OPTIEK DELENS PEDILUX 18 personeelsleden worden nog vlug benoemd Ringafsluiting laag rendement Opnieuw voor meer dan 9 miljoen leningen EDDY Gazet aan qafet 053/21 08 88 D'Haeseleers open brief Oude Garde stak benen onder tafel TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT De verdienstelijkste al bloeiend gegroeiden verzameld NIEUWSTRAAT 60 AALST ^xcomfortsch oenen \voetverzorging \steunzolen "Xorlhopedisch maatwerk -xspataderkousen Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus wil ik een abonnement op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst 17 december. 1982 Op de agenda van de laatste besloten vergadering van deze legislatuur stonden nog heel wat benoemingen ingeschreven. Blijkbaar wil het stadsbestuur van de gelegenheid gebruik maken om een ganse reeks personeelsleden, die reeds op proef aangeworven werden definitief te benoemen. Tot de nieuw benoemden behoren o.a. ingenieur Mare Van Ginderdeuren, conducteur Emiel Vereecken, controleur Annie De Backer, Adjunkt-con- troleurs Franpois Buys, Marc Janssens en Michel Van Overwalle, en de tekenaars Marie-Paule Baeyens en Wilfried Callebaut. Neef wordt wel in disponibiliteit gesteld ingevolge arbeidsongeval, terwijl op 22 In de openbare bibliotheek worden Danielle Van der Gijlen en Maria Van Gijseghem in vast verband benoemd. Terwijl tenslotte het administratief kaser definitief uitgebreid wordt met de perso neelsleden Annie Paduwat, Myriam Roe- landt. Nora Van der Meirsch, Vera Van Kut, Nicole Vertongen, Marleen Bon- naerens. Peggy Goosens en Christiane Janssens. Deze aanwervingen worden natuurlijk niet gekompenseerd door een gelijk aan tal afvloeiingen, pensioneringen of over- lijdens. Geoefend arbeider Leopold De november jl. Paul Schandevijl (onderbu reauchef-tekenaar) overleed. Belangrijk nieuws is ook dat Henri Van de Perre, attaché bij de dienst feestelijk heden. met ingang van 1 januari 1983 ontslag verleend werd teneinde zijn rech ten op pensioen te kunnen laten gelden. Dit pensioen hinq reeds lang in de lucht, maar blijkbaar heeft één van de bekend ste personeelsleden van de stad Aalst gewacht tot wanneer de nieuwe be- stuursmeerderheid bekend werd om zijn pensioen aan te vragen. Tot slot wezen nog vermeld dat zowel Marleen Van der Vincken als Romain Mortier in disponi- bliteit gesteld worden wegens persoon lijke aangelegenheden, de eerste voor 1 jaar, de tweede voor 6 maanden. Raad van state Verrassend in de agenda van de gehei me zitting is ook dat de stad Aalst de bedoeling heeft een annulatieberoep in te dienen bij de Raad van State tegen een aantal besluiten van Minister Galle waarbij een aantal benoemingen defini tief vernietigd werden Het betreft hier de benoemingen die on langs gebeurden van 1 ecologiste, 1 hulpkonservator en 1 politie-assistente. Volgens de Minister waren deze benoe mingen strijdig met het algemeen belang en beantwoordden zij niet aan dringende noodwendigheden. De stad is het hier mee niet eens.(MP). Krijgt Aalst al dan niet een (sluitende) ring Enige jaren terug was die vraag brandend-aktueel en werd vanuit milieuhoek ferm geprotesteerd tegen elke eventuele aantasting van het Osbroeknatuurgebied. Een re cente «Kosten-batenanalyse van de verdere uitbouw van het Belgisch wegennet» (uitgaande van het Ministerie van Openbare Werken zelf) zette die ringafsluiting op de 279ste plaats qua rendement (op 414 geplande wegenwerken in totaal). De «N719» (Oostelijke verbinding N10 wel het geval geweest dan was welhch' met N60 te Aalst) krijgt een rendements- een negatieve ratio het resultaat ge ratio 2, 3. Vergelijk met de uitersten de «kleine ring rond Antwerpen; verbetering uitrit te Borgerhout» is met 197.7 super- rendabel, de «verbinding N178-N7 te Ruisbroek» skoort daarentegen nega tief 7.0. Wat dit betekent In elk geval dat de ringafsluiting géén dringende noodzaak is. Het (toch