Starten Garage J. KERKVLIET Jempi tussen Matot en Prins De nieuwe LADA-modellen zijn binnen Kom ze bekijken in onze toonzaal LADA 2105 LADA 2105 LADA 2105 1200 cc 1300 cc 1500 GL vanaf 116.760 fr. btw25 concessiehouder van Groot-Aalst 9 4-deuren, grote kofferruimte PRACHTIGE AFWERKING FINANCIERINGSMOGELIJKHEDEN GUNSTIGE OVERNAME Kom hem proefrijden I j-**. Posthoornstraat 78-80, Aalst 053/21 35 26 8 Nieuwe Gazet van Aalst 14 januari 1983 Jempi. vandaag nog Prins, morgen opnieuw «Matot» (YV) jl Starten... waar eindigt dat Vrijdag 14 januari l 20 u. in Feestzaal Stadhuis verkiezing van de Sportlaureaten '82. Inleiding j door de voorzitter E. Taverniers van het Stedel. Sportkomitee, toespraak door Dr Jan Borms over "Fysical Fitness slotwoord door schepen Monsieur 20.30 u. in 't Rond Vierkant (De Ridderstr 69) Wereldscholen-fuif met I aperitief, (zie elders in dit blad). 19 u in Klakson (De Ridderstr. 30)Claudine Vandyck spreekt over kaars- gieten Idereen welkom. Zaterdag 15 januari 14-17 u Klakson richt exploratietocht rond "winter" in voor kinderen Verzamelen Driesleutelstr 53. 14 u bij Dirk Sonck. Walstr 10 nestkastjes timmeren Hamer meebrengen. Org. De Wielewaal afdeling Denderland. 20 u. in jeugdhuis Terlinden fuif. inkom vrij. (Raffelgemstr 8). 20 u in Netwerk (De Ridderstr 28) popconcert van Black Nepal. (WK 50 fr.. kassa 70 fr.). 20 u. in Stadsschouwburg (Vredeplein)jeugd en Ballet Trongon voert "Giselle" op. (muziek Adolphe Adam) Kaarten 053/70.24.83. Zondag 16 januari 15 u. (in jeugdatelier Arend) diskussienamiddag "Jeugdatelier Arend" Meer dan kinderoppasdienst. 15 u. in Stadsschouwburg Jeugd en Ballet Trongon voert "Giselle" op Dinsdag 18 januari 20 u in stadhuisfeestzaalArmand Pien spreekt over "Weersvoorspellingen" Nadien gelegenheid tot vragen stellen en film. Toegang gratis. Org.V.S.O.A. Woensdag 19 januari 20 u. in Sted Trefcentrum (Driesleutelstr. 51) Paul Liekens vertelt over pyramide-energie Pyramide-energie verbetert de smaak van wijn en voedings waren. beïnvloedt gunstig de gezondheid van de mens. dier en plant. Zij helpt ook allerhande chronische kwalen in de goede zin evolueren Org. Groep Merlijn Inkom 100 fr. 20 u. in 't Apostelken (Apostelstr 1) planteninventarisatie o.l v. Paul Van den Bremt. (org. De Wielewaal afd. Denderland) Nog dit In de Belfortkelder tentoonstelling oude uit Ayacucho (Peru) nog tot 24 januari. (10-12 u. en 14-20 u.). Prins Jempi neemt afscheid. Zaterdag 15 januari kan je dat gaan zien in «Zaal Sint-Anna», Roklijfstraat om 21 uur. Maar voor onze prins weer een gewone Matot wordt, gingen we nog eens met hem praten over het voorbije jaar, de carnaval en al wat ermee samen hangt. Rustig als altijd stond hij mij te woord. Wat is uw mooiste herinnering aan uw prinsenschap Wel dat was natuurlijk de avond van de verkiezing zelf. Ik had helemaal niet gedacht dat ik verkozen zou worden en plots stond ik daar, dat applaus... je mooiste dromen worden waar Dan nadien natuurlijk de drie dagen van carnaval zelf. De sleuteloverhandi ging, de stoet, de verbranding. Die verbranding was wel iets speciaal. Andere jaren heeft me dat weinig gedaan. Maar nu, als prins zelf, was ik gepakt Je moet jezelf in brand ste ken. Ik heb nog aan de voorzitter van het feestkomitee gevraagd om carna val een dag te verlengen. Dat was natuurlijk niet mogelijk. Een vraag voor uw vrouwwat waren uw naarste herinneringen aan dit prin senjaar Carnaval zelf. Ik liep verloren. Ik was wel bij de Matotten, maar er ontbrak iemand. Ik voelde mij een beetje een zaam. Jempi is ook een geweldige ambiancebrenger, zodat ik niet de enige was die hem miste. U was kort na carnaval de gastvedette in het B.R.T.