i vishariS E. Meldert afwerking beneden peil Vier treffers van Ann Eeckhout Nieuwerkerken boekt terrein winst ondanks gelijkspel Slechts Gijzegem heeft nog doel voor ogen BENOIT DE SMEDT Rode Roos na strafschoppen gewipt door Nieuwe Wijk Patro geeft 2-0 voorsprong prijs Leeuwerik ontfutselt Apostelken een punt Sportkalender AUTOBANDEN p.v.b.a. BOCQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels 1 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 25 februari 1983 Tweede Provinciale MTSA-kompetitie Dat het einde van de competitie stilaan nadert werd afgelopen zondag door E. Meldert reeds bewezen. Hoewel de thuisploeg vanaf de aanvangsminuten de aanvalsklok luidde, wat resulteerde in de openingstreffer via Christiaens, ontbeerde men toch de nodige dosis concentratie. Rond het halfuur kon de partij al beslecht geweest zijn in het voordeel van de lokalen doch de afwerking liet veel te wensen over. Goede mogelijkheden voor Christiaens, Van Herreweghe en Van Keer werden gewoonweg onbenut gelaten. Toen na de pauze een technisch zeer ziet verdwijnen - Van Herreweghe en sterk Olsene de geboden kansen wel in Van Keer werden terecbt uitgesloten doelpunten kon ombuigen zakte Mei derts morele peil diep onder het heer sende vriespunt. Misschien voelden de gastheren zich er gens tekort gedaan bij de bezoekende gelijkmaker. De lijnrechter(s), net als de afwerking beneden alles, valideerden deze in buitenspelstand aangetekende treffer. Het mag nochtans niet dat het morele weerbaarheidsfront, zelfs na een ongeldig doelpunt, als een plumpudding in elkaar stuikt. Meldert gaf gewoonweg de wedstrijd uit handen, daar waar het in de eerste perio de een forfaitscore op het bord had kun nen schieten. Als je daarbij ook nog de twee belangrijkste personen van het veld maar hun respectievelijke «aanranders» verdienden een even zware straf - komt het geheel zeker op losse schroeven te staan Collectief heeft E Meldert reeds een zeer sterk seizoen achter de rug. Deze sa menbundeling van krachten was wel noodzakelijk daar er zich niemand van de huidige lichting als een. werkelijke leider kon opwerpen. Wat we vroeger aanhaal den krijgt nu wel een bevestiging Jan Van Mol kan op langere termijn dé diri gent van het geheel worden. En waarom zou Meldert, mits de nodige versterkingen, de volgende voetbaljaar gang niet al de hoogste noot blazen (R.G.) Vrouwenvoetbal 2e Nationale Hekkesluiter Yvetoise werd geen partij voor Kamillekes Aalst. Na amper zeven minuten spel rtnnilan Ha Aoldarco maicioc rooric 9_n unnr stonden de Aalsterse meisjes reeds 2-0 voor. De Waalse bezoeksters herpakten zich flink na deze opdoffer en kwamen meer in de match maar doelvrouw Brenda Van Den Eeckhout werd nauwelijks aan het werk gesteld. Na de koffie pakten Kamil lekes met fraai bewegingsvoetbal uit en de grote figuur van de match werd onge twijfeld Ann Eeckhout die viermaal raak trof Veerle De Wint scoorde de overige twee treffers. Eeckhout en De Wint had den pech toen twee gemaakte doelpun ten op de paal strandden. Nicole Verhof- stadt miste ook nog enkele kansen en Greta Van Hauwermeiren zag een loeier van haar gestopt door de Waalse doel vrouw. In de slotfase werd de Waalse kapitein nog voor natrappen van het veld ge stuurd maar toen was de kous toch al lang af voor de Waalse meisjes. Ver diende overwinning die hoger had kun nen oplopen mits wat meer zelfbeheer sing in de afwerking tegen een onkenne lijk zwak Yvetoise. Zaterdag