WAAJtJN fm '83 Madame Anita ernstig ziek Onder den Tettentoren Gazet D'Haeseleren bottenbreuk SP-ijskaart Beenverwarmers nieuwe monokini Uw niecoa ;-5s wenst En nu is het genoeg «Ska manen» «Hoorick U nog (citaat uit een dovemans- gesprek) André D'HazesIeer 16 Nieuwe Gazet van Aalst 7 januari 1983 TT Met maandelijkse bijdragen van Chap, E.T., V.d.B., D.B., Queen Elisabeth, Huile Frites M, J.R. en Willy 00. De in Aalst uiterst geliefde waarzegster Anita (weet veel, ziet veel) is naar ver luidt ernstig ziek. In haar stamkafee, 't Land van Riem, wil men uit piëteitsge- voelens geen bijzonderheden verstrekken. Toch kan uit een en ander toen en tander afgeleid worden. Zoals bekend werkt zij al geruime tijd voor het Centrum voor Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel. Als persattaché voor de CVP-rechterzijde schrijft zij maande lijks een heerlijke brok informatie bij elkaar in het maandblaadje van de Rie- mers. Of het verband houdt met vorig bericht is nog niet geheel duidelijk, maar onze ex-burgervader werd onlangs opgenomen in het ziekenhuis. Hij zou last hebben van OCM-weeën... Andere bronnen melden echter ook dat het om wat blauwe plekken gaat, die hij opliep tijdens een val-partij (de PVV in oktober. Volgens hen zou hij op 4 januari alweer samen met zijn Roels Roys «nor hoys» mogen Toch wel geen sjans voor die Louis; herinneren we eraan dat hij eerder op het jaar met allerlei kwaaltjes te kampen had. Zo raakte hij respektievelijk 1) zijn stem kwijt; 2) zwanger en 3) geplaagd door kies-pijn. Dat deze Aalsterse politieke formatie het aandurfde hiervoor een ietwat fri vole en door eerlijke zakenlui gewan trouwde dame aan te werven, getuigde destijds van bijzondere moed en medemenselijkheid. Maar tenslotte oefent zij een eerzaam Vrij Beroep uit, zoals vele van haar vrien den Met behulp van haar kristallen bol bouwde zij zich in Aalsterse pers kringen een terecht onvolprezen repu tatie op. De vakkundigheid waarmee zij maandelijks haar pen in de modder doopt, wordt haar door velen bene den. Waarnemers menen nu dat onze teer geliefde Anita ernstig ziek is. Dokter M.F. (fiktieve initialen) zei ons hier over «Zij heeft moeite met de leeste kens, de voorzetsels en de zinsbouw. Haar stijl lijdt aan bloedarmoede. Doch dit alles zijn slechts symptomen, dié kunnen we nog verhelpen. Maar de relatie met haar kristallen bol is ver troebeld. Vroeger zag en wist zij veel, nu brokkelt het hopeloos af. Soms geraakt ze bijna niet meer uit haar trance. Tragisch...». Hevig geèmotioneerd schoof de arts ons een tekst onder de neus die hij in zijn labo zopas vruchteloos had pogen te ontleden. Een fragment uit haar rubriek in t Land van Riem» decem ber '82 Het opschrift van de Gazet van Aalst, de nieuwe..., is begonnen met het roodkleuren van haar titel, het is niet het rood van Voor Allen», het is ook het rood niet van de vroeger bestaan de «Gazet van Aalst». Het lijkt om een zoeken naar VLAAMS PROGRES SIEF». Is 't niet Roel Over de onaf- hanKelijKheid zal ik wel eens dieper in mijn bol kijken, gelet op de vriendjes vóór de verkiezingenmaar hierover' een volgende maal» Wij snikten het uit: «Het is drama tisch, dokter Gaat gij dat kunnen genezen «Het onderzoek is moeilijk, duur en tijdrovend. Ik twijfel aan de goede afloop. Nimmep-schreef zij zulk treurig proza Is het in haar bol geslagen Turckx spreekwoord (opgetekend te Haaltert) «Wiens brood men eet, diens woord men sjippert». Jan De Neve heeft er nevens gepakt Bij de telling van de vookeurstemmen bleek de andere Gele-Jan hem de loef af te steken. De plannen voor eerhers tel