visharic3 Eindelijk weer overwinning voor Okapi Home-In Motivatie ontbrak Alosta winst en verlies SPORTTROFEEEN RUPA Verlies na spannende derby Handbal in Aalst Eerste nederlaag Turbo Cars opent opnieuw strijd I p.v.b.a. B0CQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels 14 Nieuwe Gazet van Aalst 28 januari 1983 Eerste nationale Okapi-Royal Anderlecht 82-77 Zonder echt een grote wedstrijd te spelen, is Okapi er toch in geslaagd om na zes opeenvolgende nederlagen weer aan te knopen met de zege. Het werd een overwinning van de inzet en het oordeelkundig balbevriezen in de laatste minuten van de wedstrijd. daarvan het bewijs heten. In de tweede helft verging het de Aalstenaars veel be ter Zowel "ouwe taöie" Etienne Geerts, als het scoremachine van de eerste helft Lynn vielen stil. De eerste liet een 0 op 5 optekenen, en de tweede was overmoe dig met een 3 op 16. Daarvan profiteer de Okapi om langs Graziano, 6 op 6 in de tweede periode, en de vrijworpen van Schorreel een hartverwarmende over winning in de wacht te slepen. De Brus selse coach, de Aalstenaar Fons Keste- loot, was erg onder de indruk van die nederlaag "Wij wisten op voorhand dat wij het moeilijk zouden hebben tegen Okapi. Okapi is beter dan zijn klassering laat vermoeden, en wanneer Kesteloot naar Okapi komt, moet men geen spe ciale premies of wat uitloven. De inzet is er zo al. Daarbij kwam dat mijn ploeg zeker niet de scheidsrechters op hun hand hadden. Talrijke dubieuze beslis singen werden genomen, ten voordele van Okapi. Nochtans wil ik niets afdingen op de Aalsterse zege. Lynn met 9 op 25 was te roekeloos en Collard met 1 op 7 bracht geen steun aan onze aanval. "Hoe ziet Fons Kesteloot de ontknoping vallen in eerste klasse "Wint Okapi volgende week op Verviers, dan wordt het nog zeer lastig voor ons en Kortrijk. vooral als men ziet dat in de Walen geschenken uitgedeeld worden aan Fleurus, die Stan dard in eigen vesting zo maar gaat ver slaan. Verliest Okapi op Verviers dan denk ik dat de dalers gekend zijn." Ondanks het minder gunstige seizoen, wil Okapi toch ook dit jaar Aalst-Kamaval vieren. Ter dier gelegenheid organiseert men op zondag 13 en maandag 14 febru ari de OKAPI-DRIVE-IN-SHOW in de zaal aan de Burchtstraat. De deuren ziin Een hoog springende Minnebo volgt gespannen de bal die hij naar het doel heeft geworpen. (EL) Nochtans moest Okapi lang de Brusse laars aan hun zijde dulden. In de eerste helft was het bij momenten zelfs moeilijk om Lynn en Holmes, het Amerikaans duo van Anderlecht het zwijgen op te leggen. Doch eerst langs een sterke Elias, die de intercepties opstapelde en later langs een zeer goede Graziano en fel verbeter de Schorreel bleef men bij de rust 40-42 in het Brabantse zog. Famaey, Van den Broeck en later ook Minnebo akteerden onder peil. Een gezamelijke 4 op 18 mag Eerste Provinciale dames Osiris dames Melte 53 36 Osiris, dat de heenwedstrijd te Melle, in openlucht betwist, met een duidelijke century- score afsloot, nam bij deze terugwedstrijd de zaken duidelijk te licht op. Melle daarentegen speelde zuiver behoudend en verdedigde zich heel kranig. Resultaat voor de thuisploeg, het werd zoeken om punten aan te brengen, zodat Melle tot de rust 22-16 in koers bleef. Na de rust bereikte alleen Janssens haar normaal peil en kon Mortier alleen in de laatste 5' haar persoonlijke score wat omhoog duwen. Een wedstrijd om gauw te vergeten voor Osiris-girls. die blijkbaar alleen nog uitkijken naar de definitieve ontmoeting met achtervolger De Pinte op zondag 20 februari 1983. (A.V.H In ere-afdeling diende Alosta, momenteel derde