Jeugdraad sluit 6 jaar af Interview met onszelf 1982 was onze eerste jaargang Nieuw in jeugdraad Ultieme raadszitting in allerijl bijeengeroepen Onder de Belforttoren 1 voorh'ts \H en andere muziek... TAXI WOL LY PERFECTE BEDIENING - VEILIG THUIS Stationsplein 7 9300 AALST 0: onmisbaar lard of kachel. 100 x 100 cm. 4.400 fr. IDA 100 X 50 cm. 2.20Q fr. vi I n M BTW inbegrepen aalst 6 Nieuwe Gazet van Aalst 31 december 1982 Hel bestuur van de Stedelijke Raad voor Jeugdvorming hief samen met haar genodigden - waaronder schepen Monsieur, volksvertegenwoordiger Caudron en de heer Bourlon het glas op het einde van haar ambtsperiode en de ambtsperiode van het huidig stadsbestuur. Vele van de uittredende leden van de Aalsterse jeugdraad zullen elkaar terug ontmoeten in de nieuw te installeren jeugdraad. Een overzichtje van 6 jaar werking. Nog een trits andere adviezen werden geformuleerd rond o.a. jobstudenten, Op 2 juni 1977 installeerde schepen Monsieur de Stedelijke Raad voor Jeugdvorming, kortweg de jeugdraad. Deze jeugdraad was gestruktureerd op een brede inspraakbasis waar alle jeugdorganisaties konden aan partici peren. Op basis van de goedgekeurde statuten door de gemeenteraad van april 1977 kon een bestuur samen gesteld worden. Bestaande uit 12 ver kozen leden uit de algemene vergade ring en 4 niet-stemgerechtigde be stuursleden afgevaardigden van de politieke frakties welke vertegenwoor digd waren in de gemeenteraad, hier aan werd de schepen voor jeugd en de jeugdsekretaris toegevoegd. Deze start betekende een uitdaging voor een aantal jonge mensen om een beleid mee uit te stippelen. Een eerste advies van de jeugdraad was het samenbrengen van de individuele subsidies van de jeugdorganisaties. Deze fondsen vormden de basis voor de oprichting van de v.z.w. Aalsterse Jeugdorganisaties met als doel het beheer van de gemeenschappelijke materialen. De jeugdkamping met het jeugdvormingscentrum «De Zand berg», ook een advies van de jeugd raad, zou grotendeels gesubsidieerd worden door het Commissariaat-Ge neraal voor Toerisme Het projekt kreeg de principiële goedkeuring op de gemeenteraad van 29 april 1980, maar werd van de begroting 1981 en 1982 geschrapt wegens besparingen. De hervorming van de vervoerservice voor het kampmateriaal was een vol gend belangrijk advies. Deze service werd uitgebouwd door alle organisa ties gedurende het ganse jaar, maar mits betaling jeugdwerkloosheid, speelpleinen, kin derboerderij en het beheer van de v.z.w. Aalsterse Jeugdorganisaties. Door de oprichting van de v.z.w. Aal sterse Jeugdorganisaties eind 1978 werden de toelagen van de jeugdorga nisaties bij elkaar gebracht. Een uit leen- en verkoopdienst werd uitge bouwd en jaarlijks werden een aantal materialen aangekocht. De ontkoppe ling van de jeugdraad en de v.z.w. Aal sterse Jeugdorganisaties was op 28 oktober 1981 een feit. Het advies inzake het ter beschikking stellen van socio-kulturele infrastruktuur door de plaatselijke overheid aan de bevolking werd uitgewerkt door de inrichting van het Stedelijk Trefcentrum. Op initiatief van de jeugdraad werd een overleg tot stand gebracht tussen een aantal ste delijke adviesraden om gemeenschap pelijke raakpunten te bespreken. Doch dit voorstel gaat de mist in. Het «Jaar van het Kind» in 1979 werd in Aalst bedacht met de Jeugdinfobeurs. (GRE) Uittredend voorzitter Michel De Gols is enigszins ontgoocheld over de terug- houdende houding van