Herdersem staat op stelten Onder de Belforttoren Wijk Blekte voelt zich afgesneden Op onze tweede jaargang Gazet \?an TRAITEUR PROVENCE Stekelbezen iJa Ik wil alles over alles van jgroot-Aalst weten... iDus wil ik een abonnement op de 2 - Nieuwe Gazet van Aalst 14 januari 1983 In het jongste informatieblad van de Christelijke Centrale der Openbare Diensten staan enkele markante uitspraken te lezen. Onder de titel "De Kaarten zijn ge schud" wordt aldus eraan herinnerd dat de "vrienden" (bedoeld wordt CVP-vrienden) vanaf 1 januari 1983 mee aan de bestuurstafel van Aalst zullen zitten in het sche penkollege en de gemeenteraad. Even verder wordt letterlijk vermeld "Op de ver gadering van het hoofdbestuur d.d. 26 oktober 1982 oogstte onze vriend Albert Van Vaerenbergh algemeen applaus en UNANIEME goedkeuring met zijn oproep "Laat deze die de voorbije zes jaar trouw gebleven zijn, altijd voorrang hebben op dezen die via blauwe, zwarte of rode kanalen eigen profijt hebben verworven". Vriend Albert, onze belofte is kort en duidelijk "WE ZULLEN WAAKZAAM ZIJN" aldus de CCOD-voorzitter Hilaire Lievens. Deze voorzitter geeft even verder wel toe dat MIS BRUIKEN moeten uitgeroeid worden. Even verder in het informatieblad van de CCOD wordt nogmaals op het pro bleem van de "overlopers" terruggekomen. Onder de rubriek "Het Hoekje van Professor Pil" kan men o.a. lezen dat de CCOD in het bezit is van de komplete lijst met de aanwervingen en de bevorderingen 1977-1982 en dan nog wel ge rangschikt per partij. Hierdoor kent men «de puntenwaarde van alle blauwe, rode en zwarte overlopers». Vervolgens leest men letterlijk Dat deze cijfers, te gepaste tijde, op de gepaste plaats en aan de gepaste personen kenbaar zullen gemaakt worden»: daarna staat er nog steeds letterlijk«Dat volgens Van Dale overloper wil zeggen; iemand die zijn vaandel verlaat en tot de vijand overgaat of een luis die van een ander overgekomen is; dat Fil aan alle recht schapenen vraagt deze betekenis goed te onthouden». Wij zouden zelf kunnen besluiten met de woorden "Een goed verstaander heeft maar één woord nodig". Ondertussen schijnt de nieuwe bestuursmeerderheid van CVP-PW trouwens al druk bezig met het op papier overplaatsen van "rode" en "zwarte" personeelsleden naar diensten waar zij tot op heden niet gewerkt hebben, ten voordele van eigen vrienden en sympatisanten. De "reorganisatie" van het personeel schijnt dus al volop aan de gang te zijn. Via een persmededeling protesteert het huidig stadsbestuur tegen een aantal uitlatingen die de medefiguur van het jaar 1982 Rein D'Haese via een interview aan de pers mededeelde. In dit interview sprak de heer D'Haese o.aover het examen van adjunkt-konservator, waaraan hij deelnam, en waarin hij niet slaagde. In de zitting van 30-12-1982 besliste het schepenkollege zich van deze uitlatingen te distanciéren. Het examen werd immers niet afgenomen door stadsarchivaris Karei Baert alleen, maar door een kommissie, voorgezeten door de schepen van het personeel Antoon Blommaert met daarnaast de adjunkt- stadssekretaris van Aalst, de konservator van het Bijlokemuseum te Gent en de Aalsterse stadsarchivaris Unaniem werd beslist over het al dan niet slagen in het examen van de kandidaten, terwijl het examenprogramma vooraf goedge keurd werd door het schepenkollege Dit is van oordeel dat het vanzelfsprekend is dat voor het bekleden van het ambt van hulpkonservator van het Oudheid kundig Museum, een degelijke kennis van