geklasseerd, Knokke-Heist, de huidige rode lantaarndrager, partij te geven. Op basis van de klassering een formaliteit voor de Aalstenaars. Een 1-2 voorsprong werd na de tweede ronde omgezet in een 3-3 stand. De laatste partijen dienden dus uitsluitsel te brengen. Ondanks de grote inzet van de Heiste- naars konden zij het thuisvoordeel niet volledig benutten en behaalde Alosta een nipte 4-5 uitoverwinning. In eerste afdeling A kreeg de kampioe nen ploeg van aanvoerder Laurent Van Belle stadsgenoot Appollo op bezoek Alosta liep snel van start en leidde bij de aanvang van de tweede ronde met 3-0. Ondanks het feit dat men de sterk aan dringende bezoekers een punt diende te laten, werd de overwinning nooit in ge vaar gebracht. De verdiende 8-1 eindcij fers spreken trouwens voor zichzelf. Alle borduurwerk Karnavalplaketten. Toonzaal: Koolstraat 137, 9300 AALST Tel. 053/77 07 77 Vooruitzichtstraat 25 AALST 053/21 39 51 Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 Volley Wetteren - VK Aalst 3-2(15-8.4-15,15-115-15,15-10) VK Aalst is na een spannende en incidentrijke ontmoeting bij Wetteren ten onder gegaan in de vijfde set. De overwinning lag binnen handbereik maar een gebrek aan ervaring zou VK de das omdoen. De eerste set ging evenwichtig op tot 7-7. Dan faalde Aalst in de aanvalsopbouw en kon Wetteren vlot uitspelen. In de tweede set stond er geen maat op VK en vooral Boeykens hielp de bezoe kers aan een ruime setwinst. Deze jonge snaak werd als spelverdeler uitgespeeld en toonde zich een plaats in de basis-zes waardig. Tijdens de derde set begonnen de eerste strubbelingen. Eén van de thuisspelers incasseerde een rode kaart maar Aalst zou daar niet van profiteren en van 11-11 ging Wetteren naar 15-11. In de vierde set kwamen Lieven De Schrijver en Paul Philips op het terrein en deze invallers legden de basis voor een afgetekende 5-15. Ook in de beslissende set hield men deze opstelling aan en VK stevende blijkbaar op een nieuwe overwinning af. Het werd 3-8 en de thuisploeg kreeg een tweede rode kaart te slikken van een scheids- rechtersduo dat zwak leidde en vaak te genstrijdige beslissingen wou nemen. Aalst zou echter niet profiteren van de malaise in het thuiskamp en begon zelf te blunderen. Kapitein Mare Philips werd eveneens met een rode kaart bedacht en Wetteren klom naar 12-10. Via opslag van Pascal Boeykens klom Aalst naar 12-11 maar wegens foute terreinbezet ting - Boeykens was immers niet aan de opslagbeurt - werd dit punt niet gehomo logeerd. Een te zenuwachtig en onmon dig VK liet de partij uit handen glijden, nadat het de beste troeven in handen had om de lokalen af te maken. Spijtig. (J.G.) Volley Kangoeroes is over moeilijke periode heen. Kangoeroes Aalst - Appelterre 3-0 (15-7, 15-10, 15-S) Niettegenstaande het vrij onsportieve optreden van de bezoekers is Kangoe roes er in geslaagd een vlotte zege te boeken. Blikvangers waren Erik Mes- kens, Erik Uvttersprot en Denis Van Landuyt. Vooral dit drietal zorgde ervoor dat de gasten nooit aan setwinst kwa men. De reserven moesten iets feller van zich afbijten maar haalden het uiteindelijk in de beslissende set (16-14, 8-15 en 15-7). De dames verloren met 1 -3 na een erg gelijkopgaande partij. Dat blijkt maar al te duidelijk uit de setstanden (13-15, 5-15, 15-6 en 14-16). De reserveploeg maakte korte metten met Zwijnaarde en won vlot met 3-0 (15-6, 15-8, 15-10). Ü.F.0. 