FRANCIS SMET Dealer Delmac Immerzeeldreef 31, 9300 AALST - 053-21 66 79 Eendracht Aalst in Wellingtonaflossingen te Oostende Osiris Aalst bijna zeker van behoud Eendracht Vrij doet gouden zaak VK Aalst naar derde afdeling Hoké straft leider Den Hert Welle af Gijzegem haast zeker naar derde provinciale Houten ramen PVC en ALU-ramen dubbel glas Zonnewering Isolatie Voorzetrolluiken voorzetramen Dirk Ledegen nationaal kampioen polsstokspringen indoor Krachtbal GEERINCKX VERZEKERINGEN AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT V.K. Aalst hoopvol naar de toekomst BC Alloo - Blomberg zonder tegenstand 14 Nieuwe Gazet van Aalst - 1 april 1983 Atletiek Vorige zondag hadden te Oostende op de paardenrenbaan de 27ste internationale estafettewed strijden plaats. Atletiek De kadettenploeg van E. Aalst strandde, na een spannende race, op de vierde plaats in de Wellingtonaflossingen. Dirk Ledegen, nationaal kampioen polsstokspringen Met nog drie wedstrijden voor de boeg is eerste klasser Osiris Aalst eindelijk van de voorlaatste plaats weggeraakt. In een vierpuntenduel werd Beernem afgehouden zodat Osiris momenteel twee punten voorsprong telt op genoemde Westvlaamse formatie. En met een minder moeilijk seizoeneinde zit het wel snor. Beernem kon met windvoordeel lange tijd stand houden. Bij de rust 6-6 was alles nog mogelijk. Bij Aalst viel Hans- sens even uit maar werd op efficiënte wijze vervangen door Bart Eelbode, broer van barrageman Chris. Later zou Hanssens zijn plaats terug inne men en mede de basis leggen voor een 13-8 overwinning. De B-ploeg verloor andermaal. Het gebrek aan werpkracht werd Cop- pens, Dockers, DeBruyn, Kerkvlieten Maes fataal. (GA) Handbal Na de belangrijke 13-14 zege op Kapek was Eendracht afgelopen weekend weer aan het feest. Het werd opnieuw een overwinning met het kleinste verschil, maar nu was de tegenstander het gereno- meerde Evere dat momenteel op de tweede plaats prijkt in de rangschikking. Bovendien wisten de Aalstenaars zich, mede door het verlies van de concurrenten, weg te werken van de plaatsen die in aanmerking komen voor degradatie. Tweede Nationale: In een erg spannende eerste helft kon Eendracht Vrij - Evere 15-14 Eendracht via Mare Bayens een kleine verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst Continental, Uniroyal, Michelin. Open8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8-12 u en 13-15u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 voorsprong nemen. De bezoekers lie ten echter niet begaan en kwamen bij de rust tot 8-7 terug. Onmiddellijk na de herneming leek de beslissing te vallen daar de thuisploeg een 13-8 kloof kon slaan (tiende min.). Toen vie len de Aalstenaars stil en de bezoe kers kwamen in één ruk terug tot 13- 12. Ze konden echter nooit langszij komen en de thuisploeg hield in een erg spannend slot nipt de bovenhand. Doelpunten: V. Pottelbergh en Mer- tens, M. Bayens 6, D. Bayens 1, R. Bayens 1V.D. Borght 3, V. Malderen 2, Steemans 1V. Herreweghe 1De Cock, Vinck en De Doncker. Tweede Landelijke: SPW Menen - Jochewoa 33-13 Jochewoa, dat enkele titularissen moest missen, maakte zich weinig illu sies omtrent de moeilijke uitwedstrijd tegen het tweedegeplaatste Menen. De ongeconcentreerde Aalstenaars waren nooit in de wedstrijd en werden door de fysisch sterkere thuisploeg overspeeld. Met de rust was alles reeds gezegd. Doelpunten De Ketelbutter 2, Quinte- lier 1Petre 3, Diependaele 5, V. Her- zele 1V.D. Vijver 1(Tejo) Primeur voor onze