BOSCH bloemen IRIS Enkel Nieuwerkerken en Herdersem dienen nog uitgebouwd te worden FOTOCENTER Electro Centrale L. De Ridder De Neve Aalsterse cafés doorgelicht Gazet aan £|qbt Feestzaal en café AUTOPARK bij Paul Verhaegen, Alfons De Cockstraat 67 Herdersem Tel. 21 84 79 vergaderingen, begrafenissen, trouwfeesten. de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS Rpnrafpnkcpn ARI.I Van Wambekekaai 7 d Hoogstraat 17 LUCIEN VAN NIEUWENBERG Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus wil ik een abonnement op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst 7 januari 1983 vervolg blz. 1 Speelplein Klein Parksken». (OJ) Linkeroever Na heel wat strubbelingen in verband met de onteigeningen, kon het stadsbe stuur dit jaar ook overgaan tot het ver nieuwen en uitbouwen van het speel pleintje aan Kerrebroek (nabij de Lede- baan). Met de hulp van de groendienst werd niet alleen een nieuw grasplein aange legd, maar werd tevens gezorgd voor de eerste voorlopige groenafscherming met de aanpalende spoorlijn Aalst-Burst. La ter wenst men dit speelplein met een houten afsluiting volledig veilig te maken voor de kinderen. De veiligheid zal nog verhoogd worden wanneer zal kunnen overgegaan worden tot het realiseren van een nieuwe ingang ter hoogte van de Kerrebroekstraat, naast het bestaan de wijkschooltje van de stad. Meteen zal het mogelijk zijn de gevaarlijke ingang langsheen de Ledebaan te supprimeren. Door de aankoop van een aantal aanpa lende verwilderde gronden, werd het ondertussen mogelijk om naast een klassiek speelplein, uitgerust met een speelheuvel en glijbaan, een zandbak en een zandgraaftoestel, tevens een ravot- terrein te realiseren. Een canadapopu- lierenbos en een doorkruisende beek le nen zich daar immers uitstekend toe. Heel wat minder gelukkig waren de stadsdiensten met een dichtbijgelegen speelplein, tussen de Boudewijniaan en de Biekorfstraat. Dit speelplein, dat nog gerealiseerd werd door het vorig stads bestuur, onder de bevoegdheid van schepen Etienne Bogaert, en met de hulp van een private service-klub, kende immers niet het verwachte sukses. De ligging van het terrein zelf, aan de over zijde van de zeer gevaarlijke Boudewijn iaan, en de struktuur van het terrein, dat volledig ingesloten is door woonhuizen, zullen hier zeker niet vreemd aan zijn. Hierbij kwamen de ontelbare baldadig heden aan de houten speeltuigen, zodat het stadsbestuur tenslotte besloot dit terrein veeleer in te richten als een plaatselijk parkje i.p v een jeugdspeel- plein. De gevaarlijke speeltuigen werden verwijderd, het terrein werd grotendeels geëffend en voorzien van talrijke nieuwe bomen en struiken. Bij een bezoek ter plaatse kan men zich trouwens de vraag stellen of het niet interessanter zou zijn een deel of de totaliteit van deze gron den door te verkopen aan aanpalende eigenaars, die geen of een te kleine tuin bezitten. Hierbij dient er wel over ge waakt te worden dat het druk gebruikte doorgangswegje tussen de reeds ver noemde straten qemeenschapsbezit blijft. Rechteroever Ook door het vorig stadsbestuur werd ter hoogte van het vroegere slachthuis aan de Moorselbaan en de Slotstraat een speelpleintje ingericht. Bewust van het feit dat dit speelplein zijn volle nut reeds bewezen had en ideaal gelegen was middenin één van de drukste buur ten van de stad Aalst, heeft schepen Monsieur dit speelplein behouden ver nieuwd en hersteld waar nodig. Noch tans blijkt ook hier, zoals opvele andere plaatsen, het vandalisme hét probleem bij uitstek te zijn Op de rechteroever bezat het stadsbe stuur vroeger ook een aantal speeltui gen naast het sportkomplex van de Ro- zendreef. Deze ijzeren speeltuigen wa ren totaal onbruikbaar geworden door de jaren, en betekenden een gevaar voor de kinderen. Om die redenen werd dan ook enkele tijd geleden besloten ze volledig af te breken. Nieuwe houten speeltuigen worden er voorlopig niet op gericht enerzijds omdat het geld ont breekt en anderzijds omdat de bestaan de ruimte te klein is om een degelijk speelplein te realiseren. Reeds jaren bestaan er trouwens plannen om aanpa lende gronden te onteigenen voor uit breiding