ftalstenaars feesten zo. Organisatie van alle feesten F.O.C. p.v.b.a. ATARI l «Grote rush moet nog beginnen» aoeac fray dick MOBY DICK Parklaan 29A, bus 1 9300 AALST s 78 98 31 SPEELGOED - HOBBY Specialist elektronisch speelgoed ATARI-spelcomputer nu met 2 gratis spelcassettes. Tijdelijk aanbod Nieuwe Gazet van Aalst 24 december 1982 7 Gepieker rond het geschenk voor nonkel Zjef De koortsige inkoopwoede voor de eindejaarsfeesten lijkt één week vóór kerst dag nog niet begonnen te zijn. In de Aalsterse winkelstraten is het «voor de tijd van het jaar» ongewoon rustig. Worden kerst en nieuwjaar deze keer doordeweekse dagen Of hebt U dit jaar besloten uit de vicieuze cirkel te stappen van meer en duurdere geschenkjes Of misschien hebt U er nog geen erg in dat het einde van het jaar onontkoom baar nadert Vluchten kan nog niet. Ik ging enkele winkels vol geschenk jes bezoeken en vroeg aan mevrouw Sedeyn van Serav, mevrouw D'Hondt van Tenchilla en de heer Van der Eist van Hilkka of de Krisis, het monster met vele nog ongekende koppen, toeslaat in de geschenkjesverkoop. Sedeyn: «De verkoop is met zoals vorig jaar. Er worden nog altijd ge schenken gekocht, maar de mensen stellen nu een budget vast voor hun eindejaarscadeautjes. Wat een klant vroeger graag zag, zou hij onmiddellijk gekocht hebben, zonder naar de prijs te kijken. Sinds enkele jaren stelt hij een limiet aan zijn uitgaven. De kerst stallen zijn dit jaar vlot de deur uitge gaan, dat is nog zoals vroeger. Jonge mensen zetten een kerststal niet op hun huwelijkslijst, achteraf moeten ze dat nieuw kopen. De prijs voor kerstgeschenkjes schommelt tussen 300 en 800 frank, voor de nieuwjaarsgeschenken stelt de klant 1000 tot 2000 frank beschik baar. Alhoewel er meer onder dan boven de 1000 frank gekocht wordt. We hebben nu al geschenkartikels vanaf 50 a 100 frank, kleine spulletjes die iedereen kan kopen. We zullen dit gamma in de toekomst nog uitbreiden, want naar die prullen is er vraag. Maar ook in die zaken probeer ik dat te ver kopen waar ik achter sta. Ik ben zelf ook kieskeurig en wil een goede afwerking. Als er namaak op de markt is verkoop ik het originele en de kopie en laat aan de mensen de keuze tus sen de twee stukken, meestal kopen ze dan toch het origineel. Ons klanten aantal is niet verminderd, maar omdat er meer goedkopere cadeautjes gekocht worden, zullen we hard moe ten werken om hetzelfde zakencijfer te halen. Het is te vroeg om nu al een balans op te maken van de eindejaars- verkoop omdat de grote rush nog moet beginnen». D'Hondt: «Ik voel weinig of geen ver schil met vroeger, misschien worden er minder geschenkjes gekocht. Ik heb mijn vaste klanten, vooral een jong publiek en ik heb veel goedkope geschenken. Wat «in» is wordt onmid dellijk verkocht, zo was er de Holly Hobbierage, de smurfen en de wenende pierrots. Trends mqet je blij ven volgen, daarbij komt nog dat een trend maar een paar maanden duurt en dat je daarna met iets nieuws moet BAC verlaagt de intrestvoeten voor alle kredieten Na de daling van de rentevoeten op spaarbons heeft BAC onmiddellijk de intrestvoeten verlaagd op hypothe caire leningen, investerings- en discontokredieten met 0,25 Nu kan men een hypothecaire lening krijgen vanaf 12,50 Een investeringskrediet vanaf 1,425 een discontokrediet vanaf 12,75 Bliksemsnelle bankservice ■S 053/77 40 00 Wist U dat er in Aalst een vennootschap bestaat die zich bezig houdt