S@(S yishari^ Home*in r*yx Opnieuw 57 punten voor Herman Van Keer Dirk Temmerman grote figuur Vrijdag 25 maart, 20u.15 OKAPI-HOME IN - MARIEMBOURG Home*inc 14 Nieuwe Gazet van Aalst 25 maart 1983 F RA N C IS S M E T Dealer Delmac PVC en ALU-ramen - dubbel glas Zonnewering Immerzeeldreef 31, 9300 AALST - 053-21 66 79 vS-oiuken - ««ze.,amen STANDPUNT Basketbal Liefhebbers Zaak Schorreetpunt 2 VOLKSSPELEN HERLEVEN Basketbal Derde Nationale A p.v.b.a. BOCQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels i 1*"~ jMMt r; Voorwedstrijd BELOFTEN te 18u.30 Supporters allen op post In ons standpunt van vorige week lie ten wij Danny Schorreel zelf aan het woord Hij klaagde voor een deel de bestuurliike «wantoestanden» van Okapi-zijde aan; toestanden die geleid neoDen TöT een soóiT van vaanaei- vlucht van een drietal spelers. Basketbalredacteur Armand Van Hau- wermeiren, had het in een aparte colum over een gebeurlijke leegloop die de Aalsterse club nog méér kopje onder zou duwen. Tevens pleitte óók hij voor bestuurslui die Okapi een warm hart toedragen. Ze dienen ech ter wel op de hoogte te zijn van wat er zich in en om dit soms turbulente wereldje beweegt. Dokter-voorzitter Luc Hilleware gaf in een telefonisch gesprek zijn mening ovetdit gebeuren te kennen; «Danny Schorreel heeft na de wedstrijd tegen Merksem het laatste woord gehad; aan hem nu de eer om ook de ope ningszet te plaatsen. Hij is toch slim genoeg en heeft bovendien voldoende ervaring om te weten dat een basket balteam niet een heel seizoen lang rond vijf-zes spelers kan draaien. Het verwijt dat Danny ons voor de voeten gooit (het in zijn plaats opstellen van iemand die niet of nauwelijks de trai ningen bijwoont nvdr) is enigszins overroepen Het betreft hier een jon gen die, door het feit dat hij zijn legerplicht vervult, niet altijd in staat is om de oefenstonden bij te wonen. Danny mag ook niet vergeten dat wij al toekomstgericht zijn. Als de bewuste speler zit te verkommeren op de bank kan de trainer geen objektieve beoor deling over zijn capaciteiten geven. Momenteel is er nog geen enkele club bij ons komen aankloppen om over één of andere transfer te praten Bin nen afzienbare tijd nodigt het Okapi- bestuur trouwend de spelers afzon derlijk uit waarbij ze hun wensen ken baar kunnen maken In tweede nationale willen we ons beleid op een andere leest schoeien. Wij trekken resoluut de kaart van de jeugd. De kampioenstitel is volgend seizoen zeker en vast geen «must». Liever een jaar langer de talenten laten rijpen dan onmiddellijk de over gang te bewerkstelligen, die dan op zijn beurt opnieuw tot degradatie zou leiden. Op dergelijke wijze verspeel je als club eveneens de goodwill van het publiek. Danny brak op een gegeven ogenblik ook de lans voor een mana gersfiguur. Deze man zou de kleine, dagelijkse problemen die er tussen de spelers en bestuur heersen moeten oplossen. Ik durf echter te verklaren dat er binnen deze bestuursgemeen- schap niemand bekwaam is om deze zware taak op de schouders te nemen. Wat rest ons dan Iemand van buiten vereniging aantrekken die met ons geld de markt opgaat Ik hoor altijd graag zeggen dat dergelijke per sonen zichzelf terugbetalen. Alsof een manager geen miskleun kan slaan. We beginnen vol goede moed en hoop aan het seizoen in tweede afdeling. Wie van de huidige kern bij Okapi wil blijven heten we opnieuw welkom; die genen die denken dat het elders beter is, leggen we geen strobreed in de weg. Daaruit blijkt dan toch dat we voor bepaalde zaken begrip kunnen opbrengen». De deur staat al op een kiertjeis het niet Luc en Danny Renaat GITS Leider BBC. De Hoorn Wijft in het liefhebbersverbond domineren. Vooral dan onder de stuwkracht van Herman Van Keer, die naarmate de kompetitie vordert, nog sterker wordt dan voorheen. Tegen De Nachtwacht was hij andermaal onhoudbaar. De thuisploeg moest de diensten mis sen van de gebroeders Goubert, bij wie Koen één speeldag schorsing doorliep. De overige Nachtwachters dienen nochtans geloofd voor hun vechtlust. Want ook al slaagde Ver- moesen er niet in zijn normaal rende ment te behalen tegen Herman Van Keer, toch kon het langs De Lil (16), De Luyck (12), Claessens (9), Les- crauwaet (8) en Philips (7) 63 punten halen. Na een 30-55 ruststand was het voor De Hoorn, die ook zijn bank zitters Roosen en Van Wambeke volop spelgelegenheid bood, een klein kunstje om langs Van Keer, wie anders de 100-puntenkaap te over schrijden. Huylebroeck, met 26 pun ten en Van Stichel (14) waren de andere uitblinkers. Vice-leider BBC. Olfit moest BBC. Diversi één helft aan zijn zijde dulden. Niets liet nochtans deze gang van zaken verwachten, want Olfit kon langs de grote jongens Steenhout en De Wilde onmiddellijk 2-16 uitlopen. Een kranig Diversi