DU li fpprp J5± Muziek-Aalst anno '82 Openbare Werken lagen bijna stil wegens geldgebrek Leefmilieuproblematiek nauwelijks uit aktualiteit LEER GOED DANSEN BIJ DANSCLUB «KALLIOPE» v.z.w. Nieuwe Gazet van Aalst 31 december 198? 7 Zelden of nooit zal de balans van één jaar werking op het departement van Openbare werken zo mager geweest zijn als dit jaar. De oorzaak is niet ver te zoeken Aalst heeft geen geld meer. Schepen Jan De Neve, die twaalf jaar zijn stempel drukte op het beleid van openbare werken, en die bij middel van een aantal realisaties zoals de verkeers vrije markt mede aan de basis lag van een mentaliteitsverandering bij de Aals- terse bevolking, was allerminst gelukkig met de huidige gang van zaken. Maar hij diende zich nu éénmaal zoals zijn kol lega's bij de feiten neer te leggen. De grote uitschieter dit jaar was de of ficiële inhuldiging van het gerestaureer de herenhuis vóór de Keizershallen. Het resultaat mag gezien worden, maar iedereen die het huis reeds betreden heeft is verrast door de luxueuse manier waarop de binnenhuisinrichting gebeur de. Kon het echt niet goedkoper Klassiek in het jaar van de verkiezingen zijn ook de talrijke wegenwerken die uit gevoerd werden. Het resultaat is wel dat men nog ver in Klein-Aalst moet zoeken om nog een straat te vinden die nog niet aangelegd werd. Of deze vernieuwingen niet ten koste waren van herstelling van bestaande straten, laten wij in het midden, maar het kan niet ontkend worden dat de aankoop van een machine, die de stadswerklie- den in staat stelde om snel stukgereden straten te herstellen, een goede investe ring was. Een probleem is wel dat men (ondanks het enorme kader) onvol doende personeelsleden heeft om alle wegen onder handen te nemen (vb. de Moorselbaan). Voor het overige diende de schepen zich te vergenoegen met het verder af werken van bestaande min of meer grootse projekten. Het kultureel centrum wordt aldus verder afgewerkt, alhoewel de gewone burger daarvan niet zo veel merkt. Ook het zwembad nadert haar voltooiing, maar hier zal het huidige schepenkollege duidelijk teleurgesteld zijn dat zij niet meer in de mogelijkheid was om het nieuwe gebouw aan de Albrechtlaan officieel in te wijden. Eigen personeel Door de omstandigheden genoodzaakt, diende de schepen van openbare wer ken steeds meer projekten uit te voeren in eigen beheer. Dat de resultaten hier door niet mirider fraai zijn wordt o.a. be wezen door de nieuwe installaties van Eendracht Aalst. Een oud stokpaardje van de schepen is ongetwijfeld de vernieuwing van de lokalen waarin het stadspersoneel dient te werken. Met de herinrichting van de vroegere brandweerkazerne op de bin nenkoer van het stadhuis, en met de res tauratie van het Huis Van Lanhenhove zal stilaan een einde komen aan de ver- anderingswerken, die het stadhuis nu sinds meer dan een bestuurskoalitie kent. Een ander verstrekkend projekt is onge twijfeld de aanleg van de afvalwaterkoi- lektoren, waarmee dit jaar voor goed ge start werd. Een deel van de koliektor op de linker Denderoever is reeds voltooid, terwijl een ander deel in uitvoering is. De gewone burger zal in feite slechts ten volle met deze imposante werken gekon- fronteerd worden wanneer men in 1983 zal starten met de aanleg van de koliek toren in het stadscentrum. Hoeft het her haald dat ook op dit vlak de inbreng van het stadspersoneel. dat zorgde voor de studie van de afvalwaterrioleringen, zeer groot geweest is Op het vlak van de ruimtelijke ordening was 1982 een stil jaar. Nieuwe BPA's werden niet gestart en ook over het be ruchte struktuurplan Groot-Aalst wordt in alle talen gezwegen (MP) De problemen ronif het leefmilieu halen elk jaar opnieuw meer en grote re krantekoppen. Dit was ongetwijfeld ook te Aalst het geval. Een opsomming van alle leefmilieuproblemen die in 1982 aan bod kwamen kan reeds een kwart bladzijde van deze krant vullen. Opvallend was dit jaar ook de scherpe Groen Aalst toon van de polemieken tussen ener zijds het stadsbestuur en