OKAPI-HOME-IN - ANDERLECHT BBC Osiris dames op een stap van de titel Duo Van Der Borght-D'Herdt stuurt Dendermonde met lege handen huiswaarts Propagandawedstrijd van BBC. Osiris Heropstanding van Comar Sport V.K. Aalst houdt stand bij de besten Home*in_c V ZATERDAG 22 JANUARI - 20u.30 Voorwedstrijd BELOFTEN te 18u.45. Nieuwe Gazet van Aalst - 21 januari 1983 - 13 fierste Provinciale TBSAG - BBC. OSIRIS 43 - 62 Ntt schijnt nog vroeg om reeds over titels en promoties te schrijven, doch voor de ■smetjes van Ösiris, is zulks toch kortbij. Met de regelmaat van de klok kloppen zij al hm tegenstanders, zodat hun voorsprong in de algemene rangschikking steeds maar groter wordt. Daarom staat het zo goed als vast, wanneer BBC. Osiris nog de uitwed strijd op achtervolger De Pinte wint, dat zij de nieuwe kampioen van provinciale zijn en volgend seizoen in derde natio nale zullen uitkomen. Tissac, vóór de wedstrijd nog derde in de klassering, werd in de eerste helft totaal weggespeeld door de Aalsterse girls. Deze werkten af tegen een duize lingwekkend gemiddelde voor dames van 60 Het was Naessens, die als ploeqdiriqent Janssens verschillende Eerste Provinciale BBC. THE TOWER AALST - BBC. DENDERMONDE 86 - 61 De topper van eerste provinciale van de voorbije speeldag ging ongetwijfeld door zon dagavond in de Okapizaal. Tweede gerangschikte The Tower ontving er derde geklas seerde Dendermonde. malen in oe tastbreak liet lopen zodat aan de :ust de winnaar al gekend was. De stand was dan 18-36. Terend op die voorsprong, en de Gentse dames, die wat minder zenuwachtig akteerden waren er de oorzaak van dat Tissac in de tweede helft enigszins kon stand houden. Daarbij kwam dat De Moor met foutenlast naar de bank moest, dat Van de Velde faalde in de afwerking en dat Mortier volledig wegdeemsterde. Geluk kig was er De Cremer. die met juiste af standsworpen de voorsprong bewaar de. (A.V.H t (ICfEi- (jMJSnWF «AJCMK« The Tower blijft na een afgetekende zege in de running voor de titel. (OJ) In de heenronde was The Tower er in geslaagd om te Dendermonde de volle inzet weg te halen, dank zij het lamleg- gen van de Ros Beiaard-speler Goos- sens door Pat De Smedt. Coach Van Miegroet herhaalde de gok, doch kende nu iets minder succes. Langs Yves Van Langenhove was The Tower 5 - 2 uit gelopen. doch toen Goossens haast probleemloos De Smedt in de wind zet te, nam Dendermonde het bewind over 7-8. Jean Paul Heyvaert nam de plaats in van Pat De Smedt. en zulks bleek de goede taktiek te zijn. In geen tijd klom The Tower langs diezelfde Heyvaert, gesteund door De Troyer naar een 15-8 voorsprong. Dirk De Schaepdrijver werd flink geschaduwd en bleek van geen nut in de aanval. Ludwig Van der Borght kwam hem ver vangen. en deze begon aan een waar recital. Danny D'Herdt werd hierdoor Zaalvoetbal Tweede Nationale COMAR SPORT AALST - GENTBRUGGE 5 - 1 Twee opeenvolgende neoeriagen, hadden Comar Sport zowat uit de kopgroep wegge slagen. Als reden voor die nederlagen wist Alex Van der Veken ons te vertellen, dat aanvallend te veel risico's genomen werden, zodat iedere tegenstoot gevaar inhield. Van de dode periode werd gebruik gemaakt om die spelwijze te herzien. Tegen Gent- brugge is men eerder behouden gaan voetballen, om zelf op tegenstoten te spekuleren. Deze taktiek heeft zijn vruchten afge worpen, want na amper een kwartier spel was Comar Sport reeds 3-0 uitge lopen. De Jaeger, Van Vijle en Van Caenegem waren de makers van de Aalsterse doelpunten. De bezoekers begingen zowat de fout. die Comar eind vorig jaar maakte. Zij maakten het spel, doch botsten op een sterke lokale ver dediging, die volop op de counter speelde. Het was vlak vóór de rust dat de Gentenaars konden milderen. Na de koffie zetten de bezoekers de plaatselij ke verdediging enorm onder druk, doch niemand week. Viel er dan toch een BBC. Osiris - Geranimo Bornem 83-71 BBC. Osiris speelde tegen Geranimo Bornem zijn beste wedstrijd van het lopend seizoen. Beide coa chen, toevallig ex-Okapi-spelers Willy Ivens aan plaatselijke kant, en Gibbe Ibens aan bezoekende, opteerden voor aanvallend basketbal en zulks kwam duidelijk de wedstrijd ten goede. blijkbaar geïnspireerd en de score evo lueerde naar 36-21Niemand begreep coach Van Miegroet toen hij zomaar begon te vervangen, zodat alle cohesie meteen zoek was. Daarvan profiteerde Dendermonde om langs Van Leemput tot 38-31 terug te komen. Rust 40-31 Het zag er even benard uit voor The Tower even na de herneming, want Van den Spiegel en Van Leemput zorgden voor 40-37. Ludwig Van der Borght wees opnieuw de goede weg (44-37) en dit betekende de definitieve afgang van Dendermonde. Bij de Aalstenaars liep alles terug van een leien dakje. D'Herdt met een 4 op 4 en een nu on houdbare Van der Borght zorgden