FRANCIS SMET Hoo,enamen Immerzeeldreef 31, 9300 AALST 053-21 66 79 lsola,ie Kangoeroes legt leiders vuur aan de schenen Kangoeroes klaar voor sterke Club 25-100 A.C. Eendracht Aalst 10 Kangoeroes klaar voor sterke terugronde Eendracht Aalst dwingt Avanti Lebbeke tot verlengingen jaar jong Aalst klaar voor komende seizoen in tweede nationale Dealer Delmac PVC en ALU-ramen - dubbel glas Zonnewering Voorzetrolluiken voorzetramen Wacht niet tot morgen leer het nu 14 Nieuwe Gazet van Aalst 24 december 1982 Volleybal mannen Tweede Provinciale B: Kangoeroes - Oenderhoutem2-3. In een erg gelijkopgaande eerste set kon Kangoeroes bij 10-10 een driepun- tenkloof slaan. De ongeslagen leiders reageerden echter gevat en namen met 13-14 het initiatief over. De thuisploeg redde de setbal en kon langszij komen. Een foutieve beslissing van de tweede scheidsrechter werd de Aalstenaars fataal en de bezoekers wonnen de set met 14-16. De aangeslagen thuisploeg moest ook van Ronse, een ploeg die samen met de tweede set aan de bezoekers laten: 9-15. In de derde set kreeg Kangoeroes eindelijk waar het recht op had en hield met 15-13 nipt de bovenhand. De thuisploeg rook haar kans en liep in de volgende set uit tot 8-4. Denderhoutem kon terugkomen tot 8-8, maar onder impuls van Roel Peerlinck en Denis V. Landuyt gingen de Aalstenaars naar 12-8. De bezoe kers konden bij 12-12 nogmaals ge lijkstellen Dit was echter gerekend zonder de vechtlust van de thuisploeg die, ondanks de nieuwe tegenwerking van dezelfde arbiter, met 15-13 een beslissende set afdwong. Daarin had Kangoeroes aanvankelijk de boven hand. Het keerpunt kwam bij 7-7 toen de zoveelste foutieve beslissing van weer die tweede arbiter de bezoekers aan de leiding bracht. Hij was er tevens in geslaagd de veer te breken bij Kangoeroes en Denderhoutem kon in één ruk naar een 7-15 set- en tevens matchwinst gaan. Veel wordt duidelijk als men weet dat voor noemde scheidsrechter afkomstig is Kangoeroes strijdt voor het behoud... Michelbeke Kuklos3-0 Met deze nieuwe nederlaag heeft Kuk los de meest pechvolle periode uit haar geschiedenis afgesloten. Hope lijk kunnen de Aalstenaars in de dode periode enkele gekwetsten recupere ren om met nieuwe moed de terug ronde aan te vanqen. Vierde nationale D: Assenede - V.K. Aalst: 3-1 De nederlaag van vorige week tegen leider Vosselare betekende voor VK het einde van de titelambities. Speler trainer Paskiewicz had dan ook beslo ten het over een andere boeg te gooien en zijn plaats tussen de lijnen af te staan aan Lieven De Schrijver. Dit had echter ook tot gevolg dat de Aalstenaars hun spelconcept grondig dienden te wijzigen door slechts met één spelverdeler aan te treden. Tegen Assenede viel dat eerder tegen en de eerste set ging op en domme manier verloren met 15-13, nadat VK met 6- 11 had geleid. Volleybal - Vrouwen DERDE PROVINCIALE B: Kangoeroes - Borsbeke: 3-1 Kangoeroes begon erg sterk tegen zijn aartsrivaal en haalde gemakkelijk de eerste set binnen met 15-8. In de volgende set lieten de Aalstenaars een 11-2 voorsprong teloor gaan en de bezoekers kwamen in één ruk terug tot 11-11. had het verkeerd voor In de derde set gingen de bezoekers wel naar 0-4, ogenblik waarop de Aalstenaars echter De thuisploeg leek zich tijdig te hervat ten, klom zelfs naar 13-11, maar moest toch met 13-15 de set aan Borsbeke af staan. Wie dacht dat er daarmee nog enkele spannende sets in het verschiet lagen hun duivels ontbonden en 14 punten op rij plaatsen om tenslotte met 15-5 naar een 2-1 setstand te gaan. Ook in de Recreatiesport Sinds 