van de sport- en rekreatiemo- gelijkheden; maar zoals op zovele ande re vlakken zal het blijkbaar bij deze plannen blijven. Heel wat realistischer schijnen de moge- lijkheden tot uitbouw van een nieuw speelplein nabij de appartementsge bouwen van Dewaco, waar de stad Aalst reeds belangrijke eigendommen bezit. De nieuwe realisatie zou hier gekoppeld worden aan de inrichting van nieuwe sportterreinen voor voetbal, volleyball, tennis, enz. Gijzegem Eén van de pronkstukken van de jongste jaren inzake jeugdinfrastruktuur is onge twijfeld het speelplein in het sport- en re- kreatiecentrum van Gijzegem. Op een terrein van ongeveer 1 hektare speelde men het klaar om een totaal veilig en modern speelplein te realiseren, uitge rust met o.a. een speelheuvel, een hou ten loopbrug, een kabelbaan, een zand graaftoestel, enz. Hiervoor dienden de stadsdiensten wel eerst over te gaan tot het opvullen van het vroegere open zwembad In Gijzegem blijken trouwens nog heel wat andere mogelijkheden latent aan wezig te zijn Vanaf het rekreatiedomein, beschikt men immers via een brugje over een sterk vervuilde beek over een ideale verbinding met de Kerkstraat, zijnde zowat het centrum van deze deelgemeente Het volstaat een aantal verhardingswerken uit te voeren opdat iedereen nog meer dan nu zou kunnen gebruik maken van de rekreatiemoge- lijkheden die het stadsdomein biedt. - Het geheel zou trouwens nog in waarde stijgen indien Aalst tevens een aanpa lende tuin van de pastorij, die toch ook stadseigendom is, in het geheel zou in- korporeren. Gijzegem zou meteen een gemeentelijk park rijker zijn, zonder noemenswaardige kosten. Nieuwerkerken Ook Nieuwerkerken zal in de komende jaren blijkbaar een gemeentelijk park rij ker worden. In deze legislatuur werd de stad Aalst immers eigenares van een ongeveer twee hektaren groot terrein, Op dit terrein was vroeger trouwens een brouwerij gevestigd. De aankoop ervan heeft de stadsdiensten echter reeds heel wat kopbrekens bezorgd. Onmid dellijk bleek immers dat het terrein te drassig was om er enige infrastruktuur aan te brengen Zoals steeds geplaagd door financiële problemen werd daarom besloten het geheel te laten effenen door een privé-aannemer, die dit gratis wenste te doen, mits de mogelijkheid te hebben om er zelf allerlei afval van bouw- en wegenwerken te mogen stor ten Deze egalisatiewerken lopen stilaan tot hun einde, zodat binnenkort kan ge start worden met de eigenlijke vernieu- wings- en aanplantingswerken Hierbij zal maksimaal gebruik gemaakt worden van een bestaande vijver od het terrein Naast deze vijver wil men een houten chalet oprichten, die wegens zijn kost prijs heel wat kritiek uitlokte op de gemeenteraad van enkele maanden geleden. Al deze plannen hebben echter niet be let dat de stadsdiensten ondertussen overgingen tot de uitbouw van een nieuw speelplein op een hoger gele gen- deel boomgaard. De houten speeltuigen, die er door het stadsbe stuur opgericht werden, kontrasteren op dit ogenblik wel fel met enkele ijze ren toestellen die er even vóór ver ver kiezingen aangebracht werden door de Aalsterse KP. Alles bij elkaar ziet het er toch naar uit dat de Nieuwerker- kenaars in de lopende zes jaar over een eigen park, met speelakkomodatie zullen beschikken. Plannen Samen met de uitbouw van het Nieu- werkerks park. is de realisatie van het nieuwe dorpsplein te Herdersem de grootste prioriteit in de komende jaren. Dit dorpsplein zou opgericht worden na bij de sociale woonwijk Harding. Naast een aantal sportterreinen, wordt er ook in een modern speelplein voorzien voor de Herdersemse bevolking. Zoals steeds kan ook hier het Aalsters stadsbestuur rekenen op belangrijke subsidiëringen van de nationale over heid, in casu het Ministerie van Neder landse Kuituur Aalst heeft echter zelf geen duit meer in zak. om het saldo van de kosten te betalen, zodat men reeds enkele malen noodgedwongen het Her- dersems projekt van de beqrotinq schrapte. Dit geldt eveneens voor andere projek- ten, zoals het geplande jeugd- en re- kreatiecentrum aan de Zandberg, waar men zelfs nog tot de onteigeningen van privé-gronden moet overgaan. Aan plannen