mm Misschien White Light onder de Kerstboom... 28 belastingen opnieuw goedgekeurd Mea Culpa Je zou d 'er van opkijken Korpsdag van brandweer ging in burger door FRANS JANSEGERS HET REKLAAMBLADp.v.b.a. Onder de Belforttoren DT. SWAB® PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST T2T mocht je weten wat wij naast de Nieuwe Gazet van Aalst drukken en kunnen drukken typo- offsetdrukkerij Nieuwstraat 19, 9310 LEDE s 70 01 71 21 37 87 6 Nieuwe Gazet van Aalst 24 december 1982 Het is op zichzelf al een heuglijk en verrassend feit als een Aalsterse groep een eigen LP op de markt kan brengen. Bij het volgende (steeds maar duurder wordende) bezoek aan je platenboer, moet je maar even uitkijken naar een artistieke hoes, met daarop White Light en recent boven de doopvont gehouden. Een eerste L.P is altijd wel een deli- «lt s not enough» en «Alone» te na is cate opdracht en zeker hier bij ons te lande. Zowel zakelijk als financieel komt er heel wat bij kijken en voeg daarbij dan ook nog. als belangrijkste wel, het muzikaal aspect, dan weet je dat het geen sinecure is. Wegen over wegend intimistische nummers, soms op het randje van de melancholie dan weer op het randje van de eentonig heid balancerend, vormen het geheel van deze weinig origineel genoemde debuutelpee. Op enkele betere num mers als «I want you to know me», het een eerder mat geheel dat de con centratie van de luisteraar totaal opeist. Het pianowerk geeft de num mers wel een eigen kleur, maar dat helpt echter niet om het opzet als geheel te doen slagen. Bij wijlen denk je Lou Reed en de Velvet Under ground te horen, maar die hadden wel wat anders in petto. De opnamekwali teit is ook weer niet zó schitterend en klinkt als bij het begin van de Belgi sche rock, een totaalgeluid zonder al te veel hoogten en laagten. In een persmededeling protesteert het nieuwe VU-raadslid Willy Alloo tegen de manier waarop de jongste St.-Barbaraviering van de Aalsterse brandweer plaatshad. De nieuwe dienstchef besliste immers dat de korpsdag ditmaal in burger moest plaatsgrijpen, omdat alle brandweermannen geen uniform bezitten. Willy Alloo hield zich niet aan deze beslissing en kwam als enige Aalsterse pom pier in zijn nieuw uniform, dat hijzelf betaalde en dat zijn eigendom is, naar de korpsdagviering. «De waarde van onze dag is totaal afgegaan, en was hetzelfde als een etentje van een vogelpikmaatschappij» aldus Willy Alloo. Er was immers geen plechtig- heid met afroeping der dienstjaren, geen uitreiking van eretekens, geen saluut aan de overleden leden van het korps en evenmin was de pers aanwezig. De brandweerdienst lag er doods en stil bij, zodat de viering dit jaar maar een flauw afkooksel was van de vorige jaren. Willy Alloo wijdt het niet aan de nieuwe bevelhebber dat de zaken een dergelijke wending namen, maar wel aan het slechte beheer in het verleden, dat niet iedereen in uniform kon aantreden. (MP) Hoogstraat 5, 9300 Telefoon: 053 /2148 54-70 3100 AALST BEGRAFENISSEN CREMATIES OUD HUIS 82/24/11 De raadsleden dienden zich op 15 december jl. opnieuw uit te spreken over een ganse reeks belastingen, die op het einde van dit jaar vervallen, en die om een goede werking van het stadsbestuur te waarborgen, opnieuw moesten goedge keurd worden. Hierbij was er slechts één nieuwigheid met name de retributie op het afleveren van identiteitsbewijzen voor kinderen van minder van 12 jaar, die vastgesteld werd op 40 fr. Bij deze agendapunten merkte sche pen van Financiën Gaston Van den Eede op dat men enkel bestaande reglementen diende te herstemmen voor 1 jaar. Aan de belastingen zelf Sommigen wachten meestal te lang om met een single op de markt te komen, anderen wagen het dadelijk met een L.P., met als gevolg dat het «muziek als vrije tijd-aspect» en bij wijlen het amateurisme nog teveel de bovenhand krijgen. Dat zijn echter geen charmes van kwaliteitsmuziek en misschien is dit wel jammer voor White Light. (PBB) werd niets gewijzigd of verhoogd. Enkel de belasting op de weegrechten verviel gezien het slachthuis sinds enkele jaren in consessie gegeven is en de consessionaris