BOSCH WEMBLEY Guido Vinck sportlaureaat STANDPUNT Electro Centrale L. De Ridder De Neve STORCK SP0RTTR0FEEEN Gebrek aan afwerking oorzaak nederlaag Verdediging stapelt blunders op Volgende week Nieuwe Gazet van Aalst - 21 januari 1983 - 11 Op de lijst van Aalsterse sportlaureaten prijken heel wat vooraan staande namen die niet alleen op regionaal of nationaal vlak enige weerklank hebben (hadden), maar ook op Europees en zelfs mondiaal gebied van grote betekenis zijn (waren). Denken we hierbij maar even aan een Lucien Van Impe, Nicole Van Den Broeck of Martine Ver- breydt. Het zijn (waren) echter laureaten die een bekende sporttak bedrijven (bedreven) en waarbij in het oog springende resultaten on middellijk wereldkundig gemaakt worden (werden). Afgelopen vrijdag kwam nu eens ie mand anders op het voorplan. Guido Vinck. die in casting het ideale tijdver drijf vindt. Hij is niet alleen Europees recordhouder in deze discipline maar leverde ook de tweede best-prestatie in de vijfkamp en behaalde o.a. goud op tornooien van Engeland, Frankrijk, W. Duitsland en Zwitserland. Een waslijst vol opmerkelijke resultaten dus. Als tweede werd Godelieve Roggeman gerangschikt, misschien wel omdat de atletiekclub E. Aalst al met twee hoofd prijzen was gaan lopen, terwijl Jeannot Backaert (pétanque) op de derde rang kwam. Jurgen Goossens (zwemmen), Guido Van Tittelboom (wielrijden) en Herman Grouwels (paardrijden) deel den de vierde plaats. Per club ging de titel naar de dames- crossploeg van atletiekvereniging E. Aalst. Het waterpoloteam van Neptunus werd tweede; pétanqueclub Alosta der de; damesbasketbalploeg Leonidas vierde terwijl de scholieren van Wils kracht Hofstade, de in het KKSFB voet ballende Hoké Erembodegem en wie lerclub K.S.C. Denderstreek exaequo vijfde werden. Op recreatief sportgebied kaapte Fran- cine Van Poelvoorde, aangesloten bij de club 25-100 van A.C. E. Aalst, de eerste prijs weg. Hier volgden wieler toerist Pierre De Thay (2e). WTC Den Blok (3e), en de club 25-100 - Pierre Van De Winckel (gelijk 4e) in het spoor van de winnares. Afscheid van Emiel Tavernier en Eddy Monsieur Vooraleer werd overgegaan tot de uit reiking van de sporttrofeeën namen zo wel Emiel Tavernier, voorzitter van het Stedelijk Sportcomité, als Eddy Mon sieur, Schepen van Sport, Jeugd en Vrije Tijd. afscheid van hun onderschei den departementen. Eerstgenoemde legde naast een aantal wensen (zie Standpunt) de nadruk op de verwezenlijkingen van het sport comité. Zo werd onder meer de subsi die opgetrokken tot 800.000 fr.; was er een positieve samenwerking met de stedelijke sportdienst (wat verschillende initiatieven tot gevolg had o.a. de penal ty-bokaal en de sportmaand). Er was ook de installatie van de wijksportraden en een herstrukturering in de verkie- zingsopzet van de sportlaureaat. Als negatief ervaarde Tavernier dat de sport-adviesraad niet au-serieux geno men werd. Globaal blikt hij op zijn voor bije ambtsperiode tevreden terug. Eddy Monsieur legde vooral de nadruk op de positieve rol die de wijksportra den vertolkt hebben. «Het is dankzij deze organen dat wij de fusie op sportief vlak konden opvangen. Bovendien hebben ze inhoud gegeven aan de sport-voor-allen acties. Het zijn geen papieren raden geweest maar daadwerkelijke en goed functionerende radertjes van een geheel» aldus de schepen. Hij loofde ook het sportcomité dat. on danks een beperkte financiële armslag, toch nieuwe dingen liet opborrelen. Ook benadrukte hij het feit dat kansarme groepen zoals gehandicapten en grote gezinnen een sportieve mogelijkheid dienden te krijgen. «Ik wens mijn opvolger veel