*1 Baai baai Jempi Anders Gaan Leven zocht en vond inspiratie BAL van SCHEPEN GILBERT BOURLON Je zou d'er van opkijken HET REKLAAMBLAD p.v.b.a. Publiek beslistFreddy 1 Arendprins Karnaval... Karnaval... Karnaval.. Eten-:-plus nieuwstraat 37, Aalst Eten-:-plus nieuwstraat 37, Aalst Het Bestuur van de P.V.V. EREMBODEGEM nodigt U en uw familie uit op het op zaterdag 29 januari 1983 in het Liberaal Huis, Zaal Eekhoorn, Brusselbaan 155 te Erembodegem. Aanvang te 21.30 uur. Deelname in de onkosten100 Fr. mocht je weten wat wij naast de Nieuwe Gazet van Aalst drukken en kunnen drukken typo- offsetdrukkerij Nieuwstraat 19, 9310 LEDE s 70 01 71 - 21 37 87 Alle inlichtingen en prijsbestek zonder verplichting. 4 - Nieuwe Gazet van Aalst - 21 januari 1983 Net zoals in echte (politieke) verkiezingen stemt de Aalsterse karnavalist voor een kandidaat-prins met een sympathiek voorkomen, een goede show of een tot liedje. Daarmee is echter nog lang niet gewaarborgd dat de verkozen prins een goeie zal zijn. Ik zou enkele ex-prinsen kunnen noemen die de meeste kar- navalisten kunnen gestolen worden. Want verkozen worden .s moeili|k en de kampagne een veeleisende bedoe ning. maar het begint pas echt nadien. Elk van de ongeveer 50 groepen orga niseert jaarlijks enkele aktiviteiten, gaande van etentjes en TD's over bak- schieten naar minivoetbaltornooien, ja zelfs een heus spel zonder grenzen staat op het programma. Eerste die hiervoor wordt uitgenodigd is de rege rende prins karnaval en iedereen rekent op zijn aanwezigheid. De arme man zit dan ook geregeld op zaterdag avond met de handen in het haar pein zend op het probleem, waar nu eerst naartoe te gaan. Zoals Jempi het ver telt, «bij de eerste ben je veel te vroeg en is er nog geen kat en bij de laatste staan de stoelen op tafel en wordt er geschuurd». Een zware dobber dus, als je daar nog alle officiële verplich tingen bijtelt en naar de vele buiten- Aalsterse karnavalaktiviteiten ook niet steeds uw kat wil sturen. Hoedje met of zonder pluimen of voor wie dat een heel jaar lang kan volhouden. En Jempi was er zo één. Een prins die zichzelf een jaar lang enthousiast uitsloofde. Een man die morgen niet vergeten zal zijnmaar die we vast en zeker nog dikwijls in en rond het karnavalgebeuren zullen tegenkomen. De karnavalisten heb ben dat ook begrepen en lieten hun te vredenheid blijken door een bijzonder hoge opkomst voor het afscheidsfeest van Jempi. Bekenden, onbekenden voor de bekenden, jongeren vooral, wat minder oude ren, werklozen, werkhebbenden vonden elkaar maandag jl. als groenvrienden. Bij het afscheid van prins Jempi I in de St.-Annazaal. En Jempi speelde voortref felijk mee. (OJ) Onze zorg de ganse dag U wat lekkers aan te bieden. is er de ganse dag voor U De bedoeling van deze bijzondere groepsvergadering van Anders Gaan Leven was, de beweging aan te zwen gelen door basisgerichte initiatieven, door het geven van positieve wendin gen aan of alternatieven voor zekere reacties, ongenoegens en mistoestan den waarmee de burger leeft. Gespreksleider G. Van Ransbeeck beaamde dat de herlevingsbeweging, n.a.l. van de parlements- en gemeen teraadsverkiezingen, op de achter grond verdween ten voordele van de strikt politieke bezigheden. De zaal van St.-Anna zat afgeladen vol met die Oilsteneers, die een maand voor karnaval hun lichaamstempera tuur voelen stijgen en thuis beginnen te graaien in hun doos met oude kos tuums. Het was er bloedheet en het stonk er naar bier en hamburgers, maar de sfeer was enorm, want al merk je het nog niet op straat, de dam staat op barsten, het bloed kriebelt en het verlangen naar de Droi Dogen bezorgt ons slapeloze nachten. Het feestprogramma zat goed in mekaar met de geëigende Oilsterse ingrediënten. Keizer Kamiel zong een paar van zijn toppers en stelde zijn nieuwe hit voor. De kandidaat-prinsen brachten