EVIarc Steyaert «E\endracht mist karakter» Wedden dat U het wél weet? Kamillekes bestaan reeds twaalf jaar Nieuwe Gazet van Aalst Deelnemingsbon AALSTERS «UITJE» Naam Adres Telefoon Deze bon afleveren uiterlijk de laatste maandag van elke maand, op het redaktieadres of bij uw krantenwinkel. Volgende week 12 Nieu>«e Gazet van Aalst 7 januari 1983 Naar aanleiding van de nieuwjaarsreceptie, aangeboden door de Aalsterse be- stuursfamilie aan spelers, echtgenotes en pers, vonden wij het oen uitstekende gelegenheid oi» Mare Steyaert aan het woord te laten. Iemand die de za ken meer afstandelijk bekijkt, relativeert op het juiste ogenblik maar toch in de (k'leine Eendracht wonde durft te snijden. Om dan zelf met het gepaste medicijn' te komen aandravenindien Aalst op het void meer karak ter toont dan speelt Net zeker in de top. Inderdaad. Harelbeke interpreteerde die twintig wedstrijden als effectief, voor de competitie tellende matches Situeer eerst eens even ae nguur Mare Steyaert Ik ben ais jeugdspeler bij Antwerp begonnen. Doorliep alle categorieën tot ik op mijn negentiende in het eerste elftal werd opgesteld. Zes ja.ar lang diende ik de rood-witte kleuren. Dan leende Antwerp me uit aan Harelbeke voor twintig wedstrijden Op dat ogen blik heeft Eddy Wauters (Antwerp- voorzitter) me een loer gedraaid. Zodanig zelfs dat jij het slachtoffer werd van een banaal geschil tussen beide ploegen. Antwerp deed natuurlijk omgekeerd. Voor hen waren de: vriendschappelij ke- en bekerontmoetingen daarbij inbegrepen. Toen zag Lanoo (voorzitter van Harel beke) zich ineens voor een dilemma geplaatst. Het was ofwel definitief kopen ofwel niets. Wel. jammer genoeg voor mij werd het op dat moment mets. Ik was dan wel verplicht om naar de oude schaapstal terug te keren. Receptie Eendracht Aalst. (OJ) Gelukkig voor jou was er tijdens de transferperiode nog Eendracht Aalst Let op, er waren nog clubs uit eerste klasse die belangstelling hadden voor mij. Zo ondermeer Winterslag en Cer- cle Brugge. Maar ik was dan juist verhuisd naar St. Niklaas zodat die verre verplaatsingen naar één van de beide voornoemde teams me niet erg aanspraken. En alles in ogenschouw genomende entourage bij Een dracht, de spelerskwaliteit en de be stuurlijke ambities deden de balans naar Aalsterse zijde overhellen. De overgang naar tweede klasse Je komt van een topploeg uit eerste afde ling en dan wordt er onmiddellijk iets van jou verwacht. Laat ik het zo stellen. Spelers die een trapje lager terechtkomen worden niet als «aanvulling» maar als reèle ver sterking van de kern beschouwd. Anders doe je dergelijke aankopen toch niet. Dat er een zeker verwach tingspatroon gecreëerd word is ergens normaal. Volgens mij is tweede klasse trouwens erg onderschat. Kwalitatief wordt zeker een middelmatig eerste klasse niveau bereikt en wat de hardheid betreft: ook op dat onderdeel blijft men bij de «grote broers» niet achter. Hoewel ik bij Eendracht goed ingebur gerd ben, toch beschouw ik het ergens nog als een wipplank naar «hoger». Dat bedoel ik nou juist. Ji] zou een dominante persoonlijkheid moeten zijn. Ik durf die rol van leidersfiguur best aan. Er wordt bij ons trouwens nog té Of niet soms Dat in Aalst elke week zoveel gebeurt dat je 'r uren over kan praten... sport, politiek, toneel en