het kristelijk geïnspireerd jeugdwerk. Afgevaardig den van de kristelijk geïnspireerde verenigingen vertoonden zich het laatste jaar niet meer op de bestuursvergaderingen. De doorstroming naar de basis raakt daardoor geblokkeerd, zegt De Gols. De Gols meent nochtans dat de kristelijk geïnspireerde basis de werking van de jeugdraad apprecieert. Om een jeugdraad te krijgen waarvan de leden aktief zijn, zou voor de jeugd organisaties de verplichting opgeheven worden om in de jeugdraad te zete len. De erkenning en de subsidies zouden daardoor niet in het gedrang komen. Wel krijgt men zo een groep die zich interesseert voor zaken van algemeen belang, zegt De Gols. Een verschil met de uittredende jeugdraad zou ook zijn dat de voorzitter van de jeugdraad de betreffende schepen wordt Volgens De Gols zou dit remmend werken en zou een ondervoorzitter aangeduid worden die de taak van de voorzitter waarneemt. In de nieuwe jeugdraad worden de verhoudingen van de strekkingen binnen het bestuur gewijzigd. Waar vroeger van de 12 verkozen bestuursleden, er 4 van de kris telijk geïnspireerde strekking, 5 van de niet-strekkinsgebonden, 1 van de socialistische strekking, 1 van de kommunistische strekking en 1 van de libe rale strekking aanwezig waren; moeten de niet-strekkingsgebonden 1 zetel afstaan aan de nieuwkomer van Vlaamsnationale strekking Deze Vlaamsna- tionale strekking vertegenwoordigt t Republieksken», VNJ-meisjes. VNJ- jongens, VUJO (VU-jongeren) en de Vlaams Radicale Jeugd. Strikt gezien zit de coalitie dus niet in de meerderheid, besluit De Gols. (GRE) We komen van ver», zucht hoofdredakteur Roel Van de Plas de driekoningen achterna. Onze mikrofoon luistert. «Er is geweldig veel gebeurd, dit eerste jaar Herinner je dat we amper sinds de Topdag bestaan, nog vrijwel onbekend... Nu, na bijna dertig edities, is er zéker op één en ander al terug te kijken, ja Alle medewerkers zitten rond de tafel met mikrofoon erop; ze luisteren en ze zeggen maar. Een groepsinterview met andere woorden, want ook de Nieuwe Gazet van Aalst is groepswerk. «29 nummers aan 16 en soms 20 bladzijden al, het is niet niks», zegt iemand fier. Onze boekhouder, die cijfers hoort, vult aan «Ook het percentage zetfouten is statistisch achteruitgelopen, dat mogen we toch hier niet vergeten». Iemand van de jonge lichting begint over het verschil tussen kwantiteit en kwali teit. Dat er toch nog wat meer achtergrondnieuws zou in mogen. «Mijn beste wen sen voor '83» besluit hij, maar een geroetineerde rat die er van bij 't begin bij was, ledigt zijn geheugen het domein Schelfhout, de verkiezingen, de filmprogramma- tie in Aalst, Aalst '45, de interviews met Dr. De Loof en Bert Van Hoorick,... of dat soms ook alleen maar harde, kleine feitjes waren Ontkennend gezwijg. «Het was toch hard werken», bekent iemand met algemene instemming. Her en der met een promotiestandje gaan staan. De jaarbeurs, dag aan dag. Al eens aan het voetbalveld proefnummertjes uitdelen... En tussendoor ook nog ons eigenlijk journalistiek werk (NvdR wie bij de NGvA meewerkt, doet 't na zijn uren. D'r zijn geen full-time- krachten, maar het enthousiasme is des te groter). Het glas wordt geheven De pintjes toasten voor de steeds maar in aantal toenemende abonnees en andere lezers. De wijntjes naar de adverteerders die óók in 't begin vertrouwen hadden in ons produkt. De fruitsapjes naar post en winkeliers. De watertjes naar onszelf. Het