Autobedrijf Etienne Van den Bossche Talent aanwezig, routine ontbreekt Moorsel in degradatiezone Lada Boys halen punt bij leider Tinne Boys Nieuwerkerken valt van leiderstroon Doelpuntenfestival op Gijzegem en Moorsel Desatex wint topper DE GEELKUIF Derde Provinciale 053-77 01 69 Steenweg op Dendermonde 36 Hofstade-Aalst ,e4«s Vogelhandel Bloemenhandel jM Diverse kooien voor vogels Alle soorten zaden voor vogels - kippen enz... Bloemen - plantgoed - planten Ruime keuze van verse snijbloemen Vierde Provinciale 12 Nieuwe Gazet van Aalst 24 december 1982 Tweede Provinciale E. Meldert moet na de thuisnederlaag tegen titelpretendent nummer één, St. Denderleeuw, genoegen nemen met een plaats in de middenmaat. Het werd nochtans een evenwichtige partij waarin de bezoekers het meeste geluk had den. De enige treffer, langs Staels, was meteen goed voor twee punten. Meiderts eminente trainer, Jacques Van Den Berghe, relativeerde na deze wedstrijd, de, misschien nog heime lijk, gekoesterse aspiraties. «Ik meen dat we met beide voeten op de grond moeten blijven. Voor we van start gingen had ik, rekening houdend met de kwaliteit en kwantiteit van onze spelersgroep, een puntenaantal van zestien vooropgesteld. Dit voor half weg de competitie. Het zijn nu negen tien eenheden. Dat maakt mij des te gelukkiger. Anderzijds mag je dan wel zeggen dat we ten overstaan van de top slechts vier punten moeten goed maken. Nu staan we voor twee belangrijke confrontaties. Volgende week naar Nederename, de leider, en de eerste wedstrijd na de winterpauze op St. Denderleeuw, de tweede gerang schikte. Ik ga mijn jongens in geen keurslijf wringen omwille van deze ontmoetingen. Alhoewel we met het feit zitten dat Dirk Vervecken voor vier weken geschorst is. Enkele plaatswij zigingen zullen, naar ik hoop, dit pro bleem wel oplossen. Voor de tweede fase van het kam pioenschap spreek ik de wens uit dat Dame Fortuna zich wat meer aan onze zijde gaat scharen. Afgelopen zondag mistte Van Herreweghe op een haartje na de gelijkmaker en schoot Crets op de onderkant van de lat. Trouwens, het bezoekende doelpunt kwam er ook in, voor ons, ongelukkige omstandig heden. Het zijn echter dergelijke momenten die je tot kampioen kronen of net naast de begeerde titel doen grijpen. Ik heb nu alle ploegen aan het werk gezien en kwalitatief zijn we zeker niet de minste. Alleen Ólsene kan ons van de kaart spelen. Het talent en ae oereidheid om te wer ken is bij Meldert wel degelijk aanwe zig. Alleen de routine ontbreekt nog. Om nogmaals op Denderleeuw terug te komen. Daar lopen een Arnolis en een Geldhof. Figuren die de wedstrijd een beslissende wending kunnen geven. Een spelbepaler, in letterlijke en figuurlijke zin dus. Het moet een persoonlijkheid zijn die zich die rol op een natuurlijke wijze toeeigent en die de groep als leider accepteert. Derge lijke zaken moeten echter langzaam groeien. Voorlopig ben ik tevreden met de behaalde resultaten. Het is immers de basis naar een hoger streefdoel». Nederename weze dus gewaar schuwd. (R.G.) Na de nipte nederlaag op Schellebelle is W. Moorsel in de degrada tiezone geraakt. Een verschot van Verheue besliste over deze wedstrijd. De lokalen, gedreven door de wind, namen aanvankelijk het initiatief in handen. Dit leverde geen concreet doelgevaar tot Verheue zich achter het kanon plaatste. Na de rust poogden de paars-witten om zo snel mogelijk langszij te komen. Een uitstekende doelman Dauwe keer