Gemotiveerde Dave Johnson «killer» van Okapi Home-In Verrassende Aalsterse nederlaag The Tower houdt er de spanning in Osiris opnieuw ongenaakbaar ondanks gladde vloer St.-Joris klopt Bosveld Ongewijzigde situatie vóór topper St-ANTOW Je weet niet wat geven als nieuwjaarsgeschenk Geef een abonnement op de Nieuwe Gazet van Aalst Een heel jaar plezier voor slechts 1.000 fr. Nipte zege van Hoké Erembodegem Nieuwe Gazet van Aalst 24 december 1982 13 Eerste nationale Dat Okapi met de komst van de Zwarte Beren uit Gent heel wat problemen zou hebben, was te verwachten. Dat bij Hellas dan nog een supergemotiveerde Amerikaan tussen de lijnen zou komen, was ook te verwachten (de bij Aalst ontslagen Danny Davis was een boven-beste vriend van de Gentse Dave John son), doch dat de Aalstenaars in de wedstrijd van de laatste kans zijn publiek zo zou bedriegen, kon zelfs de grootste zwartkijker niet aanvaarden. SPIJSHUIS - RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH 053-77 18 83 - Pnvé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St.-Antoon Kikkerbilletjes 82/24/17 11 30 tot 14 30 en van 18 en zondagavond Eerste nationale dames Leonidas Aalst - Le Logis 52-69 Leonidas begroette wel het wederoptreden van Mitsy Stockx, doch kampte anderzijds met een nadeel. Namelijk topspeelster De Wandeleer was ziek. Zij speelde wel, maar haalde nooit haar normaal peil. Voorzitter De Geyseleer wilde nochtans deze handikap niet als reden aangeven van het Aalsters verlies. Reeds vorige week meldden wij, hoe aartsbelangrijk het was om de thuis wedstrijden te winnen. Hoe hoog de inzet was, en hoe hoog het medeleven was van het Aalsters publiek, bewees de Okapi-zaal zaterdagavond. Eén helft zag die talrijk opgekomen menigte een mooie wedstrijd met Graziano-Famaey, aan Aalsterse zijde, contra Johnson alone, aan de overzijde. Bij een 43-44 ruststand was dan ook niets gezegd in verband met de overwinning. De aanvangsfaze van de tweede periode was echter zo onkennelijk, dat trouwe supporter Willy Van Mossevelde zonder aarzelen de zaal verliet, gevolgd door verschil lende andere wekelijkse gezichten. 'Wat Okapi liet zien was erbarmelijk, zelfs niet waard om op provinciaal vlak te vertonen. De anders zo impulsieve Danny Schorreel wierp zomaar drie opeenvolgende voorzetten in Gentse handen, mikte driemaal tereke naast de ring en bleef stom vanaf de vrijwor- plijn. Van den Broeck-Minnebo en Graziano liepen er bij als waterdra gers, kregen geen balletjes meer toe gespeeld. En dit terwijl Famaey en Elias naar hartelust elk driemaal mist ten. Hellas daarentegen liet een 10 op 10 optekenen, wat uitmondde in een 45-65 stand na amper 7'. Het Aalsters kalf was verdronken, toen greep Jef Troch in. Pat Van den Bosch verving Danny Schorreel en Okapi begon waa- rempel opnieuw te scoren. Van den Broeck kreeg de ballen en nam initia tief en scoorde. Graziano, die een paar minuten op de bank doorbracht, wilde persé zijn persoonlijk aktief verhogen en Mare Elias begon waar- empel aan zijn interceptie-festival. Dit verhoogde wel het Aalsterse punten totaal, doch ook de overzijde sliep met. Daar bleef Johnson raak mikken. Hij eindigde met een 15 op 23 en 7 op 10 vrijworpen. Voor de blanke Amerikaan, een grote zelfvoldoening. Tegen de klub die zijn grpte vriend Danny Davis huiswaarts stuurde, moest hij iets bewijzen, en zulks deed hij dan ook. (AVH) Mare Elias deponeert de bal in de korf Eerste provinciale heren Torenhof, dat aantrad zonder Bernie Borms, nam een slechte