doet deugd, die heildronk. «Doemme voesj», roept onze karnavalspecialist boven het geroezemoes uit. Over bodige vraag. «Met meer sport», roepen de sportmedewerkers. «Meer koncertinformatie», huilt de sektor kuituur. «Meer vrijetijdsnieuws», «meer politiek...», brommen andere hoeken van de tafel. We doen ons best», besluit de hoofdredakteur, hoe meer lezers, hoe meer bladzij den, hoe meer informatie... zo eenvoudig is dat Daarop staan alle veertig medewerkers recht en wordt in canon het redaktie-volks- lied aangeheven: «Aalst, stad mijner dromen» (naar Raymond van het Groene- woud). 1983 belooft (P.D.) (de moraaleigenlijk behoeft goede wijn geen krans. Drink elke oudejaarsavond gerust uw glaasje wijn, maar lees elke vrijdag de Nieuwe Gazet van Aalst. Vul van daag nog het strookje onderaan blz. 2 in. Wij doen de rest. Beloofd is beloofd 00 Sluierstraat 1 Aalst 77 21 69 82/24/14 Tel. 053/77 82 36 Op maandag 20 december jl. diende de Aalsterse raadsleden nogmaals bijeen te komen, ingevolge een brief van de goeverneur van 16 decem ber waarin deze de begrotingswijzigingen 1, 2 en 3 van 1982 afwees. Dat de samenroeping zeer snel gebeurde, werd bewezen door het feit dat slechts 34 op de 43 raadsleden present waren, naast 2 persme dewerkers en 3 toeschouwers. De Bestendige Deputatie verweet de tegen de begroting 1982 stemde, stad Aalst dat zij geen rekening hield Waarnemend burgemeester Eddy Mon- met ministeriële en provinciale onder- sieur wenste nog de goedkeuring van de richtingen en dat zij niets doet om het gemeenteraad aan het toekennen van onaanvaardbaar hoog tekort van 507 een eindejaarspremie aan het stadsper- miljoen te drukken Schepen Van Finan ciën Gaston Van den Eede wees erop dat de stad Aalst beroep wenste aan te tekenen bij de Koning (in casu de Aal sterse Minister Mare Galle) omdat het globaal tekort bij de laatste begrotings wijziging toch gedaald was tot 395 miljoen. Het tekort, eigen aan het dienst jaar 1982 steeg wel met 28 miljoen tenoverstaan van de gewone begroting. Naast belangrijke meerontvangsten, was er ook een toename van de uitga ven, zoals 7,9 miljoen voor de werkings kosten. 0,6 miljoen overdrachten, en 20,8 miljoen in de sektor schuld. De schepen verduidelijkte dat de stads- schuld steeg ingevolge bijkredieten voor intresten op kredietopeningen en op voorschotten op de saneringslening Ook de energiekosten stegen met 1,8 miljoen. Het staasoestuur is aan ook van oordeel dat zij een belangrijke inspanning deed om het deficit te beperken. CVP-raadslid Bogaert aanvaardde de redenen, die de schepen opgaf om be roep aan te tekenen bij de Koning, en zijn partij zou dan ook het beroepschrift goedkeuren. Enkel zijn partijgenoot Wil ly De Turck onthield zich daar hij ook soneel. en aan de tewerkgestelde werk lozen. Schepen van Personeel Toon Blommaert kon echter niet zeggen om hoeveel geld het ging, wat de heer Bogaert dan ook een armzalig vertoon noemde. Raadslid Van der Beken ont hield zich omdat het volgens hem ab surd was geld te verdelen dat er niet is. Dit lokte bij Chris Lievens-Borms (CVP) de vraag uit hoeveel de dokters dan wel verdienen in het OCMW. Meteen werd een punt gezet achter deze extra-raads zitting. (MP) ADOLF DE WOLF KAMPIOEN Vrijdag 31 december Oudejaarsavond in zaal De Eekhoorn, Brusselbaan 155. Vanaf 19u.30, gra tis aperitief Maison, vanaf 20u.30 uitgebreid buffet, en een uur later begint een dansavond met DJ's Luc Dardin en