succes» waren de eenvoudige slotwoorden van een toch wel ontroerde schepen Monsi eur. (R.G.) Voor de individuele kompetitiesport wonnen Guido Vinck (in het midden) (cas ting), Godelieve Roqqeman (atletiek) en Jeannot Backaert (petanque). (EL) Gekleurde sport Emiel Tavernier, voorzitter van het Stedelijk Sportcomité, heeft afgelopen vrijdag op een emotionele wijze af scheid genomen van dit ambt. Tijdens zijn toespraak overliep hij de verwe zenlijkingen die dit orgaan op zijn activa mag schrijven (dit leest U op een andere plaats). Tevens uitte hij een aantal wensen die onze aandacht verdienen. Zo pleitte Tavernier onder meer voor een nieuwe sportraad waarin de leden over voldoende objectiviteit zouden beschikken. De oogkleppen dienen verwijderd zodat ook de minder tradi tionele sporten een kans krijgen. Voorwaar een lovenswaardig initiatief. De «ex»-voorzitter dreef echter nog verder door. Zo sprak hij de wens uit dat de aanstaande schepen van Sport en Vrije Tijd, Gilbert Bourlon, ook het presidium van het Sportcomité op de schouders zou nemen. Doch Taver nier durfde onmiddellijk op het gevaar van dergelijk cumulatief proces te wij zen. De politisering van de sport, met daar uit voortvloeiend een verdere uithol ling van de adviesraad. Het gebeurt maar al te dikwijls dat beroepspolitici één of ander belangrijk Huishousapparaten - dienst na verkoop Algemene electriciteit NAARSTIGHEIDSTRAAT 67-69 - AALST 9300 TEL. 053/21 86 25 82/22/24 Stickers Wimpels Karnavalmedailles Bekers Koolstraat 58 Aalst 053-78 77 66 Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST 053/77 13 90 (sport)evenement als uitstalraam gebruiken. Of als middel om hun eco nomisch en financieel gekluns met de mantel der «crisis»liefde te bedekken. Zo ver willen wij het met Gilbert Bour lon (nog) niet drijven. De man staat trouwens maar aan het begin van zijn legislatuur. En dan mag je krediet ver wachten. Hij zal zeker geconfronteerd worden met problemen die onaangename be slissingen tot gevolg hebben. Indien ze gerechtvaardigd zijn; dan moet het maar. Het mogen echter geen «ge kleurde» besluitvormingen zijn, ge stoeld op machiavellistische baöis enerzijds of op goocheme verlikkerij anderzijds. Van Gilbert Bourlon wordt een pene trant beleid verwacht, geen geklooi tussen wal en schip. Als hij op een eerlijke recht-toe-recht-aan wijze zijn departement weet te leiden, dan zullen zelfs zijn tegenstanders, die getroffen worden door een minder gesmaakte resolutie, respect voor hem koeste ren. Dat is iets wat Bourlon zelf moet afdwingen. Hij stapt onbevangen in een nieuwe uitdaging. Op sportief vlak is er nog heel wat braakliggend terrein; onont gonnen gebied waarop hij kan zaaien én maaien. Zes jaar moeten daarvoor volstaan. Bourlon gaat natuurlijk van start bin nen een beperkt financieel kader Maar een echte kunstenaar weet zich ook te onderscheiden met het geringe materiaal dat hem ter beschikking ge steld wordt. Atletiekklub E. Aalst (midden), zwemklub Neptunus Aalst Waterpolo (rechts) en petanqueklub Alosta werden uitgekozen als laureaten per klub of ploeg. (EL) Francine Van Poelvoorde (jogging), Remy De Thaye (wielertoerisme, links) en wielertoeristenklub Den Blok zijn de laureaten recreatiesport. (EL) Van zodra de beëdiging van het nieuwe schepencollege heeft plaats gevonden kan Gilbert Bourlon zijn taak in alle ernst aanvatten. Laat hij zijn organisatorische talenten dan maar opborrelen. Een goed begin is in elk geval een daalder waard Renaat Gits Beringen - Eendracht Aalst 1-0 Eendracht Aalst heeft te Beringen gedurende een uur bewezen één van de betere elftallen van