voor de VU-lijsttrekker zijn er al voor 't Belfort zou er «nevenst» Dirk Martens geen standbeeld komen, geïnspireerd door Lowie Pol Boon, maar wel door de Volksunie Jan de té Lichte.. Bij de SP is het verkiezings(gallege)maal nog steeds niet goed verteerd. Sinds die dagen lijdt hun lijsttrekker aan zijn gal, en bij ex-schepen Eddy ligt de «craque- Monsieur» nog altijd zwaar op de maag Baïta Dolores hield er zelfs een «couleur de coeur» aan over. Het gerucht, als zou Gracienne gezuiverd hebben wat op haar lever lag met de taktiek van nieuwe Borg-vlamme te worden in Monaco, werd echter als roddel van de hand gewezen Lijdt zij aan achtervolgingswaanzin gekombineerd met roodvonk of geel zucht Een psychische regressie naar het tijdperk van Woeste Ik weet het echt niet...». Alleszins, wij wensen Madame Anita een spoedig herstel toe De nieuwste monokini die de Aalsterse zaterdagmarkt teistert, is de beenverwarmer. De traditie van dit kledingstuk met de allure van een geamputeerde kous, komt van bij de kannibalen (niet te verwarren met kannikakken). De benaming beenverwarmer sloeg toen echter op hun kookpotten... dokters OCMWCEEN LOWIEKEN wikt... een pikuur KRE&Eb/ ALLOoOoo MET OE RAAD VAN STATE SPAAK. her crisis wis voor iedereen... T EO HO MAAR DE KIEZER BESCHIKT AALST EEN &RAND BEENVERWARttERS de T STANDING KENDE...rage WAREN U eeN goed begin van Lezers Wilt gij roddelen, tot daar. Dat is menselijk, hoewel niet goed te praten. Maar roddelen over de Persbond van de Denderstreek Neen, driewerf neen. Daar zijn wij tegen. Vierkant en unaniem. Men zegt, we hebben het zelf via via, men zegt dus dat de Persbond de appelsien- en citroenprijs op willekeurige basis toekent. Dat de benoeming van de figuren van het jaar dubieus verloopt. Dat de Persbond dit is het gruwelijkste gerucht uit amper drie man bestaat. i=n een paardekop. Allemaal nonsens, lieve lezers Leu gens Zeg nu zelf, hebben De Neve, Bogaert, Van Hoorick en D'Haese hun aanstelling immers niet ziet verdiend Hebben zij zich niet kromgewerkt om s Persbonds gunsten te verwerven Waarom dan die roddel, en achter klap Laat ons u dit vertellen die prijsuitde- ling verloopt zó demokratisch dat wij er zelf versteld van staan. U had het zelf moeten meemaken, dat Kongres van de Denderreporters waarop die Gewichtige Beslissingen genomen werden. Met 384 journalisten, man nen of vrouwen, waren wij. Slechts zes verontschuldigingen. En enkel J.J.F. Kluyskens, redaktiesekretaris van de Nieuwerkerkse Duivenkoerier «Roekedekoe» was geheel onwettig afwezig. (Hij werd geschrapt). 384 persmensen in een afgeladen zwembad (de Persbond houdt van een origineel decorum) beslisten over de citrusprijzen en jaarfiguren. En dan durven sommigen klagen over de representativiteit Zij waren er alle maalde Baardegemse Courant, Petit-Bazarmagazine, Knipperoogjes. Terjodense Tijdingen. De Napost, Oud Aalsters Magazine, 't Kapoentje en de Stipkrant, De Gisteren, Braaf Oilsjt, Mijlbeekse Belottersberichten, De Nieuwste Gazet van Aalst. Het Al lermeuwste Nieuws (met Artispunten), Gijzegemse Stencils, Voor Niemand. Impulsief. noem maar op. ledereen present. Zó moet gij u de persbond voorstel len; indrukwekkend, gezagvol, veel kleurig en toch eensgezind. En die vergadering dan Dat hartverheffend kongres Openingsrede door de Heer S. Kobus, hoofdredakteur van de Immerzeelse Periodiek: «Wij zijn hier samen om, enz... verantwoordelijkheid... in eer en geweten. het volk ziet onze beslis sing tegemoet... het Banier van de Persbond hoog houden... kollegiaal. eendrachtig... straks nog tombola... dank voor uw