aals£eps Aalstnrse Gilles beheren budget van meer dan half miljoen per jaar Bier-experten,'t is 't moment Stekelbezen Onder de Belfortloren Aalsterse zegswijzen Karnaval... Karnaval... Karnaval... Feestkomitee Opgelet, dit is satire) Nieuwe Gazel van Aalst - 21 januari 1983 - 5 Reeds verleden week kreeg U in dit weekblad een overzicht van het programma dat de Aalsterse Gilles dit jaar ter gelegenheid van kar naval aan het publiek zullen voorstellen. Veel nieuw is er in dit programma niet merkbaar, tenzij misschien het feit dat men. in tegenstelling tot vorige jaren, zich nu dient te Deperken tot éen ronae- dans op maandagavond Voorheen tra den de Gilles ook op op het Stations plein, maar gezien het geringe sukses op die plaats, werd van deze traditie af gestapt. Ter vervanging ervan hadden de Gilles graag tweemaal opgetreden op de Grote Markt, waar toch het cen trum van de kamavalaktiviteiten plaats heeft, maar dit voorstel stuitte op een veto van het feestkomitee. Met dit feestkomitee schijnt men dit jaar trouwens enkele problemen te hebben. Sinds 1972 wordt de Aalsterse karna- valstoet zelf geopend door de Gilles. Dit is vooral belangrijk voor de oudste Aalsterse groep zelf, die een eigen «ak- kordeonritme» aanhoudt, wat moeilijk kan verbroken worden door voortdu rende oponthouden. Naar wij vernamen wil het feestkomitee hierin verandering brengen en wil men de Gilles zelf er gens in de stoet laten plaats nemen. Nu reeds kan voorspeld worden dat dit niet alleen voor de Gilles zelf, maar ook voor de andere groepen problemen zal meebrengen. Het zwaarste probleem voor de Gilles zijn ongetwijfeld de financiën. Wie de 42 Gilles met hun prachtige verenhoed ziet voorbijtrekken kan zich onmogelijk een idee vormen wat een dergelijk pronkstuk kost. Alles wordt echter dui delijker als men weet dat voor elke hoed zowat 3 kg. struisveren noodza kelijk zijn, en dat 1 kg. struisveren 22.000 fr. kost. Elke hoed kost dus snel 65.000 a 70.000 fr. Hierbij komt nog dat deze hoeden niet eeuwig bruikbaar zijn, ondanks de goede zorgen waarmee zij omringd worden. Gedurende het jaar worden zij aldus bewaard in een donke re plaats waar een konstante tempera tuur van 18° dient te heersen. Nu reeds weet men echter dat de Aalsterse Gilles in 1986 een veertigtal nieuwe hoeden zal moeten aanschaffen wat een budget zal vergen van ongeveer 1,5 miljoen. Hierbij wordt dan nog geen rekening gehouden met de andere onkosten die ongeveer een half miljoen per jaar be dragen. Dit geld wordt verkregen door enerzijds de ledenbijdragen, en de in komsten van beschermleden en adver teerders van de overbekende karnaval- De Aalsterse Gilles hadden tegenslag. Voor hun eerste vooroptocht konden ze niet op de weerman rekenen, maar ja wie kan nog op hem rekenen... (OJ) Reeds voor de negende keer grijpen er bierprinsverkiezingen plaats in Aalst. Zo zullen we in onze karnavalburcht niet alleen een officieel erkende karnavalprins hebben, maar ook een Ajuinprinses, een Ajuin- koningin en een bierprins. Aan prominenten dus geen gebrek. Net als vorig jaar gaan de bierprinsverkiezingen door in het H.R.I.T.O. Muzikaal zal alles versterkt worden door de FS Band o.l.v. Mare De Cock. Momenteel heeft zich één kandidaat of ficieel ingeschreven terwijl er nog twee Nu onze officiële komitees en raden allerhande voor zes jaar worden samen gesteld wil ik U een staaltje geven van wat onlangs door een politieke strekking gepubliceerd werd over ons aller stedelijk feestkomitee. Ik haal het citaat uit een groen blad dat maandelijks op twee bladzijden verschijnt, maar dat ik niet nader hoef te omschrijven. «Het Feestkomitee is totaal gepolitiseerd