moet Aalst naar Ekeren. wat een niet te onderschatten verplaatsing is. Men moet bovendien Trees Van Geert missen wegens drie boekingen zodat Kristine Van Hende als sluitstuk van de verdediging zal moeten acteren. (JVL) Derde provinciale Bij Etikhove kon Eendracht Nieuwerkerken niet beter presteren dan een scoorloos gelijk spel. Maar dankzij Ede mag men van een winstpunt gewagen. droom wel laten varen. Ook SK Aalst won Kerksken verloor er immers de volle buit zodat Nieuwerkerken opnieuw twee pun ten los komt (weliswaar met een wed strijd meer gespeeld). Terjoden krijgt het nog erg benauwd Onderaan pakte iedereen punten uitgezonderd de Erem- bodegemnaars. Doelpunten maken blijft het grote probleem voor Terjoden. Herdersem haalde een verdienstelijk ge lijkspel bij Baasrode maar de gebroeders Hanzelaer en co hebben de promotie- en sluit zodoende aan bij de subtop. Leroy zorgde voor beide oranje-groene doelpunten Het derby Wilskracht Moor- sel-TK Meldert werd door de thuisploeg gewonnen alhoewel de bezoekers meer verdienden. Van Wayenbergh, vroeger verdediger maar nu naar de voorlijn over geheveld bij de paarsen, maakte het eni ge doelpunt van een evenwichtige partij TK Meldert lijkt nu definitief veroordeeld. (J.G.) Vierde Provinciale Op uitzondering van Wilskracht Gijzegem moeten alle vierde provincialers uit Groot-Aalst ambities betreffende promotiekansen opdoeken. Nadat voordien Schroevers Moorsel. Baardegem, Erembodegem en het plots weer erg schotvaardige Doggen door de naamloze massa opgelokt waren, vallen nu ook Hofstade en Edixvelde door de mand. Hofstade verloor de wedstrijd van de laatste kans bij Schoonaarde met 0-1Ronald Vergeylen faalde van op de elfmeterstip en de Boskampformatie is meteen gelost vooraan. Edixvelde kon wel een punt weghalen bi) Serskamp (in vierde G) maar Mere won en schuift met een wedstrijd minder gespeeld naast Edixvelde op de vierde plaats. Alleen Gijzegem blijft op niveau preste ren. Het stopte de opmars van Appels en kan nu met Lutterzele uitvechten wie Op stal vergezeld naar derde provinciale. Een groot succes voor trainer Frans Roe- landt (ex-Eendracht en ex-SK Aalst). (J.G.) (onfiiclr? CONTINENTAL UNIROYEL MICHELIN open 8-12 u en 13- 1 8 u. zaterdag 8-12 u en 13 - 15 u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 Aalst - 053/77.33.77 DENK AAN UW SNEEUWBANDEN Voetbal Provinciale Afdelingen Vierde Prov. G 27.2, Kwatrecht - Edixvelde (Heggerick) 15 u. Vierde Prov. H 27.2, Baardegem - Opdorp (Galle), 15 u. Dames nationaal 26 2, FC T Rozeke Ekeren - Kamille kes Aalst (Den Hert), 15 u. Bedrijfsvoetbal Wedstrijden voor zaterdag 26/2/83 15 u-, Saf - Callebaut A (Cooreman), terr. F!F.R. 15 u., Honda - Intercom (Moreel), terr. Honda 15u.30, Callebaut B - Amylum (Desmesmaeker), terr. S. Moorsel 15u.30, Post Erembodegem - Somati (De Vliegher), terr. Doggen 15 u., Bouw - Desatex (De Bodt), terr. Osbroek A Basketbal Nationaal en Provinciaal Dames 1/4 finale Beker van België 27.2, Amical Gent - Leonkias Heren - 1/4 finale Beker van Oost-Vlaanderen 27.2, Oostakker - The Tower, 15 u. Liefhebbersbasketbal 27.2, Borghmans - Diversy (terr. Ten Rozen), 10u.15 27.2, Den Hoorn - Olfit (terr. Okapi), 14u.1 5. 27.2, Snoepertje - Terlinden (terr. Okapi), 16u.15. 27.2, De Klok - Torenhof (terr. Okapi), 1 7u.45. 