rAs C AP Vijftien raadsleden verlaten Aalsterse gemeenteraad Jean-Pierre wil prinsje worden Uyttersprot wel, Aalsters personeel niet MOET ER G1 ZAAI OP? Willocx video club Videofilms 100 fr./2 dagen Naa zemmen der deir... de moeite waard Molen straa, het meest originele winkeltje van de stad ...aan de Zoutstraatpoort Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT "n°LLT the best one Moorselbaan 86 Aalst De videoclub die weet wat video is Nieuwe Gazet van Aalst 31 december 1982 3 Er woonde eens in café Romanhof in de Gentsestraat een klein Jean- Pierken men blozende wangetjes en een gul goedlachs gezicht. Zijn uiterlijk was eerder vriendelijk dan mooi, breed met heldere ogen en een mond die naar eten en drinken stond. Het leven had gewild dat hij dagelijks met flesjes cola zeulde voor het plaatselijk filiaal van Ame- rika's number one export bedrijf. In romantische buien dwaalde hij echter graag voor de poorten van ons aller Sa- fier brouwerijtje en in zijn hart was hij zeer tevreden met de heerlijke gistgeu- ren die af en toe vanuit De Wolf-Cozijns kwamen overwaaien en zijn huis als in een mist omhulden. Zijn moeder dreef in de voorplaats een KMO, waar voor de buren en vrienden steeds een frisse pint gerstenat klaar stond. Ook dat vond hij één van de mooiere kanten van het le ven. Toch was ons Jean-Pierken niet helemaal tevreden. Hij droomde van grote dingen in het leven, van prinsen en prinsessen, van vogelen en pluimvee. En ziet, hij besloot carrière te maken. U bent filosoof, dat zie ik. Ja, ik woon in café Romanhof. ik ben 25 en ongehuwd. Professioneel zet ik me in voor de coca. Ne mens zou van minder filosofisch worden. Maar dat serene gezicht, die kraaiepootjes om de ogen, dat komt toch niet vanzelf Neen. neen Van mijn 12 jaar ben ik een «sikkeleer» en nu de laatste vier jaar een «sjiepereken». Dat laat zijn sporen ach ter... De Fons van de Primavera is zelfs een goede vriend van mij en zijn dochter ook... haha dat had je niet gedacht he U slaagt erin verrassende wendingen aan het gesprek te geven. O, ik heb nog veel meer vrienden. Maar allé dat is hier geen verzoekplatenpro- gramma he. Spijtig, maar misschien mag ik toch groetjes doen Nee, nee, nee, dit is ernst, zwijgen of ik knip het er uit. Allé dan Zeg jong, van de jaar hebben we een goed onderwerp. We gaan Bour- long pakken en weer De Maagd - dat was verleden jaar toch zo plezant met de die - en die samen op dan auto ste ken Ik peis dat dat goed zal uitkomen Politiek dat brengt veel punten op. zeker as ge de goei partij vast hebt. Waarom wilt u prins worden Awel van de jaar was het normaal ge zien Chris en Weir en Chris heeft aan mij gezegd «Luistert, ik zou mij van de jaar willen aangeven Ik zeg «A ja. ik zal ik eens zien» Daarmee ben ik daar begin nen op te peinzen Zijn ik het dan niet, dacht ik, tot daar toe, ge hebt dan toch ne keer mee gedaan en laten zien dat ge nen oilsteneer zijt Is de stoet verandert De stoet is naar de knoppen Het gaat kapot De Brikaljongs en Lotjonslos zijn groepen die naar geen geld moeten zien, maar iedereen wil die navolgen en zo beginnen de problemen. Na deze wijze ontboezeming wordt het mij te machtig. Ik begin zachtjes te huilen. Als de krop in mijn keel wat is vergleden stel ik snel een laatste intelligente vraag. Bent u er soms niet tegen Nee, ik ben tegen geen een dingen te gen Kwestie daarom dat het allemaal commercie is Ik vind, de brouwerijen moeten ook leven Ik ben zelfs niet te gen den «arend-prins» Zachtjes nam ik afscheid van prinsje Jean- Pierre en zat de hele avond in stille ont zetting voor mij uit te staren. (V.D.M.) VI. Waterzuiveringsmaatschappij de waterzuivering, (n.v.d.r. volgens onze informatie twee, maar dat maakt niets uit). Ergerlijk noemt hij dat geen reke ning gehouden werd met alle bestaande diensten, zoals het bijzonder perso neelskader van de waterzuivering van Aalst. Beloften uit het verleden (bv. door Minister De Saeger) dat er bij de oprich ting van de Waterzuiveringsmaatschap pijen rekening mee zou gehouden wor den, zijn vergeten... Dit personeel heeft intussen een vorming van 4 jaar, blijft in de kou staan voor de benoemingen bij de VWM en wordt totaal overbodig ge zien de hoofdzetel van de VWM zich te Aalst bevindt Zonder namen te noemen krijgt ook Raymond Uyttersprot een veeg uit de pan. Volgens Jan Caudron is de tweede hoogste funktie (nl. Eerste Adviseur) zo danig omschreven, dat ze geknipt was