Garage MATTHIJS OPTIEK DELENS De Sjiepeerekes rijk verleden belovend voor de toekomst De Lodderoigen 13de keer, goede keer Scholieren-aktie gepland voor komende karnavalstoet: coördinatie bij de Sjartrellen... NIEUWSTRAAT 60 AALST p.v.b.a. Val. De Saedeleerstraat 97 9300 AALST 053/21 59 93 Aan enkele uiterlijke verschijnselen kan je merken dat er iets in de lucht hangt. Bij sommigen is het echter klaar en duidelijk karnaval is bijna een voldongen feit en nu al zoekt men tussen de verschillende aanlopen de geschikte draai om al dat buitenissigs te verteren. Zo ook bij de Sjiepeerekes keihard werken aan de praalwagen en daarbij het helpen promoten van groepslid en kandidaat prins karnaval Janni I. Spijtig genoeg nam op het laatste ogenblik deze kandidaat niet deel aan de verkiezingen om familiale redenen. AKV 'De Lodderoigen', één van de gevestigde waarden in ons karnaval- gebeuren. In 1971 deed men voor de eerste maal mee en meteen kaap te de groep letterlijk de eerste prijs weg; het thema was namelijk 'zeerovers'. Deze eerste plaats, weliswaar buiten klassement, was de start van een vrijwel ononderbroken reeks schitterende uitbeeldingen, wagens en kostuums, waarmee de Lodderoigen steeds tot de 10 bes ten behoorden. Men slaagde er echter nooit meer in. nummer 1 te zijn. Met 'de groten van de stoet' als Lotjonslos en de Brikaljongs, bijvoorbeeld, was de konkurrentie dan ook enorm. Daarom zetten de Lodder oigen dit jaar zichzelf eens in het zon netje. Met 'Voif, vier. droi, weir zweiven in de roi', verwijst men naar de eigen resultaten, die men in de vorige 12 edi ties van de kavalkade behaalde. Het moet het# beste worden wat de groep ooit maalde; een wagen uit 6 delen, 33 meter lang met en een boel acroba tische en 'zweivende' toestanden. Herman Schelfout. is het enige Lodder- oig dat er dertien jaar geleden ook al bij was "Het is misschien niet altiid de echte Aalsterse spirit dat wij brengen; het moet ook mooi zijn en af, perfect. Uiter aard is dat soms een nadeel". V Bij de jurering maakt het weinig uit of je 12de of 15de bent. Aan de top is dat wel anders, niet Eerste of derde H.S. Ja, iedereen beseft hoe ver schrikkelijk moeilijk en ondankbaar het is om een reeks vrij evenwaardige groepen te beoordelen en te rangschik ken De samenstelling van de jury is bij voorbeeld al van erg groot belang. Maar ik wil hier toch pleiten opdat men de groep in haar geheel bekijkt, en niet enkel mooie koppen of kostuums. Men moet alles zien. En inderdaad als je bij de eerste vijf geraakt '3 het niet meer zozeer de geld prijs die meespeelt, dan wordt het voor al een erezaak, hé Vergeleken bij de grootte van de uit beeldingen, werken de Lodderoigen eigenlijk met een kleine ploeg, zowat 25 mannen en vrouwen. Maar iedereen werkt dan ook maksimaal mee, iedere dag. elk weekend, vaak tot een stuk in de nacht.,. Er zijn net zo min 'betaalde leden' (artiesten bijvoorbeeld voor de koppen). De kracht, zegt Herman, zit in het teamwork. Bij de Lodderoigen be gint men na gezamelijk overleg over de idee. het thema, meteen aan de uitwer- ing. Geen plannen, geen schetsen. »"Wat verkeerd zit, wordt afgebroken", heet het. V Zo'n supergroep begint vaak op een echte onderneming te lijken, ook finan cieel. Hoe doen jullie dat H.S. Een groep als de onze kan nooit moet groeien, de kas ook... V Over kleine groepen gesproken. Hoe staan jullie daar tegenover H.S. Wij zijn ook moeten beginnen ledereen moet een kans krijgen en wij geven graag raad en hulp als het kan. Toch vind ik dat eerstejaarsverenigingen nogal eens wilskracht en inzet missen. En als die njensen daarenboven nog De Lodderoigen schijnen al heel wat opgeschoten te zijn. OJ alle kosten dekken met het