D lt EENDRACHT AALST Johan Dierickx tien jaar in eerste elftal van Eendracht Aalst Kansen worden deze maal wel optimaal benut Sport-te-kort SWARTEBROECKX LOUIS MAKELAAR WEMBLEY Kamillekens zetten scheve situatie in een minuut recht STANDPUNT SERGANT SPORT ST0RCK SP0RTTR0FEEEN Café VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Feestzaal en café AUTOPARK bij Paul Verhaegen, Alfons De Cockstraat 67 Herdersem Tel. 21 84 79 vergaderingen, begrafenissen, trouwfeesten. De koene ridder Nieuwe Gazel van Aalst 24 december 1982 11 Stade Leuven is blijkbaar een ploeg die Eendracht ligt. Vorig jaar won men reeds tweemaal tegen de Stadisten en dit seizoen kwam Een dracht een bekerronde verder bij hetzelfde Leuven. De eerste helft had Eendracht wind- nadeel en kwam moeilijk los. Op een snelle counter opgezet door Ferrera had Sergeant de Aalstenaars op voorsprong gebracht maar Eendracht had geluk toen Khani de ene kans na de andere de nek omwronq. Leuven kwam toch langzij maar dit bleek onvoldoende te zijn. Na de rust was de partij evenwichtiger Scheidsrechter Hutsebaut deed of zijn neus bloedde toen een Stadespeler de bal met beide handen uit het doelvlak sloeg. Onze ajuinen hadden echter geen strafschop nodig om te winnen. De wederoptreden- de Sergeant zette mooi voor en Van Roy ronde af. Toen Limpens een minuut later een derde treffer lukt was de match ge- Het stadsbestuur van Aalst huldigde de nationale kampioenen van A.C. Eendracht Aalst. Martine De Pauw, Godelieve Roggeman, Danny Roelandt en Stefaan Van der Stichelen werden met een aandenken bedacht. Annema- rie Van Nuffel, inmiddels actief bij de Limburgse club A.V. Toekomst, was afwezig. De Vlaamse Atletiekliga maakte bekend dat in de toekomst de BOB do- pingKontroles zal uitoefenen bij atletiekwedstrijden. Hopelijk blijft het echter niet bij een mooi voornemen. Vele top- en andere atleten zijn immers niet aan hun proefstuk toe op dit vlak. Herman Parmentier werd in de internationale veldloop van Bordeaux 8ste. alle verzekeringen beleggingen persoonlijke leningen hypotheken 100 Tel. 053-78 67 65 Zavelbaan 68 9300 AALST (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 Zaal te huur voor Een speler die vanaf de knapen tot en met zijn dertigste in dezelfde ploeg speelt treft men in onze moderne voetballerij niet veel meer aan. Johan Dierickx ver wezenlijkte dit voor Eendracht Aalst. Onze sympathieke gastheer stond ons te woord. speeld. Met deze zege telt Aalst amper een punt achterstand op Hasselt en drie punten op R. Mechelen dat voor enkele weken nog aan de leiding prijkte. Wanneer men in de tweede ronde geen dom punten verlies lijdt zit de eindronde er zeker in. Deze week gunde trainer Heylens zijn manschappen een weekje rust. Maan dag hervat men de training onder leiding van hulptrainer Thaelemens. Georges Heylens is op vakantie en keert pas met nieuwjaar terug. Er zijn wel enkele oefenpartijtjes voor zien. De match tegen Beveren wordt voorbereid tegen provinciale ploegen. De jaarlijkse wedstrijd tegen S.K. Aalst zal tijdens de winterstop plaatshebben (JVL) Wanneer debuteerde U bij Een dracht Ik debuteerde op negentienjarige leef tijd te Bergen, waar we met 1-0 de boot ingingen. Ik speelde niet dende rend maar de volgende match thuis tegen Roeselare was al veel beter. Zijn er in het verleden clubs geweest die geïnteresseerd waren in U voor een eventuele transfer Toen we nog in derde nationale speel den was er interesse voor mij van ver schillende clubs. A.S. Oostende dat toen nog in eerste speelde was het meest geïnteresseerd. Maar toen men Krostina gekocht had ging het met mij niet meer door. Soms toch in