Don Rivers. Woendag 5 januari Om 20 u. vergadert AA-groep Om Mekaar in de parochiezaal. Er werd tijdens het voorbije weekeinde nogal wat gemusiceerd in Erem- bodegem. De parochiale koren A Capella Termuren en St. Amandus leverden behoorlijke prestaties tijdens de Kerstmissen. Zondag was er ook een kerst concert in de OLV-Hemelvaartkerk, aangeboden door het vokaal ensemble Kalliope, het blokfluitenkwartet Pontegara en luitist Philippe Malfeyt. Even sfeervol was het koncert op kerstdag door de Fanfare De Terjodenaren in de parochiekerk van Terjoden. Dirigent Karei De Schrijver (die ook de arrange menten maakte) loodste zijn muzikanten zwierig door een gevarieerd pro gramma: Les feuilles mortes, een sarabande van Handel, een beetje vrede van Nicole, een paar medleys van kerstliederen uit vele landen. Net zoals vorig jaar oogstte de fanfare een gul applaus. Verdiend. In de woonkern Fonteinbos kwam de kerstman zelve huis aan huis lekkere kerstbroden uit delen, en genoten de kinderen van een karamellenworp. De gouden karamel is er goed voor één maand gratis bloemen. Zoals elk jaar organiseerde KSA Erembout weer zijn Driekoningenstoet, ten voordele van de plaatselijke missionarissen en de projekten waar zij mee bezig zijn. De VKSJ-meisjes gin gen op kerstweekend naar Lebbeke. Op 17 december besloot de belot- tersklub «Nieuwe Wijk» te Hofstade haar seizoen met een traditioneel eet maal, tijdens hetwelk de gloednieuwe kampioen werd gekroond. Dit jaar viel de eer te beurt aan Adolt De Wolf, met een totaal van 43.570 punten over 11 kaartingen werd hij tevens de eerste kaarter die er in slaagde de titel tweemaal te behalen Proficiat Adolf Verdere ereplaatsen werden behaald door Galle P (2e) 42 422. Muylaert A (3e) 41.650, Van Eetveld K (4e) 41.474 en Bonnaerens J. (5e) 40 101 Onze Aalsterse volksvertegenwoordiger Jan Caudron (VU) toonde zich in de kamer op 16 december andermaal bekommerd om zeg maar ons «hor monenvlees». Sinds 13 juli '81 bestaat er een wet tot oprichting van een «in stituut voor veterinaire keuring». De uitvoeringsbesluiten blijven evenwel uit. Jan Caudron. die over «maffiapraktijken», «misbruiken en schandalen» spreekt, stipte aan hoe de «vleeslobby» (langs o.m. senator Verbist en Volksvertegen woordiger Sondag) tot nu toe met sukses de uitvoering kon tegenhouden. Zo diende laatstgenoemde op de valreep een nieuw wetsvoorstel in, dat aan (be langhebbende) organismen zoals Boerenbond en Alliance Agricole medezeg genschap wil geven in het instituut. Het blijkt tevens dat het totale kumulatie- verbod. opgenomen in de wet. nogal wat weerstanden oproept hij gevestigde dierenartsen, die maar weinig bekommerd zijn om hun werkloze jonge kollega's. Aan de bevoegde staatssekretaris Aerts (Volksgezondheid) werden drie konkre- te vragen gesteld, waaruit de regeringsbedoelingen ter zake moeten blijken. Vervaardigd uit gemalen en geperste leisteen is deze 20 mm dikke vloerplaat het enige wat u nog ontbreekt om uw haard of kachel nog beter tot zijn recht te laten komen Daarenboven is deze Marmonno vloerplaat krasvrij, breekt ze niet. vraagt ze geen onderhoud en beschermt ze uw tapijt, vloer of parket tegen de warmte-afgifte van uw kachel Leverbaar in 3 standaardmaten past ze ook onder uw kachel 0 110 cm. 4.400 fr. Sint-Jorisslraat 12-18 M s 053/70 08 74 100*100 cm 3990 F* 100 x 50 cm 1990F* 0110 cm 3990 F* BTW inbegr.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6