Moby Dick Elckerlyc Aalsters stadsbestuur houdt niet van sport (2) Zeer goede wedstrijd van bbc. Osiris BBC. Okapi Home-In tweede in Zeels tornooi Herenveldloop te Ninove 3 Aalsterse overwinningen Sport-te-kort Derde nationale Tornooi Cabrita Zele Brood banketbakkerij Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 Dendermondse Steenweg 3 BOCQUÉ-LENSSENS Tel" 053/78.60.48 Dagelijkse aanvoer van verse vis, Kreeften, mosselen, zeevruchten Bereide schotels Onze specialiteiten Je weet niet wat geven als nieuwjaarsgeschenk Geef een abonnement op de Nieuwe Gazet van Aalst Een heel jaar plezier voor slechts L000 fr. Nieuwe Gazet van Aalst 31 december 1982 13 BBC. PITZEMBURG-BBC. OSIRIS 83-96 Osiris heeft in Mechelen een zeer goede indruk nagelaten. Vooral nieuwkomer Borgers liet merken dat hij een welkome versterking voor de groen-witten zal zijn. Osiris nam dan ook van meet af aan de leidinq 0-8 na 5'. Voorsprong die na 7' reeds uitgediept was tot 4-16 langs De Geest en Van Hulle. Doch Pitzemburg legde zich niet zomaar bij de situatie neer en reageerde vooral langs Ver- cammen. Balverlies en het missen van gemakkelijke inleggers waren er de oor zaak van dat de lokalen tot 16-18 kon den terugkomen. Tot 24-28 konden de Mechelaars zich vasthechten in het zog van Osiris, doch toen Borgers begon met een assistfestival aan Ongenaet bleek de definitieve kloof geslagen 24- 45 bij de 18'. Aan de rust kon Pitzem burg even 28-45 terugkomen. Na de hervatting scheen het toe dat de bezoe kers naar een centuryscore zouden evo lueren. Langs een fantastische Tem merman noteerde men een maksimale 32-57 kloof na amper 3'. Doch dan viel het even stil. Osiris achtte de schaapjes op het droge en Pitzemburg berustte in 82/1 7/07 - - (zeshoek) Aalst Op tweede kerstdag was BBC. Okapi Home-In, samen met de andere eerste klassers Racing Antwerp en BBC. Merksem te gast bij het plaat selijke Cabrita Zele, leider uit de vierde nationale klasse. In de schif tingen moesten de Aalstenaars de plaatselijken repliek geven. Cabrita, versterkt met Amerikaan Hol- kwam, doch daarop dan ook sneuvelde. de nederlaag.Tot 2' voor het einde, kapi tein Van der Vecken gesteund door Eeckeleers nog even zijn mannen oprof- felde. en via 74-90 tot 82-90 Pitzemburg terugbracht. Osiris, langs een super- Borgers greep echter tijdig in en stelde de zege veilig. Osiris kon terugblikken op een zeer goede prestatie, dat alleen in de eerst 10' wat verwaterde door het balverlies tegen de Mechelse press. Het shot was zeer hoog gekwoteerd met 18 op 32 in de eerste periode en 21 op 32 in de tweede helft, waarmee het boven de 60 uittorende, wat mag bestempeld worden als zeer goed voor derde natio nale. De eerstvolgende wedstrijd gaat door bij Osiris op 9 januari 1983 wan neer Luchtbal naar de sporthal afzakt. De opworp is te 20.30 u. De punten voor Osiris Borgers 22/ Rijckbosch 15/ Temmerman 17/ Van Hulle 12/ De Geest 14/ Van der Weeën 6/ Ongenaet 10. A.V.H. mes van Royal Anderlecht, was geen gemakkelijke partij Holmes zelf met 29 punten, gesteund door ex-Okapispeler Ronny Hendrickx, goed voor 16 punten, bleven steeds in het zog van de Aalste naars. maar moesten uiteindelijk toezien hoe de Aalsterse eerste klasser langs Luc Famaey, het ex-Cabritaidool (nu in Aalsterse kleuren) goed