GIRA Starten Je zou d'er van opkijken B.G.J.G.-Hofstade niet raken aan gezinsrechten Sofie heeft een betovergrootmoeder vzw Totaalgeneeskunde «Verander de wereld begin in uw stad HET REKLAAMBLAD p.v.b. Hofstaadse agenda Vijfgeslacht te Erembodegem 1990 F D: onmisbaar ard of kachel 100 x 100 cm. 4.400 fr. 100 x 50 cm. 2.200 fr. 0 110 cm. 4.400 fr. BTW inbegrepen Sint-Jorisstraat 12-18 mocht je weten wat wij naast de Nieuwe Gazet van Aalst drukken en kunnen drukken typo- offsetdrukkerij Nieuwstraat 19, 9310 LEDE s 70 01 71 - 21 37 87 Alle inlichtingen en prijsbestek zonder verplichting. 6 Nieuwe Gazet van Aalst 1 7 december 1982 De jaarlijkse algemene vergadering van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, afdeling Hofstade, had plaats op vrijdag 10 december. Zoals gebruikelijk werd door de heer Van Caeckenberghe een overzicht gege ven van het voorbije werkingsjaar, terwijl ook reeds gekeken werd naar de inhoud van hetgeen in 1983 op het programma staat. De voorzitter liet er geen twijfel over bestaan dat de Bond in Hofstade leeft en actief is, met 327 leden-gezinnen. Op plaatselijk vlak orga niseerde de afdeling meerdere aktiviteiten, zo bijvoorbeeld de succes rijke kooklessen voor mannen, de fietstocht in de maand juni en onlangs nog de auto-arme zondag. Radio Hofstade Fanbal op zaterdag 18 december 1982 vanaf 19 uur. organiseert Radio Hofstade haar tweede groot fanbal in de zaal Welkom, Hoogstraat. Volgende vedetten treden op Bobby Prins, Roy Payne. Benny Scott en Paul Roeland. Inkom 50 frank en gratis tombola met 100 waardevolle prijzen. 1 e prijs een draagbare zwart-wit T V. Davidsfonds. Op vrijdag 17 december 1982 verwacht het Davidsfonds allen die belangstelling hebben voor, of meer informatie willen over CHIPS. In de zaal van de meisjesschool wordt om 20 uur een film vertoond «Chips, nu wordt het menens». De film konfronteert de kijker met een nieuw gegeven in de samenleving en schetst kort de ontwikkeling die leidde tot de chips Nadien wordt o.l.v. een gespreksleider verder van gedachten gewisseld over de vertoonde film en de problemen die ons te wachten staan. Inkom gratis voor leden op vertoon van gezinskaart; anderen 50 fr. Planning. Zeldzaam zijn de verenigingen die op voorhand een nauwkeurige plan ning maken en zich daar ook aan hou den. De Bond van Hofstade doet dit wel. Ten gepaste tijde wordt de lezer daarom trent nader geïnformeerd. Thans kan het volstaan te wijzen op de hoofdaktiviteit van 1983. namelijk «De week van de vei ligheid rond het kind» die begin mei wordt georganiseerd. De Rijkswacht van Gent zal zijn medewerking verlenen en er wordt ook een beroep gedaan op de plaatselijke scholen, het gemeentebe stuur. de politie en de oudercomités. Een werkgroep voor deze week wordt weldra samengesteld. Gezinsbelangen. Op de vergadering werd opnieuw bevestigd dat de Bond waakt over de gezinsbelangen. In de huidige sociaal-economische situatie wordt het als een plicht gezien de in het gedrang komende gezinsvoorzieningen met man en macht te verdedigen. De Bond neemt niet dat er aan de essentiële rechten van de gezinnen wordt geraakt. De heer E. De Wasch, financieel adviseur van de Bond, had het op zijn beurt over de be dreiging van het gezinsinkomen. Hij schetste vooraf in het kort de benarde financiële situatie van het land om daar tegenover de Bond te schetsen als een organisatie die als enige het gezin verde digt om het gezin, zonder met zichzelf in konflikt te komen. De voortdurend wis selende politiek van de regering werd getekend. De adviseur wees daarom op de ernst die door de Bond aan de dag gelegd wordt met betrekking tot de opvolging van de wijzigingen van de maatregelen over het kindergeld, fiscaliteit, woningfonds, re- duktiekaarten enz. Was de technische en becijferde toe spraak soms somber, toch besloot de heer De Wasch optimistisch door te zeg gen dat Vlaanderen nog steeds aan de top staat op gebied van werkkracht. (A.D.B.) 100 x 100 cm 3990 F 100 x 50 cm 110 cm 3990 F BTW inbegr Vervaardigd uit gemalen en geperste leisteen is deze 20 mm dikke vloerplaat het enige wat u nog ontbreekt om uw haard of kachel nog beter tot zijn recht te laten komen. Daarenboven is deze Marmorino vloerplaat krasvrij, breekt ze niet, vraagt ze geen onderhoud en beschermt ze uw tapijt, vloer of parket tegen de warmte-afgifte van uw kachel. Leverbaar in 3 standaardmaten past ze ook onder uw kachel. AAI <ÏT s 053/70 08 74 Sofie Melckebeeck is twee maand jong, en weet er natuurlijk nog niks van ze zorgde te Erembodegem voor een vijfgeslacht in de vrouwelijke lijn Haar moeder, Pa tricia Staessens. is