Financiën worden zware dobber BAL van SCHEPEN GILBERT BOURLON LIGHT DESIGN EEN LICHTPUNT TE AALST Stad Aalst verzegeld voedselopslagplaats bedrijf De Bolster Aalsterse zegswijzen, DM WA IE 2? Zaal Patronaat Hofstade Het Bestuur van de P.V.V. EREMBODEGEM nodigt U en uw familie uit op het op zaterdag 29 januari 1983 in het Brusselbaan 155 te Erembodegem. Aanvang te 21.30 uur. Liberaal Huis, Zaal Eekhoorn, Deelname in de onkosten 100 Fr. Begrafenissen Crematies OUD HUIS Nieuwe Gazet van Aalst - 28 januari 1983 - 5 Elk jaar worden er in Hofstade parochiefeesten gehouden waarvan de opbrengst bestemd is om de herstellingswerken aan de zaal van het patronaat te betalen. Die Vlaamse kermissen hebben telkens een betrekkelijk aanzienlijk resultaat. Omdat het uiteindelijk de inwoners van Hofstade zijn die via hun deelname aan de festiviteiten de kosten dragen haden we een gesprek met de Heer De Loose die bereidwillig de boeken opensloeg. Naast de reeds genoemde parochie feesten is er nog een uiterst beperkte bron van inkomsten, namelijk de verhuring van het patronaat aan paro chiale en andere verenigingen. Op vijf jaar tijd was het netto-overschot 1.486 frank hetgeen te verwaarlozen is. De tabellen geven het detail per jaar van de twee soorten inkomsten en de sedert 1979 betaalde onkosten. Tekort De globale werken worden geraamd op ongeveer 5 miljoen, en ze worden uitgevoerd in verschillende fasen. De eerste fase is thans aan de gang en omvat de vernieuwing van het dak (gebinte en bedekking), versterken van de muur aan de straatkant, funde ring en optrekken van een muur in de zaal en het plafond in beton van het klein zaaltje. Kosten van de eerste fase ongeveer 1.500.000 frank. Aan gezien de laatste vijf Vlaamse kermis sen samen een bedrag van afgerond 1.300.000 frank opbrachten is er een tekort van 200.000 frank. Elk jaar is JAAR BRONNEN VAN INKOMSTEN REEDS BETAALD PATRONAAT KERMISSEN ontvangsten uitgaven 1978 1979 1980 1981 1982 12.800 48.650 34.850 30.650 5.600 20.406 35.209 33.739 37.042 4.668 256.975 282.311 275.547 236.518 250.905 herstel dakgoten99.553 ereloon plans28.665 stuttingswerken: 17.550 grondonderzoek: 17.550 materialen: 559.221 132.550 131.064 1.486 732.719 de opbrengst gemiddeld 250.000 frank zodat kan worden gesteld dat de inkomsten van 1983 reeds uitgegeven zijn. Naargelang de financiële middelen het toelaten worden dan de volgende fasen aangevat: diverse accomoda- ties (toiletten, keuken, technische kamer), vernieuwing elektriciteit, ver warming, installeren café, schilderen binnen en buiten, herstellen en aan passen van de achterbouw. Om de kosten te drukken wordt zoveel mogelijk een beroep gedaan op vrijwil ligers die zich belangeloos inzetten om diverse werken uit te voeren. Er moet de nadruk op gelegd worden dat zij reeds heel wat gepresteerd hebben. Nadat een prijs werd gevraagd bij vier aannemers werd de uitvoering van het werk toevertrouwd aan de P.V.B.A. De Ridder uit Hofstade. Niet omdat hij toevallig in de gemeente woont maar omdat zijn prijs de laagste was. De Heer De Loose schat dat er voor de volledige afwerking ongeveer vijf jaar zal nodig zijn. Veel hangt af van de financiële mogelijkheden. Zal men gif ten vragen, wordt er een soort aande len uitgegeven Daarover is nog niets beslist. (A.D.B.) Aalst is toch voor drie dagen weer bestuurbaar; het heeft immers een nieuwe Prins Carnaval De carnavalisten kregen 't dus wél voor mekaar zij hebben tenminste hun nieuwe burgemeester al Balou, de nieuwste burgemeester dus sinds D'Haeseleer, zwaait zijn scepter over Groot-Aalst binnen twee weken. Voor Uyttersprot is dit nu echt geen eer, pure nijd doet hem verbleken. Balou, immers heeft nog andere pijlen op z'n boog: hij noemt zichzelf de «chou-chou» van de stad. Wat Raymond aangaat, het hoeft geon betoog, die heeft nooit zo'n lief troetelnaampje gehad Zo gaat het in Aalst al eens op tijd en stond, 't is niet nieuw dat een politieker er zijn draai niet vond. In afwachting wordt Balou nr 1 van de Ajuintjes En Raymond moet zich nog beperken tot de Faluintjes Maar kom, wanneer de Carnavalwind waait door de stad vagen wij aan de politiek ferm ons gat Laat Balou maar flink de vrolijke scepter zwaaien, 't zal zonder Raymond ook wel draaien. Perversje Het gebeurt zelden of nooit dat een gemeentebestuur gebruik maakt van de bevoegdheden, die haar verleend worden door het Algemeen Reglement op de Arbeidsbescherming. seleer medio december 1982 een brief te schrijven naar de exploitanten met de eis de onwettig gestorte hoeveelheden pulp te verwijderen binnen de 14 da gen. Indien aan deze vraag geen gun stig gevolg gegeven werd, zou hij over gaan tot de verzegeling. Dat het niet bij woorden bleef, werd maandag 17 janu ari jl. bewezen. Begeleid door drie poli tieagenten, hebben een aantal