KARNAVAL '83 VRIG T0ÏSdebuut Erembodegemse karnavalgroep Stekelbezen Opgelet, dit is satire) Arendwijk kiest tweede karnavalprins Vanaf volgende week Karnaval '83 Verschillende karnavalgroepen worden voorge steld Perskonferentie karnaval door het feestkomitee Allerlei karnavalesk nieuws Erembodegemse Karnavalvereniging LEER GOED DANSEN BIJ DANSCLUB «KALLI0PE» v.z.w. Je had graag een karikatuur van jezelf gehad L_ Nieuwe Gazet van Aalst 7 januari 1983 5 Zaterdag 15 januari kiest de wijk Arend voor de tweede maal in zijn geschiede nis een karnavalprins. De gelukkige krijgt als trofee een aluminium sierdeur ter waarde van 30.000 frank mee naar huis. Alle kandidaten worden gewikt en gewogen, zoals op een vergelijkend examen, door een jury waarin o.a. pastoor Ignace Coppens zetelt. Het Arendkarnaval gaat door op zondag 20 februari. De weermakers hadden het in 1981 lem I en het jeugdprinsenpaar dat duidelijk niet gemunt op de organisa tie van het eerste Arendkarnaval en het feest viel letterlijk en figuurlijk in het water. Doch deze valse start van een nieuwe traditie werd het volgend jaar ruimschoots goedgemaakt. «En masse» zakten de karnavalisten af naar de Arend. Een echt kermis was het: de «schietkoten», de «paarde- molekens», zonder de frietkoten» en de «ottoskoters» te vergeten. Het gezegende jaar 1982 baarde ook de eerste plaatselijke karnavalprins Wil- ondertussen al heel België heeft ver baas met zijn dansprestaties. Dat het op «Onze Arend» vlot verloopt is niet verwonderlijk. Tussen pot en pint boog het bestuur met erevoorzit ter Julien Vinck en voorzitter Frangois De Nijs zich veelvuldig over het wel en wee van de wijk. Een onvervalst Aal- sterse wijk is de Arend, in de stam kroegen staat de wieg van enkele kar- navalgroepen zoals De Dompeleers, De Flierafluiters. Eirg en de Voortka poenen. De karnavalstoet wordt gevormd door De Denderruiters, Keizer Camiel en zijn Kamillekes, Kloeit Kloesj Klang. De Perrewettemakers, De Flieraflui ters, De Voortkapoenen. Delegatie van Bierprinsen, Schiefregt'oever. Ongejeneird, De Tierecatasjen, Enrico, De Scramoeillekrabbers, De Pikante Kastaars, Voesj, Sjik, Eirg en een tiental plaatselijke Arendse karna- valgroepen. De stoet vertrekt om 14u.30 aan café Drie Velden en neemt de volgende route: Groenstraat, Rozendreef, Petrus Van Nuffelstraat, Binnenstraat, Dompelstraat, Oude Dendermondsesteenweg, Geldhof straat, Binnenstraat. De tribune staat op de hoek van de Groenstraat en de Binnenstraat. Het startschot van het Arendkarnaval wordt om 15 u. gege ven. (GRE) Binnenskamers spreken ze van E.K.V. in plaats van A.K.V.: Vrig Tois is immers een door-en-door Erembodegemse karnavalgroep. Heel Jong nog, maar enthousiast om een plaatsje te veroveren in de Aalsterse karnavalzon. Zonder valse pretenties, ontspannen, gewoon omdat ze houden van het karnaval. Gegroeid aan de toog van café Omego, en daar plakken ze nogKapelleveld 3 te Erembodegem is hun thuishaven. Dertig a veertig leden al sinds ze een goed half jaar geleden begonnen. Jo Van Geert, Jan Van Damme, Elise Borms en een hele schare jongeren bereiden zich voor op hun eerste optreden in de stoet. Over naar Jo: «We gingen hier met bijna dertig mensen al elk jaar uit met Aalst-karnaval. Nu hebben we beslo ten maar 's mee te doen met de stoet. Zonder praalwagen, maar met zorg voor kostumering en zo; en niet voor de prijzen maar om ons te amuseren. Eigenlijk willen we ook wat kleur bij brengen aan de Erembodegemse ker missen, het buurtleven wat mee(r) ani meren. We willen ook de andere men sen een plezier doen. Met Doggen- kermis, en tijdens de feesten van Dekenij Hogeweg waren we er al bij, en dat willen we nog uitbreiden. We hebben nu al een plezante zangwed strijd achter de rug, een heel ge slaagde TD, en op 8 januari nog een Pitjesbakwedstrijd. Wantzo'n muziek installatie, gerief om de auto te versie ren en de kostumes te makes ver- getj ver da leste de maskes ni te ver noemen het kost allemaal geld. De aktiviteiten van de andere karnaval- groepen bezoeken we ook al een tijd, en dat valt goed mee». Vrig Tois vergadert elke laatste vrijdag van de maand om 20 u., in den Omego. Daar klinkt soms ook nachte- het krijgsgewoel en de pikapik in Kei- zerhallen en