in amper 4' voor de definitieve ontknoping 59-45. Hetzelfde duo zorgde even later nog voor 77-57 en Urbain Lenoir vol tooide de wedstrijd met een 2 op 2. (A.V.H.) Een plaatselijke korf die leidde naar een duidelijke 06-60 overwinning. (OJj Ondanks het feit dat bij de lokalen Paul De Geest (gekwetst) en Guy Lagring (legerdienst) ontbraken, wil den zij de mooie heenwedstrijd over doen. Even kon Bornem 2-4 leiden, doch toen jo Van Hulle vanop afstand en Bart Rijckbosch onder de ring, de weg gevonden hadden liep Osiris vlug 19-8 uit. En alsof Osiris nog niet genoeg tegenslag kende, door de afwezigheid van twee bovenvermelde kernspelers, liep Dirk Ongenaet 3' vóór rust zijn vierde fout op. Zijn reaktie leverde hem een technische op, zodat hij de verdere wedstrijd vanop de bank kon volgen. Doch Osiris bezat in de persoon van Rijckbosch een onver wacht goede kracht. Hij haalde in de eerste helft 16 punten en een kar- revracht rebounds, zodat na een 25- 19 tussenstand Osiris aan de rust weer leidde met 43-33. Met Van der Weeën en Temmerman op de spelver- deling, Jo Van Hulle en Tony Borgers op de vleugels, moest Rijckbosch het alleen klaren onder de ringen. Ver moeid van de prachtige eerste helft kon hij dan ook niet verhinderen dat de bezoekende belofte Laureys alles binnenkeilde wat in zijn handen kwam. Doch ook aan lokale zijde vlotte het goed. Met snel basketbal, afgerond met perfekte nummertjes kon Osiris zijn voorsprong vrijwaren. Toen Bor nem na 7' tot 57-48 terugkwam, ging men even twijfelen, doch Dirk Tem merman, die een ganse week bedlege- ring was, en in de eerste helft bene den peil bleef, hervatte zich en met een 5 op 5 liet hij Osiris weer 70-57 uitlopen. De 16-jarige Van Ranst, die op de bezoekende playmakerplaats zeer verdienstelijk was, bracht Bornem nog even tot 74-67, doch de ervaring van Borgers en de trefkracht van Van Hulle hielden verdiend beide punten aan huis. (A.V.H.) Volley VK Aalst - Smashing Brugge 3-1 (15-11, 10-15, 15-12, 16-14) Dankzij een overwinning tegen Brugge blijft Aalst mee voorin in vierde klasse. Een zege die net op tijd kwam na drie opeenvolgende nederlagen. In een partij die weinig spektakelwaarde had maar wel doorlopend spannend verliep toonde VK zich vooral aanvallend opnieuw op niveau. gaatje dan kan men rekenen op een weer fantastische Herbert Van Hoefs. die na een kwetsuur zijn wederoptreden deed tussen de palen De laatste 10' viel dan het te zware verdikt, toen Van Lierde en De Jaeger de score opdreven tot een 5 - 1 eindstand. Door deze zege is Comar Sport weer in de run voor de eerste zeven. Zij staan nu zesde, en wanneer men weet dat tussen de derde in de klassering en de achtste slechts een verschil ligt van amper 3 punten, dan mag men verwachten dat de strijd hevig zal worden in deze terugronde. (A.V.H.) Guido De Schrijver toonoe zich in opperbeste doen en zorgde voor de nodige punten. Het thuisblok faalde wel herhaaldedlijk maar dat zou, voor al in de derde set, later veranderen. Aalst haalde de eerste set binnen maar een te zwakke receptie en fouten in de lage verdediging waren er de oorzaak van dat Smashing Brugge gelijk kon stellen. In de derde set stuwde de ervaren kapitein Mark Philips de thuisploeg naar een 8-3 voorsprong. Smashing kwam terug en ging door naar 8-10 maar een plots veel doeltreffender blok zou VK alsnog setwinst bezor gen. In de vierde set brachten de loka len een staaltje van gevechtsvolley. Totale inzet en overgave zorgden ervoor dat een i -y acnterstand onge daan gemaakt werd. Noteren we nog de behoorlijke prestatie van de jonge Pascal Boeyckens die vlot ingepast werd in de basiszes. Oudenaarde - Kangoeroes 3-1 (11-15, 17-15, 15-8, 15-12) In tweede provinciale moest Kangoe roes het hoofd buigen voor de lokalen uit Oudenaarde. Keerpunt in deze par tij was uiteraard het nipte verlies in de tweede set. Door overhaasting en zenuwachtigheid liet Kangoeroes Aalst de wedstrijd uit handen glippen. Denis Van Landuyt en Erik Uytter- sprot scoorden nochtans met de regelmaat van een klok. De reserveploeg ging eveneens de boot in, met droge 3-0 cijfers. Kuklos - Ronse 1-3 (7-15, 10-15, 15-10, 5-15) Eveneens in tweede provinciale moest Kuklos Aalst het afleggen tegen Ronse. De thuisploeg begon zwak en te zenuwachtig. In de tweede set kwam Kuklos de neus aan het venster steken en na een spannend duel, met voortdurende balwisselingen keek Aalst tegen een 0-2 achterstand op. In de derde set was Kuklos onhoudbaar en moest Ronse plooien. De gasthe ren pikten meteen hun zesde setwinst van het seizoen binnen. Teveel balver lies in de vierde set hield Kuklos van een beter resultaat. (J.G.) OKAPI Supporters allen op post t APIJTSUPERMARKT Derde Nationale

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13