conflict geraakt met het Eendrachtbestuur toen men moest onderhandelen over een nieuw con tract Inderdaad, wanneer men een eigen produkt van de ploeg is, wordt men dikwijls eens ondergewaardeerd. De gekochte spelers worden beter betaald en daar was ik in het verleden niet mee akkoord. Nu heb ik echter geen klagen. Op welke plaats speelt U het liefst in het elftal Ik speel graag in het middenveld, maar mijn rol als opkomende.back valt ook mee. Eigenlijk wissel ik wel graag eens van taak omdat wanneer men eens een andere funktie bekleed men automatisch meer gemotiveerd is. Men verwijt U soms dat uw laatste pass niet altijd goed uitkomt Dat zit me eigenlijk een beetje dwars. Trainer Heylens vindt dat mijn laatste pass niet af is maar mijn vroegere trai ners hebben daar nooit met een woord over gerept. Tegen Overpelt heb ik meerdere goede voorzetten gegeven maar er was niemand om af te ronden. Toen we in derde kampioen speelden kwamen meer dan de helft van de goals van mijn voet. Sommigen vinden U defensief niet zo goed. Wat denkt U hierover Dat komt omdat ik erg offensief acteer. Wanneer ik mijn lijn afga zou ik moeten gedekt worden door een mid denvelder. Soms gebeurt dat niet en valt er een tegendoelpunt. Wanneer ik echter voorzichtig zou spelen zou ik op verdedigend vlak beter uit de verf komen, maar dan zouden er uiteraard ook minder doelpunten gemaakt wor den. Wie was volgens U de beste trainer in uw carrière Henk Hauwaert was ongetwijfeld de beste trainer die Eendracht de laatste jaren in dienst had. Hij was bijzonder goed als mens, hij kon iemand opti maal oppeppen. Chris De Smet mag ik ook niet vergeten, hij bracht mij toch op negentienjarige leeftijd in het eerste elftal. Eendracht speelde tijdens de eerste ronde krampachtig, waaraan was dat te wijten Men speelde veel te weinig langs de flanken. Tegen Overpelt speelde men William en mij terug aan op de flanken en het resultaat volgde. Natuurlijk missen we ook een specifieke spits die doelpunten maakt. G lazer werd er voor aangeworven maar blijkt nu helemaal geen spits te. zijn. Wanneer men als verdediger geen enkele steek mag laten vallen is het moeilijk spelen. Er was ooit eens sprake over een jubi leumwedstrijd voor jou, wanneer gaat die plaatshebben Ik weet dat eigenlijk zelf niet. Die wed strijd is reeds vier maal uitgesteld en zal in de nabije toekomst heel waar schijnlijk ook niet plaatshebben. Een dracht Aalst ontgoocheld me daarin eigenlijk wel. Komt er wel ooit eens een jubileumwedstrijd Zit de eindronde er nog in Zeker, wanneer we ons kunnen bij de eerste vijf klasseren spelen we de eindronde. We staan nu zesde en onze tweede ronde is altijd beter dan onze heenronde. Wat verwacht U van de grote schok tegen Beveren We maken een kans, Beveren is in mindere doen en is bovendien een homeploeg. Er zal vast en zeker sfeer zijn.en we zullen uiterst gemotiveerd zijn. We klopten Beveren reeds in de beker van Vlaanderen, waarom zou dat nu niet gaan. Laat ons hopen dat Eendracht zijn supporters een nieuwjaarsgeschenk aanbiedt. We duimen alvast voor onze Aalstenaars. Renaat Gits en Jan Van Lysebeth. Vrouwenvoetbal 2e Nationale Kamiel Sergant was er voor de match niet gerust in. "Union" betekent zowat het zwarte schaap voor ons, in kompetitieverband verloren we tot nog toe altijd tegen de Brusselse meisjes. We spelen thuis ook veel te krampach tig, het is alsof we aan huis een zeker faalangst hebben, bovendien moeten we ook nog Christine van Hende missen die ziek te bed ligt." En inderdaad Ka miel kreeg gelijk, in de beginfase van de match althans. Union kwam in de vierde minuut reeds op voorsprong. Het Brus