knabbelde langs Troch en Stassijns stilaan van zijn achterstand weg en bij de rust zat men in het Olfit-zog 25-32. De tweede periode begon zoals de eerste. Olfit langs Schorreel, Vergeylen en De Wilde snelde van zijn tegenstander Op 4 maart II. organiseerde de vereniging «De Wilde Waterwerpers» in het Beukenhof een eerste grote bakschuifschieting. Vierentwintig spelers namen aan dit traditionele volksspel deel. Het trio uit Nieuwerkerken, «De Golfbrekers», liet in finale de thuisclub geen schijn van kans. Deze laatsten zijn echter vast van plan om in een volgende confrontatie spor- tiéve weerwraak te nemen. (R.G.) Gespannen gezichten in afwachting van de mogelijke korf. (Terlinden-De Klok). werd nochtans hard knokken. 79-82,82- 84, 84-85, 86-87 en bezoekend balbezit met nog 12 seconden te spelen. Wat in valler Verbruggen bezielde mag Joost weten. Bij een inworp wierp hij de bal gewoon aan de overzijde buiten. Osiris bedankte voor dit balbezit met een ul tieme poging van Borgers in de slotse conde, die door de ring ging, dit op een mooie assist van Dirk Temmerman. (A.V.H.) BBC. Osiris - BBC. Boom 88-87 Op de voorlaatste kompetitiedag heeft Osiris een overwinning behaald, die slechts op anderhalve minuut vóór het einde enige vorm kreeg, nadat Boom met 42-55 geleid had. De grote figuur van deze wedstrijd was ongetwijfeld Dirk Temmerman, die weer op zijn vroeger peil akteerde en met 31 punten topscorer werd in deze andere matige wedstrijd. Hij kreeg daarbij de steun van Tony Borgers die een zeer goede eerste helft speelde; in de tweede even wegzakte, doch in de slotfaze de overwinning vastlegde. Gedurende 7' verliep alles goed voor Osiris. Het leidde 12-6 en 18-15 na 7'. Toen kwam Hen- drickx zich met de zaken bemoeien. Boom nam het kommando over, om het nooit meer af te geven, tenzij in die aller laatste seconde Osiris liet zich vangen aan het snelle Antwerpse spel. Liep ge zwind mee, doch faalde te veel in de af werking. Aan de overzijde daarentegen troffen Hendrickx en Van gucht, die met een 0 op 6 nochtans een slechte «ou verture» kende en zich dan herpakte, geregeld raak. Aan het kwartier was de stand 28-33.. De bezoekende sterspeler Hendrickx, draaide verkeerd in een be weging en stuikte huilend ten gronde. Hij diende afgevoerd met een ontwrichting. Temmerman kon even van de verslagen heid van de bezoekers gebruik maken om Osiris 31-33 terug te brengen, doch dan vond Van Gucht de kadans, en bij gestaan door Coertjens slaagde hij er in om Osiris op een 38-45 achterstand te plaatsen bij de rust. Na de hervatting kende Boom een zeer goed moment langs Coertjens, Van Gucht en Hore mans en liep 42-55 uit. Paul De Geest, die faalde in de afwerking, werd naar de bank gehaald en Osiris begon plots te draaien. Ongenaet, in de eerste helft zeer zwak met een 0 op 3 draaide nu ge regeld rond zijn tegenstrever en scoorde de nodige punten om op gelijk verschil van Boom te blijven. Toen Borgers en Temmerman hem volle steun cjaven, kwam Osiris warempel terug aan ae 16' tot 75-81Van Gucht viel uit met fou ten en de weg lag vrij voor Osiris. Het weg 31 -50. De wedstrijd was gewon nen en het reservematerieel kon aan rukken. Een unieke kans voor Jef D'Haese zich in de.kijker te spelen. Diversi bezat geen kracht meer om nog eens terug te slaan. Sint Ant'oon had heel wat Jast om Torenhof van zich af te houden. Het werd een gelijkopgaande partijv met Mare De Smedt en Guido Bieseman aan bezoekende zijde als uitblinker^. Bij de plaatselijken toonde Bernie Borms zich nog maar eens de betere. Hij kreeg volop steun van Johan Gee- rinckx. Toen Sint Antoon 5' vóór het eindsignaal 12 punten voorsprong nam, scheen de wedstrijd gespeeld. Torenhof kon echter met een ultieme pressing nog terugkeren tot op vier punten. Cockpit Zorba speelde tegen 't Snoe pertje één van zijn betere wedstrijden. Het werd een globaal sterke prestatie met Ferre Van den Hauwe (21), Mare De Wuffel (20) en Jacques Ras- schaert (20) en Guy Van den Hauwe (19) als uitblinkers. Aan de rust was de score reeds opgelopen tot een dui delijk 49-18. In amper 5' in de tweede helft maakte Cockpit er 65-18 van, dan liet men stoom af. Het reservematerieel kreeg voluit zijn kans, zodat Gary Cooman (22) de uitslag wat aanschouwelijker kon maken. Uitslagen Diversi - Olfit 50-78 De Nachtwacht - De Hoorn 63—104 Hugh's Villa - Borghmans 84-64 Terlinden - De Klok 56-46 Torenhof - Sint Antoon 73-77 Snoepertje - Cockpit Zorba 46-92 De stand De Hoorn 38; Olfit 34; Sint Antoon 30; Hugh's Villa 24; Torenhof 20; Cockpit 18; Borghmans 16; Nachtwacht 12; Diversi 12; Snoepertje 10; Terlinden 6; De Klok 0. (AVH) OKAPI Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 ,0 t 3 V TAPIJTSUPERMARKT

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14