zet van Rcifet Onteigeningen te Moorsel doden keren zich om in hun graf STAFF H LICHTARCHITEKTUURl Stadsambtenaar voorgedragen als OCMW-raadslid VIDEOFILMS Beleidslijnen nieuw bestuur tekenen zich stilaan af André Dooms en Marcel Lorie zijn schepen Stadspark moet verder vernieuwd worden Okkaziewagens niGUCOG. END LANG UIT EN THUIS IN EIGEN STAD» LICHTKOMFORT s77o238 N.v. RING MOTORS - AALST 1e jaargang - n' 28 - 24 december 1982 - 25 fr. Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aafsterse informatie UK R. Goossens OCMW-voorzitter Bomen kappen is geen moord AUTORIJSCHOOL AALST Albrechtlaan 50, 9300 Aalst s 053-21 16 79 - 70 23 15 70 23 16 met 1 jaar waarborg laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus meer dan 1.400 films élk systeem Beta, 2000, VHS Zelfs Urbanus kreeg een stem Voor het Aalsterse Vredegerecht loopt een onteigeningszaak die de Stad Aalst nog zure (of dure oprispingen dreigt te bezorgen. Waar gaat het om Met het oog op de uitbreiding van het kerkhof te Moorsel, zal de Stad Aalst een ruim perceel, gelegen op de hoek van de Driesstraat en de Beugemstraat, ontei genen. Het gehele stuk grond, groot 1 ha. 55 a. en 10 ca., is volgens het Gewestplan (vastgelegd bij KB van 30.05.78), gelegen in 'gebieden voor gemeenschapsvoorzieningen en openbare nutsvoorzieningen'. De bestemming van dit perceel lag dus vastuitbreiding van de infrastructuur van de Moorselse begraafplaats. MOORSEL VIS HET MflflR UIT KERKHOF >p-( V BOUWGROND OF AKKER? Grondig oneens... We stellen u even de hoofdrolspelers voor van deze kerkhof'komedie'. Eisende partij is dus het onteigenende bestuur, met name de Stad Aalst. Ver werende partij zijn Mevr Martha Joanna DE VIS (ja hoor, DE familie De Vis woonachtig te St.-Agatha- Berchem, aan wie de noordoostelijke helft toebehoort, en, de V.Z.W.D. St. Jozefscollege te Aalst en de V.Z.W.D. Paters Capucijnen te Antwerpen, die respectievelijk 60 en 40 van de zuidwestelijke helft van het perceel bezitten. Tussenkomende partij is dhr. Kamiel Pauwels die ruim 1 ha. pacht en bewerkt. Punt van discussie is uiteraard de onteigeningsvergoeding. De Stad Aalst bood. overeenkomstig de aard, de ligging en bestemming van het per ceel een prijs van 100 fr./m2 aan, alle kosten inbegrepen. De onteigende partij anderzijds wenst een vergoe ding bepaald te zien, op basis van de bouwgrondwaarde, gezien de feite lijke ligging van het perceel. vervolg blz. 2 Binnen de partijbesturen is er de jongste weken nogal wat te doen geweest omtrent de verkiezing van voor te dragen kandidaten voor de OCMW-raad. Dit is zeker zó bij de toekomstige oppositiebij de SP werd huidig raadslid Eddy Dierickx weggestemd, bij de VU viel dit lot te beurt aan Piet Heymans. Een en ander zorgt voor merkwaardige resultaten van die stemmingen. Bij de S.P. (waar een eerste stemming Aangezien Eddy Dierickx wegge- in de grootste verwarring eindigde en hernomen diende te worden) is Emi- lienne De Smedt verkozen voor 6 jaar. De tweede zetel wordt verdeeld onder Gustaaf Lemaitre en Albert Pieters (resp. eerste en tweede deel van de ambtsperiode). De derde zetel gaat naar Guido Moens en Matthieu Saeys (idem). De vierde zetel gaat de eerste drie jaar naar Albert De Winter, ^adien naar een VU-er. r, pa stemd werd, zal hij gemeenteraadslid blijven wat meteen betekent dat Roger D'Hondt (eerste opvolger) voorlopig geten effektief raadslid wordt. Merken we ook op dat Guido Moens (stedelijk jeugdsekretaris) verkozen is. Er is inderdaad geen wettelijke onverenigbaarheid tussen «stads ambtenaar zijn» en «OCMW-raadslid zijn». Binnen SP-kringen wordt het waarschijnlijk geacht dat Guido Moens fraktieleider wordt van die par tij in de OCMW-raad. De wijze tenslotte waarop deze stem ming verlopen is heeft duidelijk aange toond dat binnen de Aalsterse SP een kloof bestaat. Vraag is waar dit zal toe leiden. 3ij de VU blijft Arseen Carlier en komt Frans Jansegers erbij. Danny De Naeyer zal Albert De Winter opvolqen. Opmerkelijk is dat Danny De Naeyer (die eerst drie jaar als gemeenteraads lid zetelt) verlof zonder wedde zal nemen als leraar, teneinde zich ten- volle aan zijn taak als raadslid te kun nen wijden. Politiek verlof zou voor zijn beroep niet mogelijk zijn. vervolg "blz. 2 Vervolg blz. 4 Ingeleid door een prachtige dokumentaire film over de vernieuwing van de stadsvijvers, gerealiseerd door Guy De Kegel, behandelde Luc Kie kens als voorzitter van de Werkgroep Bomen-Park-Osbroek op de jong ste algemene vergadering van het Stedelijk Vrijetijdskomitee de reali saties van de afgelopen zes jaar en de toekomstperspektieven in ver band met het stadspark en de Osbroek. Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wpykode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle (categorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. iniirhtinrjgn en inschrijvingen H. TALLOtN, Parkiaan 93, AALST «21 21 90 In de film zelf werd duidelijk aangetoond hoe een intense samenwerking tussen de bevoegde stadsdiensten van open bare werken, leefmilieu en vrijetijdsko mitee en onbaatzuchtige vrijwilligers, zoals de reeds vermelde werkgroep en hengelaarsverenigingen, leidde tot een degeliike aanpak van het Dark zelf en de vijvers in het bijzonder Voor ongeveer 4 miljoen frank werden de oevers van deze vijvers totaal vernieuwd, zodat ver dere aftakeling stopgezet werd. Ook het uitbaggeren van de vijvers en aanpas sing van oevervegetatie zorgden voor een totaal nieuw beeld, het geklasseer de park waardig. Toen dit bestuur aan de macht kwam was het duidelijk dat aan de verdere af takeling van het 50-jarige stadspark een einde diende gesteld te worden. De oevers van de vijvers brokkelden af. bomen stierven staande, de vervuiling van het water was een permanent pro bleem, en ook het onderhoud en de ver nieuwing van het bomen- en struiken bestand was noodzakelijk. Traag maar zeker werd volgens de heer Kiekens aan deze problemen een oplossing ge bracht. waarvan de vernieuwing van de oevers wel de meest spektakulaire rea lisatie werd Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/78 77 35 Via allerlei gesprekken, interviews en publikaties kan men zich stilaan een idee beginnen vormen van het beleid dat bet toekomstig schepenkollege wenst te voeren. Eén van de prioriteiten is de sanering van de stadsfinanciën. Dat dit op allerlei vlakken offers zal vragen hoeft geen betoog, maar het ziet er toch naar uit dat ook bet schepenkollege zelf met een aantal maatregelen een voorbeeld wil zijn. Aldus zal bet kabinet van iedere schepen beperkt worden tot één persoon, en zal tevens drastisch gesnoeid worden in de uitgaven voor wagens en chauf feurs. Aan de wedden van het personeel zelf zal niet direkt geraakt worden, tenzij men gedwongen wordt van hoger hand, maar wel is het de bedoeling de uitgaven voor diplomabijslag, die 35 miljoen per jaar bedragen, drastisch in te krimpen. Deze bijslag zal enkel nog toegekend worden aan diegenen die onmiddellijk nut halen in hun werk situatie van de behaalde diploma's. Wat de personeelspolitiek betreft, wordt niet overgestapt naar vergelij kende examens, maar zullen diegenen die een kursus volgden van bestuurs wetenschappen wel een grotere kans op bevordering hebben. Ondertussen wordt door CVP-PVV wel reeds druk onderhandeld over de personeelsle den zelf, en over de mutuaties die bin nen het kader dienen te gebeuren. Een aantal personeelsleden weten nu reeds dat zij binnenkort in een andere dienst zullen terechtkomen. Wat het departement van Openbare Werken betreft, is reeds lang geweten dat men vanaf begin 1983 met arbeidscellen wil werken, die aktief zullen zijn in de verschillende deelgemeenten zelf. Hierdoor wil men het aantal verplaat singen beperken en wil men tevens de kontrole op dit personeel vergemakke lijken. vervolg blz. 2 Zoals reeds verleden week op de voorpagina vermeld treden de schepenen Gaston Van den Eede en Marcel De Bisschop op 1 januari e.k. uit het huidige stadsbestuur. Om het beleid verder te zetten, vooral nu het onzeker is wanneer de nieuwe gemeenteraad voor de eerste maal zal kunnen samenkomen, werden meteen in de gemeenteraad van 15 december twee vervangers verkozen, in de persoon van André Doorns en Marcel Lorie (heiden PVV). L)e eigenlijke stemming zorgde voor salvo s in de zaal waren niet uit de de nodige hilariteit, omdat vrij vlug bleek dat een aantal raadsleden liever iemand anders in de schepenzetel gezien hadden. Op een totaal van 39 stemmen behaalde kandidaat-schepen Andre Dooms, die achteraf het departement zal beheren, 24 stemmen achter zijn naam. Acht raadsleden zagen liever Oscar Redant op zijn plaats. De lach- lucht toen bleek dat men ook gestemd had voor CVP-raadslid Robert De Pauw, voor PVV-dame Valentina Moens (die niet meer in de volgende raad zal zitten) en zelfs voor Willy Alloo, die aan de basis ligt van de hui dige politieke moeilijkheden. Eén raadslid vond het zelfs nodig zich te onthouden. vervolg blz. 1 De huidige CVP-fraktie en oppositie. Volgende week de meerderheid. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1