op diens maat. Bovendien "heeft hij geen universitair diploma maar staat hij wel hoger in rang dan andere perso neelsleden die wel universitair geschoold Helaas maar al te waarwaterzuivering heeft met troebel water te maken, een miljardenstroom aan verspild geld en vele "vriendjes" die daar hun handen mogen in wassen. Het heeft met ondoelmatige al te grootse (en dure) zuiveringsstations te maken. Met gebrek aan koördi- natie. Met de "wrong men on the right place" (en de juiste partijkaart). Met véél geld. Alleen worden onze rivieren er niet zuiverder mee. Na een ophefmakend interview van Minister Lenssens zelf op 20 november II., interpelleerde VU-volksvertegenwoordiger Jan Caudron op 14 december in de Vlaamse Raad. De vinger op de wonde; baten kaars en bril? "Het loopt de spuigaten uit met dit wa terbeleid", aldus Jan Caudron, die hier reeds in juni 1980 en januari '82 over interpelleerde. Terwille van een "ratio neel en ekonomisch verantwoord water- zuiveringsbeleid" hekelde hij daarbij zo wel de "megalomanische projekten" (met een al te lage benuttingingsgraad) als de benoemingspolitiek in de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij. Minister Lenssens, die in dat bewuste interview zelf stelde "Ik weiger dit beleid verder te zetten. Waterzuiverings stations (50 miljard) krijgen Vlaamse ri vieren niet proper" draagt - aldus Jan Caudron - zelf al een jaar verantwoorde lijkheid hiervoor. De benoemingen in de V.W.M. tonen volgens de interpellant aan dat een ommekeer nog niet voor morgen is. Bij de 80 reeds toegewezen funkties zou amper één ingenomen zijn door iemand met een zekere ervaring in z'hemmen de remeide gevonnen hein. ver ns allemol gezond t'haven en gezond te maoken 't Er meigen gien reklams nimmer hangen van sigaretten of sigaren of aal wa da meh toebak te maoken heitWant, zegge-ze, wa dagge me 'n ziet, door 'n peisde ni op... En ze reikenen der op dat er domei minder gesmoeird zal werren. Zjustekes nog in de winkels, die da vergif gelèk as ze zeggen, toch nog meige voesj verkoeipen, door meige ze nog 'n tieterken reklam maoken. Want anders 'n zojje ni zing hein waffer ne winkel da 't es. En ze zeggen teives da smoeiren gralèk ongezond es en dat er dor veil te veil mensjen va steirven. Da toebak gien middesoynen 'n zén. allabonheur. wa wedj allemaan. En da te veil, te veil es, dad es oeik zjust. Met 'nien hemme z'oeik 'n goei ekskiesj ver mor attoyd oon dan taks op da smoeirgerief op te sloon. Allemól omda ze der zoei noyg meh inzitten, meh ons gezondhèd. Jaja, en as ge da nie 'n geloeift, maoke ze a iet anders woys. 'k Ben ne kier krejeis wannier da ze tèn oeik gon verbien va reklam te maoken ver ottomobils. Want 'k peis dat er door alle joren veil mier here kees meh loten as meh te veil te smoeiren... Mor da zal oeik nog wel kommen. Allemol pier omda'z azoei meh ons inzitten... Hejje gè de lésten toyd nog van die reklams gzing ver vroywiiiig in 't leiger te kommen Nieg hein. Omda z' oeik weiten da z' a in 't leiger lieren hoe dagge makander zu rap en zu raddekool meigelèk eh kopken klanjer moetj maoken... En eh kopken klanjer zén 'n es oeik ni noyg gezond Alle daogen te veil en te goed eiten, dad 'n deigd oeik ni zee. Eive min as 's aoves achter 'n weireme stoef zitten. Dad es allemol ni goed ver ons. En domei geive ons naa d'okkozje ver die sengskes die men gespoord hemmen ver mazoet of koelen, mor on iet ander ooit te geiven... On heer. Mor ze geiven da kindj nen anderen naom, '-inleiveren» noeme ze da. Een dad alles opsloot, dad es allemol ver ons goed. Ze willen ni dammen bedorve kinjeren zolle werren, want 'n bedorve kindj... dad 'n es ni gezond. 't Es domei da 'k veil goeie moed hem da ze binnekért oeik toch ne kier iet zelle gon doeng ver die atoembommenen en die raketten roeteka af te schaffen Want as 't er azoei 'n raket op a koerken valt of 't er omploft 'n atoembomme boeven Oilst, oeioeioei, noyg ongezond zee Mor. spoyteg genoeg 'n zemme nog zuveir ni. Allei. alle begin es moeielèk hein. En da meh die sigaretten dad es toch al 'n begin. De rest zal allicht volgen. Zooot roepe ze geer on de veirdeir. 't Most insj woor zén Allemol proot vér de vaok hein, hoymelèkke dooikers... Meh aal da. zol ek pakanst nog vergeiten van ajjer allemol eh gelikkeg joor 83 te wensjen. Wad allemol, da loot ek on ajjer oygen zichzelven oever... 't gein dagge 't lifst hetjEn 't es 't hoepen da 't allemol ooitkomt, want wajjer kennen 'n betje sjans allemol goe gebrooiken, peis-ek. 