DUIVEN HOEKJE Willy Alloo: tweede keer goeie keer FABER FABER nv Kalibrering Dender onzeker Tussenstand regelmatigheidscriterium cross 1982-83 Marc Fieremans beleefde geweldig seizoen sinds 1844 Nieuwe Gazet van Aalst 7 januari 1983 15 Politiek interview «Alloo met Willy Alloo» is misschien wel één van de bekendste slogans geworden van de jongste gemeenteraadsverkiezingen. De man achter deze slogan, die vanaf januari voor de eerste maal in de Aalsterse gemeenteraad zit is echter minder bekend. Geboren te Brugge is de 46-jarige Willy Alloo wel één van de bekendste Aalstenaars geworden. Hij woont dan ook al sinds 1949 in onze stad, en is er vooral bekend als brandweerman, lid van het feestkomitee en sinds kort als cafébaas, waarbij hij ongetwijfeld uitstekend geholpen wordt door vrouw Yvette Corthals en zoon Tony en dochter Patsy. In dit café, gelegen op de «Kastanje- vesten» gingen wij met het kersvers Volksunieraadslid praten over zijn politieke karrière. Sinds meer dan 10 jaar verantwoorde lijk voor het dienstbetoon binnen de Aalsterse Volksunie bouwde Willy Alloo zich vrij vlug een zeer grote populariteit op. Bij de vorige gemeen teraadsverkiezingen behaalde hij 559 stemmen maar na amper zes jaar kon hij aantal voorkeurstemmen meer dan verdubbelen tot 1427. Meteen maakte hij wel de grootste sprong binnen de partij. Ondertussen had hij zijn popu lariteit wel al eens op een ander vlak gemeten, met name als VU-kandidaat voor de provincieraad waar hij ach tereenvolgens 326 en 1358 stemmen behaalde, en dit laatste in volle Egmontperiode. Rebel Willy Alloo durft zichzelf wel een rebel noemen. Hij beweest dat o.a. toen minister Moureaux te Aalst de brand weerkazerne bezocht en Alloo een betoging organiseerde tegen deze vlaams vijandige minister. Dit werd hem in alle politieke milieus niet in dank afgenomen alhoewel Alloo zelf met de brandweer reeds heel wat lau weren oogstte. Reeds 23 jaar lang vrij willig brandweerman en 13 jaar lang sportmonitor van de Aalsterse pom piers, haalde hij met de brandweer ontelbare medailles in binnen- en bui tenland, waaronder goud op de olym pische brandweerspelen in Duitsland. Het nieuwe raadslid kent de toestén- den binnen de brandweer dan ook door en door en zal niet nalaten deze kennis ten gepaste tijde in de gemeen teraad aan bod te laten brengen. Ook als lid van het feestkomitee is Willy Alloo goed gekend, alhoewel hij hier door een politiek manoeuver van de CVP-oppositie het ondervoorzitter schap onder zijn neus zal wegglijden. De heer Alloo bekent dat de samen stelling van dit komitee tot op heden te omvangrijk was om efficient te kunnen werken. Volgens hem dient eerder ge streeft te worden naar een kwaliteits verbetering, zeker gezien toch steeds de helft van de leden nooit opdaagt op de vergaderingen. Naast deze «hobby 's» is Willy Alloo in de eerste plaats middenstander en zaakvoerder van de gelijknamige gla zenwasserij. Door het plotse overlij den van zijn broer en door het feit dat de heer Alloo nu dagelijks kastelein speelt achter zijn toog, wordt het eigenlijke werk van de glazenwasserij uitgevoerd door zijn zoon Tony. Oppositie Te oordelen naar het programma dat het toekomstig oppositielid reeds op stelde, kan de nieuwe koalitie van CVP-PVV een harde dobber krijgen aan het kersverse raadslid. Deze wil zich de komende zes jaar in de eerste plaats inzetten voor het bevorderen van de tewerkstelling in Groot-Aalst. Niet alleen de stad, maar vooral de middenstand en zelfstandi gen kunnen hier een belangrijke rol in spelen. Deze groep