en gedomineerd door onervaren le den, die wat de Jaarbeurs betreft geen fluit verstand hebben, maar die wel goede partijmilitanten zijn en in de karnavalstoet kunnen opstappen». Zulke uitspraak overschrijdt de grenzen van de eerlijkheid. Het IS juist dat sommigen inderdaad zijn onervaren, geen fluit verstand, partijmilitant en enkel opstappen in de stoet, doch deze fraaie bepalingen slaan opvallend raak en globaal genomen slechts op één enkele groep uit het feestkomitee, namelijk precies de groep van datzelfde maandblad dat deze uitval lanceerde. De auteur van het citaat heeft deze keer niet in een bol maar in een spiegel gekeken. In een stad als Aalst worden gemakkelijk wonden geslagen of mensen gekwetst door een onverdiende aanval. Wie onbaatzuchtig werkt voelt een slag onder de gordel dubbel aan. en in 't algemeen verdienen onze mensen van het feestko mitee veeleer een hulde in plaats van een veeg. De helft van de komiteeleden zijn bijzonder fijne mensen. Je kan eigenlijk moei lijk merken door welke partij zij werden afgevaardigd, en destijds moest je zelfs naar de kleur van de kousen kijken tijdens een verkleed optreden rond karnaval om te weten wie tot die of die partij hoorde. Diezelfde helft van de leden zet zich mateloos in En bijvoorbeeld voor die voornoemde Jaarbeurs, wanneer anderen daar eigenlijk toch staan om er munt uit te slaan, offeren sommige komiteele den van hun verlofdagen op om er de dienst beter te verzekeren Ik wou het hier eens speciaal hebben over de helft die er de lach inhoudt in een stad waar steeds minder kan gelachen worden. Een stad waar de bewo ners niet beseffen hoe waardevol dat komitee kan zijn. Naar 't schijnt zou één dezer dagen de beslissing vallen om het aantal leden te halveren teneinde efficiënter te kunnen werken. De helft van de leden zou na melijk naar huis gestuurd worden. Als ze nu maar de goede helft houden. De panoramist i .1 Geert Buyle Geert Poeck. (OJ) zich kandidaat zullen stellen. Geert Poeck doet dus alleszins mee terwijl Geert Buyle en De Sadeleer de formali teiten nog moeten vervullen. Om deze reden werden de kandidaturen nog één week langer aanvaard. (Een verkiezing met één kandidaat zou trouwens geen zin hebben). Tijdens de perskonferentie in hotel At lanta waren twee kandidaten aanwezig. Geert Buyle. bijgenaamd «Den Kroes» of «Don Kroes met zijn Dolle Mina's» is lid van de vrijzinnige jeugd van Aalst Deze kandidaat eindigde vorig jaar tweede in diezelfde verkiezing. Hij stu deerde af aan het H.R.I.T.O. en heeft werk gevonden Sedert vorig jaar heeft deze 20 jarige de karnavalmikrobe te pakken. Afkomstig uit Denderhoutem zal hij deze keer zijn kans wagen. De tweede aanwezige kandidaat was Geert Poeck uit de Hyacintstraat te Aalst. Hij is lid van A.K.V De Schoi- mers, is puntlasser bij Volkswagen en is 23 jaar oud In feite stelde hij zich kan didaat om een beetje meer publiciteit te geven aan zijn groep Jury Frans Wauters. Simon D'Hondt en Polle Keipernoagel zijn de enige Aalsterse ju ryleden Verder zullen heel wat prinsen uit Vlaanderen als jurylid aanwezig zijn. Zij zullen oordelen of de kandidaten wel binnen de gestelde tijdslimiet een litertje bier kunnen binnenkwaken. Of de kandi daat-prinsen wel degelijk 4 pintjes kun nen tappen en of ze genoeg afweten van de geschiedenis van karnaval. Kwisleider is Stefaan Vinck en Antoine Van Der Heyden zal de avond aan el kaar rijgen. De gemeenteraadsinstallatie laat maar op zich wachten, De toekomstige schepenen kijken maar droef. Sommigen hebben zelfs slapeloze nachten, Onbehagen en groot ongeduld zijn troef Bogaert wil zo graag de stadskas weer beheren. En Vinck loert nijdig naar