film, karnaval, beroemde figuren en onbe kende buren, en noem maar op. De spiegel van dit alles vind je in de ENIG-ECHT-AALSTERSE KRANTde NIEUWE GAZET VAN AALST. Een stadskrant waar steeds méér Aalstenaars verlekkerd op raken. Elke week een hapgrage brok eksklusief Aalsters nieuws, waarin de deelgemeenten niet vergeten worden. ZIJ DOEN MEE: Den Witte Leeu, Colinetplein. The Duke, Stationsplein. Den Heerd, De Ridderstraat. La Marmitte, Hopmarkt. Ter Linden, Oude Gentbaan. Ristorante di Roma (Bruno), Keizerlijk Plein Borse van Amsterdam, Grote Markt. Cinéma Palace, Schoolstraat. Cinéma Feestpaleis, Gentsestraat. Bloemenrijk De Smet, D. Martensstraat. Boeket van de Markt, Grote Markt. Dank U, Vredeplein. Iris, Geraardsbergsestraat. H. De Vis, Aeroclub, Affligem. Basketballclub Okapi, Burchtstraat. Eendracht Aalst, Bredestraat. De Ridder, Korte Zoutstraat. P. De Clerck, Kattestraat. Verhofstadt, Eikstraat. A. Lowie, Molenstraat en Bolleweg. Kastanjehof, Keizerlijk Plein. Elke vrijdagavond in uw krantenwinkel te koop, of door de postbode aan huis besteld want een abonnement is goedkoop. (Dat weten óók steeds meer mensen). Een ideaal geschenk bovendien, of had U daar nog niet aan gedacht WAT KOST NIETS EN SMAAKT BEST (antwoord Een Aalsters «Uitje») Hoe zit dat in mekaar Als lezer van de «NIEUWE GAZET VAN AALST» hebt U om de maand de reèle kans dat dit UNIEKE AAL- STERS-WEEK-ENDJE-UIT u in de schoot valt. Van vrijdag tot maandag biedt de Nieuwe Gazet van Aalst aan twee per sonen een heel pakket plezier een ruiker bloemen bij u thuis; een gratis bioscoopavondje; een fris pintje en een pittige steak; een rondrit met de paardenkoets; een ticket voor Eendracht of Okapi; een aangename toneelavond; een luchtdoop met vlucht boven de stad; een Aalsterse vlaai bij de koffie; een unieke muziekvoorstelling; een leuke gadget, een etentje in een restaurant naar keuze. Hoe meedoen ofwel koop je elk weekeind de Nieuwe Gazet van Aalst en stuur je de deelnamebon in. Of geef je die af in je dagbladwinkel. Ofwel ben je al geabonneerd en doe je automatisch mee AARZEL NIET DOE MEE AAN DE GRATIS TOMBOLA: WIN UW AAL STERS «UITJE» WEDDEN DAT U MEESPEELT weinig geroepen in het veld. Mis schien heb je dat als ex-speler van een eerste nationaler. Iets meer bluf, een tikkeltje meer maturiteit. Om het plastischer uit te drukken op sommige ogenblikken zijn wij, de oud profs. de «Hollanders» van tweede afdeling Als er meer gepraat wordt komt er ook meer rust in het spel. Sommige jongens (de Aalstenaars) zijn dus te timide Inderdaad. Neem iemand zoals Van Roy. Knappe voetballer, technisch sterk en snel maar nooit hoor je Geert «godverdomme» roepen Zelfs niet op momenten dat hij het misschien wel driemaal na elkaar zou mogen schreeuwen. Zie je. dat is te braaf zijn. Men moet zich laten gelden als dat gerechtvaardigd is Even diep ademhalen nu. Er wordt jou een minder vaardige mobiliteit verwe ten. Ik ga daar onmiddellijk op antwoor den. Het duo Desanghere-Steyaert is nog nooit in snelheid genomen. Als ik dan al eens een steekje laat vallen dan staat Gerard daar nog altijd om dat op te rapen. Mijn sterkste punten zijn inderdaad mijn kopspel en de tackling. Tech nisch schat ik mezelf ook niet zo hoog in. Maar een degelijk elftal is steeds evenwichtig uitgebalanceerd. Is Eendracht dat