de kunstgeschiedenis onontbeerlijk is, waarin Rein D'Haese o.a. faalde. Het schepenkollege stelt dan ook dat er geen sprake is geweest van enige vooringenomenheid ten aanzien van de persoon, die figuur van het jaar werd. De examenkommissie en het schepenkollege betreuren dan ook de weinig pas sende houding van Rein D'Haese, zowel tijdens de examenproef als nadien. Het OCMW is zich nu blijkbaar ook bewust dat zij heel wat kan bezuinigen. Dit houdt o.a. in dat een 20-tal personeelsleden niet langer zullen ingeschakeld worden in de weekend-en/of feestdagenprestaties. In plaats van 80 wenst men de ploegen in de weekends- en feestdagen te beperken tot 60 personen, wat natuurlijk heel wat be sparingen zal meebrengen. Tot deze personen behoren o.a. 3 naaisters, 8 chef schoonmaaksters, 2 personen belast met de afwas, en 2 reserven voor de afwas, en 3 hoveniers Sint-Antonius terug eerste Het eerste feest na Nieuwjaar is steeds de St.-Antoniuskermis te Herdersem. Een groots feest waar niet alleen Herdersemnaars naar toe komen, meer en meer Aalstenaars steken de Dender over om de folkloristische stoet en pensen worp mee te maken. Koninklijke Harmonie nog een dimensie bij. Om 20 uur is er Dit jaar krijgt de Sint-Antoniuskermis de vooropening van de tentoonstelling «200 jaar Koninklijke Harmonie» in 't Parochiaal Centrum, Grote Baan 210. Inleider is de gerenommeerde volks kundige Renaat vander Linden. Zij die liever later rustiger de tentoonstelling willen bekijken kunnen om 20 uur in café St.-Antonius een simultaan schaakavond beleven. Optocht met St.-Gudula Zaterdag 15 januari opent om 18 u. het Parochiaal Centrum zijn deuren. De tentoonstelling «200 jaar Konink lijke Harmonie Concordia et Docilitas» staat voor het grote publiek open. Op hetzelfde tijdstip (18 u.) begint het eetfestijn bij Paul Verhaegen in café 't Autopark in de Alfons De Cockstraat. Dit ten voordele van de spaarkas. Rond 18u.45 vertrekt aan de kerk van Moorsel een optocht met de H. Gudula, onder begeleiding van de wandelklub «De Kadees», de Herder- semse duivels, Boeren en boerinnen in typische klederdracht naar de hoeve van Oscar Buyle. Om 19u.45 is er een feestelijk ont vangst met dans en vlegelen van St- Gudula en haar gevolg. Rond 20 uur begint er een belotwed- strijd georganiseerd door de St.-An- toniusvrienden. 1000 fr. vooruit inleg. Tenslotte bestaat er geen feest zonder dansgelegenheid. In de zaal «De Kletser» gaat het 6e Dorpsbal door met het orkest van de gebroeders Matthijs. Zondag hoogdag Vanaf 10 uur kan men terug 2 eeuwen harmoniegeschiedenis beleven, en de hongerige magen kunnen nog eens vanaf 12 u. terecht bij Paul Verhae gen. Het hoogtepunt van de kermis is er wel rond 15 u met de folkloristische stoet. Men komt bijeen in café 't Klein Dorp (Kapelleommegang) met mede werking van de Koninklijke Harmonie, St.-Antonius, H. Gudula, de St.-Anto- niusgilde, Prins Karnaval en het ste delijk Feestkomitee. Om 16 uur is er de pensenworp voor de kinderen tot 12 jaar met als hoofd prijs de Zilveren Pens. 45 minuten later is het de beurt aan de volwasse nen. Zij kunnen een Gouden Pens winnen Maar er zijn nog meerprijzen, die kunnen afgehaald worden op het binnenplein van het gemeentehuis. Vanaf 17 uur is er voor de danslusti- gen een disco T-dansant in de zaal De Kletser ten voordele van de kaatsklub «De Sportvrienden». Uithollen Inderdaad, een kermis bruusk afbre ken zou ongezond zijn voor maag en nieren. Vooreerst is er de alombe- kende Moorselse mis opgedragen door de priesters van Moorsel. Vanaf 12 uur kan men terug terecht op het eetfestijn bij Paul Verhaegen of op de traditionele pensenkermis in café t Clubhuis» (t.v.v. de kaatsklub De Sportvrienden). De tentoonstelling kan men nog tot 22 uur bezoeken. Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Eindelijk een proper figuur van het jaar: «Rein» D'Haese Maar jammer genoeg gebuisd voor 't stadsexamen. Op de D'Haeseleer nog wel Exploitatievergunning aan De Bolster geweigerd Dat betekent dus weer prikakties vanwege de kastanjes in het stadspark. Wijngaardveld mag geen Mijnpaardveld wordengéén manége De St. Rochuskapel te Meldert nog niet geklasseerd Nee, men zoekt nog een klasseermap waar ze in kan Besparingen op stadsvoertuigen voortaan enkel nog wagens van 500 ccod Nieuwe fiets- stallingen aan Aalsterse station Goed nieuws voor de criteriumrenners die de berg van Klein Geraardsbergen op willen i.p.v. door de stad te kras sen. 't Komt dan ook van Willy Van Rennerghem. De mannen van de wet gaan zich misschien in het Stront straatje (Van Geemstrontje neste len voor hun nieuwe Rijkswachtka zerne Kwestie van kamoeflage Vervolg van blz. 1 De indruk geïsoleerd te zijn is het sterkst in de Blektestraat. Dit is vooral een gevolg van het feit dat er meestal oudere mensen wonen die afgeschrikt worden door de vier vakken met snel verkeer. Rustiger is het er in dezelfde straat ook niet op geworden, want het ver keer dat naar Lede rijdt, naar men zegt, niet meer langs het Dorp. «We zijn al dat verkeer en lawaai niet gewoon», aldus een andere stem. Stadsbus De mensen in de Molenkouterstraat voelen zich ook een beetje benadeeld in die zin dat er geen stadsbussen meer aan hun deur voorbijkomen. Zij moeten nu veel verder gaan en soms de nieuwe weg oversteken als ze van het openbaar vervoer gebruik willen maken. Tussen Hofstade en Gijzegem zijn er op de nieuwe baan meerdere kruispunten. Waarom, zo vraagt men zich af, werd er ook aan de Molenkou terstraat geen kruispunt voorzien. Laatstgenoemde straat loopt nu in zekere zin dood op de rijksweg die een flink stuk hoger ligt. Bijna iedereen heeft het ook over verkeerslichten die in de Blektestraat noodzakelijk wor den geacht. Men denkt aan lichten die de voetgangers zelf kunnen bedienen zodat het verkeer niet onnodig wordt opgehouden. In de wijk beseft men evenwel dat «de vooruitgang» zoals de toestand wordt genoemd, niet te stui ten is. Ze beslissen alles en met ze wordt natuurlijk Brussel bedoeld. Het autoverkeer schijnt zich, gehol pen door de nodige gebods- en ver bodstekens goed aan de nieuwe situa tie aan te passen. Verlichting is er nog niet en 's nachts is het er dus rijden «op de tast». Persoonlijk hebben we een automobilist op het verkeerde vak zien rijden hetgeen er schijnt op te wij zen dat nog niet iedereen met het nieuwe vertrouwd is. (A.D.B.) Het H. R I T. O. organiseerde een geslaagd mosselfeest. (OJ De Nieuwe Gazet van Aalst fuifde bij het begin van haar 2de jaargang. (OJ) Jeugdhuis Klaksonkwisanimatie over wintersport. (OJ) De nieuwe verbindingsweg te Hofstade. (OJ) s 1 nicucPH |lk neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt i in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. lk stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam 2 Adres Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, jGeraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiii

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2