nog) positieve rendement kan bovendien in twijfel getrokken wor den. De gehanteerde methode van kos- tenbaten-analyse brengt aan de kosten zijde bv. enkel onteigenings-, konstruk- tie- en onderhoudskosten in rekening; geen sociale en milieukosten Ware dit weest. (ter informatie de baten werden berekend aan de hand van tijdsbespa ring voor de weggebruikers, besparing op slijtage en onderhoud van voertuigen, brandstofbesparing voor het wegver keer. besparing op verkeersongevallen en verbeterd komfort voor de weggebrui kers. De anti-ring-ers hebben weer een argument bij(P.D.) vdrvolg van p 1 «Mijn laatste vraag aan alle Aalstenaars sla de handen in mekaar, doe er iets aan en geef minstens in alle omstandigheden het goede voorbeeld Zelfs dan zullen er smartelijke ongevallen zijn en zullen we wroeging hebben en diep geschokt zijn bij het aanschouwen van een kind dat helemaal verminkt badend in zijn bloed, naast een verhakkelde fiets op de straat stenen ligt», Ja moeders, daar doen we iets aan Met z'n allen aldus het slot van Burgemeester D'Haeseleers open brief. (MP) De laatste gemeenteraad van 1982 diende negen leningen goed te keuren voor een totaal bedrag van 9.089.000 fr. Een som van 3.554.000 fr. had betrekking op toelagen aan de kerkfabriek van Heilig Hart en Hofstade voor restauratiewerken aan beide kerken en voor de restauratie van het kerkinterieur van de O.L. Vrouwkerk te Nieuwerkerken. aanleggen. De bedragen van de volgende leerlingen waren in verhouding niet zo hoog. Zo diende men 326.000 fr. te lenen voor de aankoop van signalisatiemateriaal. 345.000 fr. voor erelonen voor het opma ken van de BPA's Denderland en Indus- Herzieningen aan de restauratiewerken in hei "Huis van Langenhoeve" vergdei, een nieuwe lening van 2 miljoen terwijl er 1.803.000 fr. meer dient geleend te wor den ingevolge meerwerken en herzienin gen voor de centrale verwarming en kli- matisatie in het Kultureel Centrum. Ingevolge een vonnis van het Vredege recht van 20-10-1982 dient 900.000 fr. betaald te worden voor de gerechtelijke onteigening van gronden aan de School straat en Bredestraat te Nieuwerkerken. waar de stad Aalst een sportkomplex wil triezone te Hofstade (3de en 4de schijf) en 161.000 fr. voor erelonen voor het op maken van de BPA's Valerius De Saede- leerstraat (5de schijf) Schaarbeek (3de en 4de schijf) en Paddenhoek (4de schijf) (M.P Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bediening gratis Verantwoordelijke uitgever v.z.w. Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Reinaertdreef 4, Aalst Redaktie, Publiciteit en Abonnementendienst Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel. 053/77 62 94 1 jaar 1.000 fr. 6 maanden 550 fr. 3 maanden 300 fr. per nummer 25 fr. In de salons Carlton had vorig weekend het jaarlijks banket plaats van de muziekmaatschappij De Oude Garde. Traditiegetrouw met de nodige speeches en drinks. (OJ) Met een banket m hun lokaal Sint-Martmuskring, Korte Zoutstraat. beëindigde de Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeienddit werkjaar. De heer De Vos Herman (afgevaardigde Fedekomreikte medailles uit voor 35 jaar trouw lid maatschap aan Edmond Neetens, Leon Van Den Bosch en Arthur De Troch. De heer Polidor Sonck hield het reeds 50 jaar vol, en ontving hiervoor de medaille van Ridder in de orde van Fedekom». (OJ) 3/17 OO x oedilux kerkstraat 18,9300 aalst \tel053/21.59.23 III llllllllllllllllllllllllllllllllllll II llll"l'll!l"lll'""llll"'"ll nieuwe. Onafhankelijk weekblad voor Oroot-Aalat Een uitgivi vin v.iw. Ad lk neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. lk stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. JIIUIIIIIIIIIUIIItllllllltUIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIItlllllllllUllllltlllllllllllllllllllllllllllIllltllllllMIIIIIIIIIIII

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2