hun liedje en ronselden stemmen. Bedankingen en geschen ken voor Jempi. Een optreden van de prinsencaemere met Jean-Paul De Boitseleer die nog eens een staaltje van zijn perfekte vakmanschap weg gaf. Een opmerkelijk optreden van De Boit- selier junior, 15 jaar en ongetwijfeld een appel die niet ver van de boom vel. Ik zou zelfs durven tippen dat hij bin nen enkele jaren als prins van Aalst een waardige opvolger wordt van zijn vader en zijn grootvader. Het was een mooi afscheidsfeest van Jempi die glunderend rondliep en zich duidelijk in zijn sas voelde. Nu zater dag komt dan het echte afscheid, als Jempi zijn skepter aan de nieuwe prins overhandigt. Even slikken en een traantje wegpinken, een zucht en het prinsenjaar is voorbij. (V.D.M.) Daar de inspraak van Agalev-Aalst op politiek vlak enerzijds onbeduidend is en anderzijds de actieve medewer kerskring beperkt houdt, leek het hem vandaag niet alleen opportuun, maar evenzeer belangrijk uit te nodigen tot het spuien van zinvolle, nieuwe initia tieven in de lijn van de Fietselingen, het Midzomernachtfeest en het Lemen Huis-project. Op deze manier meent de beweging op termijn een ruim en gemotiveerd publiek te bereiken. Activiteiten zouden kunnen opgezet worden rond volgende onderwerpen samenwerking met basisbewegingen (mogelijke vormeen alternatieve beurs), stimulansen tot versobering van het leefpatroon, probleem van de jeugdwerkloosheid en de werkloos heid in het algemeen, nieuwe vormen van tewerkstelling, verdeling van de arbeid en herverdeling van de inko mens, ontwapeningsproblematiek, jeugdbescherming, bejaardenzorg De vergadering besliste het gegeven van de werkloosheid aan te snijden. Agalev neemt het initiatief een ont werptekst uit te werken die basisbe wegingen op dit vlak zal verbinden. Guy GRENIÉ Vervolg van blz 1 Het jeugaprinsenpaar 1982 Veroni- que en Dirk Bogaert nam op dansende wijze afscheid van hun titel, terwijl de eerste Arendprins, Willem 1zijn ver sie van «Een Vrijgezel» ten beste gaf. Een donderend appleus was hun deel. Vanaf dat ogenblik ontbrandde de strijd. Publiek heeft beslissende stem In een eerste fase dienden de vier pos tulanten om de vacante Arendkroon hun mening te geven waar de naam «De Arend» eigenlijk ontsproten was. Als gemeenschappelijke factor kwam wel «door het neerschieten van de koning der vogels» naar voor. Bij een volgende opgave demons treerde men hoe Faluintjesjenever nu werkelijk gedronken moest worden. Elk op zijn eigen, inventieve manier bracht de heerlijkheid van dit zoete vocht ten tonele. Jean 1 veranderde van een strompelend mannetje in een vivante knaap. Patrick 1 en Freddy 2 duidden erop dat overdaad schaadt. Na een behoorlijk aantal borrels stort ten ze ten gronde. In de tussenstand na deze beide onderdelen nam Freddy 2 duidelijk de leiding met 230 ptn tegen 187 ptn voor Freddy 1170 ptn voor Patrick 1 en 162 ptn ten voordele van Jean 1 Het publiek had echter de belissende stem. De kandidaten hadden vooraf een evenredig aantal steunkaarten ontvangen waarop de aanwezigen hun stem mochten uitbrengen. Een spannende nek-aan-nek race tus sen Freddy 1 en 2 kenmerkte dit gebeuren. Het was tenslotte eerstge noemde die het pleit in zijn voordeel wist te beslechten. Met 416 voor keurstemmen tegenover 371 wist Freddy Heck in de totaalstand met slechts twee puntjes (603-601) de overwinning voor de neus van zijn naamgenoot weg te kapen. Dat deze zege in ieders smaak viel bewees niet alleen het gulle handge klap maar ook het feit dat de eerste feestvierders pas in de vroege ochten- duurtjes huiswaarts drentelden. (R.G.) De nieuwe prins van de Arend(OJ> Je waant je al m karnaval De verkiezing van de prins van de Arend. Zo te zien was de zaal afgeladen vol (OJ) De nieuwe Arendprins (uiterst rechts) met de andere kandidaten. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4