Garage MATTHIJS Roger, een zeepaardje op het droge Rik, grootste kanshebber Alle indijointjes schieten me ajointjes BEN0IT DE SMEDT Karnaval... Karnaval... Karnaval.. EWUSTE STOKERS KIEZEN VOOR DOVRE p.v.b.a. Val. De Saedeleerstraat 97 9300 AALST s 053/21 59 93 6 Nieuwe Gazet van Aalst 21 januari 1983 Roger Bergman is 40 jaar, getrouwd, 2 dochters. Hij werkt als operateur-lader bij Amylum. Dat wil zeggen dat hij lege tankwagens steriliseert en nadien opvult met limonadesuiker. Hij is gekend als de kandidaat van prins Stefaan die hij twee jaar volgde op zijn omzwervingen bij de Europese Narren. Net als Ste faan was hij vroeger Sjiepereken. Nu schijnt het niet meer zo goed te boteren want tegen mij deed Roger een boeksken open. Bent U karnavalist Tamelijk erg. Van november tot maart ben ik geen enkel weekend thuis, maar als ik uitga is het bijna altijd bui ten Aalst. Ik ben lid geworden van de Schramouillekrabbers omdat ik vind dat een kandidaat een groep moet hebben. Voor twee jaar was ik Sjiepe reken, maar die hebben me buiten gegooid Dat kwam zo. Stefaan was bij ons gekomen omdat hij kandidaat was. maar nadien bleek dat ook Chris De Pelsmaeker zich kandidaat stelde en die vree met een meisje uit onze groep. Daar is ambras van gekomen. Ik heb Stefaan verdedigd en dat is me niet in dank afgenomen, maar we had den ons woord gegeven en dan vind ik dat je dat moet nakomen. Dan hebben we die ruzie gehad op de avond van de verkiezing van Goebi als bierprins. Dat zat zo. ik ben bestuurslid van de Orde van de Bierprinsen en heb op die manier Goebi geholpen bij zijn verkie zing. Nu is Goebi ook een Sjiepereken en dus waren er mensen uit de groep die mij kwamen bedanken. Plots is daar iemand die beweert dat mijn vrouw zou gezegd hebben dat onze voorzitter een buitenechtelijke relatie had. Daar was niets van aan, mijn vrouw had dat nooit gezegd, maar het zat er direkt zwaar op. Toen heb ik besloten van nooit meer bij een karna- valgroep te gaan. Weet ge waarom ik in Aalst niet meer uitga Overal waar ik kwam zaten de Sj ieperekens en als ik dan binnenstapte, dan liepen ze ostentatief buiten. Bij Pijk in Erembo- degem ging in een pint drinken, plots kwamen de Sjieperekens daar binnen met Jani die een lint rond zijn nek heeft van kandidaat-prins. Ik had nooit verwacht dat ze dat zouden gedaan hebben. Sindsdien is alles in t hon derd gelopen. De Sjieperekens heb ben een echte campagne tegen mij gevoerd, ze zijn allemaal tegen mij en overal wordt ik zwart bekeken. Maar ik zal alles doen om te verhinderen dat ze nog buiten Aalst mogen komen en als ik ervoor kan zorgen dat ze geen prijs krijgen, doe ik dat ook. Ze zullen nog verschieten. Als er nog ooit een Sjiepereken opkomt als kandidaat prins zal ik me 100 inzetten om dat te doen mislukken. Karnaval is vriend schap en dat vergeten de mensen. 1300G lOWSi Ontwerpen, studies en uitvoeringen voor alle openvuurmogelijkheden, alle mate rialen. inbouwelementen. bouwpaketten voor doe-het-zelvers, grote keus in voorzet-openhaarden. houtkachels, open-haard-benodigdheden en origine le tafelgezelligheden barbecue, fondue en alle toebehoren. St.-Jorisstraat 12-16, AALST - tel. 053-700874 Specialiteit Jaguar, Roover, Triumph, Austin, Morris, MG AUTOBANDEN CONTINENTAL UNIROYEL MICHELIN open 8-12 u en 13- 18 u zaterdag 8-12 u en 13 - 15 u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 Aalst - 053/77.33.77 DENK AAN UW SNEEUWBANDEN Kandidaat prins-kamaval Berghman. (ÓJ) Roger Hoe staat het met uw kansen Ik reken er niet meer op om te winnen. Op een zeker moment heb ik zelfs gezegd, ik stop definitief. Het is Mark De Cock die me weer op het goede spoor gezet heeft. Hij helpt me als een echte vriend, volledig belangeloos. Ik zal doorgaan en mijn uiterste best doen voor mijn supporters. En mijn show, dat weet ik, die is fantastisch. Het is iets heel speciaal dat nog door niemand gedaan werd. Ik treed op met mijn vrouw en mijn dochter. We heb ben enorm veel geoefend. Onze band montage