BOSCH EDDY Begrafenissen ARIJS CVP is kwaad op Willy Ailoo 053/21 08 88 Electro Centrale L. De Ridder De Neve Gcizct van qabt Van Wambekekaai 7 Hoogstraat 17 André Dooms en Marcel Lorie schepen R. Goossens OCMW-voorzitter TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Beleidslijnen nieuw bestuur Onteigeningen te Moorseldoden keren zich om in hun graf Ja Ik wil alles over alles van jgroot-Aalst weten... iDus wil ik een abonnement op de 0: onmisbaar lard of kachel. 100 x 100 cm. 4.400 fr. IDA 100 x 50 cm. 2.200 fr. I 0 110 cm. 4.400 fr. Sint-Jorisslraat 12-18 BTW inbegrepen AALST^ 1990 F* 3990 F* 2 Nieuwe Gazet van Aalst 24 december 1982 9300 Aalst Tel. 21 29 44 De Aalsterse CVP-ers steken het niet onder stoelen of banken dat zij niet te spreken zijn over het beroep dat Willy Alloo instelde bij de Raad van State tegen de beslissing van de Bestendige Deputatie van 9 november 1982 waarbij zijn bezwaarschrift tegen de uitslag van de jongste gemeenteraadsverkiezingen niet aanvaard werd. Zoals bekend heeft dit beroep bij de Raad van State tot gevolg dat de nieuwe gemeenteraad en meteen het nieuwe schepenkollege niet kan aangesteld worden vooraleer de Raad van State een uitspraak terzake deed. In zijn bezwaarschrift had Willy Alloo in feite enkel klacht ingediend tegen zijn stemmenaantal behaald in telbu- reel 11 te Aalst. In dit bureel, dat drie kiesburelen omvatte waaronder dit van de Spoelstraat. het St Maartens- instituut en de jongensschool te Erembodegem, behaalde Alloo maar 8 voorkeurstemmen, alhoewel vele vrienden en familieleden beweerden in vervolg van blz. 1 Even veel plezier had iedereen bij de stemming van Marcel Lorie als vervan ger van Marcel De Bisschop. Zoals zijn partijgenoot kreeg ook Lorie 24 stemmen. Hier was het wel Raymond Uyttersprot, die bij de tegenstemmers met de pluimen ging lopen. Hij kreeg immers vier zwarte bolletjes achter zijn naam, terwijl Oscar Redant en Henri Van Der Veken (CVP) er elk twee kregen. Freddy Pijck (SP) en Dr. Van der Beken (VU) waren goed voor één stem terwijl er opnieuw één blanco en één ongeldige stem was. Bij nadere informatie bleek het hier om een spuiter te gaan die gestemd had voor niemand minder dan. Urbanus. Meteen werd nogmaals bewezen dat een gemeenteraadszitting niet steeds een droge vergadering is, waar niets te beleven valt, zoals velen wel menen. (MP) vervolg van blz. 1 Ook hier verliep de stemming niet van een leien dakje. Met name Piet Hey- mans bleek na afloop heel ontgoo cheld, waarbij hij wees op de lessen die hij zelf gevolgd had omtrent OCMW, kennis die hij wou doorgeven via een interne VU-kursus, maar waar geen gevolg aan gegeven werd M.a.w. aan de bekwaamheid van de opvolgers werd getwijfeld. Bij de PVV blijft het trio Richard Goos sens, Jan De Boeck en Wilfried Van Herreweghe. Eerstgenoemde wordt voorgedragen als OCMW-voorzitter. Bij de CVP blijven Elisa Blanckaert- Bourgeois, Jozef De Smet en Amand De Veylder Henri Van der Veken komt erbij. Wellicht zal hij met kumuleren met «gemeenteraadslid, zodat hier voor opvolging zal gezorgd worden. Mogelijks zijn hier en daar wijzigingen mogelijk. Niets blijkt ongemogelijk... (P.D.) 82/23/12 Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bediening gratis Verantwoordelijke uitgever v.z.w. Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Reinaertdreef 4, Aalst Redaktie, Publiciteit en Abonnementendienst Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel. 053/77 62 94. 