aandacht». Stormachtig applaus. Voordracht van de kandida turen. Eerst voor de appelsienprijs. De Neve Jaaa Onze gulle Gouden Handdruk voor een openbaar wer kend man Citroen Bogaert Jaaa Want die is tegen onze versge- plukte appelsien Zeer logisch. En ontroerend unaniem. Nog voorstellen Jawel. De Chief- nditor van het tijdschrift «Vierkante De recente landmetingen om en nabij de Kapucijnenlaan zouden niets met een eventueel nakende houthakkers wedstrijd te maken hebben, maar wel iets met een opmerkelijke bodemver zakking van het terrein nabij het kerk hof. De grond lijkt er twee meter lager te liggen dan vorig jaar. Vermoed wordt dat het om een spontane solida- riteitsaktie gaat met nu reeds derde- provincialer SK-Aalst... Naar de ontbrekende schakel tussen deze twee, toch enigszins verschillende beteke nissen, wordt nog druk gezocht. Men vermoedt echter dat de overgang gevon den moet worden in de Middeleeuwen, waar de Aalsterse ridders op kruistocht gingen bij die inboorlingen. Zoals gewoonlijk werden de plaatselijke gastar beiders afgeslacht en hun culinaire gereedschappen omgesmolten tot maliën kolders en vooral harnassen. En ja, in het kille staal (toen nog uit de Tropen ingehaald, en niet uit de Walen) was een verwarmer aan de kuiten zeker welkom En dus werden hier de beddespreien, die de vrouwen en moeders van de kruisva- ders geduldig gehaakt hadden (in kruis- jesvaardersteek) handig omgebouwd tot... de huidige beenverwarmers Vele mannen laten zich nog zeer scep tisch uit over dit modeverschijnsel, omdat ze niet beseffen dat het kleding stuk pas in de zomer goed tot «zijn recht» kan komen, wanneer het zich zal ontwikkelen tot de hypermodernste ver sie van de monokini... Bert Van Hier Ook heeft dus een boek geschreven «In tegenstroom». De Aalsterse politie had dit nog maar ver nomen of ze stelden een onderzoek in. Want iemand in tegenstroom in Aalst moet wel het éénrichtingsverkeer in het centrum hinderen Gelukkig kon Armand Pien de schrij ver bestrijden in zijn verdediging als zou het om een drukfout gaan. De juiste titel zou slaan op het klimaat in de Aalsterse regionen van 1919 tot 1956, en zou luiden «In regens troom». Bepaalde kringen in de elec- tricienswereld beweren echter dat dit een pseudoniem is 'wissels troom». wat zou wijzen op de transfert die Bert van KP naar SP liet oversprin gen. De Engelstalige versie kreeg alvast een titel mee die de Aalstenaar in Lon den of New York geen problemen oplevert in het citeren van het boek in een daar verstaanbaar gebrabbel«In the guestroom»... Louis D'Haeseleer dringt erop aan om kenbaar te maken dat hij zich distancieert van André D'Hazes met zijn hit «Met Kerst ben ik alleen». Fans hoefden dus niet naar hém te bellen om hem daar voor te troosten. Limonade» wil nog een kiwi-prijs voor Agalev. Voorstel afgekeurd. Of een pruimprijs voor de bolle wangen van Monsieur Voor wie een kokosnoot- prijs Banaanprijs Pompoenprijs Neen, alles wordt afgekeurd: te véél prijzen zou hun waarde doen dalen. En dat mag niet. O nee. En nu de jaarfigurant kiezen. Zesen dertig kandidaturen worden voorge dragen. Nu wordt er gestemd. Hoera Rein D'Haese en Bert Van Hoorick halen elk net 192 stemmen. Als dat geen wonderlijk toeval is Twee men sen blij voor de prijs van één. De den derreporters vallen elkaar zingend in de armen. Het strijdlied wordt aange heven «Harop Reporters Dan stro men ze het zwembad uit, zielsgeluk kig vandaag hebben ze allemaal een primeur. Een duizendkoppige menigte juicht hen toe. En daar durft men over roddelen. Foei

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16