voor de inning zorgt. Eerder verrassend was de tussen komst van SP-fraktieleider Freddy Pijck, die verklaarde dat zijn partij in principe niet tegen belastingen was, maar deze enkel in funktie zag van een begroting. Gezien de begroting van 1983 nog niet goedgekeurd was, wenste de SP-fraktie zich bij deze agendapunten te onthouden. Ter loops merkte de SP op dat ook de CVP in 1977 een dergelijke verklaring afge legd had bij de toenmalige stemming van de belastingsreglementen. «Ook wij zijn niet voor belastingen», aldus CVP-voorzitter Etienne Bogaert, «maar wij hebben ze nu eenmaal nodig». Financiële middelen heeft de stad Aalst steeds nodig zelfs zonder begroting. Anderzijds wees de spre ker erop dat het maar een goedkeu ring betrof voor 1 jaar, en dat er alles zins een herschikking zal komen in de bestaande reglementering. Deels kon hij zich akkoord verklaren met de SP- woordvoerder, maar hij weet de moei lijkheden met de komende begroting aan het «foefje» van Willy Alloo met de Raad van State. Nadat schepen Van den Eede nog ver duidelijkt had dat er reglementen nodig zijn om belastingen te kunnen innen, werden de reglementen ten slotte door iedereen aangenomen uit gezonderd de SP-fraktie. (MP) Marcel De Bisschop hield opgemerkte toespraak Bi] zijn laatste raadszitting in zijn politieke karrière hield oud-burgemeester en aftredend schepen Marcel De Bisschop een fel opgemerkte tussenkomst. Reeds 24 jaar maakt De Bisschop deel uit van de gemeenteraad en is aldus het oudste lid naar leeftijd en in dienstjaren. «Met heimwee denk ik terug aan de gezellige en gemoedelijke zittingen in de vroegere raadszaal», aldus De Bis schop, die van oordeel was dat niemand zich nu lovend uitspreekt over de fusie van Groot-Aalst en dat diegenen die vroeger tegen de fusies betoogden, zullen er morgen de lakens uitdelen. tel. Ubói///.bt ,oS4 Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen zelfdertijd kloeg de schepen de over dreven reklame aan, die iedere week zijn brievenbus teistert. «Mijn ervaring als schepen is voor mij een desillusie geweest» aldus nog steeds Marcel De Bisschop, die benadrukte dat het niet interessant is een «aanvulschepen» te zijn. Ik werd niet geraadpleegd in zaken waar ik als schepen en als aka- demicus bevoegd in was». Naar zijn mening werd de demokratie langzamerhand vermoord. Daarom pleitte hij voor een herwaardering van de gemeenteraad, die alleen mag be slissen. Het schepenkollege mag vol gens hem enkel zorgen voor de uitvoe ring en de vormgeving van deze be slissingen. Wat de adviesraden betreft was hij van oordeel dat deze enkel adviezen mochten uitbrengen, en geen pers- konferenties geven, bestellingen uit schrijven of opdrachten geven aan personeelsleden van de stad. Ook de pers werd niet gespaard. Deze zou meer opbouwende kritiek moeten geven en enkel de feiten doch niet de personen beoordelen. Men zou geen sensatie mogen brengen ook al is het in een weékblad, aldus De Bisschop, die tenslotte pleitte voor evolutie i.p.v. revolutie. «Een druk op de knop kan nu een genocide veroorzaken» aldus de schepen. SP-raadï. id Jan Van der Veken betreurde dat de schepen met vroeger eeri dergelijk pleidooi gehouden had. «Het berouw komt blijkbaar na de zonde», zo vervolgde hij, terwijl hij stelde dat de schepen beter achter "zijn tekst mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa gevoegd had. (MP) milieu De Maght volledig gelijk. Ter- Verwijzend naar een uitspraak van Willem De Zwijger, verdedigde hij de raadsleden, die de moed hadden te zwijgen in de gemeenteraad. Hijzelf beweerde dikwijls gezwegen te heb ben om de debatten niet langer te laten uitlopen. Wat het incident betrof bij de keuze tussen papieren en plastieken huis- vuilzakken gaf hij Schepen van Leef- Alle inlichtingen en prijsbestek zonder verplichting. De Karnavalverenigingen kunnen op beide oren slapen. Op de gemeenteraad van 15 december jl. werd bevestigd dat de karnavalsubsidies in 1983 dezelfde zullen blijven als in 1982, en dit ondanks de moeilijke financiële toestand waarin de stad verkeert. Van deze gemeenteraad maakte schepen