anderzijds de leefmilieuverenigingen, met de Werk groep Leefmilieu Aalst als de meest kombatieve onder hen. Deze Werkgroep zorgde het afgelopen jaar voor enkele beruchte dossiers. Vooreerst was er de aanklacht tegen de vervuiling van de stad, waarbij schepen De Maght de schuld in de schoenen van de inwoners stak. Vervolgens was er de perskonfe- rentie over de plannen van de waterzui vering van de stad Aalst, waarbij sche pen van openbare werken Jan De Neve alle registers bovenhaalde om zich na dien te verdedigen. Daarna kwam er een waarschuwing te gen de gevaren van het nieuwe fietspad Aalst-Hofstade-Gijzegem, waarbij de overheid slechts na een ongeval over ging tot de nodige maatregelen. Ook dossiers van vorige jaren bleven verder in de belangstelling uitschieter hierbij was misschien wel het dossier Copal te Erembodegem, waar maar geen einde komt aan de leefmilieustrijd tussen de omwonenden en de bedrijfs leiding. Een gelijkaardige strijd rond het bedrijf Lambrecht te Herdersem schijnt nu stilaan wel tot een gunstig resultaat te evolueren voor de "groene jongens". Andere dossiers blijven verder aansle pen en hebben voorlopig nog geen defi nitief resultaat gekend. Wij denken hier bij aan de dossiers De Geyndt, dat bij de Raad van State is, het dossier Pas-en Steenbeek, waar Staatssekretaris Ak kermans in bevoegd is, het dossier gif stort te Herdersem waar iedereen in alle talen over zwijgt, en het dossier De Bol ster te Erembodegem waar dit jaar grote bokkesprongen mee gemaakt werden, die trouwens opnieuw door WLA in de aktualiteit gebracht werden. Deze dos siers zullen naar alle waarschijnlijkheid ook in 1983 opnieuw de kop opsteken. Zoals ieder jaar weligden de boomkap- pingen weer tierig in Groot-Aalst. De houtkoorts is nog niet aan haar einde toe. Het meest in het oogspringend was ongetwijfeld de schending van het do mein Schelfhout aan de Zonnestraat, dat voor eeuwig verminkt werd. Maar ook in de Faluintjes wordt het land schap verder verminkt. Gebeurt dit niet door kappingen zelf, dan zijn het nep- boerderijen of weekendhuisjes (o.a. in en rond het Kravaalbos) die voor opschudding zorgden Misschien één troost voor sommige Aalstenaars is het feit dat men nu minder bomen zal moeten omhakken om voor de vuilniszakken te zorgen. De papieren werden dit jaar immers vervangen door plastieke exemplaren. Ook inzake lawaaihinder was 1982 geen kalm jaar. Autorally's en lawaaierige zoektochten zorgden verder voor de pij niging van de oororganen, en in de winter werden heel wat burgers geplaagd door rondvliegende kogels van jagers. In het stadhuis zelf waren de Kanonschutters. die voor het nodige animo zorgden. Aan de grote leefmilieuproblemen van onze stad werd in het afgelopen jaar weinig konkreets verbeterd. Amylum en De Wolf-Cosijns verpesten verder de Aalsterse lucht. De afgelopen gemeenteraadsverkiezingen waren op nieuw het toppunt van publicitaire vervui ling, en aan de waterbezoedeling komt voorlopig maar geen einde. De stad Aalst gaf hierbij zelf het slechte voorbeeld door de vervuiling van de vijvers van het park Terlinden. De leefmilieuverenigingen zijn echter de laatsten om te wanhopen. Traag maar zeker komt er een mentaliteitsverande ring in hun voordeel, en worden zij stilaan gevolgd in hun akties door de overheid zelf. Denken wij maar aan de uitbreiding van de betoncentrale. die te Erembode gem geweigerd werd. aan de talrijke aangevraagde exploitatievergunningen die door de Bestendige Deputatie gewei gerd werden, aan de resultaten van de milieuenquête, die Raldes naar aanlei ding van de verkiezingen publiceerde, enz. De grote onbekende is op dit ogenblik de houding van het volgende stadsbestuur tegenover deze ganse problematiek. Komt er een kentering in het beleid en zo ja in welke zin Het is onmogelijk om daarop nu al een antwoord te geven. (MP) Wanneer je dit leest, is de week van 1982 nog slechts aan het smeulen en is het nog enkel een kwestie van uren om het nog wat schuchtere 1983 met veel omhaal in te