BLANCQUAERT 4 UlijiillfillÉNif Zo'n ANDERE beurs... Louis Lockefeer-Vinck Over krisis, uitwegen en tegenstroom 80.000 afwezigen te Aalst Hobbytentoonstelling T.T. Kringgeen enkele verzamelaar van telefoonboeken aanwezig Van Den Brulle-Hagens Sint-Jorisstraat 11, 9300 Aalst Tel. 053/78 65 06 Alles voor het kantoor Vrijheidstraat 41-43 AALST Olympia Tel. 053/21.40.82 TAXI WBILILY PERFECTE BEDIENING - VEILIG THUIS Stationsplein 7 9300 AALST Vloeren Faience Gevelsteen Marmer Tabletten Trappen EINDEJAARSACTIE Tel. 053/70 42 10 GEERINCKX VERZEKERINGEN Franse leerboeken gevraagd 4 Nieuwe Gazet van Aalst 1 7 december 1982 Inflatie van boekenbeurzen Vlaanderen's leeshonger wordt allang niet meer alleen gestild door de «Vlaamse Boekenbeurs» die in november het Antwerpse Internationaal Bouwcentrum vol leesvoer stopt. Er kwam «het Andere Boek» (kleiner, kieskeuriger, alternatiever maar onderhand óók al jaarlijks) en in menige gemeente werd al eens een mini-boekenbeurs ingericht. De vlag dekt evenwel niet altijd de ressante aktiviteiten brengen. Infor- lading De Vlaamse Klub hield bv. matief en animerend...». Daar komt bij anderhalve maand geleden in Wieze dat behalve Vredesboeken en Kama- óók 'n boekenbeurs, al kon die in één kafeezaaltje In Aalst richtte de Cultu rele Centrale al een paar keren een boekenbeurs (met maatschappijkriti sche inslag) in, in de Parochiezaal aan de Zonnestraat werd dekanaal al eens een religieuze boeken-, platen- en posterbeurs georganiseerd, noem maar op. OXFAM-Wereldwinkel houdt dit weekend voor de derde keer een «boeken- en geschenkenbeurs». Is dat nog wel een vermelding waard «We doen duidelijk wat méér dan alleen maar veel boeken op tafels leg gen», zeggen ze bij Wereldwinkel, «in de marge van de beurs willen we inte- gurka-strips (die je ook wel elders vindt) nog stééds heel wat boeken niet in de «gewone» boekhandel te vinden zijn. Om plaatsgebrek trouwens ook niet in het kleine Wereldwinkeltje aan de Hopmarkt. En de winst Je vergeet 't bijna, maar Wereldwinkel heeft enkel de Derde Wereld als winstoogmerk. De derde editie zet de krisis te kijk, de vorige hadden het betere jeugdboek respektievelijk Centraal-Amerika als breed thema. Wegens de ontmoedigende ervarin gen in de kelder van 't Groen Kruis TE KOOP of TE HUUR zitmaaiers, grasmaaiers, bosmaaiers, maaibalken, gazonverluchters, bor- duursnijders, accuscharen, heggescharen, gazonkeermach., komposthas- kelmach., ploegen, freezen, motoculturen, sproeiers, stroomgroepen, water pompen, tuinslangrollers, snoeischaren, strooiwagens, gazonrollers, tuin meubels, kruiwagens, boomzagen, houtklievers, kliefhamers, ketting op maat, slijpen van kettingen, kettingolie, 2-tactolie, bijlen, klein materiaal. Eigen hersteldienst. Open van 9 tot 19 u. Ook op zaterdag. Tuincenter Et. Van Gucht. P. Corneliskaai 13, Aalst. Tel. 053/77 32 94 (tussen St. Anna- brug en Zwarte Hoekbrug). 82/23/15 Klein- en grootmeubel op maat Restauratie oude meubelen Brocante Atelier en magazijn Neerveldstraat 5, Erpe-Mere Vakhandel tel. 053/21 98 i Kasregisters - Fotokopie - Stencileer- reken- en schrijfmachines O Eigen Hersteldienst International 82/24/14 Tel. 053/77 82 36 Gedurende de maand dec. 1982 speciale kortingen op vloeren en faiencetegels van 10 tot 20 Grote Baan 194 9390 Herdersem-Aalst verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst (waar de vorige edities plaatsvonden) werd nu voor