start in zijn duel tegen Den Beiaard. Tot de 11e minuut konden de mannen van Gerrit Troch dan ook de leiding behouden. Éénmaal de kleine kloof gedicht, kon Torenhof naar een ruime 40-27 rust stand stevenen. Langs De Vleeschau- wer en een onverwachte De Paepe, kwam Den Beiaard nog tweemaal zeer sterk opzetten tot zeven punten, doch in de slotfaze hervond Torenhof zijn zelfvertrouwen en won met 77-63 cij fers. Topscorers waren Geerinck 22. Lefevre 20 en Tembuyser 15, Van den Bossche 14 voor T orenhof. De Vlees- chauwer 16, De Paepe 12 bij Beiaard. Cockpit Zorba nam bij Hugh's Villa een zeer goede start: 6-19. Dit ondanks de afwezigheid van heel wat spelers zoals topscorer Ferre Van den Hauwe, Danny De Boitselier en Jac ques Rasschaert. Bert Troch had op dit ogenblik reeds zijn derde fout opgelopen, zodat het er voor een ook in spelersnood verkerende Hugh's ploeg zeer benauwd uitzag. De routine van de gewezen Okapispelers gaven echter de doorslag. Hun invloed op het scheidsrechtersduo Zurek-Thijs was zo groot, dat Cockpit Zorba het kind van de rekening werd en uitein delijk zelf slechts met vier man ein digde, terwijl Hughs nog volledig stond bij het eindsignaal. Cornelis 23, De Wolf 21Troch 16 waren de afwer- kers bij Hughs. Aan Cockpit-zijde waren Corthals 25, Guy van den Hauwe 21De Wuffel 16 en Possé 14 opportuun. «Inside-play» is de leuze bij leider De Hoorn. Tegen Borghmans was dit andermaal een mogelijkheid voor Her man Van Keer om zijn onvergankelijke Gebrek aan inzet en een zeer zwak akteren van gans de ploeg was de oor zaak dat Aalst reeds onmiddellijk na de aanvang tegen een achterstand moest opkijken. Reeds na 10' noteerde men een 14-23 achterstand, vooral het werk van Honhon en Ver- cammen. Langs Van den Bossche kon Aalst aan de rust alle kansen echter gaaf houden 26-32. Doch ook na de hervatting bleek niemand aan lokale zijde zinnens iets aan de situatie te veranderen, wat Le Logis opnieuw een stevige 30-46 voorsprong ople verde en zelfs een maksimale 37-54 even later. Pat Van Doren schoot dan klasse te laten bewonderen. Met 38 punten was hij opnieuw de grote uit blinker. Na een gelijkopgaand begin kreeg hij-de steun van Huylebroeck en De Schaepdrijver, zodat na een 38-22 .ruststand, de leider een ruime over winning verwierf tegen een ontgoo chelend Borghmans dat alleen via Gust Van Gijseghem een vuist kon maken. Topscorers Van Keer 38, Huy lebroeck 1 8 en De Schaepdrijver 16 voor De Hoorn. Van Gijsegem 16, Sterck en Verhulst elk 10 voor Borgh mans. Op één speeldag van het einde van de terugronde zou een mogelijke her groepering van het toptrio de zaak alleen maar spannender maken. Tweede gerangschikte Sint Antoon ontvangt immers leider De Hoorn. Een topper van formaat in het Aalserse lief hebbersbasketbal, al valt te bekijken hoe de gekwetsten van beide ploegen even uit haar slof, doch het Aalsterse kalf was allang kopje-onder (45-59). Nu wordt het even herademen voor de Aalsterse meisjes. De wonden kunnen wat gelikt worden en op 9 januari 83 is het opnieuw menens met Leonidas- Monceau op het programma, een ver vroegde kompetitiewedstrijd, die nor maal op karnavaldag moest doorgaan. Een kans voor de Aalstenaars om de slechte uitslagen der laatste weken vlug doen te vergeten. Scoorden voor Leonidas De Wande leer 8, Van den Bossche 13, Van Doren 18, Martens 4, Stockx 3, De Swaef 2, Hereman 4. (AVH) zich hersteld hebben. Aan De Hoorn zijde ontbreken steeds Veillefon en Van der Speeten. Laatstgenoemde zou naar verluid