is af. Mark De Cock schreef de muziek en Antoine de teksten voor de liedjes en de voordracht. De cho reografie is volledig in handen van mevrouw Trongon van het jeugdballet. Het wordt een show vol beweging met aangepaste kleding, ledereen zal zien waarover het gaat. Als het met de sup porters van de kandidaten een beetje kampt en de show van doorslagge vend belang wordt, maak ik een goede kans. Wie staat achter u Eerst en vooral enkele groepen en men zal nog verschieten van het aan tal. Hier in Aalst ben ik ook goed gekend en ik hoop dat er veel van mijn vrienden van de Federatie van Euro pese Narren komen. Dat zijn echte karnavalisten. Wij ontmoeten mekaar bijna elke week. Je zou eens moeten zien hoe prins Stefaan daar op handen gedragen wordt, terwijl ze hem in zijn eigen stad zwart bekijken. Er hebben heel veel van mijn vrienden beloofd te zullen komen en van overal in het land mag ik supporters verwachten. Hope lijk blijft het weer een beetje goed. Als je er nu naast pakt, wat doe je dan Volgend jaar opnieuw Nee, dat nooit meer. Als het nu niet lukt is het definitief gedaan. Ik ben er van verschoten welke strijd er kan los barsten tussen de karnavalisten. Ze zouden alles doen om mekaar af te breken en zwart te maken. Dat is niet mooi meer. Ik heb het al gezegd Kar naval is op de eerste plaats vriend schap, maar dat schijnt men hier niet te begrijpen. (V.D.M.) Na heel wat telefoontjes krijg ik hem eindelijk te pakken. Erik De Saeger, een man van formaat en momenteel erg druk bezig met zijn verkiezingskampagne voor het Aalsters Prinsschap. We spreken af voor een aperitief-interview, de morgen na het afscheidsfeest van Jempi. Overmoedig zeg ik nog «Zie maar dat je dan al wakker bent», maar ik overslaap me zelf en storm een half uur te laat stomend binnen. Niets aan de hand gelukkig, snel een pintje om het brein te klaren en we steken van wal. Wie is de man achter de affiche, of anders gezegd, vertel me even eksklu- sief uw privé-leven Ik stam af van het Ezelsplein, dat is de buurt van de Volksverheffingsstraat en zo. Achter die naam Ezelsplein mag je niets gaan zoeken, dat is gewoon een volksnaam. Ik moet wel toegeven dat die een beetje in onbruik geraakt is sinds ik daar weg ben. Dat begrijp ik niet goed. Ik ben in '43 geboren en word dus 40 jaar. Overdag verpendel ik mijn tijd op de trein en het gaatje ertussen vul ik op door voor een verzekeringsmaat schappij in Brussel te werken. Mijn voornaamste hobby is basket, vroeger aktief bij de Blackboys nu wat rustiger. Ik supporter voor den Okapi want er is nu geen keus meer. Mijn tweede beroep is karnavalist. Toiser sinds 6 jaar, waarvan ze met het voor zitterschap in de nek geduwd hebben. Dat is een prima groepke, 33 man en 2 lokalen, ons gewoon «Hotel des Arca des» en dan ons buitenverblijf, cafe «Den Oude Snas», een beetje voorbij 't vliegplein. Daar geven we jaarlijks ons zomerfeest en ons minivoetbaltor- nooi. De Toisers doen het rustig aan. Vorig jaar een 13e plaats met Martens en zijn gevallen frank. Dit jaar stoppen we Annie De Maght en Raymongsken in een mosselschuitje. De Rikken is een zware jongen, letter lijk maar ook figuurlijk, dat zie je aan die glinsterend spottende oogjes en de eerbiedwaardige manier waarmee hij een pint uitgiet. Met Jempi heeft hij minstens één verbluffende ronding gemeen. Vandaar mijn volgende vraag. Is het juist dat Jempi voor jou de show meen stak Jempi is een goede vriend van mij en hij heeft me zeker geholpen, net als andere prinsen. Voor zoiets kan je altijd raad gebruiken van mensen die geroutineerd zijn in het vak Mijn show heb ik echter zelf gemaakt Hij bestaat uit twee delen. Een glamour deel waarbij ik optreed als toreador en de zaal mijn arena wordt, en het tweede deel, typisch Aalsters, dat life gebracht wordt. Vooral op het zingen heb ik zwaar moeten oefenen voor ik alles op de juiste toon en in de juiste maat had. Nu heb ik verdomme een valling en was ik gisteren zo hees als een Engels kieken. Ik hoop dat dat