tweede klasse te zijn. In de aanvangsfase leek het erop dat Eendracht een ware afstraffing tegemoet ging. Na het doelpunt nam het Aalsters middenveld echter het heft in handen en drong Beringen terug op hun eigen helft. Op het halfuur zagen we de bal in het doel toen Ferrera alleen voor Schubert opdaagde. Hij ging echter nipt naast. Na de rust kregen we hetzelfde spel- beeld maar de Aalsterse spitsen ble ven onmondig. Ferrera kwam nog een paar maal dicht bij een doelpunt maar kwam niet tot scoren. Geert Van Roy blijkt nog steeds de forme niet te pak ken te hebben. Geert kon weinig inbrengen tegen de sterke Beringse verdediging. Trainer Heylens was ongelukkig met het resultaat maar vond dat Eendracht de kans laten liggen heeft om punten- winst te halen achter de mijn«We waren inderdaad de evenknie van Beringen maar we missen vooraan duidelijk stootkracht. Van Roy heeft duidelijk Yangara nodig naast hem. Wanneer Geert teruggetrokken kan spelen met Yangara en Ferrera voor zich kan hij tot ontplooiing komen. Manu Ferrera speelde zijn beste match van het seizoen maar had nog pech in de afwerking. Manu kan een troef worden in de terugronde. Toen Sergeant uitviel wegens kwetsuur diende ik mijn ploeg dooreen te halen. Luc Limpens heeft echter zijn taak in het middenveld erg goed vervuld. Wat er met William Stallaert aan de hand is weet niemand, het kan toch niet dat een speler op één seizoen zo terug valt. Deze week moet William nog een specialist raadplegen om de werke lijke oorzaak van zijn falen te onder zoeken». Hans Groenendijck out voor de rest van het sei zoen. Hans Groenendijck is het slachtoffer geworden van een meniscusletsel. De gewrichtsbanden zijn eveneens geraakt. Hans gaat vrijdag naar Pel lenberg waar Dokter Mertens hem gaat opereren. Wanneer de operatie goed lukt kan Hans misschien voorde laatste wedstrijden nog in aanmerking komen. Het betekent zowel voor Een dracht als voor Hans een enorme tegenslag. Hans wou in de tweede ronde bewijzen dat het Eendrachtbe- stuur hun geld goed geïnvesteerd heeft, wat hij nu niet meer kan laten zien. Eendracht-STVV Tegen STVV moet er zeker gewonnen worden wil men de eindronde nog halen. Trainer Heylens rekent erop Sergeant te kunnen recupereren. Met een voorlijn Ferrera-Yangara en Geert Van Roy iets teruggetrokken hoopt men op doelpunten tegen de kanaries. De achterlijn blijft ongewijzigd. Glazer en Stallaert zijn de vermoedelijke bankzitters. Wanneer Sergeant niet fit is komt één van beiden uiteraard in de ploeg. (J.V.L.) S.K. Lierse, daf nochtans niet zo hoog prijkt in de klassering, hoeft niet veel moeite gehad om de Aalsterse Llefa's een striemende nederlaag toe te dienen. De Eendracht-defensie flaterde gewel dig en in een minimum van tijd stond Aalst reeds met 0-2 echter. Het plaat selijk middenveld gaf zich nog niet gewonnen en kombineerde bij wijlen vlot maar toen Lierse verder uitliep vlotte het in het geheel niet meer. De Bondt kon wel uit een geharrewar mil deren maar nog voor de rust prijkte er een 1-4 stand op het bord. Na de rust was er helemaal niets meer te zien. Enkel Vermeiren ondernam nog enkele lofwaardige doelpogingen maar daarmee was dan ook alles gezegd. Lierse controleerde rustig de wedstrijd en lukte nog zelfs een vijfde doelpunt. (J.V.L.) Met de komst van St. Truiden moet E. Aalst klare wijn schenken: is de eindronde nog haalbaar Reportagede eerste zwaluwen zijn nog niet in het land maar de renners moeten al op pad. Safir-Van De Ven stelde ons zijn poulains voor. Onze redacteur Armand Van Hauwermeiren zag het allemaal aan.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11