1 jaar 1.000 fr. 6 maanden 550 fr. 3 maanden 300 fr. per nummer 25 fr. deze burelen voor hem persoonlijk ge stemd te hebben. In feite vraagt Willy Alloo enkel een hertelling van de stemmen van het betrokken bureel, wat volgens hem administratief op enkele uren kan gebeuren en wat geen herverkiezing inhoudt. Hijzelf schat de kans op suk- ses zeer gering maar wil zijn rechten toch laten gelden, zelfs tot in Straats burg. Aldus wil hij tevens bewijzen dat hij zijn kiezers wil verdedigen. Zelfs ver kozen wil Willy Alloo zich niet zomaar bij alles neerleggen. Dat deze houding bij de CVP, die staat te springen om de macht opnieuw te veroveren, kwaad bloed zou zetten, was bij voorbaat te verwachten. Reeds in de gemeenteraad maakten een aantal leden van de oppositie hier op trouwens allusie. Toekomstig bur gemeester Raymond Uyttersprot zei aldus letterlijk «Proficiat om de zwaar wichtige redenen waarin hij de stad in moeilijkheden brengt» terwijl zijn partijgenoot Etienne Bogaert op zijn eigen beurt «hoopte dat er met karnaval toch al een uitspraak zou zijn door de Raad van State». Even later had hij het trouwens over het «foefje» met de Raad van State. Nog later op de avond bij de traditio nele receptie en in het stamlokaal van de CVP werd de kritiek op Willy Alloo niet gespaard en werd hij met zowat alle zonden van Israël overladen. (MP) vervolg van blz. 1 Pikant is wel dat men er blijkbaar aan denkt om de verkeersvrije Grote Markt zeker tijdens de wintermaanden opnieuw open te stellen voor het ver keer. In de zomermaanden zou men dan wel voor meer marktanimatie wil len zorgen. inspraak In tegenspraak met wat velen dach ten, zal de dienst organisatie en infor matie niet helemaal opgedoekt wor den. Het bleek immers in het verleden een te goed propagandamiddel voor diegenen die aan de macht waren. De samenstelling en de benaming van deze dienst zal hoogstwaarschijnlijk wel wijzigen, alsook een aantal taken die in het verleden uitgeoefend wer den. Het volgend gemeentebestuur wil ook in iedere deelgemeente wijkraden oprichten. Hierin zullen vooral verte genwoordigers van allerlei socio- kulturele verenigingen zitting hebben, maar het voorzitterschap van de wijk raden zou waargenomen worden door een schepen. Hoogstwaarschijnlijk komen er twee van dergelijke mini- gemeenteraden in Aalst zelf (linker- en rechtoever) en twee in Erembodegem. Wat er met de adviesraden zal gebeu ren is nog eerder duister. Een aantal ervan zullen hoogstwaarschijnlijk ver dwijnen, terwijl de enen, die vallen onder de bevoegdheid van een PVV- schepen, zullen voorgezeten worden door de schepen zelf, zullen de ande ren, onder CVP-bevoegdheid, zoals in het verleden een voorzitter hebben, die onder de leden 'zelf verkozen wordt. Een aantal namen worden trou wens in dit verband reeds vooropge zet. Pierre De Poorter zou voorzitter worden van de Middenstandsraad, Simon D'Hondt zou de volgende zes jaar het feestkomitee voorzitten, ter wijl Eddy De Backer de adviesraad voor ruimtelijke ordening zou leiden (MP) vervolg van blz. 1 Bouwgrond voor... lijken Al verwacht men slechts begin van volgend jaar uitspraak in deze 'gerechtelijke onteigening van onroe rend goed', de Nieuwe Gazet van Aalst verzamelde wat (cijfer)gegevens die u, beste lezer én belastingbetaler, ongetwijfeld zullen interesseren. Wij willen ze dan ook niet achterhouden. Volgens de deskundige door de recht bank aangestelde landmeter-expert, is het zo dat «Onteigende partij stelt dat eigendom dient vergoed als bouwgrond en dat minstens 7 villagronden aanwezig zijn. Dat een vergoeding wordt gevraagd van minstens 5.000.000 F., te vermeerderen met de wederbeleg- vergoeding, verwijlinteresten en de andere normale vergoedingen» (N.v.d.r. Het gaat hier om een nota van het St Jozefscollege en de Paters Capucijnen). Wat betreft 'berekening der vergoe dingen' komt de landmeter-expert tot de volgende konklusies. «Onteigenend bestuur stelt dat deze grond niet dient geraamd als bouw grond, maar wel als eerstklassig gele gen land, blijkbaar gezien het perceel volgens het Gewestplan gelegen is buiten de woonzone. Onteigende partij anderzijds wenst de vergoeding bepaald te zien op basis van de bouwgrondwaarde, gezien de feitelijke ligging van het perceel. Op basis van de feitelijke ligging van het perceel kan deze eigendom zeker als bouwgrond worden aanzien (Er is) een voldoend brede en voldoend uitgeruste weg, voldoende bebouwing in de omgeving, (het perceel is) op zichzelf geschikt om bebouwd te wor den». Volgens de expert mogen de plannen voor dewelke de onteigening gebeurt, de onteigeningsvergoeding niet beïn vloeden geen rekening mag gehouden worden met de minwaarde (of meer waarde) aan de onteigende grond gegeven, door plannen voor de verwe zenlijking van dewelke de onteigening gebeurt». De grond dient dan ook geraamd als bouwgrond. (Tot 50 m. diep aan 1.000 F./m2 en verder, als tuingrond aan 150 F/m2. Op die manier komt de landmeter-expert op een hoofdzake lijke vergoeding van 6.560.750 F voor het perceel van het St.-Jozefsin stituut en de Paters Capucijnen, en 4.825.500 F voor de lap grond van Mevr. De Vis. Als men hierbij de kos ten voegt (wederbeleg en wachtinte- resten), zowat 20 komt men voor de twee helften samen uit op een totale vergoeding van 13 miljoen en 720.432 frank Een andere schatting Op aanvraag van de stad Aalst deed ook de ontvanger van het derde regis tratiekantoor van Aalst een 'schatting'. Ook hij stelt vast dat het perceel gelegen is in gebieden voor openbare nutsvoorzieningen en dat het momenteel als landbouwgrond in gebruik is. «Het geheel ligt ongeveer gelijk met de straat en zou normaal als bouwgrond kunnen worden aangezien, indien het Gewestplan er de voormelde bestem ming niet had aangegeven. ...Gezien de aard der zones en de be schikkingen van het definitief Gewest plan, staat het onherroepelijk vast dat het te schatten perceel geen bouw grond is. ...Schat waarde op 3.283.000 F. Onteigeningszaak met grondsmaak Zonder op de uitspraak te willen voor uitlopen geven we toch enkele beden kingen mee zoals die bij ons opkwa men bij het verzamelen van de infor matie. Hoe zit het eigenlijk met de juridische waarde, met de kracht van het Gewestplan, wanneer bijvoorbeeld deze percelen van openbaar n plots tot bouwgrond wore opgewaardeerd Wij nemen aan dat i; indertijd de gewestplannen heeft gete kend om te respecteren of niet Misschien vinden de eigenaars met reden dat hen onrecht werd aange daan bij de opstelling van het Gewest plan en dat hun percelen dienden aan geduid als zijnde bouwgrond Maar dan was er de mogelijkheid planscha- de te eisen van de Staat, bij het inwer king treden van het plan. Heeft men dit toen nagelaten, of zou men alles via deze onteigeningsvergoeding toch nog trachten te bekomen En dan is er nog het moreel aspekt Kan men zo maar 13 miljoen frank vra gen voor een lap grond, bestemd voor de uitbreiding van een kerkhof, dus van openbaar nut, maar specifiek voor een levensbeschouwelijke eredienst 7 Vooral als men es nagaat, wie de eigu naars zijn.. (JVG) Huishousapparaten - dienst na verkoop Algemene electriciteit NAARSTIGHEIDSTRAAT 67-69 - AALST 9300 TEL. 053/21 86 25 i nicucoc- Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een wtgave van i w Aalster» mtormitie Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. I 300 fr. voor 3 maanden. I* lk stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). I Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van I Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat niet past) terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, .eraarilsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. iimiiiiiiiiuimmuimiiiiimiiiiiiuiiiimiimmiiiiiummmmmiuiuuiiiimimmmmmiimiiiiiuiiiii ■■I 100*50 cm 100x100 cm Vervaardigd uit gemalen en geperste leisteen is deze 20 mm dikke vloerplaat het enige wat u nog ontbreekt om uw haard of kachel nog beter tot zijn recht te laten komen. Daarenboven is deze Marmorino vloerplaat krasvrij, breekt ze met, vraagt ze geen onderhoud en beschermt ze uw tapijt, vloer of parket tegen de warmte-afgifte van uw kachel Leverbaar in 3 standaardmaten past ze ook onder uw kachel. 0110 cm 3990 F* BTW inbegr.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2