snel voorbij zal zijn want anders zou het ramp kunnen worden. Gister enavond. op het afscheidsfeest van Jempi heb ik toch maar geprobeerd te zingen en het is goed gegaan, het zal dus wel niet zo erg zijn Een mooie vraag enkele dagen voor het grote ogenblik. Wat is uw pronos- tiek Ikzelf hooD er het beste van, maar ik lig er ook niet van wakker. Word ik het niet. wel dan is het ook zo. Voor de rest heb ik heel wat roddeltjes opge vangen. Het zou tussen mij en Balou gaan maar ik weet het toch zo niet. Geen voorbarige voorspellingen, en je mag niemand onderschatten Als drie honden vechten voor één been loopt de vierde er mee heen en dat zou wpI eens kunnen gebeuren Balou, Jani en ik zullen de stemmen van de Aalste- naars verdelen en Roger komt aandra ven met zijn FEN-aanhang. Als die sterk genoeg is kunnen we nog voor verrassingen komen te staan Je noemt daar iets, de FEN, de Fede ratie van Europese Narren. Wat vind je daar van Och, voor mij niet gelaten, maar ik zie daar niets in om zo stijf te gaan doen. Karnaval is tenslotte drie dagen weg, en je moet je van niets iets aantrek ken. Zie, gisteren was er volop ambiance, echte karnavalsfeer. Bij die narretjes is dat een andere mentaliteit. Wat doen die mannen in feite Rich ten die een stoet in of organiseren ze een feest Waarvoor dient zoiets Ik zie daar het nut niet van in. Natuurlijk, als prins karnaval moet je een net pakje en wat pluimen hebben. Is er iets officieels gebeurt kan je toch moeilijk als Voil Janet voor de pinnen komen. Een laatste vraagje Gisteren toen de drie kandidaten hun liedje gezongen Kandidaat prins-kamaval Erik De Sae ger. (OJ) hadden, oogstte jij het meest applaus. Een teken aan de wand We zullen zien, we zullen zien. Wacht tot zaterdag de reakties van het publiek zijn toch niet te voorspellen. Ik blijf kalm, als het mijn skepter niet wordt dan zal ik er met karnaval niet minder om vieren. (V.D.M.) Tettemoesjen mikken op eerste plaats met In september 1978 stichtten Hendrik Daelman en Jean-Marie Heymans, de laatste verliet ondertussen de groep, de Aalsterse karnavalgroep De Tettemoesjen. Vandaag zijn De Tettemoesjen 18 mannen en vrouwen sterk, een bonte bende van scholieren, studenten, zelfstandigen, Louis Van Pottelbergh of oud-prins Sir Orlandy en ex-cantinière Emilienne Brulin. Met "Dolfken den Trommelaar" deed de groep zijn intrede in de karnavalwereld en haalde de twaalfde plaats in de ca tegorie van de kleine karnavalgroepen. Het feestcomité zou duidelijke criteria moeten opstellen voor het onderscheid tussen grote en kleine groepen, vindt voorzitter Daelman. De groepen weten het meestal zelf giet, een jury beslist daarover. Het thema '"t Jaar van 't Kind" was het volgend jaar goed voor een dertiende plaats. "De Gilles de Ti- rol" en "Markgallewatt" werden respek- tievelijk gekwoteerd op de vijfde en ze vende plaats. Aalst karnaval moet zijn originaliteit bewaren, de verkleding moet uniek en komisch zijn, zegt Dael man De meeste groepen gaan daar te rug naar toe. De vulgariteit moet ver meden worden Onder het vaandel "Alle indijointjes schieten mé ajointjes" hopen 15 mini-reuzen of 15 groepsleden met reuze indianenkoppen van 2 meter groot en 1 meter diameter de stoet van zondag en maandag uit te lopen. De koppen worden zelf gemaakt, uitbesteed zou dat de groep 15.000 a 20.000 frank kosten per kop. Het minutieuze werk. 15.000 reepjes mousse plakken zijnde de haartooi van de koppen, moet nog beginnen. Als het zover is kunnen de koppendragers een gewicht van 25 kg. torsen. Een dikke mammeloe ment op de wagen een stijgerend paard dat een grote slee voorttrekt Financiële moeilijk heden heeft de groep niet omdat het materiaal van de vorige wagens zorgvul dig gerekupereerd werd. Alles bij elkaar kost zo'n wagen toch nog 100.000 fr., over de werkuren wordt niet gesproken. Voor de Tettemoesjen betekent karnaval plezier maken zonder baldadigheden, zuippartijen of vernielingen. (GRE)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 6