FRANCIS SMET Dealer Delmac PVC en ALU-ramen - dubbel glas Luc Limpens zou graag eersteklassevoetbal proeven Gijzegem en Hofstade bovenaan, Sk. Erembodegem geteisterd Immerzeeldreef 31, 9300 AALST - 053 21 66 79 !?olatief SK Aalst met jaarlijks souper Pierre De Troch «Meldert is plaats bij top waardig» Nieuwerkerken en Herdersem kruipen dichterbij STANDPUNT uitslagen Zonnewering Voorzetrolluiken - voorzetramen Bezinning 12 Nieuwe Gazet van Aalst 31 december 1982 Luc Limpens is ongetwijfeld een van de talentrijkste spelers die Eendracht momenteel in hun rangen heeft. Hij is trouwens de enige jeugdspeler die tijdens de laatste jaren een vaste plaats in het eerste elftal heeft verworven. We lieten de benjamin van Eendracht aan het woord. U kwam vrij vlug in het eerste elftal. Wanneer werd U opgenomen in de kern Ik was nog geen zeventien jaar toen ik reeds met de reserven aantrad. Ik zat voor de eerste maal op de bank op het terrein van K.V. Kortrijk. Bij trainer Ellegeert kreeg ik het jaar nadien mijn kans. Ik debuteerde bij R. Mechelen en we wonnen er met 0-2. Trainer Heylens stelde je dit jaar noodgedwon gen op heel wat verschillende plaatsen op. Op welke plaats kom je het liefst uit Waar ik nu speel. Naast Hedwig Ser geant in het centrum van het midden veld. Die rol bevalt me opperbest, alhoewel ik me op die plaats nog moet aanpassen. Ik hoop er dan ook te mogen blijven spelen. Het zal wel knokken worden want na de winter stop is iedereen terug beschikbaar en dan zullen de plaatsjes uiteraard duur worden. Dit seizoen speelde U bijna alle wedstrijden mee. Tegen La Louviére zat U tot eenieders verbazing op de bank. Wat is er feitelijk gebeurt vóór die wedstrijd In sommige kranten stond dat ik met met de spelopvatting van de ploeg wou bemoeien. Daar is echter niets van aan, want ik heb op die bewuste training waarop trainer Heylens me weggestuurd heeft geen woord gezegd. Het zat namelijk zowe dien den met vier verdedigers aan te treden tegen zes aanvallers. Ik stond laatste man. We werden natuurlijk van het kastje naar de muur gespeeld. De flankverdedigers werden keer op keer gevloerd en ik moest voortdurend ingrijpen. Na een tijdje was ik moege- hold en toen Stallaert terug gevloerd werd greep ik met meer m. Daarop ben ik dan weggestuurd en moest ik met de reserven spelen. Ik speelde één helft mee en speelde erg goed, na twintig minuten ben ik dan terug in het eerste elftal gekomen. Trainer Heylens verwijt je soms dat je te non chalant acteert. Wat denkt U daarover ledereen heeft zijn manier van spelen. Wanneer het goed draait dan durf ik wel eens te nonchalant spelen maar ik kan me nu toch al beter concentreren dan vroeger. Heeft Eendracht dit seizoen goed aangekocht Er zijn spelers die meevallen en er zijn er die tegenvallen. We missen duide lijk gestalte in de voorlijn dat is wel een grote handicap. Spijtig dat men geen spits aangeworven heeft die goed is met het hoofd. Het heeft een tijdje geduurd vooraleer je tekende voor Eendracht. Was het contract niet aanlokkelijk genoeg Men heeft me een mooi contract voor gelegd, maar ik zit zonder werk en heb Eendracht gevraagd me voor werk te zorgen. Men heeft me beloofd hun best te doen maar het is moeilijk en ik wacht nog steeds af. Boskamp heeft eens interesse betoond om U naar R.D.W.M. te halen. Wat was de reden dat het niet doorging Op het juniorestornooi heeft Boskamp me inderdaad eens gevraagd of ik niet geïnteresseerd was in een overgang naar R.W.D.M., maar ik had toen net een nieuw contract getekend voor Aalst zodat dit niet kon doorgaan. Wanneer er een eersteklasseploeg achter U zou komen, zou U ingaan op hun voorstellen Wanneer Eendracht in tweede zou blijven hangen en ik de kans zou krij gen om in eerste klasse te spelen zou ik er zeker op ingaan. Moest Een dracht me mooiere financiële voor waarden voorleggen zou ik uiteraard blijven. Wat was voor U het hoogtepunt uit de car rière Ongetwijfeld de selectie voor het nationale Uefateam. Het is een eer te mogen spelen met eerstenationalers als Crève, Van Der Eist, Englebert en Bruninckx. Het Aalsterse publiek wordt omschreven als geweldig hard. Hebt U daar ook mee af te reke nen Jazeker, toen ik amper zeventien jaar was en ik een slechte beurt maakte voor eigen volk tegen leider Tongeren, hoonde het publiek me van het veld. Ik durf je verzekeren dat dit geweldig hard