voor 19 punten, Danny Schorreel en Jimmy Graziano ieder 18 punten en Mare Minnebo goed voor 15 punten met 74-76 doorstoten naar de grote finale. In de Antwerpse derby tussen Merksem en Racing kon Antwerp in de aanvangsfaze langs Boers een kloof slaan 4-12 Merksem reageerde echter en kon steeds op een zes a tien-punten achterstand evolue« ren. In de slotfaze steeg de spanning ten top. toen Merksem op drie punten terug De troosting tussen Cabrita Zeie en Merksem werd een gelijkopgaande partij, met mooie staaltjes basketbal aan weerszijden, en door Merksem nipt ge wonnen 88-90. De grote finale daaren tegen kende in feite nooit emoties. Racing Antwerp was daarvoor te sterk in de rebound. De Aalsterse Okapi's verlo ren elk luchtduel tegen mannen als Ver- meersch-Mens-Spriggs en Dilissen Ge start in zone moest Okapi na een tien- punten achterstand overschakelen naar mandekking. Dit verontrustte de Antwer penaars niet. die de kloof kalm maar zeker uitbouwden Via 21-34 naar 33-47 aan de rust. Luc Famaey haalde ander maal het publiek op zijn hand door van de 33 Aalsterse punten er liefst 14 achter zijn naam te schrijven. En was hij bijwij len niet vergeten door een soms al te in dividualistische Schorreel dan kon de score er anders uitgezien hebben voor de Aalstenaars. Een pressend Antwerp bezorgde in de beginfaze van de tweede helft Okapi heel wat balverlies, zodat de stand evolueerde naar een maksimale 45-69 stand. Voor Antwerp leek de wed strijd gespeeld. Bij Aalst echter waar Phlips de gekwetste Elias vervangen had. steeg het vuur met de sekonde. Vooral toen diezelfde Phlips een onver wachte 77-81 via het bord door de ring keilde. Balverlies aan Aalsterse zijde zou tenslotte Antwerp nog toelaten met 81- 87 te zegevieren. Verdiend evenwel, want zonder de menigvuldige Antwerp se vervangingen zou Aalst nooit van zo ver teruggekomen zijn. Eindstand 1Racing Antwerp. 2. Okapi Aalst. 3. BBC. Merksem. 4. Cabrita Zele. A.V.H. In het stadspark te Ninove ging afgelopen zondag de 22ste internationale veld loop door. De aanwezige Aalstenaars zorgden voor mooie prestaties. Gunther Lanckman won andermaal de jongste pupillenreeks. Hij was van bij de start mee aan de leiding en 1 enkele versnelling volstond om de concurrentie los te gooien. In de laatste bocht gleed Gunther nog uit, doch zijn voorsprong was dermate groot dat zelfs dit oponthoud hem niet van de zege kon houden. Pascal Poelman, dit seizoen nog steeds ongeslagen, bevestigde ook te Ninove zijn groot talent. Bij de kadetten ging de overwinning eveneens naar een Aalstenaar. Bart Meganck is, nu de afstand van de veldlopen langer wordt, nog steeds de sterkste. Scholier Johan Van Den Bossche deed het iets minder goed dan te Hekelgem, twee weken geleden. Hij nam een erg trage start en wou de opgelopen achterstand te snel inlo pen. Deze felle inspanning moest hij naar het einde van de wedstrijd toe bekopen. Desondanks werd hij toch nog 12de. Bij de seniores waren heel wat gere nommeerde veldlopers aan de start, o.a. Willy Van Huylebroeck, momen teel leider van de cross-cup. Deze Willy Van Huylebroeck won de wed strijd dan ook zonder veel tegenstand. De achtervolging was des te spannen der. Tot half wedstrijd zag het er naar uit dat Pierre Callebaut aanspraak zou kunnen maken op de