-radioprogramma Bara- bas». Toen ik de programmamaker Wilfried Bertels voor de eerste maal zag, dat was tijdens de verkiezingen, vond ik dat een vreselijke vent. Hij liet me niet gerust. Die hing aan mijn gat en ik kreeg er hem niet vanachter. Nadien heeft hij me gezegd dat hij wist dat ik prins zou worden. Van toen af tot en met carnaval heb ik hem alle dagen gezien. Hij is met mij overal mee naar toe geweest. Naar mijn werk, bij de kleermaker, naar de hallen, naar inter views voor vrije radio's. Alle dagen stond hij hier. Nu vind ik hem een toffe gast en ik vond dat programma fantas tisch. Heel goed gekozen muziek, enfin alles. Een Ninovieter Prins Carnaval in Aalst Ja, dat is juist. Ik ben een wortelkrab ber. Ik woon zelfs nog maar 4 jaar in Aalst, maar ben wel al 8 jaar Matot. Ik zal nooit vergeten hoe Johan Velge mij op de perskonferentie ongeveer dezelfde vraag stelde: «Het schijnt dat U geen echte Aalstenaar bent Had ik op dat moment kunnen buiten lopen, ik zou het gedaan hebben. Dat was echt een steek in mijn hart. Ik voel mezelf Aalstenaar. N een Oilsteneer heeft iets speciaals. Het zijn schaa jongens, dat weet iedereen Voelt U zich vedette Een prins carnaval is geen vedette, maar om in Aalst prima te worden moet je iets kunnen. Het peil van de show ligt hier erg hoog. Ik heb al andere verkiezingen gezien. Dat is gewoon belachelijk. Een vedette ben je wel als je buiten Aalst komt. De eerste keer bijvoorbeeld dat ik naar Dentergem ging, vielen de mensen daar bijna op hun knieën. Dat was ongelooflijkde prins van Aalst is de prins der prinsen, en dat voel je als je buiten Aalst komt. Ik kan daar uren over vertellen. Aalst is zeker de groot ste carnavalstad van heel België Ik ben naar Binche geweest, maar dat is daar wat folkloristisch gedoe en dan gedaan. Hier is carnaval volkser. le dereen doet mee. Ik ging nochtans graag eens naar andere steden, want als prins heb je veel verplichtingen. Ik heb getracht op alles wat de karnavalgroepen organi seerden aanwezig te zijn. Maar soms was dat heel zwaar. Vandaag TD, mor gen barbecue, de dag nadien bak- schieting. Soms 3 tot 4 verschillende dingen op één avond. Als ik dan eens buiten Aalst kon gaan, was dat eens wat anders. Mijn devies is toch geble ven eerst Oilsjt en dan de rest Wat is een carnavalist Urbanus van Anus bijvoorbeeld, zou je die carnava list durven noemen Een carnavalist bestaat alleen in Aalst. Buiten onze stad bestaat dat woord niet. Het is niet omdat je karnavalist bent dat je een lolbroek bent. Er be staan heel serieuze en ernstige carna- valisten hier in Aalst. Neem nu Dolf van de Schoeinen Botinedat is een carnavalist Maar ik heb die nog nooit zien springen of dansen of uitbundig doen. Urbanus van Anus vind ik goed, maar of dat een carnavalist is dat weet ik niet. Bent U een voorname Matot Ik ben acht jaar geleden bij de Matot ten gekomen. Wij waren toen met acht man. Van de eerste dag af was ik se- kretaris. Ik kende nochtans niemand in de groep behalve degene die me meegebracht had. Ik ben tijdens mijn prinsenjaar wel Jempi de Matot geble ven. Binnen de groep is die relatie niet veranderd. Ze hebben me geweldig gesteund. Altijd met me meegegaan. En ik ben ze daar heel dankbaar voor. Toch is het niet altijd gemakkelijk geweest prins in een groep te zijn. Af en toe zijn er wrijvingen geweest, maar dat is gauw vergeten. Heeft de prins ook ingeleverd in '82 Op carnavalgebied nog niet, maar hoelang het niveau van de groepen nog zal kunnen gehandhaafd blijven weet ik niet. Alles wordt steeds duur der maar de prijzenpot blijft gelijk en moet elk jaar over meer groepen ver deeld worden. Je ontvangt dus min der. In 1978 waren we onze 7de en kregen 90.000 fr. en vorig jaar kregen we met dezelfde plaats maar 69.000 fr. Ondertussen heb je dan de inflatie en de prijsstijgingen, zodat er een enorm verschil is tussen de waarde van die twee bedragen. Ik denk dat we in Aalst zullen moeten komen tot een kleiner aantal groepen met meer volk. Waarom geen groepen met 80 of 100 man Dat is volgens mij de enige uitweg om het niveau waar we nu zitten nog op te drijven. (VDM) AKV 'Ja Watte Jong gekiekt op hun Rock and Roll-fuif in The Gatsby COJ) LADA k!j

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8