zijn heroptreden doen in de topmatch. Aan Sint-Antoonzijde hoopt men dat het tot een duel Biese- man-Van Keer kan komen. Zekerheid hieromtrent is er eerst woensdag avond, indien Bieseman hersteld is, en ook Mare De Smet zorgde voor enige twijfel. Wint Olfit bij De Nacht wacht, wat algemeen mag aangeno men worden, en wint Sint Antoon tegen De Hoorn, dan eindigen de drie koplopers de eerste ronde met 20 punten. Wint De Hoorn dan valt een kloof, die moeilijk te overbruggen zal zijn in de terugronde. (a y De uitslagen Olfit-De Klok 112-72 De Hoorn - Borghmans 82-53 Torenhof - Den Beiaard 77-63 De Nachtwacht - 't Snoepertje 61 -65 Sint Antoon - Terlinden 97-40 Hughs Villa - Cockpit Zorba 88-78 De stand 1. De Hoorn 20; 2. Sint Antoon en Olfit 18; 4. Hugh's 14; 5. Torenhof 12; 6. Borghmans 10; 7. Nachtwacht en Cockpit 8; 9. Snoepertje 6; 10. Den Beiaard 4; 11Terlinden 2; 12. De Klok 0. Katholieke sportfederatie Hoké Erembodegem had het niet breed tegen het goed georganiseerde Sers- kamp. De eerste helft verliep in het voordeel van de Erembodegemnaars maar een goed keepende bezoekende doelman Van Den Steen was bij de zaak. Toen Van Den Borre een vrije trap mocht nemen en deze haarfijn rond het muurtje trapte was hij echter kansloos. Na de herneming kreeg men een totaal ander spelbeeld. De bezoekers zetten de hokédefensie bestendig onder druk. De lokale defensie waarin het duo Van Damme en Van Nieuwenborgh zich onder scheidden gaf echter geen krimp. Men had wel eventjes geluk toen de bezoe kers op de paal besloten. Met deze overwinning doet Hoké een gouden zaak. Men staat nu derde in de rangschikking op amper twee punten achterstand van leider Mater dat zondag voor de eerste maal verloor bij koploper DH Welle. (JVL) Omringd door de bijna voltallige ploeg van Hellas Gent kon Danny Schorreel nog de weg naar de korf vinden. (EL) Eerste provinciale dames Aurora Zele - Osiris47-70. Een verplaatsing, die de Osiris-bestuurslui met enige schrik tegemoet zagen. De thuisploeg Aurora Zele is immers gekend als een zeer goede thuisploeg, dat dit seizoen aan huis nog geen verlies kende. Verantwoordelijke voor deze leexs home-overwinningen is zonder twijfel de zeer gladde vloer, die in het Sport centrum van Zele ondergebracht is. Een andere wetenschap voor de Aal sterse girls was, dat aan de overzijde de vroegere Aalsterse oude glorie, Nora De Luyck akteerde. Met een ste vige zoneverdediging en een raak mik kende Nora De Luyck kon Aurora tot de rust (21-27) aanklampen. Infiltra ties langs Van de Velde en Mortier, en een paar rake afstandsshots van "Naessens en Janssens deden echter de wedstrijd definitief in het Aalsterse voordeel kantelen. Nog even kon Zele langs een andere «oude rat», de 40- jarige Brigitte De Graeve, Osiris doen wankelen, doch uiteindelijk zorgden De Moor en Mortier voor een nog ruime Aalsterse overwinning. Voor de meisjes van Osiris komt nu een wel verdiende rust tot 9 januari 1983. Ze kunnen eens flink uitrusten, om dan tegen hekkesluiter Akron Ronse opnieuw een reuze-score bijeen te werpen. Eén week later staat de moei lijke uitwedstrijd op Tissac op het pro gramma. Wordt die gewonnen dan mag men de bloemen al bestellen. Scoorden voor Osiris: Janssens 13, De Cremer 4, De Moor 10, Van de Velde 10, Naessens 6. Mortier 25, Van de Spiegel 2. (AVH) Jeugdvoetbal De beide leidersploegen wonnen hun wedstrijd. Tijl blikte Spokuon pro bleemloos in en Tuf Tuf won met miniem verschil bij Efsee. Efsee - Tuf Tuf Terlinden - Ypsilon Twentiert - Eureka In deze gelijkopgaande wedstrijd ware een gelijkspel billijker geweest. Acht mi nuten voor tijd kon Alain Van Nieuwen borgh het enige doelpunt van de partij scoren Bosveld verloor nog meer ter rein op de koplopers. Men kon het niet waarmaken bij staartploeg St.