krant speciaal - speciaal - speciaal - speciaal - speciaal - speciaal Volleybalvereniging VK Aalst verkeert in de mogelijkheid om naar derde nationale afdeling te promoveren. Zottegem, dat vorig seizoen in tweede nationale uitkwam maar voor alle wedstrijden forfait verklaarde, zou zijn stamnummer verkopen. In bestuurskringen van VK werd reeds over een eventuele overgang gesproken. Volgens secretaris Ronny Lauwers is alles nog maar in een beginstadium. Maar waar rook is, daar is vuur(R.G.) Volley V.K. eindigt de competitie als vierde. En meteen is het vooropgestelde doel bereikt. Met trainer Paskiewitcz, die ook volgend seizoen blijft, had men een plaats in de eerste vijf beoogd. Het resultaat is er. In de laatste wedstrijd, tegen het even eens hoog gekwoteerde Assenede, werd met vlotte 15-8, 15-17, 15-10 en 15-2 cijfers gewonnen. Wilfried Doorns, als enige spelmaker, liet lemants, de ge broeders Philips en de gebroeders De Schrijver toe regelmatig te scoren zodat de overwinning vlug tot stand kwam. Nu is het uitkijken naar volgend seizoen want dan wil V.K. Aalst een hoofdrol spe len in vierde. Een ambitie die gerust ge koesterd mag worden. Kangoeroes Aalst, onze tweede provin- cialer, verloor de laatste wedstrijd van het seizoen tegen kampioen Denderhoutem. Kangoeroes bood behoorlijk weerwerk aan de kampioenen en slaagde er in een setje mee te pikken. (8-15, 15-12, 7-15 en 10-15). De reserveploeg deed het erg goed en versloeg Denderhoutem met harde 0-3 cijfers. De dames vloerden Borsbeke. Na mak kelijke winst in de eerste set verliep de partij gelijkopgaand met de Aalsterse meisjes net iets sterker dan de tegenpar tij. (15-3, 15-13, 14-16, 15-13). De B-ploeg haalde het met 3-0. (15-1, 15-13, 15-3). De dames legden beslag op de vierde plaats in de eindstand en mikken volgend seizoen bewust naar de titel. (G.A.) Bowling Vierde Nationale E BC Alloo-Blomberg - BC Irtas 2 4-0 In de eerste manche zag het er naar uit dat BC Alloo-Blomberg het zeer lastig zou krijgen tegen hekkesluiter BC Irtas Aalst 2. Slechts in de slotfaze konden de kampioenen de situatie recht trekken om uiteindelijk toch nog met één luttel puntje verschil de eerste game te winnen. Van waar deze situatie BC Irtas 2, zich goed en wel rode lantaarn wetende, nam de zaken nogal luchtig op. Het speelde op goed geluk weg en aarzelde niet voor de komische noot te zorgen. De kampioenen lieten zich door dit voorbeeld misleiden, misten totale concentratie zodat zij steeds tegen een achterstand opkeken. Toen men het verlies ging inzien nam BC Alloo de teugels in handen en haalde uiteindelijk met één puntje verschil een fel bevochten eerste game. De les was geleerd en vanaf het tweede game stond opnieuw het geconcentreerde en sterke BC Alloo-Blom berg op de baan. Langs Willy De Ridder, Johny De Bock, Duard Verhelst, Roger Cardon en een goed spelende Peter Pieters behaalde men de nodige 4-0 cijfers om voortijdig laureaat van vierde nationale te worden. Een fiere sponsor Willy Alloo was aanwezig om zijn gelukwensen aan de ploeg te komen aanbieden. Hij nam dan ook de gelegenheid te baat iedereen bij hem thuis uit te nodigen tot het vieren van de kampioenstitel. Een voorstel waarop éénieder maar al te graag inging. (A.V.H.) Katholieke sportfederatie De laatste loodjes wegen blijkbaar hel zwaarst voor leider DH Welle. Hoké Erembodegem dat niets meer te winnen of te verliezen heeft speelde de leiders, die overigens een matte indruk nalieten, gewoon van het veld. De figuur