DATSUN-NISSAN PRAIRIE Een auto voor de nonkonformist! GARAGE AUTOLABO A. Daelemans gaf 100 maal bloed Bewoners Gijzegemse Bundelweestraat vragen verkeersdrempels 269.950 bf 25 btw Nissan Prairie Vraag vrijblijvend inlichtingen en test hem bij Ererobodegemse Hopbelletjes Nieuwsjes uit Baardegem Wachtdienst dokters, apothekers, tandartsen en dierenartsen Industriepark Wijngaardveld 4. 9300 AALST Tel. 053/21 55 52 10 Nieuwe Gazet van Aalst 21 januari 1983 Zondag 23 januari om 10 u. samenkomst van postzegelkring Dendria in de parochiezaal om 14 u. kindertoneel in het parochiehuis (inr. Davidsfonds) Wie vorige week zat te turen op de foto van 't Voil Emmeken van Erembo- degem krijgt nu nog de namen van de mannelijke leden van de groep Hendrik en Jan De Schepper. Lieven. Marnix en Robert Temmerman. Hedwig en Luk De Bolster, André Permentier, Marcel Van Tittelboom, Ghijs Hutjens, Patrick Brondeel. Michel Van Overwalle, Robert Van Daele. Wie met de Bond van Srota en Jonge Gezinnen een week vakantie wil meemaken te Koksijde, van 7 tot 14 mei, kan terecht bij Paul Pereboom (IJzerenwegstraat 37, tel. 77.93.44.). Je moet wel 60 zijn om die week in «Reigersnest» door te brengen; voor 4.562 fr. krijg je dan volledig pension en de reis heen en terug. Vorige week donderdag, voor het morgenlicht, vertrokken 19 leerlingen van de Rijksbasis school in de Leuvestraat naar Ramsau in Oostenrijk. Veertien dagen lang 's morgens werken ze een projekt uit (zelf een speelfilm maken, die later wordt afgedraaid), en in de namiddag leren skiën. De kinderen van ouders die mee hielpen aan de mossel- en andere soupers (waarmee ze de kosten dekken) mochten gratis mee, de anderen voor de helft van de prijs. Goed voorbereid zijn ze in elk gevalde kinderen (vijfde en zesde leerjaar) kregen tevoren in de school al ski-oefeningen in de turnzaal Een moeder die elk jaar gratis wollen mutsen breit voor de reizigers zorgt dat ze dinsdag niet met rode oortjes terug komen. SINT-JOZEF. De liggende-wipschutters van de aloude maatschappij Sint-Jozef hebben een nieuwe koning. ROBERT DE RIDDER schoot bij zijn vierentwin tigste beurt het gegeerde blokje naar beneden. Proficiat, Robert STORMVOGELS. De kickerclub hield zijn jaarlijks clubkampioenschap. Het werd een adembenemende strijd, door Pim (Luc) De Ridder in zijn voordeel be slecht! Een waardig kampioen, die in de eerstvolgende competitiewedstrijd (thuis tegen kandidaat-kampioen Pub's) zijn waarde zal willen bewijzen HOOP IN DE TOEKOMST. Op 31 januari starten de plaatsbesprekingen voor «Onder één Dak». Men moet hiervoor naar de zaal Ons Huis, waar het bestuur tussen 20 en 22 uur ter beschikking staat. Vanaf 1 februari kan men elke werk dag laten reserveren bij M. Spinoy (telefoon 052-35.72.96). GEMEENTEVRIENDEN. De Gemeentevrienden konden ook in de terugwed strijd van het regionale kickerkampioenschap hun plaatselijke rivalen De Storm- voqels nipt op afstand houden 14-12. Grote vreugde natuurlijk in het lokaal Café Rita RAP ZIJN WINT Het duivenseizoen nadert. Begin februari al wordt er ge speeld. Er zijn ringen te verkrijgen in het lokaal Ons Huis, of bij secretaris Arthur Van Lembergen Orthodoxe versperdienst Vrijdag 21 januari om 20 uur in de parochiekerk te Baardegem is er een ortho doxe vesperdienst voorzien. Uitvoering en muziek door de orthodoxe parochie gemeenschap St.-Andreas uit Gent. Inleiding door E.H. Dirk De Backer, Proost C.S.W. Aalst. Voorganger is Pope Ignace Peckstadt. De gezangen op oud-slavische melo- diën zijn in het Nederlands zodat de teksten voor ieder verstaanbaar zullen zijn alhoewel de schoonheid van de gezangen wel wat wordt verminderd. Achteraf is er een gezellig samenzijn met allen in de parochiezaal De toegang is gratis In café Morta aan de Kruisstraat organiseerde de maatschappij 01 De Huis vriendeen Hanzerkanarievogeltentoonsteling. Voor ons poseerde het bestuur: Voorzitter Willy Van Mieghem, secretaris en penningmeester Georges Vervoort, ondervoorzitter Gerard Schollaert en als bestuurslid Arthur Pauwels. OJ Het is reeds de tweede maal dat de inwoners van de Bundelweestraat te Gijzegem een brief schreven naar het Aalsterse schepenkollege, waarin zij wijzen op de gevaarlijke verkeerssituatie in hun