van openbare werken Jan De Neve tevens gebruik om alle administratieve en technische medewerkers te bedanken voor het werk dat zij in de afgelopen twaalf jaar onder zijn bevoegdheid presteerden. Vooral het werk dat gepresteerd wefd op het vlak van de studie over de koliektoren werd door de schepen geprezen. Voor het inrichten van de burelen in de gerestaureerde Huis Van Langenhove werd de aankoop goedgekeurd van verf voor een totaal bedrag van 294.200 fr. Deze verfwerken zullen wel met eigen stadspersoneel uitgevoerd worden. Traditioneel werd opnieuw een amnestiemotie door de gemeenteraad goedgekeurd. Hierin wordt amnestie gevraagd voor alle politieke slachtoffers van de repressie en epuratie en voor hun nakomelingen. De Werkgroep Leefmilieu Aalst klaagt in haar jongste infoblad opnieuw een aantal kleine en minder kleine milieuschandaaltjes aan. Zo wordt erop gewezen dat nepboerderijen in beschermde natuurgebieden vaak een streek voor eeuwig «naar de knoppen» doen gaan. Jachthutten, die in feite verdoken buitenverblij ven zijn hebben hetzelfde effekt in het landschap Anderzijds wordt erop gewezen dat nabij het Leirekenswandelpad te Moorsel een druk gebruikte voetweg aan de Bosbaan en de Spruithoek zonder meer afgesloten werd door een aanpalende fruithandelaar. Een rustig mooi gebied werd aldus ontoegan kelijk gemaakt voor de bevolking. De wijk Steven te Moorsel wordt anderzijds permanent geplaagd door lawaaihinder van zware crossmotoren, die er oefenen. «De herhaalde klachten van deze buurt bewoners werden door de bevoegde overheid nog nooit aanhoord» aldus WLA. In Herdersem aan de Boskant werd het bekende hof «De Drie Populieren» vol gens WLA getransformeerd in «In de Afgezaagde Canada's». De Aalsterse leef- milieugroep klaagt trouwens ook de houtkoorts aan die op dit ogenblik de Aal- stenaars te pakken heeft. Deze koorts wordt mede veroorzaakt door het sukses van de houtkachels. Gezien het gevaar van steeds verdere ontbossing pleit WLA eerder voor het gebruik van kolenkachels. De gevaren van ontbossing worden verder in het maandblad duidelijk aange toond door een interessant artikel over de ontbossing in de derde wereld. Men berekende aldus dat er per minuut 14 hektaren bos verdwijnen op onze aarde met alle gevolgen vandien. Daarom vraagt men van Aalst ook geen woestijn te maken Ook, andere problemen in de WLA krant nog aan bod, zoals het ondoordacht kuisen van de beken, de boompjes aan de Leopoldlaan, en de bescherming van de zwakke weggebruiker. Verleden week ontdekte de rijkswacht langs de nieuwe weg nabij het Wijn- gaardveld een ganse reeks dokumenten over de betonkonstruktie van het reaktorgebouw van Doel IV. Bij nazicht bleek het hier te gaan om papieren die zich bevonden in een wagen, gestolen bij een ingenieur uit Denderhoutem. Deze wagen werd teruggevonden te Sinaai, en blijkbaar hadden de dieven onder de weg alle papieren weggegooid waarmee zij niets konden aanvan gen. Dank zij de hulp van klant John Lissens, werd de afgelopen week ook een man aangehouden, die twee overvallen op zijn aktief had, eerst in een winkel in de Geraardsbergsestraat, nadien in de herberg «The Classics». Pikant détail was wel dat de man zijn aangezicht steeds verborgen had achter een karnavalmasker. De tweede overval is hem fataal geweest, vermits John Lissens na een achtervolging erin slaagde de overvaller te overmeesteren ter hoogte van de Keizershallen. De meest «wakkere burger» van alle Aalstenaars Herman De Cock, die reeds 30 jaar lang onafgebroken de gemeenteraden vanop de publieke banken volgt werd onlangs niet alleen door de gemeenteraad van Aalst in de bloemen gezet, maar ontving tevens gelukwensen van niemand minder dan Koning Boudewijn en Koningin Fabiola. Bij nader toezien bleken slechts heel weinig Aalstenaars, zelfs politiekers, dergelijke gelukwensen te mogen in ontvangst nemen. Niemand minder dan de echtgenote van Willy De Clercq - zelf een befaamde advokate zal het Aalsters OCMW verdedigen in de «zaak Matthieu», die zes maand geleden voor opschud ding zorgde.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6