^JLFRUNH^ Aalst hondenstad Worden ook vakantiespeelpleinen weggesaneerd DE GEELKUIF Aalsterse zegswijzen w, Nieuwe Gazet van Aalst - 25 maart 1983 - 5 Kynologische vereniging Nievel Kapel organiseerde reuze hondenshow Vogelhandel Bloemenhandel Diverse kooien voor vogels Alle soorten zaden voor vogels - kippen enz... Bloemen - plantgoed - planten Ruime keuze van verse snijbloemen Alles om uw hond te voeden te verzorgen te verwennen vindt U in vertrouwen bij De nieuwe bestuursploeg wil de regering imiteren ze gebruikt immers dezelfde middelen om te saneren. Ontbrekend geld weet ze al waar te halen De Aalstenaars moeten maar meer belastingen betalen Zo zal de personenbelasting van 6 Vo naar 9 stijgen. Tijd dus om de broeksriem toe te rijgen. De opcentiemen gaan van 1650 naar 2500 en da's voor iedereen, doppers niet uitgezonderd. Natuurlijk stond de oppositie op haar achterste poten, ze vond dat iedereen al genoeg inleveringen had «genoten». Maar dat kon de schepen van financiën helemaal niet schelen, hij verklaarde zelfs liefjes dat hij in de besparingen wou delen. Zijn uitleg kon echter zelfs de eigen meerderheid niet bekoren, want we kregen een tweede verklaring van Redant te horen of dat was om de bevolking te informeren is wel de vraag: wij wijten het aan zijn gemiste schepenambt't ligt op z'n maag Maar ondertussen is het toch gebeurd: wellicht staat binnenkort ieders rekening rood-gekleurd. Toch kan dit niet lonend zijn voor het bestuur, want zo zitten er in Aalst niets anders dan «roden» op den duur perversje Keurmeester De Wilde had de ondank bare taak uit de verschillende kam- Hopkeizerin werd een Dalmatiër die pioenen van diverse rassen de beste eigendom is van dhr. Fatauros, een in hond te kiezen. Nederland wonende Argentijn. Haar sprongen vooral dhr. Uyttersprot, bur gemeester, en de Baron Coppens, voorzitter van de Kynologische Bond St.-Hubert in het oogpunt. Zij deelden de belangrijkste trofeeën uit. De kynologische vereniging Nievel-. Kapel zit duidelijk in de lift. Het aantal leden blijft stijgen en de belangstelling voor rashonden wordt groter. Sinds kort startte men ook met een honden school. Hierbij poogt men de hond de elementaire gedragslijnen bij te bren gen. De initiatiefnemers omschrijven deze opleiding als een soort lagere school voor honden. Wat de tentoonstelling betreft, hoopt men de ingeslagen weg te blijven vol gen. Momenteel komt de keuring in aanmerking voor het nationaal kam pioenschap, de volgende stap is het Europees kampioenschap. Hopelijk kan men tegen die tijd de zaak ook voor een niet-kennerspubliek iets aan trekkelijker maken. Het gebruik van een degelijke geluids installatie en het opstellen van een tri bune rond de ere-ring zou alvast een stap in de goede richting zijn. Zondagavond deed je bij een wande ling goed aan het voetpad strak in het oog te houden, teneinde onverwachte slippertjes te omzeilen. Waf, waf, wat een geblaf. (PVB) Zondag 20 maart kregen de Keizershallen een groot aantal viervoeters op gemaal was een Tervurense Herder, bezoek. De blaffende dieren waren er niet zomaar. Ze waren immers de sterren eigendom van jufr. Nathalie Bedrand van de dagvoor de 5de maal had de rashondententoonstelling van Nievel- ult Waver Kapel plaats. B'i de aanwezige personaliteiten De lustrumorganisatie werd voor de Meldertse hondenclub een echt suc ces. Niet minder dan 956 honden lie ten zich vooraf inschrijven, zodat de grote Keizershallen uiteindelijk nog te klein bleken. De enorme toeloop zorgde trouwens reeds in de vroege morgen voor verkeersproblemen in de buurt van het Keizerlijk Plein. De deel nemers kwamen uit 5 verschillende landen en men kan aannemen dat niet iedereen Aalst even goed kent. In de hallen zelf begonnen reeds om 9 uur 's morgens de keuringen van de onge veer 100 verschillende aanwezige ras sen. Hiervoor waren 28 internationale keurmeesters verantwoordelijk. De organisatie stond in voor de verplaat singen en het verblijf van deze keur meesters wat meteen voor een finan ciële aderlating zorgde. Wie gedacht had als leek of als kenner even rustig te kunnen rondwandelen in de Keizershallen kwam van een kale reis terug. In de gangen tussen de kooien was hei soms zeer moeilijk bewegen, deels door de vele toe- Prachtige honden waren te zien in de Keizershallen. (OJ) schouwers (dit jaar meer dan 3000), maar ook door de eigenaars die als het ware kampeerden rond het hok van hun lieveling. Voor