straat. Augustin Daelemans uit de Regelsbrugge- straat te Aalst gaf onlangs voor de hon derdste keer bloed in de zaal Welkom te Hofstade. De eerste keer, op 20 december 1956, was het Rode Kruis van Aalst nog gevestigd op het Esplanadeplein en er werd een aktie gevoerd om nieuwe bloed gevers te werven. De heer Daelemans. toen werkzaam in de F.F.R. meldde zich aan en is se dertdien op elke bloedinzameling trouw aanwezig geweest. Hij is steeds zeer gemotiveerd geweest en toen men hem vroeg om in Hofstade de inzamelingen te organiseren heeft hij niet geaarzeld Samen met Reynier Florent doet hij zijn uiterste best om van elke afname een succes te maken. Thans is de heer A. Daelemans bestuurslid-schatbewaarder y/an de bloeiende vriendenkring de Vrij willige Bloedgevers van het Rode Kruis in Aalst. Op 25 april viert deze kring haar 25-jarig bestaan hetgeen luisterrijk zal gevierd worden. Naast het edel aspekt waarover de heer Daelemans van gedachten wisselt met alle belangstellenden, ziet hij het bloed- geven als een barometer voor zijn ge zondheid. Immers, zo verduidelijkt hij. het is toch zo dat wij om de drie maan den gecontroleerd worden op de bloed druk, gewicht, polsslag en, zeer belang rijk, de kwaliteit van ons bloed. Dat mag alleen dan doorgegeven worden als het zeer goed van kwaliteit is. Al deze con troles gebeuren gratis. De heer Daele mans zegt na elke afname zeer blij te zijn het weer te hebben gedaan en hij hoopt het verder te blijven doen tol zijn 65 jaar. Tenslotte werd er nog de na druk op gelegd dat bloedtransfusies nu ook terugbetaald worden door de ziekenkas. (A.D.B.) IHHIIIIIIIIIIRimil GEVRAAGD: FOTOGRAAF (free lance) Telefoneren naar N.G.V.A. 053/77 62 94 (na 17 u.) In de eerste brief werd gewezen op de onoverzichtelijke bochten in deze straat, waardoor het leven van de talrijk aldaar spelende kinderen in gevaar wordt gebracht. Als gevolg van deze brief onderzochten «specialisten» van de verkeersveiligheid de toestand al daar. Dit onderzoek gebeurde echter tij dens de schooluren, en naar de mening van de inwoners werd de eerste aan klacht op onverantwoorde wijze in het belachelijke getrokken. In een nieuwe brief van 5 januari jl. aan het schepenkollge vragen de inwoners opnieuw dringend de Bundelweestraat uit te rusten met verkeersdrempels, omdat niet auto's maar mensen en dus ook kinderen belangrijk zijn. Men is niet akkoord met de bewering dat de straat een baan zou zijn voor doorgaand verkeer. De straat moet im mers alleen gebruikt worden door de mensen die er wonen en door de bewo ners van de aanpalende Dries. Hierdoor is het verkeer er niet druk, maar hierin schuilt volgens de ondertekenaars van de petitie juist het gevaar. «Eén gek is voldoende om het noodlot te laten toe slaan» aldus de ondertekenaars, die letterlijk besluiten met de volgende zin «Als U wilt dat België verdwijnt uit de Europse top drie van verkeersslachtof fers, dan kunt U hier in de Bundelwee straat het tij doen keren en een stap in de richting van een humaner en kind vriendelijker maatschappij zetten». Het spreekt voor zichzelf dat dit pro bleem in de toekomst beslist nog terug in de aktualiteit zal komen (MP) WACHTDIENST DOKTERS Aalst Dr. P. Van den Abbeele, Rozendreef 60, Aalst, tel. 78 97 97: vrijdag 21 januari vanaf 20 uur; zaterdag 22 januari vanaf 8 uur 's morgens; zondag 23 januari de hele dag tot maandag 8 uur 's mor gens; maandag 24 en dinsdag 25 januari vanaf 20 uur; woensdag 26 januari vanaf 12 uur; donderdag 27 -januari vanaf 20 uur tot en met vrijdag 28 januari om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Goossens-Ottoy, St.-Goriksplein 15, Haal- tert, tel. 21 19 18: zaterdag 22 en zon dag 23 januari 1983. Hofstade, Gijzegem Dr. B. Roggeman, Steenweg naar Dendermonde 55, Gijzegem, tel. 70 33 55: zaterdag 22 en zondaa 23 januari 1983. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van Mulders, Aalstersestraat 188, Wieze, tel. 77 80 90zaterdag 22 en zondag 23 januari 1983 Nieuwerkerken Dr. Schockaert, Gentsesteenweg 295, Erpe, tel. 21 51 90zaterdag 22 en zondag 23 januari 1983. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 22 januari om 9 uur tot zaterdag 29 januari om 9 uur: Bovy, Geraardsbergsestraat 204, Aalst' Strobbe, Gentsesteenweg 42, Erpe Kelles, Doro 21Moorsel WACHTDIENST TANDAHTStN LAND VAN AALST F. De Bruyckere, Leopoldlaan 19, Aalst, tel. 21 14 20zaterdag 22 januari van 14 tot 18 uur en zondag 23 januari van 9 tot 12 uur. WACHTDIENST DIERENARTS Dr. L. Schelfout, Denderweg 31Gijze gem, tel. 78 90 03 (afw. 21 19 65): zaterdag 22 januari en zondag 23 januari. Begrafenisondernemer Begr. De Swaef, Hoek Gentsesteenweg- Welvaartstraat, Aalst, tel. 70 31 00 en 21 48 54zaterdag 22 en zondag 23 januari. Belangrijke telefoonnummers Antigifcentrum 02/345 45 45. Zelfmoordpreventie: 02/649 95 95. Sociaal Tele-Onthaal: Withuisstraat 4, Aalst, tel. 77 61 61 Alle werkdagen en zaterdag van 9 tot 12.30 u. Woensdag ook van 14 tot 18 u. HAK (Hulp-, Advies- en Kontaktcentrum): St Martensplein 2. Aalst, tel. 70 38 88: ma., do. en vrij. van 10 tot 13.30 en van 15.30 tot 24 u. Di. van 10 tot 13.30 u. Wo. van 10 tot 24 u. Za. van 9 tot 12 u. en van 19.30 tot 24 u. I)e Nissan Prairie breekt met de konformiteit van onze alledaagse auto, maar biedt de gebruiker een totaal nieuwe dimen sie aan van komfort en gebruiksmogelijkheden. Deze kompakte voorwie laandrijver van slechts 4,09 m. lang heeft een uit zonderlijk ruim interieur: 1,20 m. hoog; 1,48 in. breed en 1,80 m. perfect bruikbare lengte. Een tweede verrassing: het in- en uitstappen gebeurt langs vijf portieren omvormbaar tot... drie brede toe gangen. De achterste zijportieren glijden langsheen het koetswerk naar achteren open en zorgen aldus, wanneer ook de voorportieren openstaan, voor één brede zijtoe gang van 1,59 m. De traditionele middenstijl tussen de voor- en de achterportieren werd weggelaten. Gebruiks gemak en komfort van het interieur worden benadrukt door de volkomen vlakke vloer, dankzij de onafhanke lijke wielen achteraan. De Prairie is een kompakte auto die zich vrijgevochten heeft uit het keurslijf van soeio- konformistische komplexen. Zijn vormgeving roept misschien de herinnering op aan de break, maar met zijn verhoogd dak (1,60 m. totale hoogte, hetzij 20 cm. meer dan de konventiele auto), de extra grote ruiloppervlakte, en het spreekwoordelijk komfort is de Prairie: een «personenwagen» in de volle betekenis van het woord. De weglating van de middenstijl tussen de voor- en ach terportieren gebeurde niet zonder een totale herbestude ring van romp en koetswerk, die daartoe speciaal wer den verstevigd. Daar kwam niet minder dan 71 kg. HSLA staal aan Ie pas (High Slrenght Light Alloy), ter wijl het totale rijklare gewicht van de Prairie tot 980 kg. beperkt bleef. Een merkwaardig resultaat alleszins. Want bovendien is de sterkte van het koetswerk nu 2 maal zo groot als bij een konventiele struktuur. De ingespoten isolatiematerialen geven aan de Prairie rijder een gevoel van rust en degelijkheid. De zorg waarmee het koetswerk tot in de kleinste details (o.a. de afgeschermde dakgoten) is ontworpen resul teerde in een luchtweerstandskoéffieiënt van 0,40 Cx, Geen enkel verloren hoekje. wat zeker bijdraagt tot het bijzonder lage verbruikscij fer: 6.2 1/100 km. bij 90 km/u., 8,7 I./100 km. bij 120 km/u. en 7,8 I. in de stad (ECE normen). De Nissan Prairie maakt gebruik van de Sunny 1,5 mekaniek de dwarsgeplaatste E 15-motor met boven liggende nokkenas (1488 cc. en 55 kW), de brandstof- vriendelijke standaard vijfgangwissel, de ophanging met vier onafhankelijke wielen en progressieve veren, tandheugel stuurinrichting, geventileerde schijfremmen vóór. Speciale homokinetische koppelingen, die reeds gebruikt werden voor de nieuwe Nissan Sunnv en Cherry-modellen, verzekeren een geringe draaicirkeldia- meter van 10,8 m. tussen muren. Nieuwe levensnormen De Prairie is een opmerkelijke personenauto en meteen de eerste van een nieuwe generatie. Met zijn zetels, waarvan je één groot slaapbed kunt maken, de getinte ruiten en gelaagde voorruit, halogeen lampen, ruitewissers met instelbare interval, enz... is de Prairie zowel een vrijetijdsvoertuig als een personenauto voor dagelijks gebruik. Om aan uw nieuwsgierigheid tegemoet te komen kan U in garage Autolabo te Aalst, Industriepark. Wijngaard- veld 4. Tel. 053/21 55 52: een eerste Prairie bewonderen en testen.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10