Frans Daeleman«Ik ben de baas, ook Heylens moet (soms) naar mij luisteren» Ter joden 1 - Kerksken 1 T.K. Meldert - S.K. Aalst: S.K. een klasse te sterk SERGANT SPORT Lutterzele-Doggen Erembodegem 3-0 Aalsterse praeses legt diepste roerselen van Eendracht bloot ph LUCIEN VAN NIEUWENBERG Nieuwe Gazet van Aalst 31 december 1982 11 P r Match van de week Terjoden, algemeen aanzien als de «giantkiller», heeft deze reputatie tegen Kerksken geen eer aangedaan. De gasten namen onmiddellijk het initiatief in handen. Op de 10' resulteerde dit in een eerste doelkans. De plaatselijke verdediging geloofde in buitenspel wat Impens de gele genheid liet om De Vroe te vloeren. De lokale doelman was echter gevat uitgelopen zodat Impens geen kans kreeg om rustig aan te leggen. Terjoden kon tijdens het eerste halfuur Twee minuten later was het echter toch geen reëel gevaar creëren daar een eenzame Raes nauwelijks steun kreeg. Noch vanop de flanken noch vanuit het middenveld. Houben probeerde het op de linkerflank met enkele persoonlijke pogingen doch hij liep zich steevast te pletter op een goed georganiseerde be zoekende defensie. Kerksken kwam collectief trouwens veel beter uit de verf. Dit werd bewezen op de 35' toen De Bruyne op knappe wijze De Pril bediende. Deze besloot echter te overhaast. Op slag van rust kon De Vroe (niet erg klemvast) zich nogmaals on derscheiden op een grondscherende vrijschop van Goemens. Na de koffie bleven de leiders de wet dicteren. Kansen langs De Pril (50') en De Bruyne (58') bleven onbenut 3e Provinciale De wedstrijd tegen S.K. Aalst betekende voor T.K. Meldert zowat de laatste kans op redding. Trainer De Meyer gokte met de zestienjarige Erwin De Smedt op te stellen, maar vooraleer deze jongeman zich zijn debuut realiseerde stond thor reeds hopeloos achter. Het jonge TK Meldert-elftal kon een zware nederlaag niet ontlopen. (OJ) S.K. Aalst dat zeer vlot voetbalde kwam op voorsprong langs De Kinder die de Meldertse doelman verschalkte met een vrijschop. Enkele minuten later duwde de vrijstaande Spanoghe nummer twee binnen. Spanoghe werd nog foutief gestopt in de strafschop zone maar doelman Luk D'Herde trapte de strafschop te zwak. Met een prachtig afstandschot lukte Duwez een derde doelpunt, wat meteen ook de ruststand werd. Na de koffie bleef de Meldertste verde diging op één lijn spelen en de buiten- spelval openzetten, wat S.K. Aalst het spel nog gemakkelijker maakte. Ver- bestel, Vincente tweemaal en De Kin der scoorden dat het een lust was om zien. Dat deze doelpunten allen gemaakt werden na persoonlijke door braken toonde goed aan hoe zwak de Meldertse verdediging wel was. Mel dert redde wel nog de eer dankzij de scheidsrechter die hen een kerstge schenk aanbood. Spitaels zette de ingebeelde strafschop om. Trainer De Meyer besefte meer dan wie ook in welke netelige situatie zijn ploeg zich bevindt: «Dit seizoen hebben we het duidelijk over een andere boeg willen gooien. Onze ploeg bestaat bijna uit sluitend uit spelers uit de eigen jeugd- rangen. Er is wel voldoende talent aanwezig maar we missen duidelijk een paar routinerijke spelers. Wan neer men in één jaar tijd een ganse voorlijn moet vervangen wordt het te veel om dat nog op te vangen. Spelers zoals Maes, Meert en Michiels worden zo maar niet in een handomdraai ver vangen». (JVL) Fietsen-Brommers Ze kénnen ni kapot Moeirselboon 107-111 -113 Oilsjt FOURREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN Nestor De Tierestraat 47-49 82/22/23 9300 AALST Tel. 053/21 84 87 In het bijna anderhalfuur durende gesprek dat wij met Eendracht voorzitter Frans Daeleman voerden, legde deze laatste een aantal, voor het publiek niet gekende, oorzaken die bepalen over winst en verlies vast. Wij peilden naar de onderlinge betrekkingen van spelers-trainer-bestuur. De rol die de Aalsterse praeses in deze driehoeksverhouding vertolkt is zeker niet makkelijk te noe men. Zijn de aankopen wel de juiste geweest Sluipt er paniek in de bestuurlijke ran gen na een reeks van opeenvolgende nederlagen Er ontstond tussen Frans Daeleman en ondergetekende een boeiende, bij wijlen vinnige discussie. Waarbij één punt toch wel in een duidelijk daglicht kwam te staanFrans houdt van zijn spelers, Frans houdt van Eendracht Aalst. Geef eens een globaal overzicht van de eerste ronde. Geslaagd of niet Ik ben niet tevreden over de eerste zover. De Pril mocht een hoekschop trappen en het was De Bruyne die langs De Vroe binnen kopte Het lokale mid denveld verloor totaal de greep op de wedstrijd zodat de bezoekende aanvals golven immer bleven aanrollen. Nog maals De Pril. Impens en De Schutter kregen mogelijkheden om de score ver der uit te diepen Alien misten ze echter de nodige koelbloedigheid. Tot er op de 80' een verrassend tegendoelpunt viel. Een onschuldige inworp belandde in de voeten van Hendrickx die vanop de rand van het strafschopgebied een kanjer loste. Kerksken doelman De Decker had geen verhaal tegen deze loeier. Een gevleid resultaat voor een slome thuisploeg. (R.G.) competitiehelft. Er waren twintig pun ten vooropgesteld en het zijn er slechts zestien. De oorzaak ligt vol gens mij in het té ztoaar trainen. Vijf keer per' week is net iets van het goede teveel. Op dat gebied zijn onze trainers misschien wat maniakaal. De oefenstof is prima natuurlijk maar de arbeidsintensiteit ligt te hoog Je mag niet vergeten dat het hier jongens betreft die reeds een volledige dag taak achter de rug hebben. Bovendien is het merendeel niet afkomstig uit Aalst. Het is toch wel opvallend dat we drie jaar na elkaar een barslechte maand november doormaakten. Tot er dan plots opnieuw resultaten behaald worden. Minder trainen Zeker en vast niet. Wel werd het 'las tigheidsaspect enigszins geminimali seerd. Ergens is er ook het bestuur een verwijt gemaakt, vanwege de pers dan, dat de spelers op slechte velden aan de slag dienden te gaan. Van mij mogen ze gerust op het eerste terrein oefenen. Als de omstandigheden dit vereisen. Waarom niet Maar ja, dit is ergens weer een gedachtekronkel van onze trainers. Zij willen 's zondags op een maagdelijke grasmat van start gaan. We gaan een kijkje nemen binnenskamers. De verhouding spelers-trainer. Er wordt Heylens nu en dan het verwijt gemaakt dat hij de typisch Aalsterse produkten opzij schuift. Dit ten voor dele van door hem gefavoriseerde spelers. Dit spreek ik pertinent tegen. Laat ons een concreet geval nemen. Johan Die- rickx. Wel, ik heb vorige week de reportage in uw weekblad gelezen. Wat Johan daar verklaarde heeft mij toch enigs zins verbaasd. Hij haalde het voorbeeld aan van zijn «slechte laatste pass». Het is Heylens die hem dat ver wijt maakt. Ik zou het eerst en vooral geen verwijt noemen en het is ook niet Heylens die dat uitgevonden heeft. Elke trainer die bij Eendracht reeds de teugels in han den had duidde Johan op dit schoon heidsfoutje. Indien zijn laatste pass van gave