aankwam. Het was een van de grootste ontgoochelingen die ik opliep. Wat verwacht je nog van het aan de gang zijnde seizoen We hebben al enkele steken laten val len en het zal heel moeilijk worden nog iets te bereiken dit seizoen. Maar wan neer Geert Van Roy de forme te pak ken krijgt van vorig seizoen tijdens de tweede ronde zit er nog alles in. Misschien geraken we toch ooit eens in eerste, maar ik vrees dat we nooit meer zo een kans krijgen zoals voor twee jaar. Dat was de kans om ooit eens in eerste uit te komen. Toen heb ben we als onze troeven aan huis tegen Mechelen verspeeld. Jan Van Lysebeth Vierde Provinciale Hoe Hofstade zijn riante overwinning behaalde leest U elders. Het staat nu ech ter al vast dat de Wilskrachters, onder leiding van Johan Boskamp, aan één van hun succesvolste seizoenen bezig zijn. Gijzegem schiet momenteel doelpun ten aan de lopende band. In twee wedstrijden tien maal raak treffen mag toch wel als een meer dan degelijke prestatie bestempeld worden. Op het veld van Opdorp wisten ditmaal Ver- eecken, Verleyen en doelman Smet rijns, vanuit strafschop, de netten bol te zetten. De vierde goal kwam er in samenwerking met de gastheren. Vol gens onze zegsman, Antoon Van Hau- wermeiren, was het een gemakkelijke overwinning «Inderdaad, en de score kon zelfs hoger uitgevallen zijn. Ik ben Vorige week vierden de veteranen van SK Aalst in cafe The Corner hun jaarlijks feest Natuurlijk ging het gepaard met een lekker etentje (OJ) zeer tevreden over de collectieve pres tatie van ons team. Als je ziet dat Smetrijns pas 18 is, Vereecken 19 en Verleyen 21 dan opent dit zekers per spectieven. De promotie naar derde is geen «must» maar toch graag meege nomen», aldus Van Hauwermeiren Sk. Erembodegem wordt momenteel geteisterd door een golf van blessu res. Willy Bellon diende voor de wed strijd op het veld van leider Opstal niet minder dan zeven pionnen te vervan gen. «Ondanks een 3-0 nederlaag hebben wij toch goed gespeeld. Onkans, kwetsuren en ook wel een gemis aan vuurkracht houden ons van een over winning. Dusong zou als het ware een dubbele taak op de schouders moeten nemen. Die van foerier en afwerker. Buggenhoudt en Arijs zetten zich wel flink in maar ze ontberen nog een tik keltje maturiteit. Het grootste euvel blijft echter de hele reeks blessures» Edixvelde haalde een puntje weg op het veld van Hillegem Daarvoor vol stond een scoreloos gelijkspel Afge vaardigde Willy De Neve«Doelman Kiekens heeft ons met enkele schitte rende reflexen voor de nederlaag behoed. Zelf kregen we mogelijkhe den langs Baetens en De Saedeler Toch mag ik zeggen dat. over het geheel van de partij bekeken, deze uitslag wel de juiste is. De stand na zeventien speeldagen kon volgens mij nog florissanter geweest zijn. We hadden zeker drie punten meer verdiend. Maar kom. de strijd voor de tweede plaats is nog open en ik meen dat die binnen ons bereik ligt». S. Moorsel van zijn kant diende ook nu met de nederlaag genoegen te nemen Een 3-1 verlies op Lebbeke en met een reisje naar leider Opstal in het vooruitzicht minder hoopgevend dus. (R G Tweede Provinciale Na het scoreloze gelijkspel op het veld van leider Nederename kan E. Meldert met een gerust gemoed de jaarwende afwachten. Een der gelijk resultaat laat toe dat de nog gekoesterde ambities zeker niet als ijlhoofdige wensen moeten beschouwd worden. Secretaris Pierre De Troch «Wij danken dat ene wedstrijdpuntje aan een aantal schitterende parades van onze doelman In de aanvangsfase heeft Buyle zeker twee «gemaakte» goals uit zijn doelvlak geranseld. Naar het einde van de partij hadden we zelfs nog de mogelijkheid om de overwinning in te pikken. De paal hield echter een meer logisch resultaat op het bord. Na deze match mag ik toch besluiten dat we rijp zijn voor de top. De titel zit er misschien dit jaar niet meer in, maar een plaatsje binnen de vijf eerste is wel onze betrachting. Als we de dan volgend jaar nog een paar routiniers bijkopen; er zijn trouwens al enkele namen geciteerd; dan mogen wij titelaspiraties pretende ren. De huidige lichting is niet van ta lent gespeend, maar de koelbloedigheid ontbreekt soms. Zo'n talent is Jan Van Mol Vorige zon dag vertolkte hij met brio de rol van vrije verdediger. Jan is er een paar maal ge vat uitgekomen zodat hij ook in aanval lend opzicht zijn steun kon betuigen. De fensief had hij alles goed