2.3, St. Antoon - De Klok (terr. Okapi), 20u.45 3.3, Cockpit - Terlinden (terr. Okapi), 21 u.15. Bowling 25.2, BC Alloo - BC Aalst 2 (Bowling De Kat), 21 u. 25.2, Wimaboxers 3 - Irtas 1,21 u. Golfbiljart 1/4 finale van de Beker 25.2, Turbocars A - Palace A 25.2, Palace B - Koszen A 25.2, Hand in Hand - Turbocars B 25.2, Cosmos A - Zandmannetjes A Competitiewedstrijden Erereeks 26,2, Turbocars - Palace 26.2, Scotching - Zandmannetjes 26.2, Schoonaarde - Koszen 26.2, Hand in Hand - Welkom 26.2, Cosmos - Moorsel 26.2, Corso - Leeuwkens Reeks A 26.2, Palace B - Turbocars B 26.2, Zandmannetjes B - Parksken A 26.2, Koszen B - Faber A 26.2, Welkom B - Johny Boys A 26.2, Moorsel B - Cosmos B 26.2, Leeuwkens B - KOT A Reeks B 26.2, Johny Boys B - Corso B 26.2, Parksken B - Hand in Hand B 26.2, Hand in Hand C - Scotching B 26.2, Sportvrienden B - Kingboys A 26.2, Kasseistampers A - Sportvrien den A 26 2, Zandmannetjes C - Schoonaar de B Waterpolo 26.2, Eeklo - Zwemklub Aalst, 19u.45 Volleybal Heren 26.2, Ooigem - VK. Aalst 26.2, Baasrode - Kuklos, 19u.30 26.2, Kangoeroes - Ronse (Sporthal Ten Rozen), 19u.30 26.2, UFO'78 - De Kleppermannen (Sportzaal Kapucijnenlaan), 16u.30. Dames 26.2, Kangoeroes Aalst - Watervliet (Sporthal Ten Rozen), 16u.30 MTSA Programma voor 26/2 Eerste afdeling Camu - Rayo Espanol Dalschaert Tinne Boys - Endoka Garcia Blauwe Vlam - Melckenbeeckvr. De Sutter Heipias - Kruis D'Herde Cobila's - Heizijde V.D. Veken Tweede afdeling Excelsior - Royal Sportief DeTroch Parking - Giwo Alg FF. Parking Breughels - t Kloksken VD Eeckhout G.M.I.C. - Leeuwerik Coppens Boterhoek - Musica Van Schuylenbergh Onder den Toren - Bartan Meert Apostelken - JongTimarcha Velghe Zondagsreeks Corner - Inno De Sutter Nieuwe Wijk - IJsboerke Van Schuylenbergh Real Familial - Amapola Van Belle Sunset - Pano D'Herde Rode Roos - Star Boys Garcia Timarcha - Sportkring V.D. Veken Koszen - t Duifken Dalschaert Sportief 81 - Adelaars DeTroch Het toptreffen in de kwartfinales van de beker Rode Roos-Nieuwe Wijk groeide uit tot een prachtige en spannende wedstrijd. Net voor rust kwam Rode Roos op voorsprong na een own-goal van Johny Dellaert. Na de kortie Kreeerde Hode Roos nog enkele doelrijpe kansen, maar de Aalsterse spitsen lieten de kansen onbenut. Toen iedereen Rose Roos reeds in de halve finales zag, scoorde Eddy Huys de gelijkmaker in de slot minuut. Het was Nieuwe Wijk dat ten slotte als overwinnaar uit de bus kwam. De Hofstadenaren haalden het in de strafschoppen met 2-3. Spijtig dat er in deze boeiende wedstrijd een overwinnaar moest zijn Lada Boys bewees tegen 't Kloksken dat er tussen de eerste afdeling en de tweede afdeling een hemelsbreed ver schil ligt. Emiel Gallee (2), Johan De Schenkel en Johny Verhofstadt zorg den dan ook voor een vlotte zege. Adelaars won in kompetitieverband bij het zwakke Corner met 0-4 cijfers. De overige wedstrijden zowel in beker- verband als in kompetitieverband wer den afgelast. (JVL) Strafcomité MTSA Uitsluiting voldoende voor: Yvan Petre (Sportief. 81) en Paul Meulen- yzer (G.M.I.C.). Voor 4 speeldagen geschorst vanaf 19/2 en 20/2: Marc Van Hauwermei ren (Melckenbeeckvr. en IJsboerke); vanaf 27/2 Rene Leeman (Pano); Voor 6 speeldagen vanaf 19/2 Rudy Verstuyfd (G.M.I.C.) Voor 8 speeldagen vanaf 26/2 André Weimeis (Jong Timarcha); Voor 11 speeldagen vanaf 19/2 Danny Colpaert (Melckenbeeckvr.). Voor 13 speeldagen vanaf 20/2: Guy D Haeseleer (IJsboerke) Eind '83: vanaf 26/2: Mare Sonck (Jong Timarcha); Min. 3 jaar: Jean Paul Paridaens (Breughels). Betreft wedstrijd G.M.I.C.