makelij zou zijn, dan speelt Dierickx in eerste klasse. Hetzelfde wat betreft zijn contractverlengingen of een even tuele transfer. In het eerste geval heeft Johan altijd gekregen wat hij vroeg en wat het tweede aangaater is nooit of nooit één ploeg geweest die met mij in contact getreden is. Zijn benefietwedstrijd Johan heeft van mij volledige «carte blanche» gekregen om, in samenwer king met Heylens, een dergelijke match op touw te zetten. Waar loopt het dan fout Is de psychologische motivatie van trainer Hey lens wel altijd juist M.a.w. hij werkt met een grote groep waarin de karakteriële verschillen een differente aanpak vereisen. Sommige spelers hebben als het ware de «roede» eens nodig. Georges weet ook wel wie en op welke wijze hij iemand moet bepraten. Voetbal is ten slotte geen spel voor doetjes hé. Maar niet iedereen is gediend met een bulde rend betoog. Bij mijn weten heb ik Heylens nog nooit horen bulderen. Integendeel, hij zal een meer diplomatieke oplossing voorstaan en een persoonlijk gesprek met de spelers beleggen. Ik geloof dat dergelijke aanpak toch wel als de juiste mag omschreven worden. De aankooppolitiek. Eén markant voorbeeld. Eendracht heeft een spits nodig en koopt Gla- zer. En dan blijkt dat de Hongaar het echte aan- valsgeweld schuwt. Ha, ha, ha. Weet je wat ik wil Hru- besch in mijn ploeg. Dan zijn alle pro blemen van de baan. Nee, wij hebben Robert gescout in zijn laatste wedstrijd met Györ. Dan tekende hij maar liefst voor zeven doelpunten. Je zit als bestuurslid, samen met de trainer, in de tribune en je ziet dat. Wat is dan de meest voor de hand liggende oplossing. Maar ondertussen speelt Glazer toch in een teruggetrokken positie. Terwijl de rest van de aanvallers met name Van Roy, Ferrera en Yan- gara ook van de lichte artillerie zijn. Dat is een onloochenbaar feit. Een technisch zeer bekwame voorhoede waartussen misschien wel iemand van het type Salvador ontbreekt. De koele kansbenutter die op het juiste moment op de juiste plaats staat. Glazer weet ook wel dat wij niet tevre den zijn over de al geleverde presta ties. Na nieuwjaar zal ik trouwens eens de levieten lezen. Hij heeft het leven hier al te gemakkelijk opgevat. Zat Heylens eigenlijk te wachten op iemand zoals Glazer. Uit persoonlijke gesprekken met Georges liet hij duidelijk verstaan dat Ajaxcied Piet Wijnberg zijn voorkeur wegdroeg. Wijnberg, hoe graag ik hem ook zou aangeworven hebben, was een finan cieel onhaalbare zaak. En dat is bovendien ook geen spits. Defensief of in het middenveld betekende Piet een enorme versterking. Het is echter nutteloos om te spreken in termen van «als Wijnberg er bij geweest zou zijn...». We hebben Robert Glazer. Hongaars ex-internationaal, en met die man moet Heylens verder. Maar hij plaatst hem toch op de bank Omdat Robert in het huidige concept inderdaad niet past. Bij de reserven steekt hij er met kop en schouders boven uit. Ik hoop dat hij het in de tweede helft van de competitie bewijst. Zoniet Zoniet, dan gaat hij terug naar zijn land van herkomst. Hij heeft een con tract tot einde seizoen met een optie voor nog twee jaar. Glazer moet op het veld bewijzen dat hij een contractver lenging waard is Laat het ons nu eens hebben over de bestuur lijke ideeën inzake de door Heylens gehuldigde spelopvattingen. Gaat U daar altijd mee akkoord Ik ga er vanuit dat onze trainer steeds het best met Eendracht voor heeft. Wat logisch is natuurlijk. Dat wil dan weer