moet volgens hem trouwens gestimuleerd worden in het uitbouwen en waarborgen van de leef baarheid van Aalst. Daarvoor dient eventueel een ombudsman aange steld te worden. Een dergelijke ombudsman moet trou wens ook kunnen zorgen voor een goedwerkend dienstbetoon van de stad voor iedere burger en dit voor om het even welk probleem. Willy Alloo verzet zich daarbij echter wel tegen een doorgedreven decen tralisatie binnen Groot-Aalst. «Wij mogen niet teruggaan naar de toe stand van vóór de fusie, waar ieder een alles kon doen in zijn eigen dorp», aldus Alloo, die van oordeel is dat de stadskas trouwens een te ver doorge dreven defusionering niet toelaat. Ook het stadspersoneel ligt Willy Alloo nauw aan het hart. Hij stelt aldus nu reeds dat hij niet zal aanvaarden dat er na de bestuurswisseling een «heksen jacht» zou georganiseerd worden bij het personeel, dat nu in dienst is. Ook voor de bejaarden heeft het nieuwe VU-raadslid oog. Hierbij wenst hij in de toekomst een degelijk gericht bejaardenzorg uitgebouwd te zien die geaccentueerd is op vooral kleine dagelijkse problemen. Gans deze werking vanop de opposi- tiebanken wenst Alloo te verrichten om aldus zijn partij dichter bij de basis van leden en kiezers te brengen, zodat de Volksunie binnen zes jaar, en voor zover de kiezers dat wensen opnieuw zou kunnen deelnemen aan het be stuur. (MP) Zoals bekend heeft het Ministerie van Openbare Werken plannen om de Dender tussen Erembodegem en Dendermonde te kalibreren voor de scheepvaart tot 1.350 ton. Dit projekt wordt geraamd op 2,79 miljard fr. Onlangs kwam een "Kosten- batenanalyse van de verdere uitbouw van het Belgisch waterwegennet" van de pers, uitgegeven door dit Ministerie zelf. Hoe scoort onze Dender Het rendementscijfer (0,024) is nog net positief. Het daaropvolgende projekt (aan passing kanaal Dessel-Turnhout-Schoten) is reeds negatief en wordt dus (althans volgens de computer) verworpen. Indien het uitgetrokken budget evenwel vermin derd wordt (en zo onwaarschijnlijk is dat in deze benarde tijden toch ook weer niet), komt de Denderkalibrering niet meer voor in het lijstje van haalbare projekten. Stippen we nog aan dat het Denderprojekt op de 15 de plaats komt, op een totaal van 39 openbare waterwerken. Uiteraard kan de (politieke) beleidskeuze van dit tech nisch dossier afwijken, maar de onzekerheid blijft... (Ter informatie als "baten" werd berekend wat de gemeenschap wint in de vorm van verbeterd vervoer, en "kosten' betreffen al wat de gemeenschap voor de bouw en het onderhoud van de nieuwe infrastruktuur moet opofferen in de vorm van gronden, arbeid en andere produktiemiddelen.) (PD.) De romantische gashaard met speelse vormgeving, met gietijzeren binnenwerk, dus OERDEGELIJK. Alle toestellen zijn voorzien van thermostaat, zodat u de last van koude voeten kunt vergeten. 3 JAAR TOTALE WAARBORG De prachtige kieurfolders zijn bij onze verdelers te verkrijgen. MARCOEN E. (BALOU) Koolstraat 42, 9300 Aalst 053/21 41 13 Plaatselijke verdelers RADIA (V.D. Berghe Fl.) Binnenstraat 36, 9300 Aalst s 053/21 54 01 F.A. DE BISSCHOP Gentsestraat 35, 9300 Aalst 053/21 90 01 Huis HENDRICKX L. Ter Licht 5, 9451 Kerksken 053/21 62 96 Atletiek Dames Volgende crossen bepalen de tussenstand Nieuwerkerken, Herdersem, Baasrode, Uitbergen, Sinaai en Grembergen. A. Pupillen en miniemen 1Van De Steen Bettina, 6 p.; De Pierre Veronique 6 p.; De Nijs Sandra, 6 p.; Lanckman Anja, 6 p.; 5. Tackaert Inge, 5 p.; 6. Van Der Hoeven Sabine 3 p.; 7. Van Oostende Christa, 2 p. B. Kadetten, scholieren, juniores, seniores en veteranen 1. De Luyck Ann, 6 p.; Vermeir Christel, 6 p.; Roggeman Godelive, 6 p.; 4. Vermassen Maria, 5 p.; Van Holsbeeck Els. 5 p.; Eemans Inge, 5 p.; Troyekens Linda, 5 p.; 8. Van Holsbeeck An, 4 p.; Eemans Hildegarde, 4 p.; 10. De Decker Ingeborg. 