er 18. Virginie werd op 40 jaar grootmoeder, overgrootmoeder Jeanne De Coster is drie maal twintig en... betovergrootmoeder is de 82-jarige Virginia Brijdenbach. Samen glunderend op de foto in café Industriepark op de Ninovesteenweg, waar de familie een goeie twee jaar geleden zijn thuishaven van maakte. Geboren en getogen Erembodegemnaars zijn het niet, want vroeger woon den ze in Denderleeuw, en de fiere Virginia Brijdenbach spreekt met een onvervalst Brussels aksent. Haar hartewens «Ik zou 101 jaar willen worden, en nog het zesde nageslacht willen zien. Ik ben nooit van mijn leven ziek geweest, en dus zal dat wel gaan Dat wordt dus een artikeltje voor onze editie van het jaar 2000. Hoop doet leven (kn) 7 enthousiastelingen beantwoordden deze oproep van de Antwerpse vereniging voor totaalgeneeskunde en stichtten de vzw «Vrede Ge zondheid - Afdeling Hermes Aalst», Grote Markt 27. De doelstelling van deze gloednieuwe vereniging vinden we in hun naam terug streven naar vrede en gezondheid, stre ven naar een harmonie tussen de ver schillende krachten die lichamelijk en geestelijk aanwezig zijn, en dit door ge bruik te maken van drie middelen - een vrije geestesontwikkeling - liefde - een zuiver leefmilieu en zuivere voe ding Tot hier volgen ze de vereniging voor to taalgeneeskunde, maar ze gaan verder. Ze willen ook nog werkgroepen oprichten die zullen werken rond verschillende the ma's. Hier wordt vooral gedacht aan zelf hulpgroepen, aan pendelen, magnetis me en helderziendheid. Voorts willen ze maandelijks een voor dracht organiseren in verband met para normale verschijnselen, biologische voe ding. alternatieve levenswijzen, enz. Hiermee zal zo vlug mogelijk gestart wor den. vooral omdat in deze voordrachten een unieke gelegenheid zit om Aalste- naars te ontmoeten die zich voor deze zaken interesseren, en die eventueel wil len meewerken in zo'n werkgroep. Het wordt dus afwachten geblazen, maar we houden u op de hoogte. Wanneer horen we iets meer (LJ) Het Erembodegems vijfgeslacht. Zaterdag 18 december Vanaf 19 u. in 't Schuurken (jeugdhuis Eureka. Keppestraat) eindejaars-TD met DJ's van radio Vrij Aalst. Toegang 30 fr. Vanaf 20 u. in café De Heuvel Super Drive In Show met DJ Ed Van Den Heuvel, ten voordele van Kaatsclub De Heuvel. Toegang gratis. Belotting in de Crypte om 19.30 u. Zondag 19 december Om 14.30 u. Kerstfeest KVLV in de parochiezaal. Dinsdag 21 december KAV-avond rond «Bloemen schikken» in de crypte. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 22 december AA-groep «Om Mekaar» vergadert om 20 u. in de bovenzaal van het parochiehuis. De ster van Bethlehem al opgemerkt Vrijdag 17 december 20 u. in G.O.C. (Hoogstr. 66) voorstelling Hartenvrouw en Vrouwenhuis Aalst. 20 u. in feestzaal Stadhuis Algemene Vergadering Sted. Comité voor Vrijetijds besteding met première film over parkenrenovatie en didaktische film over duiven sport. 20 u. in Netwerk (De Ridderstraat 28) opening 3e WW-Boekenbeurs met debat uitwegen voor de krisis Sprekers van ABW, Polekar en ACV. 19.30 u. in zaal 't Kapelleken (Meuleschettestraat) hartversterkende avond voor hartpatiënten en sympatisanten met optreden van Corum Alostum Imperiali. Een organisatie van jMARVA. Zaterdag 18 december 20 u. in Mikisklub (Nieuwbeekstr. 35) belotting. 18.30 u. in Begijnhofkerk eucharistieviering rond Welzijnszorg. Vanaf 14 u. in de Coninck van Spaniën (Grote Markt 28)1e open kampioenschap Engelse vogelpik. (org. Sted. Com. voor Vrijetijdsbesteding) Van 9 tot 22 u. in Netwerk WW-Boekenbeurs met om 14 u. kinderanimatie i.s.m. Werkgroep Gastarbeiders en om 19.30 u. voorstelling van het boek "In tegenstroom" door Bert Van Hoorick. (i.s.m. CSC De Rank). 17 u. in Paroch. Feestzaal Mijlbeek Kerstfeest met koffietafel door Davids fonds. Jeugdfilm ("Het Jagersinstinkt" van W. Disney) en Kerstliederen door KWB. Tombola. Volwassenen 80 fr., min 12 40 fr. 20 u. (Brouwershuis. Wieze) voordracht door prof. J. Van Haver over Volks leven te Wieze met films, (org VI. klub Wieze). 14.30 -17 u. (in Jebron) dag rond Eerste-Kommunieprojekt "Het kan gebeuren". Zondag 19 december 10-18 u. in Netwerk WW-Boekenbeurs met om 15 u. Stefaan van den Bremt die over G.G. Marquez (Nobelprijs Litteratuur '82) spreekt. 14 u. aan kerk Meldert10 km -wandeling kris-kras door Meldert. (inschrijving 25 fr., org. WVS De Kadees). Woensdag 22 december 20.15 u. in Jebron Mensen die een kindje verwachten of willen leten dopen kunnen hier met elkaar over van gedachten verwisselen (dooppastoraal) Extra-Starten volgende week Kerstaflevering.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6