vierde plaats. Hij werd echter sterk gehinderd door krampen zodat hij niet verder kwam dan de, weliswaar verdienstelijke, 7de plaats. Herman Parmentier was de volgende Aalstenaar. Hij liep lange tijd samen met zijn ex-clubgenoot, Jozef Pollet, doch moest deze laten voor gaan. De 14de plaats bewijst dat Her man bezig is aan de ernstige voorbe reiding van de lange baanwedstrijden. Eric De Saedeleer startte zeer voor zichtig, doch kon geleidelijk naar voor schuiven. Hij finishte als 29ste. Roland Baeyens volgde aanvankelijk hetzelfde scenario, doch kreeg een zware inzinking. Hij werd nog zelfs voorbij gelopen door Jean-Paul Fran- saert. Zij werden respectievelijk 40ste en 42ste. Jozef Lauwerys was de sterkste Aal sterse veteraan. Hij kon zich net bij de eerste 15 rangschikken. De veteranen die steeds als laatste dienen te starten, hadden af te reke nen met de invallende duisternis. Geen probleem te Ninove. De verlich ting van het park werd gewoon aange stoken. Nou ja, gewoon: in het Aal- Pierre Callebaut sterse stadspark kan je elke avond een dertigtal atleten zien ronddolen in het donker. De uitslagen Pupillen: 1Gunther Lanckman. Miniemen: 1Pascal Poelman: 8. Johan VD Bruggen; 14. Peter Abbeloos; 16. Jurgen Buggenhout. Kadetten: 1. Bart Meganck; 25. Mario De Pelsmaeker; 31Erik Tackaert. Scholieren: 12. Johan VD Bossche. Seniores: 7. Pierre Callebaut; 14. Her man Parmentier; 29. Eric De Saede leer; 40. Jean-Paul Fransaert; 42. Roland Baeyens; 56. Paul Adriaans; 71. Alex Buyle; 96. Fran cois Buggenhout. Veteranen: 15. Jozef Lauwerys, 31Jozef De Roock; 41Jerome VD Gught; 44. Frans De Wolf; 53: Her man Van Boxstael. SPIJSHUIS RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH ■s 053-77 1 8 83 Privé 70 51 96 Tournedos Steaks Scampis Vistong St.-Antoon Kikkerbilletjes 82/24/17 Open van 11.30 tot 14.30 en van 18 Gesloten dtns-, woens- en zondagavond Bij E. Meldert zal trainer Jacques Van Den Berghe zijn contract voor volgend jaar naar alle waarschijnlijkheid verlengen. Er werd reeds een principiële over eenkomst bereikt. Op dinsdag 4 januari 1983 speelt E. Meldert een oefenwedstrijd tegen Fc. Denderleeuw. Aanvang te 19.30 u. Sk Erembodegem ontvangt in de maand januari van 83 voorname gasten Er staat namelijk een wedstrijd tegen het prestigieuze Sporting Lokeren op het programma. De sportredactie wenst al zijn lezers en lezeressen een vrolijk en vooral sportief 1983. (R.G.) Een paar weken terug kon U In deze krant lezen hoe het Aalsters stadsbestuur de sporthal Ten Rozen totaal verwaarloost. De daar acterende Aalsterse sportverenigingen kennen weinig luxe. De overige Aalsterse sportcentra zijn er niet veel beter, zo niet nog slechter aan toe. Atle- tiekclub Eendracht Aalst is niet te spreken over de staat van het Osbroeksta- dion. Hier het verhaal van beloftes en andere kiespropaganda. Een stukje geschiedenis Reeds vele jaren traint A.C. Eendracht Aalst op het Osbroekterrein. Dit ter rein bestond oorspronkelijk uit een piste van 350 m., met grind bedekt. Door de aard van de baan waren goede prestaties gewoon onmogelijk. Het stadsbestuur beloofde wel iets aan de toestand te zullen veranderen, doch van een realisatie was niets te merken. In 1967 werd door de club, met toelating van het toenmalige stadsbestuur, op eigen kosten, een