Fiber. Een kreatieve bezigheid voor sommige jonge werklo zen is het bovendien. En het thema voor de sioet «Vrig Tois» vanoiges mensjen da mor beginnen te leiven as 't noig donker is, da geren ne kier bloi- ven plekken... en ten deir eir vraa opgewacht werren mè de matteklop- per of den diegrol, ein STATION lijk gezang als de recent opgerichte «Toogzangers» onder leiding van Baron Rossini de stemmen verheffen. De auto voor de stoet wordt klaarge stoomd in Erembodegem zelf, vér van Geef toe: de Erembodegemse karna valisten zitten al haarscherp afge stemd op Reidio Oilsjt Vasteloavend. En hopelijk geeft de jury de eerste jaars ook een kans... (KN) Aangesloten bij DANSLIGA SPORTFEDERATIE v.z.w. erkend door BLOSO van het Ministe rie van Nederlandse Kuituur. Aanvang nieuwe lessenreeks onder deskundige leiding van een danspaar, BEI DEN gediplomeerd van Dansliga, de heer en mevrouw Heyde, in januari 1983 te Aalst, Sint-Jorisstraat 26. 1e jaar beginners donderdag 13 januari van 21 tot 22u.30 1e jaar gevorderden donderdag 13 januari van 19u.30 tot 21 u. 2° jaar gevorderden dinsdag 11 januari van 21 tot 22u.30 2" jaar gevorderden dinsdag 11 januari van 19u.30 tot 21 u. 3e iaar gevorderden vrijdag 14 lanuari van 19u.30 tot 21 u Etke vrijdag oefenavond vanaf 21 u. Volgende dansen worden aangeleerd,0 Engelse wals, tango, quickstep, Weense wals, slow foxtrot, rumba, cha-cha-cha, samba, ]ive, paso-doble. od timer, gezelschapsdansen en beat of disco op de huidige toppers. PRIJS VOOR 12 LESSEN VAN 1u.30 voor leden 1.000 fr. niet leden 1.000 fr. lidgeld en verzekering 150 fr. Inschrijving vóór aanvang van iedere lessenreeks Inlichtingen 052/21 58 43 - 053/21 51 94 (liefst na 1 8 u OOK U BENT WELKOM I GEZELLIGHEID EN DANSVREUGDE VERZEKERD Gezondheid en genegenheid En welzijn 't eerst van al, Laat dit compenseren dat in deze tijd, Uw welvaart wel weer dalen zal. Komen er minder goede dagen. Kruip dan niet zomaar in uw schulp. Is er geen antwoord op alle vragen, Gelach en humor blijven een grote hulp. Neem niet steeds uzelf zo au serieux, toe In 't leven moet u relativeren. En lachen wordt u echt nooit moe, U zou het dus best maar eens proberen. Wees als Aalstenaar een beetje Uylenspiegel, Jolig, maar vol vrijheidsdrang, Al is er heel wat politiek «gewiegel» Aalst is en blijft voor niemand bang. Reken maar, er zal heel wat te ver-versen zijn'dit jaar perversje 1983 is in het land - meteen begint deze onafhankelijke krant aan haar tweede kalenderjaar - onafhankelijk, laat me niet lachen, zeggen sommigen - de NGvA durft kritisch schrijven over onze partij-vakbond-beweging-kaartersclub - dus is de NGvA links (bah I) - en bijgevolg niet onafhankelijk - hoe ziet volgens deze grote geesten een onafhankelijke krant er dan wel uit - we keren even hun eigen redenering om - een onafhankelijke krant mag over alles kritisch schrijven, behalve over een bepaalde partij-vakbond-beweging-kaartersclub - in deze logi- ka is de Pravda een erg onafhankelijk blad - beginnen jullie handpalmen al vochtig te worden, kritikasters - wanneer jullie partij-vakbond-beweging-kaar- tersclub lullig doet. dan schrijft deze krant het - zo simpel is dat - en als je dat niet verdraagt, zorg dan dat je behoorlijk werkt - dan zullen wij niets dan lof over jullie schrijven - zoals het een onafhankelijke krant past - zo zagen wij het in de houten bol die we overhielden aan de jaarwisseling - echte stekelbezen, zei een dame toen we haar onze ongeschoren wang aanbeden - dat was een onafhankelijke wang, lieve dame - en die is niet altijd zacht - maar toch hebben we wang tegen stoppelbaard de indépendanse gedanst - om het nieuwe jaar te beqinnem Doe mee aan onze originele wedstrijd. Elke week publiceren we een tekening van Frans Wauters, alom geprezen om zijn humoristische tekeningen. Alle tekeningen zouden moeten vergezeld zijn van een typisch Aalsterse uitspraak (spreekwoord, zegswijze). Aan jullie om deze zo origineel mogelijk te formuleren. Wanneer jullie 6 achtereenvolgende tekeningen opsturen naar ons redaktieadres zijn jullie potentiële kandidaten voor de karikatuur. Een jury zal de beste eruit zoeken. Opgelet 6 tekeningen in volgorde van publikatie.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5