de hondenliefheb bers, zo worden ze toch genoemd, schijnt de verhuis van [klapstoeltjes, piknik en niet te vergeten de toiletarti kelen van de hond, legio. De wedstrij den zelf werden afgewerkt in verschil lende afgesloten ringen. Het publiek verdrong zich echter rond de nadar- afsluiting om toch maar een glimp op te vangen van de kampioenen. Mevrouw Van Herle zorgde aan de erering voor een gevatte microrepor tage, maar door de gebrekkige instal latie was haar commentaar maar voor weinig mensen genietbaar. Het hoogtepunt van de dag was de verkiezing van de hopkeizer en hopkei zerin (jawel dit is een hondensnowj. Steenweg op Aalst 386 WELLE Tel. 053-66.38.91 Alle soorten vogels Open alle dagen van 9 u. tot 20 u. - Woensdag gesloten Op zondag open tot 17 u. 82/22/3/ UW DIERENSPECIAALZAAK PONTSTRAAT 25 RFCHTHVFR PARKING AALST Het College van Burgemeester en Schepenen kan zich er nog niet over uitspre ken of de vakantiespeelpleinen ook dit jaar zullen plaatsvinden. Naar schepen Bourlon en burgemeester Uyttersprot verklaarden op de gemeenteraad is de wil er wel, maar is het nog niet zeker dat ook de financiële middelen er zullen zijn. De vraag ging uit van hel jonge SP-raadslid Patrick De Smedt, die zelf zes jaar lang betrokken was bij de inrichting van de speelpleinen. Besparingsroes en Coens Patrick De Smedt stelde dat zeer vlug een beslissing dient genomen te wor den m.b.t. de vakantiespeelpleinen, want dat anders het initiatief gewoon onuitvoerbaar wordt. De voorbije zes jaar werd dit projekt onder schepen Eddy Monsieur uitgewerkt; vooral in de periode '77-'79 werd het uitge bouwd. Nadien krompen de beschik bare middelen wel wat in, maar de essentie bleef behouden en zowat 300 kinderen kregen elke dag opvang en animatie. Intussen kondigde minister Coens zijn verhoogde huurtarieven aan voor het gebruik van de Rijksscholeninfra- struktuur, wat de kosten doet verho gen voor de speelpleinen. Dhr. De Smedt vreesde ook de «algemene be sparingsroes», ook al noemde hij de speelpleinwerking quasi zelfbedrui- pend. Een aantal konkrete vragen werden gesteld aan schepen Bourlon. Begeleidingskomitee en deficit Schepen Bourlon stelde dat het CBS reeds vóór de vraag van de interpel- lant bekend was, aandacht geschon ken heeft aan deze zaak. Een beslis sing is evenwel nog niet genomen. De budgettaire toestand laat dit niet toe, aldus de schepen, zonder overleg met het begeleidingskomitee (zeg maar hakbijlkomitee) in het kader van de aangevraagde saneringslening. Dit zou op 23 maart plaatsvinden. Hij benadrukte dat vorig jaar zowat 187.000 fr. verlies geboekt werd. Tenslotte is er ook de laattijdige bijeenroeping van de gemeenteraad oorzaak van de besluiteloosheid. Het C.B.S. wil de zaak zo vlug mogelijk hernemen, aldus de schepen. Zowel Patrick De Smedt als voormalig schepen Eddy Monsieur toonden zich ontgoocheld over dit antwoord Hierbij werd ook het geciteerde verliessaldo aangevochten O m. werd gewezen op een stock van materialen (dank zij zuinigheid) en op het toch wel lage bedrag, in vergelijking met het aantal kinderen dat er gebruik van maakt. 26 fr./kind nlte vergelijken met de 104 fr./kind die de stad besteedt aan kinderdagverblijf. Ook Danny De Naeyer (VU) mengae zich in het debat. Volgens hem kan het negatief saldo o.m. gereduceerd wor den door aanvullende aktiviteiten, bv. sportkampen in externaat. Hij bood hierbij aan tips te geven vanuit zijn persoonlijke ervaring (wat door sche pen Bourlon in dank aanvaard wérd). Betreffende de maatregel van minister Coens werd voorgesteld om (zo moge lijk) stadsinfrastruktuur te gebruiken, en om te onderhandelen met de Minis ter. Burgemeester Uyttersprot stelde nog dat het College de intentie heeft om kwalitatief en kwantitatief zo min mogelijk af te bouwen. Patrick De Smedt zowel als Danny De Naeyer toonden zich hierover verheugd. Eerstgenoemde vroeg nog aandacht voor de groep van «12-14-jarigen». Tenslotte gaf Eddy Monsieur nog uiting aan zijn vrees dat de besparin gen vooral de sociaal-kulturele sektor zullen treffen. Meer vragen dan antwoorden tot dus ver dus. Het vraagteken blijft. (PD) REGU-MLN De tweede reeks is gestart, dit is de vijfae tekening van Frans Wauters. Bespaar de 6 opeenvol gende tekeningen en noteer er de juiste zegswijze bij. Stuur ze alle 6 samen op naar het redaktie- adres. De winnaar wordt zelf getekend door Frans Wauters.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5