sels doelpunt kwam tot stand na een misverstand in de verdediging tussen Brenda Van Den Eeckhout en Trees Van Geert. Het eerste kwartier was het huilen met de pet op. de Kamillekes combineerden slecht en kraselden maar wat aan. Toen Greta Van Hauwermeiren rond de twintigste minuut de bal in haar bezit kreeg en in één tijd Veerle De Windt aanspeelde stonden de bordjes gelijk De Kamillekes kregen vleugels en nog in dezelfde minuut kan Ann Eeck hout voor een 2-1 voorsprong zorgen. Even later loste de Unionkeeper een bal in een geharrewar en Greta Van Hau wermeiren knalde tegen de paal. De terugketsende bal werd door Veerle De Windt prompt ingeschoten. Net voor de rust hadden onze Aalsterse meisjes nog recht op een strafschop toen Greta Van Hauwermeiren bij de bene gepakt werd toen ze een vierde doelpunt aan de voet had. maar de vrouwelijke scheidsrechter uit het verre Seraing deed of haar neus bloedde. Na de koffie kregen we een vrij evenwichtige partij met lofwaardige doelpogingen van Ann Eeckhout en Marie-Anne Van Den Steen. Union pro beerde ook nog iets te ondernemen, maar de Kamillekesverdediging uitste kend georganiseerd door Trees Van Geert ving alles rustig op. Naar het ein de toe van de wedstrijd kende Greta Van Hauwermeiren nog pech toen ze een prachtig genomen vrijschop op de deklat zag wegketsen. Met deze overwinning behoren onze Aalsterse meisjes tot de subtoppers van tweede nationale en hebben ze nog uitzicht op de tweede plaats wat een promovering naar een eerste zou betekenen (JVL) Greta Van Hauwermeiren in aktie. (O.J.) Fietsen-Brommers Ze kénnen ni kapot Moeirselboon 107 - 111 -113 Oilsjt De tijd dat Don Quichotté de la Man- cha ten strijde trok met middeleeuwse wapens en een aftands ros behoort, voorgoed tot het verleden. In een be schaving die alsmaar sneller evo lueerde was het noodzakelijk dat het technisch vernuft gelijke trede hield. Zo werd de auto geboren. Van een krakkemikkig monster tot de uiterst snelle en perfect gestroom lijnde bolide was het slechts een rechtlijnige evolutie. Briljante genièen dokterden uiterst ingenieuze, enorm verfijnde en op wetenschappelijke basis berustende vondsten in elkaar. Met de auto, het luxemidel bij uitstek, kan de méns de natuur aan. Onoverbrugbare afstanden werden geproportioneerd en ontketende weerselementen werden overwonnen. Tot iemand de rally uitvond. De 24 uren van leper, de Monte-Carlo rally, Parijs-Dakar. Alsmaar verder, moeilijker, gevaarlijker. De natuur speelde weer mee Droogte en stof, regen en modder. Het waren, en zijn, factoren die de rally doen uitgroeien tot een materiële slag. Rijkbegiftigde fabrieksrijders hebben meer kans om dergelijk «gevecht» tot een goed einde te bren gen. De enkeling die alles zelf in elkaar moet knutselen, die niet gesteund wordt door geldgooiende maecenas- sen, die niet, of nauwelijks, de interna tionale pers haalt; deze «einzelgan- ger» moet én zichzelf én de natuur overwinnen. Tot deze laatste categorie behoort de 46jarige Nieuwerkerkenaar Jos De Bruyn. Slechts twee sponsers verklaarden zich bereid om Jos te steunen. Hij ont ving een miniem geldbedrag terwijl de eigen kosten meer dan één miljoen belopen. Maar toch trekt het avontuur, de strijd, de vrijheid, de psychische en fysische zelfkastijding hem aan. Een niet te ontvluchten lokroep die de adrenaline door de aderen jaagt en het «hoofd op hol brengt». Op 27 december te 12 uur 's middags gaat deze ridder te Brussel van start. Een koene ridder... uit de moderne tijd. (R.G.) Stickers - Wimpels - Karnavalmedailles - Bekers Koolstraat 58 Aalst 053-78 77 66

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11