1972 is de recreatiesportvereniging 'club 25-100' actief. Deze club is kandidaat bij de komende verkiezing van de sportlaureaat van de stad Aalst. Een reden temeer dus om deze bloeiende afdeling van A.C. Eendracht Aalst even te belichten. Volleybal - Vrouwen II _ii_ I 82/27/05 Handbal 16e FINALE BEKER VAN BELGIË E.V.A. - Avanti Lebbeke 19-24 Eerste-nationaler Avanti Lebbeke, dat de dag voor deze bekerwedstrijd zijn eerste competitienederlaag van het seizoen leed, zal zich de verplaatsing naar Aalst wel anders voorgesteld hebben. Het kon die wedstrijd trouwens niet als excuus inroepen, want ook Eendracht moest vorige za terdag tussen de lijnen en eveneens voor een moeilijke verplaatsing. Hoe het begon... In 1972 liepen sportieve eenzaten in en om het stadspark om de conditie en de lenigheid van de jeugdjaren te onderhouden. Op initiatief van enkele volhouders werd besloten dit in groep te doen Meteen was de recreatie- sportafdeling van Eendracht Aalst geboren: club 25-100. De naam van de groep verwijst naar de doelstellingnon-competitieve- sportbeoefening, voornamelijk voor 25-plussers De zondagvoormiddag werd een wekelijkse uitlaatklep om de drukke momenten van de afgelopen week af te reageren. Fons Schelfhout dient speciaal ver meld als spil en stuwer van de kleine groep waarmee het begon Hij is de man die jarenlang instond voor de trai ningen, daarbij administratief gehol pen door zijn echtgenote. Uitbouw van de club De aanvankelijke activiteiten beperk ten zich tot louter conditietraining lopen en turnen. Toch was er vraag naar meer activiteiten. Onder impuls van Frangois Cornells en enkele ande ren werd in 1975 gestart met volley ball. Een jaar later werd ook regelma tig in de zaal van het VTI gespeeld Intussen liet de lopersgroep zich niet onbetuigd. Men begon ook in de week te trainen en op 3 april 76 liepen een vijftiental lopers in het stadspark een halve marathon. In 77 organiseerde men een busreis naar Metz (FR) waar een 12-tal atleten deelnamen aan de halve of hele marathon. Uit deze periode dateren ook de wan delweekends die o.a. te Stavelot en Luxemburg plaats hadden. Sinds 1976 gaat jaarlijks een familie- uitstap door in Opbrakel. Deze organi saties kennen een ieder jaar toene mend succes. Organisatie In de loop der jaren onderging het imago van de club een grondige wijzi ging. Men poogt door een waaier van goed georganiseerde activiteiten zo veel mogelijk geïnteresseerden te bereiken. In 1981 was er een rond schrijven van de Vlaamse Atletiekliga aan alle atletiekclubs waarin men aan drong om de recreatieatletiek beter op punt te stellen, met als exponent de jog-happenings. De leden van de 25- 100 voelden zich echter weinig aange trokken tot massa-demonstraties en al evenmin tot joggings in stadcentra. Toch werden enkele belangrijke be slissingen genomen die belangrijke vernieuwingen inluidden. Sinds vorig jaar, na een vergadering met het bestuur van de atletiekclub, werd besloten een meer onafhanke lijke koers te varen. Door de groei van de club was een eigen structuur en organisatie een noodzaak geworden. Voortgaande op de feitelijke toestand ontstond een echt bestuur. Francine Van Roelvoorde zorgt voor de trainin gen, Nick Mertens behartigt als voor zitter de relaties van de club naar bui ten. Emiel De Schrijver is secretaris en Frangois Cornelis is zowel voor het volleyball als de public-relations ver antwoordelijk. De band met de Eendracht Aalst blijft echter wel behouden, via het tijd schrift «De Eendracht Atleet». De betere organisatie van de club had tot gevolg dat