prijzengeld, ook niet met een eerste plaats. Fuiven en steunkaartjes volstaan evenmin. Vorig jaar kostte de wagen ons 300.000 fr. Het spreekt vanzelf dat je in dat geval ook buiten Aalst aan het werk moet kun nen Wanneer Mortsel 48.000 fr. biedt, zou je gek zijn om niet naar die karna- valstoet te trekken Maar ik wil hier nog aan toevoegen dat wij als beqinnende groep natuurlijk geen financiële waag halzerij uithaalden. Een kamavalvereni- ging slechte beheerders zijn. tja... dan wordt het moeilijk. VIk moet niet vragen zeker wat jullie beogen dit jaar. H.S. We bleven en blijven doordoen tot we eens de beste zijn. Mocht het nu zo uitdraaien, wel 't zou een mooie erken ning zijn. al willen we de eerste prijs ver dienen... Opnieuw de stelling op. Lijmen, zagen, lassen, vloeken en lachen 't Moet ple zant zijn er bij te horen (J.V.G.) De Sjiepeerekes in -orige kavalkade. We schrijven 1975 en de Sjiepeerekes zijn een feitonder stimulans van Roland Beeckman, Gilbert Marcoen. Willem Troch en Eddy van Nieuwenborgh groe peren zich enkele enthoesiastelingen en de deelname van "Koning Neptunus en zijn gevolg" aan de stoet ligt vast. Ook het 2e jaar blijven ze in dezelfde water achtige toestanden en hekelen zij de be ruchte "Vis op den Denjer". En ze gaan er nu nog prat op dat zij in hun prille begin hun wagens in elkaar staken met hout en isomo. wat op de openbare weg soms weliswaar voor de nodige verrassingen heden instaan. Jef van Weck en Roland Beeckman we ten ons met enthoesiasme te vertellen over de voorbije jaren De Sjiepeerekes tellen in hun gelederen heel wat karna- val-actievelingen die een gooi gedaan hebben naar begeerde titels als bier- en karnavalprins van Aalsto.a. bierprins Bruno Redant die tevens ook een gooi deed naar het kamavalprinsschap. bier prins vorig jaar Eddy van Gijseghem (Pie Zet) en prinskarnaval Stefan, allen heb ben ze aan hun groep de nodige steun en sympathie beleefd. Dit jaar is het Janni I ofte Jean-Pierre De Neve die zijn kans zal wagen om de Aalsterse faam en glorie elders uit te dra gen. De man in kwestie is een fervent paardeliefhebber. die een hekel heeft aan dassen en strikken en dus als echt sjo- viaal type een kamavalist in hart en ziel is. Volgend jaar zou Jef Van Neck als voor zitter en om het 10-jarig bestaan van de groep luister bij te zetten mogelijk zijn kandidatuur stellen. Maar dat is stof voor later. Vermeldenswaard is ook nog de Sjiepee rekes die instaan voor het opzet en de organisatie van de traditionele kaatsing voor karnavalgroepen in de Nieuwbeek- straat tijdens het 3e weekend van augus tus dit jaar aan zijn 7e editie toe. Ook wonnen zij in november '81 de karnaval- kwis ingericht door de dekenij Koolstraat En dat het leven van een karnavalgroep niet altijd over rozen loopt, ondervonden de Sjiepeerekes tijdens de 50e karnaval- stoet. Toen zij zich op de bewuste zon dagochtend met hun wagen naar de ver trekplaats begaven, ontmoetten zij twee Brusselse ordehandhavers die niet op de hoogte waren van het Aalsters Karnaval- gebeuren. maar wel geïntereseerd waren in mistlampen, brandblussers en derge lijke meer. Maar dankzij keizer Kamiel en koning Boudewijn kon aan alles een mouw gepast worden en Aalst bleef wat het was lol boven alles (PBB) zorgde. Dit jaar willen zij de publieke belangstel ling richten op "The Crazy Car of Oilsjt" waarbij Schepen De Maght (openbare werken) als onbesuisde piloot fungeert van een heuse speedcar om een invalide schepen Bourlon (sport...) die uitbundig met een stemformulier zwaait, ter be stemming te brengen of beter te crashen. Er wordt ons hier met lof verteld over de werkers van het eerste uur Jean-Pierre. De Pierre alias de Doif en Jean-Pierre Peerlinck alias