3 p. Heren De 6 crossen die bij de heren meetellen zijn de oefencrossen Nieuwerker ken en Herdersem, en de officiële wedstrijden te Denderleeuw, Haaltert, Denderhoutem en Hekelgem. A. Pupillen en miniemen 1Lanckman Gunther, 6 p.; Poelman Pascal, 6 p.; Van Der Bruggen Johan, 6 p.; Buggenhout Jurgen, 6 p.; Abbeloos Peter, 6 p.; 6. Van Den Broucke Guy, 3 p.; De Doncker Koen, 3 p.; 8.Brisard Mario, 2 p. B. Kadetten, scholieren, juniores, seniores en veteranen 1De Roock Jozef, 6 p.; Callebaut Pierre, 6 p.; Adriaens Paul, 6 p.; Buyle Alex, 6 p.; Van Impe Johan, 6 p.; Meganck Bart, 6 p.; Tackaert Erik, 6 p.; VD Bruggen Geert, 6 p.; Buggenhout Francois, 6 p.; De Cock Willem, 6 p.; Van Boxstael Herman, 6 p.; 12. Jacobs Jos, 5 p.; VD Bossche Johan, 5 p.; Par- mentier Herman, 5 p.; Fransaert Jean-Paul, 5 p.; Baeyens Roland, 5 p.; De Saedeleer Erik, 5 p.; Aerts Maurice, 5 p.; Jeromme VD Gucht, 5 p.; Chiau Wilfried, 5 p.; De Pelsmaeker Mario, 5 p.; Karei Muylaert, 5 p.; Jozef Lauwe- reys, 5 p. 24. Van Der Biest Wim, 4 p.; De Bolle Peter, 4 p.; Patrick Van Boxstael, 4 p.; Van Biesbrouck Emiel, 4 p.; Pelsemaecker Marnix, 4 p.; Backaert Iwein, 4 p.; 30. De Donker Jan, 3 p.; Paridaens Johan, 3 p.; Geert Pas, 3 p.; Plovier Robert, 3 p.; Baes Johnny, 3 p.; De Wolf Frans, 3 p.; Rene Mievis, 3 p. (PVB) Redaktie Hugo De Wolf, tel. 77.81.60 Drie jaar geleden nam de 21-jarige Baardegemnaar Mare Fieremans de duiven van gebuur Louis Pots, Remi Kavije (Waregem) en Louis Vereecke (Opwijk) over. Dat dit geen slechte keuze was bleek uit zijn derde opeenvolgende titel- kroning in de eigen maatschappij «Rap zijn Wint». Vanaf 1980 speelde Mare kampioen met de jonge duiven. In zijn eerste succesjaar voegde hij er nog de zege met de asduif aan toe terwijl in 1982 de jaarlingen het palmares omlijsten. Verzorging Deze resultaatsverbetering liet zich vooral merken in een progressieve, materiële uitbouw. Daar waar het hon- dehok als eerste pleisterplaats dienst deed, werd nu een heuse til opge bouwd. Elke maandag wordt ze trou wens stevig geschrobd. Voor de dui ven zelf heeft Mare geen specifieke verzorging voorzien. «Een hele dag open hok en links en rechts een (kippe)graantje meepik ken» is volgens de jonge kampioen het beste advies. De uitslagen liegen er trouwens niet om. Aalst «Land van Aalst De Toekomst» Op 15 januari 1983 nodigen de dui- venmaatschappijen «Land van Aalst» en «De Toekomst» alle liefhebbers uit op hun jaarlijks kampioenenfeest. Dit grijpt plaats in de zaél «Welkom» te Hofstade. Inschrijving bij «Roels Gas ten». Aanvang te 18 u. Herdersem «De Jonge Liefhebbers» Op 9 januari 1983 zijn alle eerste prijswinnaars van 82 uitgenodigd om een viertal duiven ten toon te stellen. De inbreng geschiedt vanaf 13.30 u., terwijl de deuren voor het publiek te 14 uur opengaan. Moorsel «Ouiévrainverbond» In 1982 wist Jos Van Cauwenbergh zich, ondanks felle tegenslagen, toch verscheidene malen te onderschei den. Een aantal eerste plaatsen vielen hem ten deel. Als toegewijd duivenlief- hebber hoopt hij in 83 op meer geluk. (R.G en H.D.W.) Hestia de Luxe Al onze toestellen zijn gekeurd en aangenomen door de gasmaatschappij. GASRADIATOREN - CENTRALE VERWARMING Mare Fieremans Baardegem (OJ)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15