en VLOERBEKLEDING Gracieus spel, zowel voor dames als voor heren DE PRIJZENKLOPPER Eigen plaatsingsdienst Dertig jaar Hirano-Kwai Overzicht jubileumjaar EXCLUSIEF rtba|dub KC. Aqo eerste in Alle grote merken in voorraad, aan de laagste prijzen. Zonnestraat 7, 9300 AALST S 77.12.94 PRIJZENKLOPPER NET' Alosta wint tornooi van Schorpioen 14 Nieuwe Gazet van Aalst 7 januari 1983 Groot Aaist De "Nieuwe Gazet van Aalst" was er als de kippen bij om U, in alle exclusiviteit de eerste nieuwe korfbalclub van Groot-Aalst voor te stel len. Wij maakten meteen van de gelegenheid gebruik om U een klein historisch overzicht van de deze "gracieuze" sporttak aan te bieden. De oorsprong en groei van de korfbalsport Korfbal werd in 1903 door de Nedeland- se onderwijzer Nico Broeckhuysen ge- distileerd uit een balspel van onbestem de oorspronq, dat in Nederland snel evolueerde van spel naar sport. Na de eerste wereldoorlog brachten uit Neder land terugkerende Belgen de sport van paal en mand mee naar hun Antwerpse vaderstad. Daarmee was België het tweede korfballand. Maar het feit dat het hier een gemengde sport betrof was er de oorzaak van dat men slechts een kleine progressie kon Open van maandag tot en met donderdag van 9 tot 19 uur. Vrijdag van 9 tot 20 uur. Zaterdag van 9 tot 18 uur. J.P. CUVEUER J.P. CUVEUER J.P. CUVEUER waarnemen. Na de tweede wereldoorlog kendé deze sport echter een grotere verspreiding. Een sterke buitenlandse propaganda- voering leidde tot het ontstaan van korf bal in England. Duitsland, Spanje. Suri name, Nederlandse Antillen, Luxem burg, Amerika en Australië. Enkele karakteristieken van de korfbal sport. Korfbal is momenteel de enige gemen gde sport buiten het gemengd dubbel tennis De mannelijke en vrouwelijke spelers en speelsters kunnen op even waardige wijze deze sport beoefenen met volledig behoud van en waardering voor de persoonlijke karakteristieken. Korfbal is tevens gebaseerd op behen digheid en vlugheid. Zuivere kracht is bij deze sport uit den boze en opzettelijk lichamelijk contact is verboden. Door al deze redenen is korfbal uitgegroeid tot een echte familiesport. Voornaamste reglementen. Korfbal wordt gespeeld door twee ploe gen die elk bestaan uit zes spelers en speelsters. De ploegen staan in drie zo nes op het veld opgesteld. Zo heeft men per ploeg en per zone twee dames en twee heren. Even onderscheid dient gemaakt bij zaalkorfbal. Hier bestaan de teams slechts uit vier dames en vier heren; het terrein uit twee zones. Doelpunten worden gescoord door de bal in de korf van de tegenstander te gooien Dames spelen tegen dames: heren tegen heren. Er wordt gewisseld van vak. telkens na twee doelpunten (zo gaat vak A naar B, B naar C en C naar A) Er is geen time-out en er zijn geen vervangingen toegelaten, tenzij bij kwet suur Een drie-zone korfbalveld is maximum 90 op 40 m. en de beide korfbalploegen worden geplaatst op 1 /9 van de respec tievelijke eindlijnen. Korfbal in Aalst. In het voorjaar van 1982 startte de Aalsterse sportdienst met een initiatie cursus over korfbal De KBKB stelde onmiddellijk de trainer van de nationale junioresploeg ter beschikking. Deze sporttak viel dermate in de smaak van een aantal actievelingen zodat de fun damenten tot oprichting van de eerste Groot-Aalsterse korfbalvereniging snel gegoten waren KC. Ago zag het levenslicht. Voorzitster Leslie Goossens "Na de lessenreeks hebben een vijftal personen de handen in elkaar geslagen en werden de trainings sessies. in het Osbroekstadion en het zaaltje naast het Stedelijk Zwembad, verder gezet. De heer Etienne Faucon- nier. afkomstig uit het Gentse en ook daar als oefenmeester actief, werd be reid gevonden om ons verder te vervol maken. Zowel wat het veld- als het zaal korfbal betreft. Dit laatste vinden wij trou wens een uitstekende gelegenheid om de winterperiode te overbruggen. In de huidige competitie is Ago nog niet erg succesvol geweest. Maar dat mag je ook niet eisen Het volgend seizoen ko men we. zowel op het veld als in de zaal. uit op gewestelijk