niet zeggen dat ik de discussie met Heylens uit de weg ga. In de meeste gevallen komt hij mij vinden om bepaalde problemen door te pra ten. Dit zowel wat de speelwijze als kleine disputen met de spelers betreft. Wij overleggen alles op een zeer open basis en de beslissing die getroffen wordt, draagt in negenennegentig van de honderd gevallen ons beider goed keuring weg. Dat ene geval Ja, het komt wel voor dat ik op mijn standpunt blijf staan. Zelfs al is Hey lens het daar niet mee eens. Ik durf dat eerlijk te zeggen. Even een aas uitwerpen. Gebeurt het dat, onder druk van U, een bepaalde speler niet opgesteld wordt Ik wil best toehappen. Dat kan inder daad. Maar dan voeg ik er onmiddellijk aan toe dat dergelijke speler al enorm veel krediet gekregen heeft. Ik zal trouwens met alles rekening houden. Het kan zijn dat een slechte periode voortvloeit uit bepaalde om standigheden. Voor dergelijke beslissingen moet zelfs Heylens zwichten Warom niet Je mag Eendracht, ook al speelt het in tweede afdeling, best vergelijken met een bedrijf. Waarin zowel Heylens als de spelers tot de terreinverzorger werknemers zijn. Als Georges weggaat dan moet Aalst nog altijd blijven bestaan. Ik ben zeker geen dictator. Ik heb alleen het best voor met Eendracht. Ik beschouw de spelers, zonder één uit zondering als «mijn kinderen». En soms is er wel dat ene geval op honderd waarin ook Heylens zich moet schikken. De toekomst. Eindronde spelen en overgaan naar eerste klasse. Kan Aalst dit aan; zowel wat betreft het geldelijke als het kwalitatieve spelersvermogen Een tweeledige vraag die ik in beide gevallen positief kan beantwoorden. Indien wij de promotie naar eerste kunnen bewerkstelligen, dan komen er bepaalde kapitalen vrij. Mensen die ons financiële steun hebben toege zegd maar die aan één voorwaarde gekoppeld is. Eerste afdeling De tweede factor betreft de kwaliteit van de spelersgroep. Natuurlijk zullen er aankopen gedaan worden maar iedereen zal een eerlijke kans krijgen om te bewijzen of hij het ere-divisie niveau aankan of niet. Een derde punt dat ik zelf graag aan haal is wel ons publiek. Een fantasti sche achterban, kritisch ingesteld, maar recht voor de raap. Dat appre cieer ik. Blijft Georges Heylens volgend jaar ook als skipper op de wit-zwarte-boot Het is nog te vroeg om daar op te ant woorden. We zijn pas halfweg het sei zoen. Ik kan echter één ding met zekerheid zeggen Heylens heeft hier al veel en goed werk afgeleverd. Renaat Gits. 4e Provinciale Doggen Erembodegem kon het niet waarmaken tegen koploper Lutterzele. Het kon voor deze nederlaag wel verzachtende omstandigheden inroepen. Men moest Christiaan De Greve missen die aan zijn eerste van zijn drie weken schorsing toe was en men kon bovendien geen beroep doen op zijn talentrijke aanvaller Noël Callebaut. De eerste twintig minuten waren ae Erembodegemnaars nochtans de betere. Na twee minuten reeds kreeg Octaaf Van Der Biest een open kans maar miste jammerlijk. Goetvinck kopte even later nipt naast en De Greve besloot eveneens naast het doel. Net voor rust kwam Lutterzele echter op voorsprong; deze opdoffer kwam Doggen niet meer te boven en Lutterzele liep na de koffie verdiend verder uit. Door deze nederlaag ver liest Doggen voeling met de top en zal zich tevreden moeten stellen met een plaats in de middenmoot. (JVL) Baardegem kor. net niet waarmaken tegen runners-jp uit Hof stade. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11