volgens jou Het enige wat wij op kwalitatief vlak ontberen is een spits. Iemand die in het zestienmetergebied rommelt en wroet tot het beslissende gaatje valt. Mocht onze voorzitter voor volgend seizoen een dergelijk persoon op de kop kunnen tikken, dan voorspel ik ons een prachtige competitie. In de loop van het gesprek is me wel iets opgevallen. Jij loopt nogal hoog op met Frans Daeleman. Zonder bij hem in een gunstig daglicht te willen staande voorzitter is een ambitieus en rechtgeaard man die financieel enorme inspanningen doet om Eendracht tot volwaardige eerste klasser uit te bouwen. Ook trainer Heylens en hulptrainer René Talman leveren hier geweldige prestaties. De onmiddellijke toekomst. De veelbe sproken wedstrijd tegen Beveren. ledereen is natuurlijk 200 gemoti veerd. Mochten wij'tot de rust een 0-0 op het bord houden, of zelfs met een kleine winst de tweede helft aanvat ten, dan schat ik onze kansen hoger dan die van Beveren. Verlies is zeker geen ramp, winst brengt ons alleen maar baat bij. Daar om moeten we zondag allen aan dezelfde «karakterkoord» trekken. Renaat Gits en Jan V.L. Toen Kamiel Sergant in 1969 Keizer Karnaval werd voor de verdiensten die hij ongetwijfeld had voor karnaval en amusement in Aalst, moest hij onze stad overal in het land gaan vertegen woordigen en vond hij dat er iets ontbrak in zijn optreden. VVWVVVWVVVWWWVV/j Om er een geslaagde show te kunnen van maken vond Kamiel dat hij in groep beter zou overkomen. Zo kwam men op het idee er enkele meisjes bij te halen en een groep te vormen Aanvankelijk vormde deze groep meisjes een karna- valgroep maar toen de vrouwen van de toenmalige liefhebbersploeg Manches ter Snas een tegenstander zochten om eens een partijtje voetbal te spelen te gen een andere vrouwenploeg waren de Kamillekes bereid hen partij te geven. Over het ontstaan van zijn club lieten we Kamiel zelf aan het woord «In 1970 or ganiseerde het setokvoetbalverbond voor het eerst een officiële dameskom petitie in het Aalsterse. De Kamillekes schreven als laatste club in. Aalst Spor tief, Eendracht Vrij, O.C. Aalst, Man chester, Leeuwerik. Baardegem en fon teintje Erpe waren de andere ingeschre venen. We eindigden drie jaar na elkaar vierde. Na het derde seizoen worven we Greta Van Hauwermeiren aan. Ze was toen amper elf jaar en volgens de reg lementen van Setok moest men twaalf jaar oud zijn om aan officiële wedstrijden te mogen deelnemen. We vroegen ech ter een uitzonderingsmaatregel aan voor Greta en onze aanvraag werd ingewil ligd Toen we in de kompetitie tegen Zottegem wonnen dienden deze ploeg klacht in tegen Greta en verloren we de match met forfaitcijfers. We waren uiter aard niet akkoord met deze beslissing en trokken ons uit kompetitie. Dat jaar speelden we enkel vriendenmatchen Na één jaar inaktiviteit nodigde het se- tokbestuur ons uit om het geschil bij te leggen zodat we besloten terug te keren. Onze ploeg groeide en we wonnen een paar maal de beker en de kampioensti tel Toen we te sterk werden in de setok- kompetitie stapten we over naar de Bel gische Voetbalbond Onze twee eerste wedstrijden in de Belgische Voetbal bond waren evenveel nederlagen. We herpakten ons echter flink en we speel den nog kampioen We werden zelfs drie jaar na elkaar kampioen, maar in de eindronde om naar