78-Wervik Weerde 3-0 (15-S, 15-13, 15-13) U.F.O. moest ettelijke basisspelers mis sen maar zou toch zegevieren. Dit na zowel in de tweede als in de derde set een achterstand te hebben teniet ge daan. In de beker van de Rozenstreek was men minder succesvol. Maar daar botste men ook op het ongeslagen Zottegem. De 3-0 nederlaag kwam er pas na een held haftige strijd. Vooral in de tweede set had U.F.O.bij een 12-14 stand, alle kans om setwinst te boeken. Hoe dan ook. met de tweede plaats in de schiftingsreeks is U.F.O. nu reeds zeker door te stoten naar de achtste finales. (J.G.) open telkens vanaf 17 uur. (A.V.H.) De Okapi Home-In uitslagen Benjamins-Sgolba Aalter 14/43 Pupillen-Sgolba Aalter 52/84 Erpe Mere-Miniemen 50/76 Erpe Mere-Kadetten 43/82 Beloften-Anderlecht 96/89 Tweede Nationale: Eendracht Vrij - Herstal: 16-15 In een uiterst spannende en somtijds bikkelharde wedstrijd heeft Eendracht weer twee duurbevochten punten behaald. Eendracht ging via Mare en Danny Bayens naar 2-0 in de 8 min. Twee min. later kwamen de bezoekers langszij en de Aalstenaars zouden nadien nooit meer dan één doelpunt boni kunnen vergaren. Ook na de rust (8-8) bleef het een nek aan nek race. De thuisploeg hernam gewoontege trouw zwak, werd onmiddellijk op 8-10 geplaatst, en moest tot de 21 min. wachten om met 15-14 ophieuw het commando te voeren. In de reste rende 9 min kwamen beide ploegen nog slechts éénmaal tot scoren, zodat een verstandig spelend Eendracht nipt de bovenhand hield. Doelpunten Van Pottelbergh en Mer- tens, M. Bayens 2, D. Bayens 5, R. Bayens. Steemans 1, V.D. Borght 4, De Cock 2, V. Herreweghe 2, V. Mal- deren, Vinck en De Jaegher Tweede Landelijke Sparta Aalst - Stenor 221-18 Ook in deze wedstrijd konden beide ploegen elkaar nooit ontlopen. De bezoekers moesten het vooral hebben van een stugge verdediging en kon den zo een 11-11 ruststand bewer ken. Na de rust bleek Sparta de meest homogene ploeg en klom naar 20-18, 3 min. voor tijd Dit werd trouwens het moment van de wedstrijd, daar doel man Van Delsen er in slaagde een penalty te stoppen en daarmee de bezoekers de laatste illusies omtrent een eventuele zege ontnam. Dendermonde - Jochewoa26-17 De thuisploeg, die dit seizoen nog geen enkel punt verloor, behaalde tegen e^n nochtans goed spelend Jochewoa een normale zege. Joche woa kon tot de rust wedijveren met de toekomstige kampioen, die nadien ook op het scorebord het klasseverschil tot uiting kon brengen. Doelpunten V. Delsen, V. Herzeele 2, De Ketelbutter 2, Petré 1, P. Diepen- daele 7, J. Diependaele 1Huybrechts 1Eckeman 3. Vrouwen Eerste Landelijke Eendracht Vrij - Alken19-9 Met deze klinkende overwinning heeft Eendracht de zware nederlaag van vorige week in de vergeethoek geduwd. De bezoekers hielden stand tot 4-4 in de achtste min. Tien min. later had een ontketende thuisploeg al voor 8-4 gezorgd. Alken kwam met 8-6 nog éénmaal dichterbij, maar moest met de rust definitief afhaken 11 -6. In de tweede helft moesten we tot de 20 min. wachten op het eerste doelpunt van de erg zwakke bezoekers, zodat de thuisploeg, waarin Moens Nicole een opmerkelijke partij speelde, gemakkelijk kon uitmaken Doelpunten: V. Wesemael en V.D. Borre, Mathijs 3, Simal K 6, Bascour 3, Lievens 2. De Schrijver 2. Vinck 1 Moens 3. Simal Cl. Kalender: 30/1, 18u.30: Houthalen - Rosis Aalst 29/01Izegem - Sparta Aalst 30/01, 17u.5: Jochewoa - Dender belle (Zaal Rozendreef) Vrouwen 30/01, 14u.45: Aalst Sportief- Haachtse (Zaal Rozendreef) (Tejo) De dameshandbalploeg van E. V. Aalst heeft reeds een verdienstelijk seizoen achter de rug. Golfbiljart Met nog vijf wedstrijden vóór de boeg, kon Turbo Cars, ingeval van winst tegen Moorsel zowat als de kampioen gevierd worden. Het verschil op de rangladder zou dan opgelopen zijn tot zeven pun ten, zodat Turbo Cars zijn zoveelste kampioenstitel