en mogelijkheden voor nieuwe jeugdspeelpleinen. ontbreekt het te Aalst allerminst. Zo herinneren wij ons nog een interpellatie van het jonge CVP- raadslid Dirk Baert een tiental jaren ge leden in verband met het uithouwen van een speelplein naast de Bloemenveiling aan de Albrechtlaan. Ondanks deze in terpellatie blijken er nooit konkrete plan nen voor dit terrein opgesteld te zijn. en wordt het nu bijna konstant gebruikt door zigeuners Maar ook onder deze legis latuur werden projekten opgemaakt, die blijkbaar nooit het daglicht zullen zien Zo hebben wij ooit mooi getekende plan nen gezien voor een nieuw speelplein aan de Kortestraat te Erembodegem. nabij de Sporthal Denderdal Deze plan nen schijnen ondertussen reeds diep in een lade verdwenen te zijn. en hadden blijkbaar enkel tot doel één of andere ar ch itekt op stadskosten werk te bezor gen Slechts na konkrete uittekening kwam men immers tot de vaststelling dat de ligging van het Erembodegems speelplein (tussen twee straten) niet ideaal was. Als kompensatie heeft men dan maar een aantal speeltuigen aange bracht nabij de sporthal zelf waar ze wel gebruikt worden Eenzelfde lot werd beschoren aan de plannen tot realisatie van een speelplein te Baardegem, in de tuin van een oude hoeve, die voor de fusie aangekocht was door het toenmalig gemeentebe stuur Deze hoeve verviel ondertussen volledig in puin Ook bij privé-organisties staan nog heel wat projekten voor speelpleinen op sta pel. Wij denken hierbij aan de nieuwe sociale woonwijk Horebekeveld. waar een groot binnenplein voorzien werd voor de realisatie ervan Blijkbaar wil de sociale bouwmaatschappij eerst alle wo ningen realiseren, vooraleer de akkomo- datie voor de kinderen aan te pakken. Ook in de sociale verkaveling Ronsevaal te Erembodegem is er grond vrijgelaten voor de oprichting van speeltuigen. Of die er ooit zullen komen, blijft een open vraag Ook in andere nieuwe wijken werden dergelijke speelpleinen voorzien, maar zelden of nooit gaat de bouwmaat schappij zelf over tot de oprichting van speeltuigen Men krijgt de indruk dat men liever dergelijke projekten door de overheid, in casu het stadsbestuur, laat uitvoeren, maar vermits dit stadsbestuur zelf geen centen meer heeft, blijft alles bij het oude. (MP) vervolg van blz. 1 Zowel de herber gen in het centrum van de stad, als wijkcafés, traditioneel, populair, alter natief of marginaal, het doet er niet toe, 'alles is bespreekbaar'. Hoe stellen we nu zo'n portret samen We denken tot een vrij volle dig beeld te komen door meerdere sfeer- en kwaliteitsbepalende facto ren, voor iedere kroeg, na te gaan Dat kan zijn: de ligging, openingsuren, inrichting, bediening, type patron' en 'waardin', bierkaart, prijzen, publiek, muziek, tot... "t pission' toe De bedoeling is zeker niet om aan het eind een soort voorkeurtabelletie od te maken. Wie ben ik Wel hopen we onze lezers wat tips te geven rond leuke en minder leuke aspekten van één van onze oudste vormen van sociaal kontakthet cafébezoek Er zijn vast nog wel 'staminees' die iets eigenaardigs, uitzonderlijk of gewoon iets plezant te bieden hebben en, waar jij nog geen weet van hebt. Uitbaters die menen niet te mogen ontbreken in onze 'kleine gids voor grote pinten', mogen gerust een briefje schrijven. Ons redactieadres vind je elders in deze krant. Nee hoor, dit is voor de redactie geen voorwendsel om de bloemetjes buiten te zetten. Daarvoor nemen we onze informatietaak te ernstig. Een analyse van de Aalsterse cafés eerlijk, nuch ter. Nou ja... Hik, tot volgende week Zaal te huur voor Kattestraat 37, Aalst 053-70 06 06 82/24/12 KJvIjl ClIGIMooCII rilllll1 9300 Aalst Tel. 21 29 44 FOURREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN Nestor De Tièrestraat 47-49 9300 AALST Tel. 053/21 84 87 Huishousapparaten - dienst na verkoop Algemene electriciteit NAARSTIGHEIDSTRAAT 67-69 - AALST 9300 TEL. 053/21 86 25 Geraardsbergsestraat 52, Aalst 053/70 13 05 jgfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiimiiiiiimiiiiiiimif niCZUCOG- Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). 1 Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2