Poesjkapelle die voor de algemene coördinatie van de werkzaam- Nieuwe Gazet van Aalst 28 januari 1983 9 Het is allang bewezen dat oud-studenten die werkelijk aan elkaar gehecht raken tot alles in staat zijn en vroeg ot laat vindt dit feit dan ook wel zijn weer slag in het karnavalgeheuren. Zou er dus toch iets van zijn dat de periode op de schoolbanken de mooiste uit je leven is Of is het weliswaar karnaval die deze verdienste achter zijn naam mag zetten De Sjartrellen zijn ervan overtuigd dat beide gerust te combineren zijn en wie zal hen dit te na spreken... De meesten onder ons zuilen er wel licht kunnen van meegetuigen wat betreft de reünies van oud-studenten, waar je o.a. te weten komt dat Piet met grote onderscheiding zijn 2de jaar beëindigd heeft en dat Pol nog maar eens over gans de lijn gebuisd was. Zulke situaties moeten dan ook gecompenseerd worden en soms zijn een paar afspraken al voldoende om het spel op de wagen te krijgen. Marco Fleerackers en Johan Rattée hadden de smaak van het karnavalvie- ren al van vroeger te pakken, maar bewust van hun onmondigheid in plaatselijke groepen besloten ze het roer in eigen handen te nemen. En na wat heen en weer gepraat tussen pot en pint (of wat dacht je) werden zo een goeie 15 mensen bereid gevonden zich met hart en ziel achter het projekt «De Sjartrellen» te scharen Als het St.-Jozefscollege de plaats was waar je op een kordate manier in de geheimen van het leven ingewijd werd en ook nog met andere onbenul ligheden geïndoctrineer werd, dan ligt het voor de hand dat dit je vroeg of laat teveel wordt, dat het weldra tot een «idéé fixe» uitgroeit om de rest van de geciviliseerde wereld (in dit geval beperkt tot Aalst) van deze schrij nende feiten op de hoogte te stellen. Als nieuwkomers in de karnavalstoet stellen zij hun voorbije schoolperiode centraal dit jaar. Een toren met tralies en klok roept het grijze verleden van hun collegejaren op. Voor degelegen- heid hebben zij hun oud uniformpje nog maar eens van de zoler gehaald, t.t.z.een blauw broekje met dito bla- zertje, wit hemdje en lichtblauw dasje, grijze sportkousen en zwart glim mende schoentjes. De beruchte acti viteiten van de op alle colleges onver mijdelijke prefecten zullen dan ook nu aan de bevolking kenbaar worden gemaaktvuilnisemmers met papier en afgerukte hoofden en gebroken ledematen vrolijken het geheel op ter wijl de ene student letterlijk en figuur lijk gebuisd, geslaagd of geflesd is Sint-Jozef heeft voor deze ene keer verplicht verlof genomen en Sint-Jar- trel heeft vrijwillig en onbezoldigd de taak op zich genomen om het geheel van het noodzakelijke geestelijke cachet te voorzien. Hoeft het nog gezegd dat deze groep verstoken blijft van alle vrouwelijk schoon, zoals het trouwens de echte en onvolprezen collegeest past. In ieder geval, wat betreft de bloemetjes buiten te zetten, kennen ze het klap pen van de zweep meer dan vol doende. en dat is wel belovend voor de komende karnavaldagen. Hou ze in de gaten, de Sjartrellen (PBB) UITSLAG TOMBOLA 83/64 AKV DE SNOTTEBELLEN SPAGHETTI T-DANSANT 1e prijs: barbecuegrill, 0031, reserve 1478 2e prijs koffiezet- automaat, 0192, reserve 0284 3e prijs: koffiezetautomaat, 1010, reserve 0935 4e prijshand- haardroger, 1184. reserve 1072. en verder de nummers: 0184 1165 0100 0108 0209 0143 1362 141 3 011 2 01 76 0906 0252 1497 1 259 0270 1381 0289 1 393 0222 0254 1026 1068 0229 1 378 0253 1 280 1019 1 033 1 260 1067 0049 0900 0081 0074 1364 141 7 Prijzen af te halen tot en met 11 februari 1983 in lokaal «De Sport wereld», Stationsplein 5 te AALST, Specialiteit Jaguar, Roover, Triumph, Austin, Morris, MG CrO co co

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9