OPTIEK DELENS li Je zou d'er van opkijken HET REKLAAMBLAD P.v.b.a. 1.420 stadspersoneelsleden van het goede teveel 60jaar huwelijk Ook bij brandweer kan men besparen Geen kommentaar op begroting Regie Grond- en Bouwbeleid NIEUWSTRAAT 60 AALST ^Êr mocht je weten wat wij naast de Nieuwe Gazet van Aalst drukken en kunnen drukken typo- offsetdrukkerij Nieuwstraat 19, 9310 LEDE s 70 01 71 - 21 37 87 Wantoestanden in stadsadministratie 4 Nieuwe Gazet van Aalst 31 december 1982 Om het mogelijk te maken aan het stadspersoneel in de toekomst dezelfde wedde uit te betalen als op dit ogenblik, schrikt de Christelijke Centrale der Openbare Diensten (CCOD) er niet voor terug kritiek uit te oefenen, op een aantal personeelsfacetten van de stad Aalst. Daar waar het basiskader op het ogenblik van de fusie 691 personeelsleden telde, voorziet het nieuw, in zonderlinge omstandigheden goedgekeurd, personeelskader zomaar eventjes 1.420 jobs, namelijk 1.044 vaste per soneelsleden, 47 tijdelijke, 79 kontraktuelen, 147 tewerkgestelde werklozen en 103 BTK'ers. Hiervan zijn er effektief 1.228 bezet wat ruimschoots voldoende is om een dege lijke dienstverlening aan de bevolking te bezorgen. Deze dienstverlening moet betaalbaar blijven, aldus de CCOD, die vreest dat zelfs de vastbenoemden in de toekomst problemen zullen ondervinden om hun wedde te ontvangen. Daarom is men waar nodig voorstander van het af schaffen van het vast kader. Dit alles wordt pas duidelijk als men weet dat het technisch kader van openbare werken groter is dan dit van de provincie Oost- Vlaanderen zelf. En dan dient men re kening te houden met het feit dat er geen geld meer is om openbare werken uit te voeren. Men moet toch geen men sen bezitten om een ganse dag te kaar ten aldus de vakbond. De stad Aalst kende aldus een bevol kingsexplosie de jongste zes jaar, ver mits het personeel in feite verdubbelde. De personeelsuitgaven alleen reeds be dragen nu zowat 856 miljoen. Ook de te werkgestelde werklozen kosten de stad geld. In 1981 was de uitgave hiervoor 43 miljoen, terwijl deze dit jaar ingevolge afdankingen en gedeeltelijke stempel- periodes daalde tot 31 miljoen. Om de kosten nog te drukken wil de CCOD de tewerkgestelden afbouwen en waar no dig vervangen door het Derde Arbeids circuit, waar alles zal betaald worden door de staat. Op dit ogenblik is er wel een toestand dat er in bepaalde diensten teveel per soneelsleden zijn. terwijl andere dien sten dan weer onderbemand zijn. Daar om wil de CCOD dat er een organigram opgesteld wordt van alle diensten en dit volgens de behoeften. Is het wel nodig dat de stad Aalst een tweede architekt heeft en een derde ingenieur, zo vraagt de CCOD zich af. Men stelt zich ook de vraag of de 30 vakante plaatsen bij de brandweer en de politie per sé moeten bezet worden, vermits het huidig aantal volstaat. In het nieuwe organigram zouden wel alle afdelingen moeten opgenomen wor den ook de nieuwe zoals de computer afdeling. Daarbij dient tevens de hiërar chische indeling volledig vastgelegd te worden. Tewerkgestelde werklozen 3/17 OO zouden in dit verband niet de leiding mogen hebben over vastbenoemden. Ook op andere manieren kan bij het per soneel bespaard worden. De CCOD wil aldus het aantal kabinetsleden beperkt zien tot 1 lid per schepen en 2 voor de burgemeester. Het aantal chauffeurs aan de stad kan eveneens ingedijkt wor den vermits volgens de vakbond 2 a 3 man ruim volstaat. Tijdens de achturen zouden deze trouwens in een andere dienst kunnen ingeschakeld worden. De CCOD wil eveneens dat men de zit- penningen afschaft voor de personeels leden die deel uitmaken van kommissie vergaderingen Nu bedragen deze zit- penningen evenveel als voor de ge meenteraadsleden zelf. Dat men radikaal de diplomavergoedin gen afschafte vind de CCOD onge hoord. Wel wil men enkel dat deze nog uitbetaald worden bij diploma's die dienstig zijn voor het werk dat de be