laag rode sintel op de baan gelegd. Nauwelijks een jaar later begon men aan de werken voor het totale Os- broek-sportcentrum, zoals het nu nog steeds bestaat. Het werk van atleten en bestuursleden werd teniet gedaan. Er volgde een golf van protest. Het stadsbestuur liet in 1970 een kunst- stofbaan aanleggen. Voor deze baan. oorspronkelijk één der beste van Bel gië, werd gebruik gemaakt van Rub- cor. Men had echter nog geen enkele ervaring met dit zwarte goedje. Reeds in het midden van de jaren 70 werden de gebreken van de installa ties duidelijk. De laag Rubcor werd dunner en dunner tot men uiteindelijk op beton liep. De slijtage was niet te stoppen. De piste is volledig versleten. Afsluiting terrein. Een belangrijke factor bij het stilleg gen van piste en bijhorende installa ties was dat ze niet afgesloten is voor individuelen. Kinderen en volwassenen kunnen er voor en na de trainingsuren naar har telust, zonder controle van het schoei sel, op lopen of springen. Het onge rijmde was dan ook dat er tijdens de officiële wedstrijden en trainingen een strenge controle uitgeoefend werd, terwijl er op andere uren zelfs met voetbalschoenen gelopen werd. De springstanden werden door groot en klein als trampoline gebruikt. De repa ratie en aanschaf van dekzeilen kostte de club reeds een klein fortuin. De parkwachters lieten begaan. Een nieuwe piste Reeds in 1978 ging A.C. Eendracht Aalst aan de klaagmuur staan. Men poogde via lokale en nationale politici het stadsbestuur te sensibiliseren voor de nijpende problemen. Uiteindelijk werd door de gemeente raad een prestigieus project goedge keurd. Men voorzag de aanleg van een totaal nieuwe terreinbaan, totale kostprijs26 miljoen. Het dossier begon zijn moeilijke tocht langs de logge stedelijke en nationale administratie. De stadskas kon de zware rekening niet dragen, temeer daar Schepen van Sport, E. Monsieur, zelfs 'vergat' subsidiëring aan te vra gen voor deze miljoenenzaak. Vorig jaar gebeurden wel enkele her stellingen aan de aanloopbanen voor hoog-, polsstok- en verspringen. Men beschikt echter nog steeds niet over een steepleinstallatie, een aanioop- strook voor speerwerpen en... een degelijke piste. Discriminatie A.C. Eendracht Aalst voelt zich trou wens ten opzichte van naamgenoot K.S.C. sterk benadeeld. Deze laatste club mag voor de symbolische huur prijs van 1 fr. een, weliswaar in slechte staat verkerend, voetbalsta dion exploiteren. De atletiekvereniging betaalt jaarlijks meer dan 20.000 fr. voor de huur van het Osbroekterrein, terwijl de subsi dies nauwelijks 1/3 van de huurprijs dekken. Deze subsidies worden trouwens elk jaar kleiner, de huurprijs volgt een omgekeerde tendens. Daarnaast kan men geen kantine of clubhuis exploite ren en is ook het plaatsen van recla mepanelen onmogelijk. Toekomstmogelijkheden Het is zonder meer duidelijk dat de aanleg van een tartanbaan een vrijwel onmogelijke zaak geworden is. De economische recessie en het wanbe heer op stedelijk vlak hebben dit onmogelijk gemaakt. Hopelijk zal men niet na laten de noodzakelijke herstel lingen uit te voeren, zodat de Aalster se atletiekliefhebbers over een vol waardig terrein kunnen beschikken. Een uitdaging voor de nieuwe be- stuurscoalitie

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13