georganiseerd. De onderlinge sfeer is geweldig en ik ben er dan ook van overtuigd dat, mede op basis van de reeds behaalde uitsla gen, Eendracht nog een sterke terug ronde voor de boeg heeft». En... wie weet (R.G.) Derde Provinciale Na het gelijkspel van Kerksken op Terjoden nadert E. Nieuwerkerken opnieuw tot op één puntje van de leiders. In de eigen wedstrijd, op het veld van Burst, kon de thuisploeg slecht één helft enig weerwerk bie den. Vlak voor rust kwamen de bezoekers op voorsprong langs De Bosschere. Na de herneming legden de gasten een rustig meesterschap aan de dag. Dit re sulteerde nog in treffers via De Bos schere (70') en een strafschop, omgezet door doelman De Naeyer. op de 85' In de D reeks komt Herdersem op kou sevoeten naar de top. Uit de zeven laat ste wedstrijden puurde men niet minder dan veertien punten (laatste verlies da teert van 7 november) en liet men een doelpuntenverhouding van 18 voor en 6 tegen inschrijven. Ook in de partij tegen Haasdonk liep alles van een leien dakje. Alhoewel de lokalen een doorlopend overwicht aan de dag legden, maar in de afwerking faalden, was de bezoekende zege niet onverdiend De geboden kan sen werden immers ten volle benut. Zo kon op de 32' Matthijs. vanuit vrijschop, langs doelman Van Moerzeke binnen- koppen Op de 67' mochten de geel- blauwen een tweede maal juichen. Han- selaer zette met een strak schot op nieuw de netten bol. Een tegendoelpunt van Cathoir. op strafschop, kon de situ atie geenszins wijzigen. De vierpunten kloof ten overstaan van Baasrode kan Herdersem best over bruggen Met W. Moorsel daarentegen gaat het verder bergaf. De vier laatste partijen leverden geen enkel punt op Zelf vond men slechts éénmaal de weg naar de netten terwijl er zeven keer diende gevist te worden. Aan huis tegen Berlare moesten de paars-witten met een Arsenal-score de duimen leggen. Het ongeluk voor Wils kracht was compleet toen spelverdeler Van Den Houtte naar het ziekenhuis werd afgevoerd en het doelpunt in de voorlaatste minuut, langs Maes. viel. (R.G.) Tweede prov. B Nederename - E Meldert 0-0 Derde Prov. C Burst - Nieuwerkerken 0-3 Terjoden - Kerksken 1-1 Derde Prov. D W. Moorsel - Berlare 0-1 Haasdonk - Herdersem 1-2 TK Meldert - Sk. Aalst 1-7 Vierde Prov. G Hillegem - Edixvelde 0-0 Vierde Prov. H Lutterzele - Doggen 3-0 R. Lebbeke - S. Moorsel 3-1 Opdorp - Gijzegem 3-0 Opstal - Sk. Erembodegem 3-0 Baardegem - Hofstade 0-3 De periode rond de jaarwisseling is er steeds één van bezinning en terugblik ken op het afgelopen jaar. Dit gebeurt zowel op politiek-, sociaal-, econo misch- als sportief vlak. Op het TV- scherm glijden nogmaals de beelden van het voorbije wereldkampioen schap voetbal, de weinig tot de ver beelding sprekende «Tour de France» en de beste individuele- en ploeg- prestatie gerichte momenten aan onze ogen voorbij. We mijmeren nog even over het tik keltje (on)geluk dat de ene atleet geld, roem en internationale erkenning bracht, terwijl de andere verguisd, gehoond en doodgezwegen werd. Dat ene momentje, die fractie van een seconde die beslist over winst en ver lies. Gejuich en verafgoding langs de ene, kritiek en vernedering langs de andere kant Wanneer een ploeg zich op het einde van een kampioenschap weet te lauweren met de zegekrans drummen bestuurslui. media en sup porters rondom de «vedetten». Er wordt een cultus geschapen die de idolen met of nauwelijks de tijd laat om zich aan te passen Ze zijn voer geworden van een op sensatie belust publiek; openbaar bezit dat men als het ware moet kunnen koesteren. De weg naar de top is hard, de strijd om er te blijven nog harder. Tot de terugval komt. Heel langzaam. Het jarenlange gevecht tegen zichzelf, de ogenblikken waarop de pijngrens alsmaar verlegd werd, de morele weerbaarheid; deze vaste en noodza kelijke waarden in de opbouw van een carrière takelen stilletjes aan af. De fysische en psychische ingesteld heid van de «superman» degenereert. De glitter en glamour verdwijnen uit het leven. De grootse stilte treedt irv Een nabeschouwing over een tijdperk waarin de rozen dikker gezaaid lagen dan de doornen. Maar morgen staat al voor de deur. De toekomst vraagt een heraanpassing. Het applaus is ver stomd, het gejuich slechts een vage herinnering. De «vedette» wacht af. Morgen... of het diepe dal Renaat Gits

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12