diende of arbeider uitvoert. In dit ver band zou het statuut moeten herzien worden en streng toegepast. Kledij Koken kost geld. Het stadspersoneel brengt dan ook heel wat bijkomende uit gaven met zich. Iedere bediende moet toch een stoel hebben om op te zitten en een bureel, eventueel een schrijfmachi ne, enz. De werklieden aan de stad krijgen aldus ieder jaar twee werkpakken en twee werkschoenen, of deze versleten zijn of niet. Om deze verspilling tegen te gaan wil de CCOD dat deze pakken en schoenen slechts vervangen worden wanneer zij versleten zijn. Het herstellen van deze stadskledij zou anderzijds moeten gebeuren in samen werking met de RVA Deze organiseert toch herscholingskursussen voor stik- sters die beter met echte materialen werken, in plaats van op lapjes stof te moeten stikken. Ook bij de brandweer kan er blijkbaar op de personeelskosten gezuinigd worden, maar daarover elders meer. (MP) Alle inlichtingen en prijsbestek zonder verplichting. Uit de besparingsvoorstellen van de CCOD, waarover elders meer kan opge maakt worden dat ook bij de brandweer een en ander verkeerd verloopt wat de stad Aalst jaarlijks enkele miljoenen armer maakt. heel wat bespaard worden. Aldus wil men dat het aantal vervangingen in de onderscheiden ploegen tot een mini- Zo worden er dagelijks proefritten georganiseerd met een aantal brand weerwagens enkel en alleen om ze bedrijfsklaar te houden. Deze proefrit ten van 8 a 10 km. zorgen enkel voor een verhoogd benzineverbruik. Vol gens de Christelijke vakbond zou men eerder moeten komen tot een beurte lings inschakelen van de wagens in de eigenlijke brandbestrijding. Een ander schandaaltje is dat men nu verschillende malen per dag naar het stadhuis rijdt, om er de briefwisseling af te halen of te deponeren. De vakbond is voorstander van deze ritten te beperken tot 1 per dag of de briefwisseling zelfs te voet aan het stadhuis af te halen. De afstand tus sen beide gebouwen is inderdaad maar 500 m. Volgens een nieuwe wetgeving dient de brandweer tegen 1988 ook te be schikken over een nieuwe luxueuse uitgangskledij. In plaats van dergelijke kledij aan te kopen, wat 2,5 a 3 mil joen frank zou kosten wenst men eer der een degelijke werkkledij te bezit ten. De meeste pompiers beschikken op dit ogenblik trouwens reeds over een uitgangskostuum, dat ruim schoots volstaat om een vijftal keren per jaar te dragen. Ook op de personeelskosten kan nog mum beperkt wordt. Nu gebeuren der gelijke vervangingen door vrijwilligers die hiervoor ook dienen betaald te worden. Het systeem van pager»- wacht zou moeten gehandhaafd blij ven. Op dit ogenblik zijn de drie beroepsofficieren in beurtrol officier van week, wat betekent dat zij 24 op 24 uren van dienst zijn. Slechts bij ziekte of vakantie van de beroeps zou men mogen beroep doen of officieren vrijwilligers. Bij algemene oproep moet men immers tot een dubbele betaling overgaan. Ook de vrijwilligers brandweerlui zouden moeten inleve ren, aldus de CCOD. Deze vakbond wil eveneens dat het oproepsysteem van de brandweer vol ledig herzien wordt. Soms heeft men nu bij een kleine schouwbrand of een autobrand meer dan 30 man ter plaatse, omdat niet alleen een ploeg beroepspompiers opgeroepen wordt, maar ook een ganse bijpost van Erem- bodegem of Moorsel. Ook deze tus senkomsten vergen vaak overdreven uitgaven. Saneringen zijn op dit vlak dan ook goed mogelijk aldus de CCOD. Slechts bij zware branden en rampen zou men ook op de vrijwilli gers moeten beroep doen. (MP) De heer en mevrouw Meert-Van Den Brempt, Bolleweg 21, Aalst, vierden hun 60 jaar huwelijk. Het echtpaar heeft één dochter en twee achterklein kinderen. (OJ) Vervolg van blz. 1 Zoals het nieuwe bestuur voorstaat wil ook de CVP dat er een onderhouds ploeg per deelgemeente opgericht wordt. Hierdoor zal men tal van node loze verplaatsingen en vervoerkosten kunnen uitschakelen. Deze voorstel len worden pas duidelijk