-Joris. In een match die sterk beïnvloed werd door de barslechte weersomstandigheden haalde St.-Joris het met 3-2 cijfers. Pallieter-lgrek dat op de negende speel dag stopgezet werd. wordt op tweede kerstdag herspeeld, de andere ploegen genieten van een welverdiende rustperi ode. (JVL) 0/1 0/0 2/2 3/0 7/1 5/2 3/2 Pallieter - Neidrop Tijl - Spokuon Zenith - Igrek St.-Joris - Bosveld Stand 1Tijl 28 p. - 2. Tuf Tuf 28 p. - 3. Bosveld 22 p. - 4. Efsee 21 p. - 5. Terlinden 21 p. - 6 Pallieter 19 p - 7. Zenith 16 p. - 8. Neidrop 14 p. - 9. Spokuon 12 p. - 10. Ypsilon 11 p - 11. St.-Joris 11 p - 12. Igrek 7 p. - 13. Twentiers 7 p. - 14 Eureka 5 p. Wanneer men weet, dat 5' na de rust een tussenstand opgetekend werd van 54-38 en dat The Tower het klaarspeelde om in de resterende 15' amper 10 punten te scoren, doch anderzijds er Hoger Op Gent 25 te laten scoren, kan men echt gewagen van een thriller, vooral dan als men weet dat The Tower nog won met één luttel puntje. Niets liet dergelijke ontknoping voor zien. Na een gelijkopgaand begin, kon Ludwig Van der Borght en Danny D'Herdt The Tower reeds na 7' op rozen zetten 10-4 Alles liep geolied aan plaatselijke zijde, en Pat De Smedt kon met talrijke assists aan D'Herdt toelaten voor 28-14 te zor gen, Hoger Op Gent reageerde met een pressing, doch verder dan 10 punten konden Albuyn en Verheye hun ploeg niet terugbrengen. Dirk De Schaepdrijver, erg negatief met 0 op 6, kwam terug op het veld en met een 2 op 2 zorgde hij voor 38-25 rustcij- fers. Overschakelend op mandekking kon Gent stilaan aan zijn achterstand gaan peuzelen. Alleen Jean Paul Hey- vaert bleek zichzelf met een 4 op 5, doch de rest met 0 op 10 bleef bene den alle peil. Daarvan maakten de bezoekers gebruik om tot 56-53 terug te komen. Het werd echt nijpend. Beide verdedigingen bleven overeind, doch aanvallend mistte éénieder. Het werd 60-59. Hoger Op liet driemaal de kans voorbijgaan om op voorsprong te komen. The Tower mistte viermaal opeenvolgend om rustiger te kunnen ademen. 64-63 en nog 32 seconden te spelen. Gents balbezit. Men wachtte de ultieme seconden af. Nog 14 seconden: de ingekomen Bizet vind mogelijkheid om onder de lokale ring te komen, alleen De pass komt echter niet en de scheidsrech ters fluit de drie seconden-overtreding (men moet het durven). Aalsterse bal, de terug ingekomen Van der Borght, samen met Pat De Smedt bevriezen de bal tot het eindsignaal. Overwinning voor The Tower. De zoveelste met één punt. THE TOWER: De Smedt 10, De Schaepdrijver 6, Heyvaert 10, D'Herdt 15, De Troyer 8, Van der Borght 15. (AVH) Basketbal Liefhebbers De situatie bovenaan de rangladder bleef ongewijzigd na de tiende speeldag. Nochtans waren er een paar ploegen, die hard moesten knokken om hun voor aanstaande plaats gaaf te houden. Zo ondermeer Hugh's Villa, dat een dertien- puntenachterstand moest goedmaken tegen Cockpit Zorba, en Torenhof dat aan Den Beiaard een zeer kwade klant had, dat in de slotfaze tot tweemaal toe op zeven punten terug kwam. Verrassend was wel de derde en meteen de tweede opeenvolgende zege van nieuweling 't Snoepertje, dat het routinerijke De Nachtwacht met lege handen thuisliet.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13