van de match was ongetwijfeld Jan De Greve. Hij lukte eerst een zuivere hattrick en toen Welle tegengescoord had duwde hij nog een vierde treffer tegen het net. Voor Patro Herdersem lijkt de toestand hope loos te worden. Men is nu op de voorlaat ste plaats terechtgekomen en het ticket naar overgangsklasse is bijna geknipt. Bij Kr. Brakel werd een laatste reddings kans verspeeld. Het begon nochtans erg goed voor de Herdersemnaren. Jacques De Witte leidde zijn ploeg naar een 0-2 voorsprong en Brakel kwam er tijdens de eerste helft amper aan te pas. Na de koffie kreeg Brakel ten onrechte een strafschop toegewezen en de ban was gebroken. De thuisploeg kreeg vleugels en stuurde het moedige Patro punten- loos huiswaarts. Het B-elftal van Patro moest zich eveneens met de nederlaag verzoenen. In een gelijkopgaande eerste helft was TV Herzele opportuner dan de Paroboys die terug moeilijk tot scoren kwamen. De thuisploeg leidde aan de rust reeds met 2-0. Beide elftallen waren vooral niet te spreken over de arbitrage. De onkundige ref floot de wedstrijd naar de bliksem en had bovendien nog de pre tentie van enkele spelers te beginnen verwijten. Brakel liep nog verder uit dank zij een onrechtstreekse vrijschop die rechtstreeks binnengeknald werd. Be- grijpe wie kan. (J.V.L.) Vierde provinciale Wilskracht Gijzegem staat op een stap van derde. Na de afgetekende 2-9 overwinning bij hekkesluiter Schroe- vers Moorsel, kan het voor Gijzegem nog moeilijk missen. Trainer Roelandt lacht in zijn vuistje. Buur en concur rent Hofstade, lange tijd mee in de running om de promotie, is definitief teruggevallen. De smaak van de over winning is des te zoeter daar Frans Roelandt oudgediende is bij Wils kracht Hofstade, toen nog in derde provinciale. Alle andere clubs uit het Aalsterse zijn in vierde weggezakt in de massa. Edix- velde, Doggen, SK Erembodegem, Baardegem noch Moorsel kunnen nog ambities koesteren en leven vol hoop naar de komende kompetitie toe. En zolang er hoop is, is er leven. (GA) De juniores-senioresploeg van E. Aalst behaalde een verdienstelijke 12e plaats in de Wellingtonaflossingen te Oostende. Deze organisatie vormt een ideale overgang tussen het veldlopen en de piste. Dit jaar waren de weersomstan digheden zeer bar. Een strakke zee wind en de buitengewoon lage tempe ratuur zorgden voor bijkomende hin dernissen. De beste Aalsterse prestatie werd gebracht door de kadetten. Aanvanke lijk verzeilden zij wel in de achter grond, doch Bart Meganck kon orde op zaken stellen en bracht Aalst naar de vierde plaats. In de laatste rechte lijn kon men deze plaats behouden. De meisjes kadetten kwamen zeer gehandicapt aan de start. Zij werden 19de. De jongens scholieren kwamen niet verder dan de 21ste plaats. De dames seniores-juniores-scholieren werden 23ste. De Aalsterse ploeg had een zeer jong gemiddelde leeftijd zodat dit zeker geen onaardig resul taat was. Er finishten immers 42 ploe gen. De seniores-juniores heren eindigden 12de bij de internationale ploegen. De wedstrijd werd gewonnen door een Engels team. Te Hoboken werd Dirk Ledegen natio naal kampioen bij de scholieren. Zijn sprong van 4m.21 bezorgde hem niet alleen een nieuw clubrecord, maar tevens de nationale titel indoor. Bij Eendracht Aalst kijkt men al uit naar de komende kompetities. 6amen met streekgenoot Kris De Ridder (AC Lebbeke) is Dirk één van de grote Bel gische beloften op het Vlak van het polsstokspringen.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14