de echter alle pogingen, waaronder een aantal schoten van Van Moer- zeke. ge eerste helft werd de rust met een scoreloos gelijkspel bereikt. Bij de lokale treffer tijdens de eerste periode was wel enig geluk gemoeid. Knap voorbereid werk van Anné en Hanselaer werd op een onorthodoxe wijze afgewerkt. Een scrimmage voor doel zorgde namelijk voor de enige treffer en twee geel-blau- De bezoekers, die zeker aanspraak mochten maken op een puntendeling dienen zich snel te hervatten Berlare kan aanstaande zondag reeds het kind van de rekening worden Ook in het streekderby tussen Herder- sem en TK Meldert bepaalde één doel punt de einduitslag. Na een evenwichti- we punten Sk Aalst heeft aan huis tegen Kallo de overwinning verdiend maar niet gekre gen. Een groots veldoverwicht tijdens de eerste periode werd niet beloond. Het waren integendeel de bezoekers die eerst op voorsprong kwamen langs Maes (47'). Een kwartier voor affluiten kon Leroy een nog enigszins rechtvaar diger uitslag op het bord plaatsen. Terjoden dankt zijn puntje aan doelman De Vroe. Knappe parades op pogingen van Reybs, Van Weymeersch en Bee- rens hielden Sk. in de wedstrijd. Deftin- gen kon nochtans eerst scoren via Reybs Eric maar goaltjesdief Raes bracht op de 75' de stand in evenwicht. (R.G.) MTSA-kompetitie In een boeiende en spannende wedstrijd namen Tinne Boys en Lada Boys elk een helft voor hun rekening. Lada Boys dwong voor de rust enkele doelrijpe kansen af die men echter onbenut liet. Steenweg op Aalst 386 WELLE Tel. 053-66.38.91 Alle soorten vogels - EXOTEN - KANARIES - PAPEGAAIEN - ARAS - KAKETOES - BEOS - AMAZONES en andere toebehoren Open alle dagen van 9 u. tot 20 u. - Woensdag gesloten Op zondag open tot 17 u. 82/22/37 Na de koffie nam het leidersteam het initiatief in handen en zetten de bezoe kers onder felle druk. Doelman Etienne Dubois werd de held van de match. Hoe zeer de leiders ook aan drongen de Lada Boysdoelman hield zijn netten ongeschonden. Eén maal was hij toch verslagen maar het doel punt werd door scheidsrechter Ronny Van Belle terecht afgekeurd. In de tweede afdeling had maar een match plaats. Apostelken won uit bij Jong Timarcha. De thuisploeg kwam nochtans het eerst op voorsprong langs De Winne die al dan niet uit bui tenspelpositie scoorde. Jan De Vriendt bracht de bordjes in evenwicht en De Toyer bracht Apos telken zelfs op voorsprong. De gasten liepen verder uit toen René Soetinck prahtig opende en De Toyer terug afwerkte. Nog voor de rust schoot Ponnet er terug de spanning in. Na de koffie lukte De Vriendt een enig mooi doelpunt. Hij omspeelde de ganse ver dediging en omzeilde de Timarcha doelman zodat de match gespeeld leek. Jong Timarcha kon evenwel een tiental minuten voor tijd tegenscoren zodat we nog een spannende slotfaze kregen waarin de Apostelkendefensie het hoofd koel hield. In de zondagsreeks wonnen kopploe- gen Nieuwe Wijk, Sunset, Rode Roos en Real Familial hun wedstrijd. De belangrijkste match tussen de subtop pers Amapola en Adelaars draaide op een overwinning uit voor Amapola. Na tien minuten speeltijd lukte De Sterck een enig mooi doelpunt. Tussen drie tegenstanders lepelde hij de bal prachtig in het dak van het doel. Enkele minuten later voerde Paere- wijck de stand op maar net voor rust konden de Adelaars milderen langs De Pauw. Na de rust ving de Amapola- verdediging het Adelaars-offensief rustig op zodat de ruststand op het bord bleef. (JVL) Uitslagen