek aan spelers. Twee wed strijden die doorgingen doch waar ka baal niet uit de lucht was, met uitzonde ring van de topper. Twee wedstrijden die niet doorgingen wegens afwezigheid van de aangeduide scheidsrechters. Bete kent zulks het einde van het tienjarig liefhebbersverbond Alles laat zulks uit schijnen Zover is het echter nog niet en in zeven haasten werd een spoedverga dering bijeengeroepen. Uitslag hierover volgende week De topperBBC. Sint-Antoon - BBC. De Hoorn 52 - 71 Zoals wij in onze titel laten uitschijnen, was het wel degelijk een mislukte topper De reden hiervoor dient met gezocht in de kwaliteit van het spel. wel in de aan wezige spelers Leider De Hoorn, be groette wel het wederoptreden van Van der Speeten. doch moest steeds de dien sten missen van Ronny Veillefon BBC. Sint Antoon was verloren vanop voor hand. want zij mistten naast Mare De Smedt. ook toprebounder en -scoorder Guido Bieseman Meteen had Herman Van Keer vrije loop, want noch Guido Schelfthout. noch Kiekepoos waren bij machte de Okapi-oude glorie te stoppen Zulks resulteerde onmiddellijk in een 0-6 De Hoorn-voorsprong. Hoe Rubbrecht en Renders zich ook weerden, niets baatte In de tweede periode een zelfde situatie, met opnieuw Van Keer, goed voor an dermaal 16 punten, nu flink gesteund door Danny Huylebroeck. Aan de over zijde kreeg Steurebaut iets meer vrijheid, en konden Renders en Kiekepoos in de laatste minuten de pil wat vergulden. Toen De Hoorn bij een maksimale 41 - 67 voorsprong zijn oude glorieën Van Wambeke. Huylebroeck en Roosen liet opdraven en Van Keer langs de lijn haal de kon Sint Antoon de nederlaag alleen wat aanschouwelijker gaan maken.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 18