eerste te promove ren visten we telkens achter het net. Het eerste jaar sneuvelden we tegen Overpelt. Het daaropvolgend seizoen werden we uitgeschakeld in de straf schoppen tegen Diepenbeek. We moes ten dan nog voor de organisatie zorgen voor de finale. Begin juni hadden we de twijfelachtige eer nog voor een beschikbaar terrein te moeten zorgen Al de terreinen waren gezaaid en na lang zoeken kon de finale doorgaan op het B-terrein van W Moor- sel. Het derde jaar werd het een klucht Namèche vroeg de strikte toepassing van het reglement aan. Dit hield in dat elke ploeg een maal tegen elkaar moest uitkomen Er waren zes nloegen in de eindronde wat meteen betekende dat elke club nog vijf wedstrijden diende af te haspelen. Het werd een uitputtings slag tot begin juli. We haalden het terug niet en Namêche eindigde nog achter ons. Elen en Beeise promoveerden. Het vierde jaar werd tweede nationale ge vormd. We zaten echter met de nasleep van het vorige lange seizoen, en ein digden pas derde. De vertegenwoordi ger van Luxemburg zag het echter niet zitten met die verre verplaatsingen en de tweede gerangschikte van de provin cie Luik mocht overgaan. Deze meisjes hadden echter een 12-0 pandoering gekregen in een oefenwed strijd tegen Kontich en wilden ook met overgaan Tenslotte besloot men in de Belgische Voetbalbond de bijkomende stijger te trekken. Het lot was de Ka millekes gunstig gezind en we stonden in tweede Het eerste seizoen zat de promovering er terug in. Maar een jam merlijke nederlaag tegen Gosselies werd ons fataal» Hoe men het financieel bolwerkt een club in 2e nationale te kunnen in stand houden vertelde Kamiel ons ook. «leder jaar geven we een advertentieboekje uit waarin zelfstandigen in adverteren, we hebben ons jaarlijks bal dat dit jaar de negentiende februari doorgaat in de zaal FFR. We hebben nog praktisch geen enkele speelster aangekocht omdat we het ons doodgewoon niet kunnen per- miteren. Enkel Nelly Lambert de nicht van Raoul Lambert kwam van Zultse over naar ons omdat ze daar ruzie had Zultse vroeg ons enkel de prijs van een uitrusting als transfersom. Trees Hael- terman en Renèe Delannoy die uit het Aalsterse kwamen maar voor Wemmei speelden kregen hun overgang naar ons omdat voor deze meisjes de verplaatsin gen te zwaar werden. Hilde Daelemans kwam ook van Wem mei over voor dezelfde roden Voor de rest mogen de Kamillekes rekenen op hun bedrijvig bestuur waarin Marie-Rose Buyl en Mia Sergant voor de administra tie zorgen Jan De Cock. J P. De Luyck. J. De Backer en G Van De Stuyft zetten zich met onverdroten ijver in voor de ploeg en Paul De Cremer en Trees Haelterman zetten zich als trainers eveneens kosteloos in. De speelsters spelen louter uit amateu risme en krijgen geen wedstrijdpremies en ikzelf leg erbij wanneer het nodig is» Dit seizoen leunen onze Aalsterse meis jes terug aan tegen de top. Na een eer der moeilijke start zijn ze erin geslaagd een plaats te veroveren in de top van de tweede klasse We duimen alvast voor een promovering naar 's lands hoogste afdeling (Jan Van Lysebeth) Unieke fotoreportage over E. Aalst - Beveren. Match van de week: Kerksken - Nieuwerkerken. Herinnert U zich deze ploeg Vaste rubrieken w.o. volleybal, basketbal, waterpolo, enz. enz.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12