zaterdagkompetitie 1e afdeling Rayo Espanol - Simca Boys 1 -4 Endoka - Heizijde 0-4 Tinne Boys - Lada Boys 0-0 Camu - Cobila's 1-1 Heipias - Rode Duivel 0-3 Melckenbeeckvr. - Kruis 9-0 2' afdeling Jong Timarcha - Apostelken 2-3 Bartan - G.M.I.C. 5-0 FF Zondagsreeks Inno - Sportkring 1-1 IJsboerke -'t Duifken uitg Amapola - Adelaars 2-1 Star Boys - Sunset 2-3 Rode Roos - Sportief 81 3 1 Real Familial - Koszen 12 l Nieuwe Wijk - Timarcha 5-0 Corner - Pano 2 0 Match van de week Kerksken heeft dit topduel op een verdiende wijze in de wacht gesleept. Agressiever in de aanval, opportuner in het benutten van de kansen en op het juiste ogenblik de nodige dosis geluk. Nieuwerkerken van zijn kant kampt blijkbaar met een tijdelijke inzinking. De winterpauze komt dus wel op een geschikt moment zodat men de fysische batterijen opnieuw kan opladen. Op de 20' waren de bezoekers op voorsprong geklommen langs De Schut ter. Een stand van zaken die zeker gewettigd was. De thuisploeg kon in deze fase van de wedstrijd nooit het initiatief in handen krijgen. Dat de tegenaan val echter een lonende aangelegenheid is bewees Danny Steenhoudt. Op het halfuur rondde hij op gepaste wijze een knappe aanvalsactie af. Amper tien minuten later kon Eendracht aan een nieuwe achtervolgingsrace beginnen. De Pril mocht het namelijk vanop de witte stip proberen en hij liet deze gele genheid niet voorbijgaan. Het keerpunt van deze spectaculaire partij situeerde zich twee minuten na rust. De lokale regisseur, Peter Wellekens, plaatste op dat ogenblik immers een strafschop naast het doel. De thuisploeg was door dit falen dermate aan geslagen dat de opbouw stroever begon te verlopen. Het nog resterende aanvalsgeweld werd door Kerksken rustig opgevangen zodat men de volle buit kon wegkapen. Wat meteen goed was om de scepter van Nieuwerkerken over te nemen. (R.G.) Gijzegem heeft het in zijn thuiswedstrijd tegen Baardegem helemaal niet moeilijk gehad. In een partij éénrichtingsvoetbal werd de bezoekende doelman niet minder dan zes maal in gebreke gevonden. Vereecken (2), Verleyen (2), Van Nuffel en De Winne troffen raak. Na twee opeenvolgende nederlagen moet dergelijke afgetekende overwinning de Gijze- gemnaars opnieuw het nodige vertrouwen schenken. Ze blijven zich trouwens bij de top handhaven. Voeg daaraan toe dat de beide lijstaanvoerders, Opstal en Lutterzele, nog dienen aan te treden bij Gijzegem. Frans Roelandt zal zijn discipelen zeker niet extra moeten motiveren. De titel en/of overgang naar derde ligt immers binnen de mogelijk heden van deze spelersgroep. S. Moorsel hield afgelopen zondag nogmaals open deur dag. De leiders uit Opstal ondervonden niet de minste te genstand. Het lijkt wel een toeval maar op de openingsdag van de competitie werd Schroevers met gelijkaardige cij fers ingeblikt (7-0) bij de huidige tweede uit de rangschikking; Lutterzele. De doelpuntenverhouding van Moorsel valt dan ook erg negatief uit. Met slechts 7 voor (Het minst produktief uit de reeks) en 46 tegen (de op één na zwakste ver dediging) wekt de lage klassering geen verwondering. Hopelijk keert het tij voor trainer De Volder en zijn jongens tijdens de tweede ronde. Sk Erembodegem moet op eigen veld als het ware een banvloek doorbreken. Tegen de runners-up uit Hofstade moest men met het kleinste verschil de duimen leggen. In de eerste periode kon de thuisploeg gelijke tred houden met de bezoekers. Een door de wind gedreven hoekschop van