de belangstelling flink de hoogte in ging Het gemiddeld aan tal aanwezigen per zondag, nl. 20, werd op korte tijd verdubbeld. Een erg goede Guido De Schrijver zorgde er samen met de ingekomen Mare Philips voor dat de Aalstenaars met 8-15 de bovenhand haalden. In de volgende set was VK gans de tijd op achtervolgen aangewezen en Asse nede ging naar 13-9. Toch konden de bezoekers nog een vuist maken, kwa men terug tot 13-13, maar moesten toen definitief afhaken 15-13. Ook in de vierde en laatste set was de enthousiaste thuisploeg niet af te rem men en ging verdiend naar de over winning met 15-10. De winterstop komt dus net op tijd voor de enigszins uitgebluste Aalstenaars. K.W.B. Volleybal: UFO '78 - Steenokkerzeel II3-0 Liefhebbersploeg UFO deed het uit stekend en was de enige Aalsterse vertegenwoordiger die afgelopen week mocht triomferen. In een aange name partij volleybal kon UFO met 15- 10, 15-5 en 15-12 gemakkelijk af stand nemen van de bezoekers. Voor al de uitstekende receptie, anders toch het zwakke punt bij UFO, stemde tot grote tevredenheid. (Tejo). Uitslagen Assenede - V.K. Aalst 3-1 Kangoeroes - Denderhoutem 2-3 Michelbeke - Kuklós 3-0 UFO '78 - Steenokkerzeel 2 3-0 laatste set kwam Borsbeke er niet bij te pas 15-3. Met deze sterke collectieve prestatie besloot Kangoeroes een goede heen ronde en mag dan ook vol vertrouwen de terugmatchen tegemoet zien. (Tejo) De periode van een eerder gesloten club, samengesteld uit veteranen van A.C.E.A., familie en vrienden, zoals het er eerst uitzag, blijkt voorgoed achter de rug. Alle belangstellenden, ook wie zo maar eens komt meedoen op proef, zijn steeds welkom. Aansluitingen De jaarlijkse bijdrage is 300 fr. Op deze manier bekomt men een jog-ver- gunning, welke een door het B.L.O.S.O. gedragen verzekering impliceert. Voor deze aansluitingen kan men terecht bij Nick Mertens, Lokerveld- straat 23, te 9440 Aalst (tel. 21 74 15), of bij Emiel De Schrijver, Welvaartstraat 94 te 9300 Aalst. De wekelijkse bijeenkomst op zondag voormiddag in het stadspark is even eens een unieke contactmogelijkheid. (PVB) Bowling Vierde nationale B.C. Alloo-Blomberg herfstkampioen Spoor Ten BC. Alloo: 0-4 Dank zij een nieuwe overwinning met 0-4 is BC. ALLOO-BLOMBERG herfst kampioen geworden van vierde natio nale E. De voorsprong van het Aalster- se team bedraagt nu acht punten en alles laat uitschijnen, dat de mannen van voorzitter Bruno Rossi deel zullen uitmaken van de vijf, die volgend sei zoen in derde afdeling zullen aantre- De Aalstenaars begonnen schitterend en konden de 3-0 voorgift tot 6-1 uitbou wen in de 10 min. Avanti kwam wel even terug tot 6-3 in de 12 min., maar wat zich in de volgende 10 min. afspeelde deed ons twijfelen wie van beide ploegen de leider in eerste nationale was. Een dracht, gesteund door het talrijk opge komen publiek, was ronduit de beste ploeg op het terrein en ging via een on stuitbare Danny Bayens naar 10-3 in de 22 min. De bezoekers wisten niet wat hen overkwam. Niet alleen konden ze de Aalsterse aanvalsgolf niet stuiten, maar bovendien bracht een schitterende doelman Christiaan Van Pottelbergh hen de wanhoop nabij door alles te pak ken wat tussen de palen kwam. Tot de rust kon Eendracht met 12-7 een confor- tabele marge behouden en begon in de voorheen onmogelijk gewaande over winning te geloven. Spijtig genoeg begon de tweede helft voor de Aalstenaars traditiegetrouw erg slecht en na 14 min. hadden de bezoe kers het tij doen keren met 13-14. Wie dacht dat de Lebbekenaars gemakkelijk zouden kunnen uitmaken had gerekend zonder