niveau. Gewestelijk niveau is echter een rekbare term daar onze verplaatsingen tot in het Antwerpse geschieden. Daarom is ook de nood aan sponsors erg groot. Ik weet wel dat korfbal in deze regionen nauwe lijks bekendheid geniet, maar financiële steun kan ons verder op weg helpen. Zo ijveren we ervoor dat de plaatselijke scholen een aantal lessen aan deze sporttak wijden. Ik ben er dan ook van overtuigd dat via deze kanalen, en in samenwerking met de regionale pers. korfbal zeker en vast de kans maakt om "volwaardig" uit te groeien". Wie zich aangetrokken voelt tot het korf bal kan elke dinsdagavond van 18 tot 19 uur in de sporthal "Ten Rozen" terecht. Wil men eerst meer inlichtingen dan zijn Veerle Daelemans, Wegvoeringsstraat 7, Hofstade (tel. 053/21 75 17) of Leslie Goossens. Posthoornstraat 90, Aalst (tel 053/77.65.53) daarvoor de juiste adressen (R.G.) Judo Het eerste objectief van Hirano-Kwai Aalst is vooral jonge mensen een mooie sport aanleren. Wie zich competitief wil uitleven kan dat ook. Primordiaal is en blijft echter "clean" judo bij te brengen. Dit resulteerde in de vorming van een belangrijk aantal hoge gordels in Aalst. De meeste van deze zwarte banden komen uit de moederschoot zelf. Enke len zijn zich speciaal in Aalst komen ver volmaken om toe te treden tot de elite. Sommigen onder hen namen ook de lei ding van een club in het Oost-Vlaamse op zich. Dit jubileumjaar werd dan ook bekroond met een vorming van de veertiende zwarte gordel. Deze rij werd in 1960 ge opend door Yvan Perdaens om langs Frangois Gernay (1968). Omer Van Den Bossche (1968), Charel Schauwbroeck (1970). Frangois Segers (1971). Louis Huysmans (1972), Jos Pauwels (1973), Antoine De Bolle (1974). Gilbert Zelder- loo (1976), Freddy Bellon (1976), Lucien De Saedeleer (1976). Camille Degelaen (1979), Johan Biebaut (1981) bij Mare Moyersoon (1982) te eindigen Hirano-Kwai groeide tijdens de jaren zeventig uit tot één van de grootste clubs van Oost-Vlaanderen. Dit zonder uitzonderlijk goede elementen te moe ten ronselen bij naburige verenigingen. Dit bewijst dat bij de meesten de kwali teit nog altijd op de eerste plaats komt. Ook in competitieverband behaalde Hirano-Kwai enkele vermeldingswaardi- ge resultaten. Tijdens de regionale inter- clubkampioenschappen werden drie wedstrijden gewonnen en evenveel ver loren. Een ander belangrijk feit is wel de sterke individuele prestatie van Hilde Van den Abeele. Zij behaalde goud op de Provin ciale kampioenschappen 82-83 voor meisjes beloften. Dit bood haar de ge legenheid om mee te doen aan de regio nale titelwedstrijden waar ze met zilver ging lopen Wat dan meteen de poort opende tot deelname aan de Belgische kampioen schappen waar Hilde met de bronzen plak werd bekroond. Ook op organisatorisch vlak blijft Hirano- Kwaï met achter. Zo zetten zij tijdens het lopende seizoen reeds de Provinciale kampioenschappen voor beloften en junioren jongens op touw Organisatie voor dewelke de club door het Provin ciaal bestuur gefeliciteerd werd. Verder staan nog de jaarlijkse deelname aan de sportmaand van de stad Aalst en een fietstocht door onze regionen op het programma Facultatief worden demonstraties gege ven om culturele activiteiten op te luiste ren Hirano-Kwai Aalsteen club waar eer lijke sport aangeleerd wordt en waar ka meraadschap nagestreefd wordt. (R.G.) Pétanque Het tornooi georganiseerd door het Gentse Schorpioen behoort tot één der grootste in Vlaanderen. Het is dan ook met verwonderlijk dat de beste pétanque- spelers er samenkomen. Niet minder dan 180 deelnemers waren er om deze wedstrijd te betwisten. Het werd dan ook geen gemakkelijke taak om tot de finale door te stoten Een Aalsterse triplette. bestaande uit Van Damme Louis Van Damme Luc en Van Mol Mare kaapte de eerste prijs weg. Een schitterende ovenwinning waar mee dit trio bewees op een hoog peil te acteren In de wintercompetitie behaal den zij trouwens 20 zeges op 21 partijen Wat een initiatiecursus al met vermag (R.G.)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14