-Apostelken Strenge blaam voor G.M.I.C. wegens ontoereikende bescherming aan de scheidsrechter en het bezoekend elf tal. G.M.I.C. wordt veroordeeld om even tuele onkosten te vergoeden aan Apostelken. Onkosten die door Erwin Beerens werden aangebracht. G.M.I.C.-Apostelken wordt 0-5 FF. Erwin Beerens (G.M.I.C.) wordt ge schrapt van de bondslijsten en hij wordt bovendien alle toegang ontzegd tot de M.T.S.A.-terreinen. (JVL) Katholieke sportfederatie Patro Herdersem verloor in het kader van de degradatiewedstrijd een kostbaar puntje tegen Burst. Aan de rust stonden de bordjes nog in evenwicht, maar na de koffie nam Patro afstand van hun tegenstanders. bal gaat lukte Mater echter een doel punt op de counter. Hoké kwam nog verdiend langszij dankzij een own- goal van een lokale speler. Het B-elftal van Patro Herdersem lijkt op de dool. Nu kreeg men een 6-1 pandoering bij Sp. Royen. In de begin fase kreeg Herdersem nochtans twee prachtkansen maar Royen kwam op voorsprong via een own-goal. Aan de rust luidde de stand reeds 3-0. Na de herneming kon Chris De Smedt milde ren maar verder dan dit doelpunt kwam Patro niet. (JVL) Luc Aelbrecht vond het eerste de weg naar de netten en toen Simoen een vrije trap van Van Mulders overnam met het hoofd leek het erop dat de overwinning binnen schot was. In het laatste halfuur keerde een fel van zich afbijtend Burst nog terug, het laatste doelpunt werd nog aangevochten door de lokalen, maar het werd toch gevalideerd, zodat Patro zijn mooie uitgangspositie prijsgaf. Hoké Erembodegem was in de topper bij Mater de betere ploeg tijdens de eerste helft. Zoals het dikwijls in voet- Setokvoetbalverbond Apostelken kwam niet verder dan een puntendeling tegen Leeuwerik. Apostelken had het niet breed tegen de Ledenaars. De wedstrijd werd gekenmerkt door twee betwistbare doelpunten. De Backer bracht de thuisploeg op voorsprong nadat er voor voorafgaand buitenspel gesignaleerd werd. In de slotfase maakte De Vlieger gelijk en dit doelpunt werd eveneens aangevochten wegens voorafgaand buitenspel. Dit verloren punt zou in de eindafreke ning hard kunnen aankomen voor apostelken. Arendzonen kon terug met de over winning aanknopen bij Opwijk. Molen boys speelde goed mee maar Kon tegen het technisch betere AZ niet veel inbrengen. Dooremont (2), Ver- leyen R. (2), Verleyen E. en Hillewaere zetten het Aalsterse overwicht om in doelpunten. Van Der Straeten en Ver- heirstraeten scoorden voor Opwijk. O.C. Aalst maakte er een gezond heidswandeling van tegen Dressel, dat gehandicapt diende aan te treden. Tot aan de rust konden de Moorse- laars de schade min of meer beper ken, na de koffie waren de O.C.-schut ters op de afspraak. Van Lysebeth (4), Bruyland (3), De Ligne (2) en Cornelis zorgden voor de monsterscoret In de slotfase miste doelman Monsieur nog een strafschop. Bij Dressel werd nog een speler uitgesloten. Na onderling overleg tussen clubs en scheidsrechters is beslist dat de top per AZ'77-O.C. Aalst toch zal geleid worden door Jozef Borms en niet door scheidsrechter Maes uit het Bra bantse. (JVL) Uitslagen Groen Wit - De Pluim uitg. Apostelken - Leeuwerik 1-1 O.C. Aalst - Dressel 10-0 Moorselbaan - Blauw Wit uitg. Snas - Wembley uitg. Opwijk - AZ'77 2-QJ Programma voor 26/2 Blauw Wit - Groen Wit Van Goethem Dressel - Apostelken Everaert Wembley - Moorselbaan Annee De Pluim - Snas Brisard Leeuwerik - Opwijk Van De Velde AZ'77 - O.C. Aalst Borms Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12