Verleyen belandde rechtstreeks in het doel Meteen zaten de Wilskrachters op rozen. De tweede helft bracht nog wel een aantal mogelijk heden voor Sk. doch de juiste richting werd niet gevonden. Door deze nederlaag valt Erembode gem weg uit het achtervolgend groepje zodat het beoogde doel. de overgang naar derde, nu wel erg moeilijk zal zijn. Hofstade daarentegen verkeert in een goede uitgangspositie. Indien de twee inhaalwedstrijden winst opleveren wringt men zich tussen het huidige topduo. Treft Boskamp het minder bij Lierse; met Hofstade zit hij in de lift naar boven toe. Doggen en Lebbeke deelden broederlijk de punten. In een matige partij kwam het laag gerangschikte Lebbeke (13e) ver rassend goed uit de hoek. Het was Octaaf van der Biest, die na voorberei dend werk van Callebaut, de score voor de plaatselijken opende. Eens de be zoekers langzij gekomen werd' hét doèl- gevaar heel miniem. Geen van beide kon zijn stempel op het gebeuren druk ken. zodat een logische uitslag op het bord bleef. Dit gelijkspel laat Doggen echter toe om over concurrent en ge- buur Sk. heen te wippen. In het treffen tussen Edixvelde en Erpe hebben de weersomstandigheden een belangrijke rol gespeeld. Bij de rust stond de thuisploeg op voorsprong, via Hakim. Deze score kon men verder uit bouwen langs De Saedeleer. Edixvelde werd na deze treffer in het verweer ge drongen door enerzijds een aanvallend Erpe en anderzijds een bulderende wind. Op de voorlaatste minuut leverde dit voor de bezoekers het gewenste re sultaat. Nadat Erpe gemilderd had tot 2-1 kwam men in slotfase nog langszij. Bedrijfsvoetbal Desatex lijkt goed op weg de titel binnen te rijven. In de topmatch tegen Post won het met het kleinste verschil. Voor de rust werd er voorzichtig geacteerd en de beide verdedigingen beheersten de wedstrijd. In een daverend eerste kwartier van de tweede speelhelft kon Ronny Leunis Oesatex op voorsprong brengen. Post werd toen overspeeld maar kon toch de schade beperken. In de slot fase poogden de Erembodegemnaars nog langszij te komen maar de thuis ploeg stelde zijn voorsprong veilig. Callebaut versloeg VVTTA met forfait- cijfers. VVTTA dat met tien spelers aantrad kon geen vuist maken en stond aan de rust dan ook met 3-0 cij fers in het krijt. Van Goethem en Van Biesen (2) scoorden de doelpunten. Na de koffie dikten Van Der Steen en Van Biesen de voorsprong nog aan. Somati kreeg het vrij lastig tegen Cal lebaut B. Callebaut B speelde uitste kend op verdediging en kon dan ook vrij lang de brilscore op het bord hou den Somati miste een strafschop maar kon na de herneming dan toch scoren langs Baetens. Amylum-lntercom was na een kwartier reeds 3-0 met doelpunten van Corne lls, Schollaert en een own-goal van Osselaer. Rubbrecht kon nog milde ren maar Schollaert scoorde voor Amylum nog een vierde doelpunt. Intercom dat amper zeven spelers telde verscheen na de rust niet meer op het terrein zodat de stand onver anderd bleef. In een prachtige en gelij- kopgaande wedstrijd kon Saf Honda een puntje afsnoepen. Saf kwam nochtans tweemaal op achterstand. Podevijn scoorde tegen zijn eigen ploeg doch Rabier kon gelijkstellen. Honda kwam terug op voorsprong langs De Vriendt. Van Damme zorgde tien minuten voor tijd voor een logi sche einduitslag. (JVL) Uitslagen Desatex - Post 1 -0 Callebaut A - VVTTA 5-0 Somati - Callebaut B 1 -0 Amylum - Intercom 4-1 Saf - Honda 2-2

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12