'k Zal met'nienen van ajjer poort zeikes oeik mor on nèn oygen 't beste wensjen Want anders 'n zal 't er toch ni va kommen. Mor wa da 'k ajjer toch allemool spesjool wensj't noste joor veil leisgenot in ons «klein gazetteken» gelèk as ze dad hier in de gebieren noemen. Smoeirt 'n sigaret minder, radj eh wa mier per velao in de plosj va per otta, kupt ajjer 'n atoembommeken minder, mor 'n lotj in goesjnaom ajjer gazetteken ni. Ge zojje 't ajjer nog kennen beklaogen. En dad allemol meh de komplementen va PETJEN zijn. Nog andere voorbeelden moeten de stel ling staven dat men de kleren naar de man gesneden heeft, en dat bekwaam heid van ondergeschikt belang was. Besloten werd met een zevental vragen; het antwoord hierop zal duidelijk maken in hoeverre de Vlaamse Regering (en minister Lenssens in het bijzonder) de bekommernissen van Jan Caudron deelt. (P.D.) Zoals gebruikelijk werd van de laatste gemeenteraad gebruik gemaakt om hulde te brengen aan al diegenen die zich de afgelopen zes jaar ingezet hadden voor het wel en wee van de stad Aalst. Meteen werd ook (voorlopig of defini tief) afscheid genomen van 15 raadsleden, die niet meer zullen zitten in de vol gende bestuursperiode. Voor de PVV werden aldus Valentin Moens, Pierre Breckpot, Richard de Gols, schepenen Gaston Van den Eede en Marcel De Bis schop en Louis D'Haeseleer, die op het ogenblik van de huldiging op reis was, in de bloemen gezet. Bij de Volksunie verdwijnen Arseen Carlier, Paul Vanderbeke en schepen Herman Roels. Voor de CVP zullen Willy De Turck, Eugeen Van der Biest en Willem Willems niet meer zetelen, terwijl de SP de medewerking zal moe ten missen in de gemeenteraad van Roger Vereecken, Arthur De Sutter en Jan Van der Veken. In zijn toespraak wees waarnemend burgemeester Eddy Monsieur op de inzet van allen. Hij prees tevens de tal rijke naamloze medewerkers uit het administratief en technisch kader van de stad, alsook zijn kollega's uit het schepenkollege. Volgens hem oefent de doorsnee-burger te vaak kritiek uit zonder kennis van zaken, terwijl de opdracht van college- en gemeente raadsleden soms nogal onderschat wordt. Deze gemeenteraad betekende vol gens hem meteen het afscheid van een oudere generatie, terwijl de komende zes jaar voor de meesten een grondige wijziging zal meebren gen. Niet alleen zal de oppositie meer derheid worden, maar worden twee meerderheidspartijen naar de opposi- tiebanken verwezen. CVP-fraktieleider Ghis Willems sloot zich bij deze huldeblijken aan, en dankt vooral Eddy Monsieur voor de manier waarop hij de gemeenteraad leidde. Alle raadsleden noemde hij geïnteresseerd in de belangen van de stad, terwijl hij tevens erop wees hoe moeilijk het soms was om oppositie te voeren. Na op zijn beurt het personeel geloofd te hebben, prees hij zich gelukkig met de groeiende belangstel ling van het publiek voor de raadszit tingen. Voor de persmensen hoopte hij tenslotte op een blijvende objektivi- teit. PVV-woordvoerder André Doorns bleef stilstaan bij de fusie, die voor deze legislatuur een grote uitdaging was. Volgens hem werd de fusie geen fiasko, tenzij op financieel gebied, waarvoor de overheid volgens hem grotendeels verantwoordelijk was. Burgemeester D'Haeseleer werd door de PVV-fraktieleider uitvoerig geloofd wegens zijn beleid inzake fusieproble- matiek, inzake handel en nijverheid enz. Naast het scheidend schepenkol lege huldigde hij tevens de raadsle den, de leden van de talrijke adviesra den en de pers. SP-woordvoerder Freddy Pyck en VU- woordvoerder Jan Caudron sloten zich natuurlijk bij al deze lofwoorden aan. Freddy Pyck wees wel op de toe komst, waarbij hij hoopte dat de nieuwe raad het even goed zou doen als de huidige Jan Caudron van zijn kant vond het goed dat de macht regelmatig gewis seld werd zodat elke partij wel eens naar de oppositiebanken verwezen werd. Ook hij wees op de moeilijkhe den die in de toekomst zullen rijzen om de stad verder beter te besturen. Tot slot kreeg ook Frans Van Volsem, voorzitter van de persbond, het woord om alle partijen te danken voor de positieve relatie met de pers. Hij hoopte, in een met knipoogjes door spekte toespraak, dat ook deze samenwerking in de toekomst even vlot zou verlopen. (MP) Naar aanleiding van hun kerstfeest stelde de socialistiscne nobbykluo in het Volkshuis tentoon. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 3