de plaatselijke aanvalslust, want Lebbeke zou nooit meer dan twee doel punten uitlopen Eendracht liet echter op den. Alleen in de eerste manche kon Spoor Ten enigszins gelijke tred hou den. De tweede manche werd gewon nen met ruim 100 punten verschil en in de derde en laatste manche be stond er geen twijfel meer in verband met een nieuwe Aalsterse zege. Daar voor zorgden andermaal kapitein Roger Cardon, Roland Van Vaeren- bergh, Willy De Ridder, die het hoogst scoorde met 567 punten Luc Van Renterghem die na één manche ver vangen werd door Bruno Rossi. De Aalsterse voorzitter liet andermaal een grote indruk en haalde 377 punten in op cruciale momenten twee penalty's onbenut waardoor Avanti 3 min. voor tijd op 17-18 kwam. De bezoekers, die voordien al niet te klagen hadden over de arbitrage, werden toen misschien ge red door een scheidsrechter. Deze liet immers na om K Verhofstad na een zware fout van het terrein te sturen, al hoewel hij eerst duidelijk het gekende gebaar voor 2 min. straftijd had ge maakt. De ref. scheen plotseling te be seffen dat dit misschien de uitschakeling van de topklasser tot gevolg kon hebben en kwam onbegrijpelijk op zijn beslissing terug. Toch kon Eendracht, waar wél een speler naar de bank moest in de laatste minuten, met 5 tegen 6 nog te rugkomen tot 18-18, wat kenmerkend was voor de sterkte van de thuisploeg. In de verlengingen zou Eendracht, na een uur handbal van de bovenste plank, dan definitief begeven. Het was tenslotte Dirk Verhofstad, wie anders, die het ver schil maakte en met liefst 14 doelpunten matchwinnaar werd. Doelpunten voor EendrachtV. Pottel bergh en Mertens: D. Bayens 7; M. Bayens 2; R. Bayens 1V. Herreweghe 2; V.D. Borght 3: Steemans 1: V. Mal- deren. Vinck. De Doncker en Verhoe ven. (Tejo) de laatste twee spelen of 187 gemid deld. De verrassing van de dag kwam noch tans uit een andere Aalsterse hoek. Irtas I Aalst ging immers de grote opo- nent voor de titel Wimaboxers 4, zijn tweede opeenvolgende nederlaag toe dienen. De meest opvallende prestatie kwam er van Mevr Van der Eist, die liefst 579 punten bij elkaar kegelde. Nu is er een lange rustperiode voor zien voor de bowlingers. BC Alloo komt nog aan de slag voor de beker van België op 7 januari 1983 tegen eerste ktasse-klub BC. (AVH) ZWEMMEN is vandaag de dag een noodzaak geworden. Je kan het op moderne basis leren in de zwemschool van de Aalsterse zwemclub. Wanneer Op volgende dagen maandag 1 7u.30 tot 18u.30 woensdag 18u.30 tot 19u.30 vrijdag: 18u.30 tot 19u.30 Wie Alle kinderen ouder dan 6 jaar kunnen er terecht. Waar De zwemlessen worden gegeven in het stedelijk zwembad te Aalst. Hoe inschrijven Op de aangegeven lesuren bij de verantwoordelijke. Wat later Sportievelingen worden nadien opgevangen en begeleid tot sportzwemmers of, indien gewenst, kompetitiezwemmers. Voor inlichtingen 053/77 20 52. Als voorbereiding op het komende waterpoloseizoen werden dit weekend twee oefenmatchen georganiseerd in het Stedelijke Zwembad, te Aalst. De twee derdeklassers, Wetteren en Waregem, werden door een overtuigd spelend Aalst overwonnen. In beide matchen bleken de jongere spelers, Jur- gen Goossens, Guy Backaert en Mare Palstèrman, merkelijke vorderingen te hebben gemaakt in vergelijking met vorig seizoen, terwijl Patrick De Schrijver zijn faam als goalengetter bevestigde. Het spelpeil van Aalst lag wel boven dat van een derdeklasser, maar of dit voldoende zal zijn om stand te houden in tweede nationale, valt nog af te wachten E. V. Aalst. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14