Café 't Landhuis Garage MATTHIJS TUINDIENST bij Francois DE SMET Autobedrijf Etienne Van den Bossche Renteloze lening moet patronaat financieren Jeugd en Gezondheid CM-afdeling Aalst Verhaalbelastingen zorgen opnieuw voor moeilijkheden Specialiteit MERCEDES EN OLD TIMERS wil ik een Qazct Van ^Cll^t Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Grote Markt, Aalst 21 17 88 Ken je ook wantoestanden in Groot-Aalst Help ze ons opsporen Telefoneer na 16 u. en. we komen ter plekke met of zonder fotograaf. 053/77 62 94. Wordt vrijetijdskomitee PVV-burcht p.v.b.a. Val. De Saedeleerstraat 97 9300 AALST s 053/21 59 93 Steenweg op Dendermonde 36 Hofstade-Aalst 053-77 01 69 ZAADKATALOOG PRACHTIGE OKKAZIEWAGENS TE KOOP Langestraat 218 9300 AALST Tel. 053/70 06 17 Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus nicucoG abonnement op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst 11 maart 1983 Dat de financiële kant van het herstel van het patronaat te Hofstade een zware dobber beloofde te worden werd reeds in een vroegere bijdrage geschreven. Thans is een beslissing genomen over de wijze waarop zal getracht worden het nodige geld bij elkaar te brengen. Er is nu ai ongeveer anderhalf miljoen len genoeg heeft, ook in Hofstade Dat js besteed, maar voor de volledige uitvoe ring van de plannen zal er nog rond de 2.000.000 nodig zijn. Om die som bij el kaar te krijgen zal aan alle inwoners van Hofstade de gelegenheid worden gege ven om in te tekenen, per 1000 frank, op aandelen van een renteloze lening met een looptijd van 10 jaar. De terugbetaling gebeurt bij loting van telkens een tiende van de aandelen De eerste trekking heeft plaats in december 1985. Steun kan ook gegeven worden door als vrijwilliger mee te werken op de werf zelf, op zaterdagen en verlofdagen. Daarvoor kan men zich melden bij de heer Claus. Volgens de heer De Loose zou het ver keerd zijn te zeggen dat dit alles een kwestie van de kerk is en dat die midde niet zo De kerk en het parochiaal cen trum zijn niet hetzelfde. Ze zijn ook niet van dezelfde eigenaar Overigens, de kerkelijke goederen moeten door de kerkfabriek beheerd worden volgens wettelijke regelen die geen mogelijkhe den bieden voor financiering van het cen trum. Subsidies kunnen evenmin ver kregen worden. Mogelijkheden. Nog steeds volgens de heer De Loose zou het evenzeer ver keerd zijn om te redeneren «dat cen trum interesseert mij niet, ik ben niet bij een vereniging die er gebruik van maakt». Dat laatste is misschien moge lijk, maar iedereen is toch welkom bij een toneelopvoering, een concert, een ver gadering... Om dat alles mogelijk te ma- Deze jeugdigen zien er maar al te gezond uit. Nadat ze onze fotograaf hun tan den lieten keuren, gilden ze hem even later met onschuldige, doch chockerende leuzen de coma in. vrvv Het gevolg van dit protest was dat het stadsbestuur de verhaalbelasting voor de wegverharding terugbracht van 2600 fr. per strekkende meter naar 1700 fr. per meter In het begin had men immers de totale kosten verrekend, terwijl de wet voorziet dat de verhaalbelasting geen winstgevende operatie mag zijn voor de gemeente. Aldus mogen enkel de bedra gen in rekening gebracht worden voor het niet betoelaagde gedeelte Nog meer sukses boekte het wijkkomitee met haar bezwaren tegen de verhaalbe lastingen voor de aanleg van de riolering Hier en daar was er in de Alfons De Cockstraat en St.-Jansstraat een stuk riolering aanwezig, zodat het schepen kollege tenslotte besloot deze soort ver haalbelasting volledig af te schaffen voor iedereen. Enkel de belasting op het leqaen van voetpaden en inritten bleef op haar oor spronkelijk niveau behouden. De belas ting zelf wordt hier niet zozeer aange vochten door de omwonenden, wel het ken wordt de vroegere patronage ver bouwd tot een nieuw parochiaal centrum. Een feestzaal, keuken en sanitaire instal laties. twee ruime vergaderzalen en een cafetaria moeten het verenigingsleven een nieuwe kans geven. Reeds enige tijd geleden is een aanvang gemaakt met de verbouwingswerken. Nog dit jaar wil men het noodzakelijkste, waaronder de feestzaal klaarhebben. Tenminste, dat is het doel, maar daar voor zal de inzet van velen nodig zijn. (A.D.B.) TE HUUR: CHALET in de mooie omgeving van Durbuv voor weekends, week of maand. Gasverwarming en stromend water. Tel. 053/70 42 13. TE KOOP: BOSGRONDEN te koop, in verschil lende mooie streken van de Ardennen. 