centrum Netwerk geop teerd. Er wordt véél volk verwacht (vooral voor de voorstelling van Van Hoorick 's Memoires zaterdagavond), al zal steevast een deel van de bevol king dit slag van initiatieven als «mar ginaal» afdoen... (P.D.) Boeken- en Geschenkenbeurs Krisis Dat is Hom dat failliet ging, stakende vakbonden, jeugdwerkloosheid, vrouwen van de dop gegooid... Krisis, da's stof voor doemdenkers en een reden voor ekonomisten om zich bij (of om) te scholen. De derde Boeken- en Ge schenkenbeurs van OXFAM-Wereldwinkel is eraan gewijd. Zelfs de «krisis» laat zich in geschenkpapier stoppen... Van vrijdag 1 7 tot en met zondag 19 december gaat die beurs door. De vorige edities waren in de kelder van 't Groen Kruis; nu is 't in het Netwerk centrum. Het scenario blijft ongewij zigd permanente tentoonstelling van boeken en informatie allerhande, pla ten en andere eventuele geschenken. Daarenbovenaktiviteiten, en dat kan zowel een debat zijn als kinderanima tie. Een programma (letterlijk) goed voor drie dagen dus Vrijdag wordt gedebatteerd rond «uit wegen voor de krisis» m.m.v. J. Van Geertsom (ABVV), P. Van Tittelboom (ACV) en F. Moulaert (Polekar). Mode rator is Piet De Moor van «De Nieuwe». Zaterdagnamiddag zorgt de Werk groep Gastarbeiders voor kinderanima tie. s Avonds signeert Bert Van Hoorick zijn memoires «In tegenstroom» (zie recensie in ons blad van vorige week); toelichting door W. De Brock (in sa menwerking met CSC De Rank). Zondagnamiddag spreekt Stefaan Van den Bremt over Gabriël Garcia Mar- quez, die in oktober '82 de Nobelprijs voor literatuur toegewezen kreeg. Hierbovenop is er doorlopend ten toonstelling over oud en nieuw fascisme,, video's en kindertekeningen. Misschien zal zo'n Beurs vooral aan tonen dat «krisis» niet «dieptepunt» betekent, maar «keuze». (Kijk maar in het Griekse woordenboek). Keuze tus sen maatschappijvormen bv.... (PD) Nog Franse handboeken op zolder of in de kelder Of Franse werkjes over (bv.) aardrijkskunde, geschiedenis, enz. Mogelijks vang je er zelf niks meer mee aan, maar een Zaïrese alfabetisatiegroep in Businga (Noord- Ubangui) zou die okkasietjes erg goed kunnen gebruiken Via persoonlijke kontakten leerde een- ken bekomen. trum Netwerk die groep kennen, 't Gaat om een groep, opgezet door een twaalf tal mensen sinds september '81die aan alfabetisatie doet in het Busingagebied (50.000 inwoners, waarvan 20.000 ste delingen). De nood aan een eigen bi bliotheek wordt heel sterk aangevoeld. Voor 1982 kreeg men van de bisschop van Molegbe 20.000 fr. om zich wat boe ken aan te schaffen. Ook uit de plantages kon men een aantal tweedehandsboe- Netwerk - dat in eigen stad het socio- kultureel leven wil bevorderen - wil via steun aan dit projekt ook hetzelfde doen met de derde wereld. Men wil een (zo groot mogelijk) boekenpakket samen stellen, met Uw medewerking. Ook fi nanciële bijdragen zijn welkom 001 - 0987137-44 van Netwerk, De Ridder straat 28. 9300 Aalst met vermelding «Boeken voor Businga». Wereldwinkel. Pax Christi, het ABOS en WACHTDIENST DOKTERS Aalst Dr. M. Jacob, Botermelkstraat 70, Aalst, tel. 78 91 86: vrijdag 17 december vanaf 20 uur; zaterdag 18 december vanaf 8 uur 's morgens; zondag 19 december de hele dag tot maandag 8 uur 's mor gens; maandag 20 en dinsdag 21 december vanaf 20 uur; woensdag 22 december vanaf 12 uur; donderdag 23 december vanaf 20 uur tot en met vrijdag 24 december om 8 uur 's mor gens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Vanholder, Hoogstraat 52, Haaltert. Tel. 21 75 70: zaterdag 17 en zondag 18 december 1982. Hofstade, Gijzegem Dr. B. Roggeman, Steenweg naar Dendermonde 55, Gijzegem. Tel. 70 33 55: zaterdag 17 en zondag 18 december 1982. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. De Cang, Grote Baan 226, Herdersem. Tel. 78 72 00: zaterdag 18 en zondag 19 december 1982. Nieuwerkerken Dr. De Winter, Dorp 3, Nieuwerkerken. Tel. 21 20 06zaterdag 18 en zondag 19 december 1982. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 18 december om 9 uur tot zaterdag 25 december om 9 uur: De Vos, Sint Kamielstraat 30, Aalst Asselman, Dwarsstraat 69, Dender leeuw Schrurs, Brusselbaan 91Hekelgem D'Haeseleer, Hoogstraat 50, Haaltert De Spiegeleer-Kinget, Markt 13, Lede WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST H. Brunau, Wellekensstraat 9, Aalst. Tel. 21 78 32 zaterdag 11 december van 14 tot 18 uur en zondag 19 december van 9 tot 12 uur. WACHTDIENST DIERENARTS Dr. J. De Mey, St. Jobstraat 260, Aalst. Tel. 77 94 37 (bij afw. 21 29 24): zaterdag 18 en zondag 19 december. ACOD steunen mee dit projekt. U bent met Uw boeken zeer welkom op... de boekenbeurs, dit weekend, maar uiter aard ook tijdens Netwerk's gewone ope ningsuren. (PD) Vrijdag II. ging in de Sint-Annazaaleen erg boeiende Guatemala-avond door. Inrichters waren het Guatemalakomitee, Wereldwinkel en HAK. Eerst toonde Irma Van Paepegem, die twaalf jaar in het Midden-Amerikaanse land werkte, een korte diareeks. Op die manier kregen de aanwezigen inzicht in de Guatemalteekse problematiek een wanhopig volk wil zich kost wat kost be vrijden van zijn binnen- en buitenlandse onderdrukkers. Burgeroorlog dus, met al le gruwelijke gevolgen vandien Daarna vertelde Maria Guzman, een 16- jarige Guatemalteekse, over het trieste lot van boeren en arbeiders in haar land. Maar vooral had deze Quinché-indiaanse (zelf lid van het CUC komitee voor boe- reneenheid) het op een vaak ontroerende wijze over de verbeten vrijheidsstrijd van haar volk. Maria's woorden werden prima uit het Spaans vertaald door Rat Allaert. scheu- tist. die ook degelijke achtergrondinfor matie over de toestand in Midden-Ame- rika verschafte. Deze man hekelde scherp de Belgische wapenleveringen aan repressieve regimes en de onmacht van onze minister van buitenlandse za ken om iets voor Serge Berten (ontwikke lingshelper, verdwenen in Guatemala) te doen. Een erg boeiende avond, we schreven het al. Aanwezig een twintigtal mensen waarvan de meesten van buiten Aalst. Opnieuw moesten we konstateren dat vrijwel geen enkele Aalstenaar geïntere- reseerd is in de Derde Wereld-proble matiek. Misschien worden we wakker in het jaar 2000, wanneer negen tienden van de wereldbevolking in de Derde Wereld zal wonen (VdB) Wél vertegenwoordigd op deze zesde uitgave van dit gebeuren waren standjes vanwielertoerisme, wandelen, voetbal, hengelen, tennissen, bowling, lederbe werking; petanque en schilderen. En dit rijke gamma van vrijetijdsbestedingen werd bezichtigd door tal van perrsonahteiten De wielertoeristen organiseerden dit jaar 40 ritten. De trouwste deelnemer was Hoebeeck Paul, die in 32 ritten een afstand van 2.750 km. bijeen fietste (OJ) Een van de opgemerkte kunstwerken uit de tentoonstelling. Pie Klak, werk van dhr. Voet. (EL)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4