Lorie. Annie droomt van bouwen en restaureren, En De Pauw koos zich al een secretaresse of drie-. Bourlon knipoogt naar de jongeren, en toont zich langs zijn sportiefste kant. Van Vaerenbergh begint zich om zijn lijn te bekommeren, want een sierp van méér dan twee meter, is maar ambetant Chris Borms doet als Queen Elisabeth, Haar man-lief moet overal mee. Alleen D'Hooms heeft nu al grote pret Hij geniet immers nu al van de schepen-«pree». Raymonds gat jeukt om in DE stoel te komen, hij wil het 't liefst zo vlug als 't kan geflikt. Maar ook hij moet zich nog wat intomen en in zijn positie mag hij niet eens krabben «woor dat ikt» brochure, maar ook via de prijs die elk jaar met karnaval gewonnen wordt, en die hetzelfde bedraagt als de 1 ste prijs van de grote groepen. Supplementair heeft men ook heel wat inkomsten met de stand op de Jaar beurs, die het mogelijk maakt het bud get in evenwicht te houden. Vermelden wij terloops dat naast de Gilles zelf. ook nog een 8-tal ceremo niemeesters, 18 appelsiendragers en 28 muzikanten deel uitmaken van de groep. Het muziekkorps werd dit jaar trouwens uitgebreid met een tiental mensen. Tot slot weze nog vermeld dat twee af gevaardigden van de Aalsterse Gilles van 22 februari tot 10 maart eerstko mende. op uitnodiging van het Belgisch Konsulaat in Zuid-Afrika een bezoek zullen brengen aan Kaapstad. Zij zullen er o.a. deelnemen aan een vergadering van een vereniging die zich specifiek bezighoudt met mindervalide- en min- derbegoede burgers. Meteen wil men van de gelegenheid gebruik maken om eventueel pluimen van struisvogels te kunnen kopen aan een redelijker prijs dan deze. die op de Belgische Markt beschikbaar zijn. maar of dit ook zal lukken, betwijfelen de Gilles zelf. (MP) Zopas bereikt ons hier een «open prentbriefkaart» aan alle Aalsterse moeders- Groetjes uit Amerika, Louis D'Haeseleer Jammer toch dat hij afwezig is in zijn extratimes als burgemeester Net nu hij beloofde eens wat aan het ver keer te doen, koos D'Haeseleer het hazenpad, wellicht ook «sens unique» Zonder kruispunten, en met zijn «sengs unie» Huurt Stad Aalst de gebouwen van Free-Dress Misschien om er een Dress-Free-Zone van te maken Eindelijk een naaktstrand in AalstOef. de Gillis doen aan zelfcencuur Preuts maken ze van de bezendans een bezemdans was de emancipatie van de Gillettes niet vlijmscherp genoeg Prijs voor de lolligste signatuur (klasse onvrijwillig) vorige week onder het artikeltje over het C.G.S.O. tekende men met P D. Pédé Als laatste in de rij, neemt ook de SP dit weekend een definitieve beslissing in de aanwijzing van OCMW-raadsleden. Zaterdag 22 januari heeft een Algemene Vergadering plaats. Wijzigingen aan het besluit van het partijbureau (dat enkele weken geleden getroffen werd) zijn niet uitgesloten. Een massale aanwezigheid wordt verwacht... De prins-karnavalverkiezing dreigt een overdonderd sukses te worden Begin deze week waren er reeds 2000 ingangskaarten verkocht. Duimen maar dat de meest spirituele en de minst «pluimen-fan» wint. Reeds voor een derde maal rukte de Aalsterse brandweer uit naar Honda. Gelukkig was het weer loos alarm. Wie deze plezante mag zijn, in elk geval kost zulks geld aan de gemeenschap En ziehier een Iweede tekening van Krans Wauters. Ook deze knipje uil, schrijf er de juiste Aalsterse zegswijze bij en BEW AAR. Zodra je zes opeenvolgende teke ningen verzameld hebt (voorzien van de juiste Aalsterse uitdrukking), stuur je die 6 tekeningen naar hel redaktieadres van uw Aalsterse gazet. Indien ze juist zijn maakt u kans op een cartoon van Uzelf, getekend door Frans Wauters.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5