stadsar- beiders urenlang gewerkt tot het effi ciënt verzegelen van de voedselopslag plaats. Hierbij werden zij deskundig ge leid door o.a. de stadsarchitekt en een stadsingenieur. Meteen werd, zoals en kele jaren geleden met de onwettige parking van de dancing Fats, nogmaals bewezen dat ook de stadsoverheid een belangrijke bondgenoot kan zijn in de strijd tegen sommige milieuhinder. Het is nu enkel te hopen dat, zoals bij de Fats, de zegels er achteraf niet door broken worden, en de belangrijke be slissing van de stad Aalst niet door be slissingen van andere overheidsor ganen ongedaan gemaakt worden. (MP) Daarom is het des te meer opvallend dat het aftredend stadsbestuur maan dag jl. wel overging tot de verzegeling van een onwettige opslagplaats van veevoedsel op de terreinen van het be drijf De Bolster, gelegen nabij de St.- Amandusstraat en Stillebreek te Erem- bodegem. Zoals bekend kwam deze veekwekerij de jongste maanden her haaldelijk in het nieuws ingevolge wei geringen van bouw- en exploitatiever gunning. Tot deze weigeringen behoren o.a beslissingen van het stadsbestuur tot uitbreiding van de kwekerij van 75 tot 150 runderen en van het Provinciaal Gouvernement tot het uitbaten van een voedselopslagplaats voor 300.000 kg. plantaardige produkten zoals voor- geperste pulp en maïs. Ondanks deze laatste beslissing bleven de uitbaters De Bolster verder veevoedsel storten op hun eigendom. Dit gebeurde zelfs op een plaats waar reeds vroeger twee nieuwe betonnen sleufsilos geweigerd werden. Mede ingevolge de talrijke klachten uit de buurt, besliste Burgemeester D'Hae- In de studio kan Guido Van Cauter zijn klanten daadwerkelijk adviseren en sa men met hen de meest geschikte verlich ting uitzoeken voor eender welk vertrek, hetzij een zithoek, een hall of een ten toonstellingsruimte. Er is bijvoorbeeld en meetpaneel aangebracht om lichtcurves te bepalen, men kan er inspiratie opdoen door beelden te bekijken van reeds gedane installaties (via een projectie scherm). er is een architectenstand om Sober, ingenieus en efficiënt... de winkelruimte van Light and Design. (OJ) meer technische informatie te verschaf fen. Deze modieuze (men vindt ook hier con cepten die verschillen per land: zo is er het Duits. Italiaans... design) en kwalita tief hoogstaande verlichting is misschien wel duurder, dit hoeft echter niet te bete den advies verstrekken bij de keuze van de verlichting, een ontwerp maken en ook voor de uitvoering, de installatie zorgen. Wie met plannen of problemen zit inzake lichtarchitectuur, -planning en -techniek, loopt best eens langs bij Light Design, Hoogstraat 8, alhier Publi-reportage En ziehier een deroe tekening van Frans Wauters. Ook deze knip je uit, schrijf er de juiste Aalsterse zegswijze bij en BEWAAR. Zodra je zes opeenvolgende teke ningen verzameld hebt (voorzien van de juiste Aalsterse uitdrukking), stuur je die 6 tekeningen naar het redaktieadres van uw Aalsterse gazet. Indien ze juist zijn maakt u kans op een cartoon van Uzelf, getekend door Frans Wauters. Vorige week opende "Light and design", de eerste en enige "lichtstu- dio" in Aalst, en volgens ingewijden zelfs in Vlaanderen. De man in, en achter deze zaak is Guido VAN CAUTER, zoals hij zelf zegt, "bezeten door het verschijnsel licht". Vroeger speelde hij met lenzen, experimenteerde met lichtbundels, en als electricien te Gijzegem hield hij zich ook al voornamelijk bezig met verlichting. Er was echter zo veel vraag naar speci fiek architecturale verlichting dat de idee groeide om met een echte "licht-winkel", een lichtstudio te beginnen. Guido Van Cauter volgde trouwens de nieuwste trends en technische snufjes inzake ver lichting van nabij. Hij liep ook de vak beurzen af, waaronder de belangrijkste deze van Hannover. Er werden contac ten onderhouden met afgevaardigden van topfirma's en de Duitse producent STAFF toonde zich geïnteresseerd in Guido's plannen. STAFF ontwierp de lichtstudio en voerde ze ook uit. En het werd wat"Light and Design" kan je eigenlijk in twee opdelen er is een win kelruimte en er is de lichtstudio zelf. In beide delen wordt de meest eigentijdse, qua vormgeving, maar tegelijkertijd uiterst functionele en degelijke verlich ting aan de klant voorgesteld. Gaande van zeer eenvoudige (maar steeds mo dernere; verlichting tot echte snufjes als bijvoorbeeld een ingenieus lichtbuizen- systeem. kenen dat energiebesparende verlichting, waar momenteel enorm aan gewerkt- wordt, niet aan bod zou komen. Met zijn uiterst knap ontworpen lichtstudio (de hoofdtoon is wit, net als in de huidige verlichting zélf) wil Guido Van Cauter de klant de meest veelzijdige service bie- Nieuw adresHoek Gentsesteenweg-Welvaartstraat Oud adresHoogstraat 5, Aalst 053/21 48 54 - 70 31 00

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5