3/70 feit dat een aantal nieuwe voetpaden van zeer slechte kwaliteit zijn, zodat ze binnen korte tijd tot puin zullen geredu ceerd zijn. Ook de vermelde hoeveelheid blijkt niet steeds te stroken met de werke lijkheid In Herdersem werd het alleszins opnieuw duidelijk dat de verhaalbelastingen nog steeds een zeer betwiste belastingsvorm blijven. Hierbij komt nog dat het sche penkollege met de bestaande reglemen tering blijkbaar alle kanten uitkan. Nu eens wordt de belasting toegepast, dan weer niet. Men slaagt er zelfs in om reeds aan gerekende bedragen te verminderen of gewoon af te schaffen, naargelang het protest van de getroffen belastingsbeta lers. Misschien ligt in dit alles een taak wegge legd voor het nieuwe stadsbestuur om eindelijk eens orde op zaken te zetten, of gewoon de verhaalbelastingen af te schaffen, wat echter gezien de huidige deficitaire toestand van de stadskas voorlopig ondenkbaar is. (MP) Te bevragen 053/70 42 13. TE KOOP: ALLFSBRANDER SPENCER, 3 maand oud. Tel. na 19 uur: 053/78 97 79. Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v z w. Aalsterse informatie, Peter Dauwe, voorzitter, Reinaertdreef 4, Aalst. Prijs abonnement jaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer 25 fr. :;*T uit sympathie Vervolg van p, 11 „Thans komt naar onze mening de integriteit, eigen heid en zefstandigheid, dan nog afgezien van de werking in het gedrang. 'De toe komst zal dit echter moeten uitwijzen" zo leest men verder nog. Volgens een ver slag van de jongste vergadering van het rijetijdskomitee wil het nieuwe stadsbe stuur vermijden dat voorzitters van ad viesraden zichzelf op een hoger schavot je plaatsen dan de bevoegde schepen en de "macht" hun naar het hoofd stijgt of zij de inzet en werkkracht van anderen ge bruiken tot eigen glorie en bewieroking. Maar volgens de heer Meert moet machtswellust nu niet meer gevreesd worden. Men maakt de schepen voorzit ter, terwijl de ondervoorzitter van dezelf de politieke kleur is. "En dan nog durven beweren dat dit vrije tijdskomitee niet politiek zal worden mis bruikt of dat politieke bedoelingen en vui le machinaties geen rol hebben gespeeld in het uitrangeren van de huidige sekre- taris" aldus het kommentaar van de heer Meert op de aanduiding van Willy Van Impe als nieuwe sekretaris. Tot slot weze gemeld dat deze perikelen binnen het vrijetijdskomitee wel eens de organisatie van de volgende "Week van de Vrijetijdsbesteding" die zal plaatsheb ben van 17 tot en met 25 september eerstkomende in het gedrang kan bren gen. Reeds sinds september 1982 is men met de voorbereiding van deze nieuwe manifestatie bezig. In een brief van 21 januari 1983 aan het toenmalig bijna aangesteld CVP-sche- penkollege werden een aantal voorwaar den geformuleerd, zoals het feit dat de samenstelling en werkwijze van het uit voerend bestuur behouden zou blijven, en dat de personeelsleden welke ook in 1979 en 1981 instonden voor de uitwer king, supervisie en koördinatie, dezelfde leidinggevende taken zouden waarne men Op 21 februari 1983 antwoordde dit schepenkollege via burgemeester Uyt- tersprot dat de reeds gestarte voorberei dingen voor de organisatie van de Week 1983 konden worden verder gezet "tot dat het nieuwe komitee en de dienst Vrije Tijd in funktie treden" Het spreekt voor zichzelf dat dit antwoord binnen het uit tredend uitvoerend komitee van de ste delijke adviesraad niet in goede aarde viel. (MP.) Specialiteit Jaguar, Roover, Triumph, Austin, Morris, MG 82/22/05 met meer dan 1.000 variëteiten aan qroenten en bloemen. NU GRATIS AF TE HALEN BIJ Albert Lienartstraat 15, AALST Tel. 70 08 61 b3/ioo Datsun Bluebird 180 SSS coupé, 10 pk, 1977 Opel Rekord 1900, 10 pk, 1976. bw Onafhankelijk waakblad voor Oroot-Aalst Em uitgave vin v.z.w. AalsUiw informille Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. lk stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. lk wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. Handtekening

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2