zwalpen. Alhoewel het reeds meer dan een klassieke gewoonte is om dan vol weemoed terug te denken aan de vervlogen dagen (o weevolhar den zelfs wij in de boosheid en doen een kleine, representatieve greep in het al dan niet wrange verleden van muzikaal Aalst '82. meer dan eervolle en verdiende 3e plaats. We kunnen je nu al verklappen dat je zowat in de loop van februari nieuw vinyl van hen mag verwachten Aan '82 kan men gerust terugaenken als het jaar van de platen. Isopoda bood een tweede, goedbedoelde LP te koop aan, die er echter niet in slaagde het grote publiek te beroeren. Toch gaf Isopoda begin dit jaar nog een ultieme, zij het wel puike, prestatie weg in de Keizershallen op het gebied van de symfonische rock, en toen, ja toen werd het beduidend stil rond deze mensen... LAVVI EBBEL Wie echter wel op een geslaagd 82 kan terugblikken is Lavvi Ebbel, voor waar de muzikale trots (en zelfs nog veel meer) van Aalst. Naast geslaagde singles kwam ook dit jaar Albu/Meth uit dat zowel de bekroning als bevesti ging van geslaagde optredens en betere muziek vormde voor eigen land en ver daarbuiten. Jij wacht natuurlijk net als wij op het gloednieuwe pro gramma dat door hen voor het komende jaar in petto wordt gehou den. Duimen maar. Op de valreep wer den wij ook nog geconfronteerd met White Light, niet slecht maar zeker ook geen uitblinker in zijn soort. SCV Aalst liet zich ook gelden op het jaar lijkse treffen van groepen en bands van eigen bodem, nl. Roek-Rally en zowaar SCV legde er beslag op een Aangesloten bij DANSLIGA SPORTFEDERATIE v.z.w. erkend door BLOSO van het Ministe rie van Nederlandse Kuituur. Aanvang nieuwe lessenreeks onder deskundige leiding van een danspaar, BEI DEN gediplomeerd van Dansliga, de heer en mevrouw Heyde, in januari 1983 te Aalst, Sint-Jorisstraat 26. 1e jaar beginners donderdag 13 januari van 21 tot 22u.30. 1e jaar gevorderden donderdag 13 januari van 19u.30 tot 21 u. 2e jaar gevorderden dinsdag 11 januari van 21 tot 22u.30. 2e jaar gevorderden dinsdag 11 januari van 19u.30 tot 21 u. 3e jaar gevorderden vrijdag 14 januari van 19u.30 tot 21 u. Elke vrijdag oefenavond vanaf 21 u. Volgende dansen worden aangeleerd Engelse wals, tango, quickstep, Weense wals, slow foxtrot, rumba, cha-cha-cha, samba, jive, paso-doble, old timer, gezelschapsdansen en beat of disco op de huidige toppers. PRIJS VOOR 12 LESSEN VAN 1u.30 voor leden 1.000 fr. niet leden 1.000 fr. lidgeld en verzekering 150 fr. Inschrijving vóór aanvang van iedere lessenreeks Inlichtingen052/21 58 43 053/21 51 94 (liefst na 18 u.) OOK U BENT WELKOM GEZELLIGHEID EN DANSVREUGDE VERZEKERD dat hun kundigheid alleen nog maar kan onderstrepen en bevestigen. Op concertgebied alhier hebben zowel Lavvi Ebbel als SCV (cfr. geslaagd optreden van deze laatsten met The Machines) hun vakmanschap en meesterschap laten blijken. Klassieke uitschieters waren Pallieterpop en Teardrop in Kerksken. Pallieterpop, dat dit jaar een heel aantrekkelijke en evenwichtige affiche aanbood, had en misschien beter aan gedaan zich te beperken tot één dag met het kruim van de pop. Dit zou de concertganger zeker ten goede zijn gekomen en ook het zijne bijgedragen hebben om de onafwendbare kosten te dumpen. En wat dit aspect van de zaak betreft, het is bij Teardrop gebleken dat inzet en initiatief niet de enige stelregels zijn om jan publiek een aangenaam week end te gunnen. Jammer maar helaas. Recenter is wel Soirée Alostoise die het er beter afbracht en een mooi voorbeeld was van wat Aalst achter de hand houdt op gebied van betere groepen o.a. Hé Bit me. Katanga Wie op het gebied van vrije radio uit was op het betere, alternatieve pop- werk had aan radio Katanga een vette kluif. Sinds september wordt daar een evenwichtige programmatie aangebo den die toch van een zeker niveau getuigt. Mocht je hen nog niet gehoord hebben, dan loont het echt wel de moeite even te verwijlen op de 100.6 MHz, kwestie van wederzijdse overeenkomst natuurlijk. Het zou voor ons in ieder geval te ver