met de organisatie van feestelijkheden Neen, het is geen restaurateur of traiteur maar gewoon een aantal onafhankelijke specialisten die over een jarenlange ervaring in de restaurantwereld beschikken. Zij organiseren allerlei feestelijk heden zoals huwelijksfeesten, banketten, party's, modeshows, communiefeesten, jubilee's enz... Hoe gaat deze organisatie te werk De persoon of firma die een feest wil organiseren neemt kontakt op met deze organisatie. Zij komen ter plaatse op een voor de klant best passend tijdstip. De volledige organisatie wordt bespro ken en op punt gesteld. De klant moet zich verder over de organisatie niet meer bezorgd maken. Alles wordt achternagelopen en in orde gebracht door de vennootschap. Dit houdt in dat de meest geschikte restaurateur gezocht wordt, het beste taxibedrijf, de gepaste ceremoniemeester of om het even wat bij de organisatie van het feest maar nodig mocht blijken. De klant hoeft zich daarenboven ook niet bezorgd te maken over de kostprijs van deze tussenkomst deze moet immers niet door hem betaald worden maar door de leverancier die met de opdracht van het feest zal belast worden. Over welke vennootschap gaat het komen. Gelukkig zijn er in februari en september geschenkenbeurzen. Nu zijn vooral de spulletjes met het Coca Cola label in trek. Ook kan je bijna spreken van een «bollekensrage», pennezakjes en potloden bijgewerkt met «bollekens». De E T.-wezentjes zouden een rage kunnen worden, de film heb ik nog niet gezien. Ik vraag me af wie zon griezelig, rubberen, bruin poppetje zal willen knuffelen. De film moet aanzetten tot de verkoop en hopelijk is de prent vlug in Aalst Er zijn veel prullen waar je niets aan hebt, zoals fopdoosjes. Het is wel leuk een doosje te openen waarop staat «Voor de man die alles heeft» en blijkt dan dat het doosje leeg is. Tot midden januari is het nog druk in de zaak, daarna gaan we een stille periode tegemoet». Van der Eist: «Er wordt minder ver kocht dan vroeger, maar dat geldt niet alleen voor de cadeautjessfeer maar ook voor de slager en de bakker. De mensen hebben een kleiner besteed baar budget. De omzet van de zaak is 20 lager dan drie jaar geleden. De algemene indruk, ook bij de leveran ciers, is dat de mensen later met hun kerst- en nieuwjaarsinkopen begon nen zijn dan vorige jaren. Het is nog te vroeg om nu al konklusies te maken, ik heb de indruk dat er minder zal gekocht worden. Maar de mensen zul len altijd wel iets geven met kerst en nieuwjaar, al moeten ze het zelf maken en dan nog moeten ze mate riaal kopen. We zullen op dat vlak inventief moeten zijn. Dat is niet altijd gemakkelijk. Enerzijds heb je een eigen visie en een eigen smaak, anderzijds moet je die dingen brengen die de mensen aanspreken. Dat zijn niet altijd nuttige en waardevolle zaken. De mensen laten zich nog door de glitter om de tuin leiden. Je moet prullen oppeppen tot iets waardevol, daar vragen de mensen om. Was vroe ger december een drukke verkoop maand, nu wacht men af tot de laatste dagen. (GRE) p.v.b.a. BOCQUÉ-LENSSENS Dendermondsesteenweg 3, AALST S 78 60 48 Tijdens de Kerst- en Nieuwjaarsdagen vindt U bij ons le keus bereide visschotels waaronder Zalmschotel Kreeftenschotel Scandinavische schotel Zalmforelschotel Forelschotel Sint-Jakobsschelpen Tomaat-garnaal Kroketten Kreeften Langoesten Oesters Verse vissoorten Men bestelt aan huis.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7