in de wacht zou slepen. Moorsel heeft echter niet laten begaan en mits een duidelijke 1-5 zege bij de leiders het verschil herleid tot drie punten, wat enige perspektieven opent voor de mannen uit Moorsel en misschien nog voor Palace. Voor aleer het zover is, moet echter Turbo Cars nog tweemaal verliezen en dat is een ander paar mou wen, want wie van Welkom, Koszen, Zandmannetjes, Palace is in staat deze overheerser te klop pen. De laatste wedstrijd tegen Corso is immers zo gewonnen, gezien het forfait van de hekkenslui ter. Het begon nochtans goed voor de lei ders die langs Hendrik De Baere de score openden. Pierrot VanHarck, Louis Monsieur, Johnny Streulens, Geert De Meyst en Albert Barrez ver zetten echter de bakens en leidden Moorsel naar een onverwachte, doch verdiende overwinning. Schoonaarde won de vierpuntenwed strijd van Cosmos, dat het best van stapel liep langs Geert Baeyens. Eduard De Bruyne en Maurice Van Zwalm reageerden, doch langs Wil- fried Van Rossem wist ook Cosmos stand te houden. In de slotfaze was Schoonaarde te sterk langs Petrus De Meersman en Jèrome Dierickx. In de A-reeks kende leider Turbo Cars B geen problemen. Nadat Patrick Van Aerde opende en Romain Saeys Moor sel B gelijkstelde, waren het Frank Van Liefferinghe, Frits Wambacq, Etienne Van Stiivendael en Eric Van impe die voor Turbo Cars de zaken rond maakten. Faber A heeft door een 2-4 overwin ning bij Cosmos B de aansluiting met de subtop kunnen bewerkstelligen. Het ging er nochtans spannend aan toe. Hendrik Van de Wiele zette de bezoekers voor en Franky Van Coningsloo bracht Cosmos gelijk. Jacques Galle en Herman Rasschaert zorgden dan voor 1-3, doch Leo Van den Steen kon nog milderen. In de laatste partij kende Ben De Brandt echter geen medelijden en zorgde voor de Faberoverwinning In de B- reeks won Faber B met ruime 5-1 cij fers de vierpuntenontmoeting met Sportvrienden B en schuift een plaats hoger op de rangladder. Langs Rudy Schelfout, Gerbrand De Sutter, Guy De Sutter, Marcel Van Driessche en Julien Legiest zetten de Faber-boys orde op zaken. Hugo Waegeman kon alleen de eer van de bezoekers red den. Zandmannetjes C deed meer dan zich verdedigen bij Sportvrienden A. Langs Jozef Moens, Jean De Cock en Frangois De Valck liep het zelfs 0-3 uit. Sportvrienden A hervatte zich ech ter in de slotfaze langs Robert Paere- wijck, Freddy Paerewijck en Gino De Deyn, en sleepte aldus een puntje uit de brand. Uitslagen Erereeks Zandmannetjes-Koszen Palace - Welkom Turbo Cars - Moorsel Scotching - Leeuwkens Schoonaarde - Cosmos Corso - Hand in Hand Reeks A Koszen B - Zandmannetjes B Welkom B - Palace B Moorsel B - Turbo Cars B Leeuwkens B - Parksken Cosmos B - Faber A Johnyb. A - K.O.T. A Reeks B Hand in Hand - Corso B Parksken B - Hand in Hand C King Boys - Schoonaarde Kasseist. A - Scotching B Sportvr. A - Zandman. C Faber B - Sportvr. B Standen Erereeks Turbo 30; Moorsel 27; Palace 25; Zandmannetjes 24; Hand in Hand 23; Cosmos 16; Schoonaarde 14; Leeuw kens 14; Koszen 13; Welkom 13; Scotching 5; Corsos 0. Reeks A Turbo B 33; Palace B 28; Zandman netjes B 26; Moorsel B 21Krijt op Tijd 20, Leeuwkens B 19; Faber A 18; Johnny Boys A 14. Koszen B 11Cos- mos B 8; Welkom B 8; Parksken 0. Reeks B Hand in Hand B 32; King Boys A 31 Johny Boys B 28; Corso B 22; Scot ching B 21Schoonaarde B 20; Sport vrienden A 19; Zandmannetjes C 14 Faber B 14; Hand in Hand C 14; Sportvrienden B 11Kasseistampers A en Parksken B 0. (A.V.H.) 5-1 6-0 1-5 3-3 4-2 0-6 1-5 1-5 1-5 6-0 2-4 2-4 6-0 0-6 5-1 0-6 3-3 5-1 •msnms; •'0(1 (CAP»-:

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14