als men weet dat de stad jaarlijks 75.800 liter ben zine en 150.000 I. mazout verbruikt. Gebouwen Ook in het patrimonium kan heel wat bespaard worden. De grootste vak bond van het Aalsters stadspersoneel wil aldus dat alle huurkontrakten opgezegd worden o.a. aan de Capu- cienenlaan en de Hopmarkt, omdat deze te duur zijn. Alle stadsdiensten zouden moeten gecentraliseerd wor den. Ook de overtollige gebouwen moeten volgens de CCOD verkocht worden om aldus geld in de kassa te brengen. Hierbij wordt o.a. gedacht aan het kasteel Terlinden, aan het huis De Bolle, enz. Ook van de kontrole op de energiever spilling in de stadsgebouwen zelf, dient dringend werk gemaakt. Verwar ming en verlichting branden dikwijls nodeloos, en de aanstelling van een verantwoordelijke per gebouw zou heel wat oplossen. Gratis Ondanks allerlei nota's en reglemen ten worden volgens de CCOD nog teveel diensten door de stad gratis verleend. Hierbij wordt gedacht aan het uitlenen en het vervoer van feest- materiaal dat dikwijls gratis ter be schikking gesteld wordt, zelfs van andere gemeenten. Ook de stads drukkerij werkt dikwijls gratis voor verenigingen en organisaties o.a. het drukken van affichen voor voetbal ploegen, vogelpikmaatschappijen enz. Ook de uitgave van «Impuls» kost de stad 1 miljoen voor 16 nummers. Deze gratis reklame voor de zelfstan digen wil de CCOD afgeschaft zien. Terzelfdertijd kan men de kosten van de «Aalsterse berichten» drukken, door de konkurrentie te laten meespe len of door meer selektief te werken in de publikatie van berichten. Naar het schijnt zal hierin wel veran dering komen door de uitgave van een eigen «stadskrant», wat voor 10 num mers per jaar een uitgave zou vergen van 250.000 fr. Ook het opkuisen van de zaterdag- markt kan heel wat goedkoper. Nu moet men hiervoor een borstelwagen en 2 reinigingswagens inzetten, wat heel wat overuren kost. Naar de CCOD meent kan deze opkuis door de marktkramers zelf gebeuren, mits eventueel gebruik te maken van con tainers die de stad zou ter beschikking stellen. Nog andere besparingsmogelijkheden zijn o.a. een verscherpte kontrole op de in- en uitgaande materialen in de schrijnwerkerij en bij de schilders en bij alle andere diensten. Nu worden immers permanent materialen gebruikt voor werken, die niet goedge keurd zijn. Als de goedgekeurde wer ken dan aanvangen, moeten nieuwe materialen aangekocht worden. Mis bruiken op dit vlak zijn dan ook legio. Ook de bestellingen zelf zouden moe ten gereorganiseerd werden. Hierbij opteert de CCOD voor het systeem van de regies, die zelf voor kleine aan kopen kunnen instaan onder verant woordelijkheid het diensthoofd. Ook hier heerst er blijkbaar een poespas van jewelste, die geld en tijd kost. (MP) Daar waar voorheen de CVP steeds kritiek uitte op de ingediende begrotingen van de stedelijke regie voor Grond- en Bouwbeleid, werd deze begroting ditmaal unaniem door de gemeenteraad goedgekeurd. Er worden volgend jaar 177,2 miljoen ontvangsten voorzien en 155,7 miljoen uitgaven, wat dus een batig saldo zal betekenen van ongeveer anderhalf miljoen Veel nieuwe projekten werden niet ingeschreven. Men gaat verder met de uit breiding van het Wijngaardveld over een oppervlakte van 22 ha, met onteige ningen voor de aanleg van afvalwaterkollektoren en met de uitbreiding van de stedelijke werkhuizen aan de Albrechtlaan Hiervoor wordt respektievelijk 50 are en anderhalve hektaren voorzien. Tot slot weze vermeld dat de nodige kredieten voorzien werden voor de bouw van de eerste 27 woningen in de sociale woonwijk «Hof ter Leeuwergem» nabij de Immerzeeldreef. en dat men eveneens de verkoop van tien bouwpercelen gepland heeft voor een totale oppervlakte van 50 a. In hoeverre de verkoop prijzen schommelen tussen 625.000 en 1.328.750 fr. (boekhoudkundige waarde) sociaal kunnen genoemd worden is een andere vraag. (MP)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4