afleiden moesten we in dit overzicht in detail treden. Wie genoeg interesse en belangstelling aan de dag weet te leg gen, mag zeker niet klagen over het Aalsterse muziekgebeuren. Deze krant wil je daarbij helpen en in de nabije toekomst beloven we je een poging te doen om een beeld te scheppen van de wirwar aan Aal sterse groepen die allen slechts één streefdoel hebbenAalst wat meer kleur geven door boeiende muziek te brengen. Of wat dacht je (P.B B.) Zeven maand zijn we nu al ver. Nee, niet zwanger Zeven maand 'Nieuwe Gazet van Aalst', bedoelen we. De ochtend van de 28ste mei baarde een echte Aalsterse kleine, rad van tong en al gauw veel lawaai makend in de politieke peutertuin het nieuwe en enig echte Aalsterse informatieweekblad was geboren. In onze maiden-nummer konden we al melden dat Raymond Uytter- sprot, onze nieuwe burgervader, door de Vlaamse Executieve tot Eerste Adviseur bij de Vlaamse Waterzuive ringsmaatschappij werd benoemd. ACV-Aalst-voorzitter, Piet Rous seau overleed in juni en werd opge volgd door Frans Pieters. De krappe financiële toestand van de stadskas bezorgde het stadsperso neel een hete zomer: men zou de lonen niet meer kunnen uitbetalen. De Vlaamse deelregering hielp Aalst, via het Hulpfonds voor gemeenten, uit de nood. 28 juni: de Aalsterse OCMW-raad vraagt het Hoog Comité van Toezicht op te treden in de 'zaak Matthieu'. Dr. Matthieu, hoofd van het klinisch labo van het OCMW-ziekenhuis werd van fraude beschuldigd. Hierdoor zou het OCMW 50 miljoen minder inkomsten geboekt hebben, over een periode van 15 jaar. Een Turk, als BTK-er aangesteld door Schepen De Neve (Openbare Werken), zorgde voor onenigheid bin nen de VU. De Neve kreeg echter lof uit de Agalev-hoek, voor deze gedurfde beslissing. En dan was er het grote herfst- spektakelde gemeenteraadsverkie zingen. Het begon met gekibbel in de VU rond de aanduiding van de lijst trekkerDe Neve of Caudron. Louis D'Haeseleer voerde toch de PVV-lijst aan, maar werd afgestraft. Hij kan nu rustig aan zijn memoires beginnen. RAL-lers en onafhankelijken kwamen samen op. Maar ook voor hen gelden de wetten van de algebratwee keer niks, opgeteld, blijft niks Of laten we zeggen... een PEELschil. 10 oktober. Het verdictSP wint twee zetels en VU behoudt de zeven die men al had. Zo te zien, de win naars van de stembusslag. CVP en PVV verliezen er elk twee, maar gaan samen het nieuwe bestuur vormen. Het overigens nooit ontkende gerucht, vóór de verkiezingen, als zou er reeds lang een akkoord hebben bestaan tus sen CVP en PVV werd dus waarheid. Agalev, KP, Vlaams Blok, Amada en PEEL haalden geen zetel. De personeelspolitiek van de stad is een oud zeer dat in 1982 weer opdook. VU-fraktieleider Jan Caudron pleitte voor het depolitiseren van de benoemingen van het stadspersoneel en het inrichten van vergelijkende examens via een vast wervingssecre tariaat. Hopelijk horen we daar later nog eens van, liefst vóór de gemeente raadsverkiezingen van 1988... Bii de PVV verliep het aanduiden van de schepenen niet zonder moei lijkheden. Redant, Doorns en Adriaenssens waren kandidaat voor de derde schepenzetel van de PVV. André Doorns, die het minst aantal stemmen haalde van 9 liberale verko- zenen, haalde het tenslotte. Het nieuwe college is nog niet eens geïnstalleerd of de (waarschijnlijke) oppositie laat al van zich horen. Willy Alloo (VU) vermoedde onregelmatig heden in één telbureau, uiteraard ten nadele van hemzelf. Bij de Bestendige Deputatie-wimpelde men de klacht af, maar Willy liet het daar niet bij en trok naar de Raad van State. Gevolgtan dengeknars bij de meerderheid want men kan niet op het voorziene tijdstip beginnen. En dan is er nog die andere raad, die van het OCMW. Het Hulp- Advies en Kontaktcentrum (HAK) stelde voor, ook al in het kader van de depoli tisering. 1/3 van de OCMW-raadsle den uit met-politieke middens te benoemen. De partijen: ja, maar... nee, hé 30 novemberalgemene 24-uren staking. (JVG)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7