DUIVEN Sport-te-kort nujujnLp JCi TENNISCLUB HEUVEL ZNA start terugronde met overwinning Permentier en Goossens in winterkampioenschappen ZNA huldigde kampioenen STANDPUNT Herdersem en Hoke eerste derbywinnaars Baardegem neemt flinke start Pauwels en De Bondt reeds op podium Nieuwe Gazet van Aalst 1 april 1983 15 TENNIS GEBOEID DOOR TENNIS TENNIS Breng nu een bezoek aan deze nieuwe CLUB TENNIS TENNIS Zwemmen Opschorsing in België en Frankrijk van gezamenlijke duiventransport tot 15 april 1983 Primeur te Aalst aerobic jogging Boskamp - Grijzenhout - Houwaart Kaatsengewestelijke bevordering Lagere I en II □□□□□□□□□□□□□□□□□□DG "WT" TT "WT* Redaktie Hugo De Wolf, Heuvel 19, EREMBODEGEM Tel. 053/78 93 75 We starten met Pasen 4 banen in gemalen baksteen. Moderne accomodate Gezellige bar familiale sfeer Inlichtingen en inschrijvingen, alle dagen vanaf 14 uur. INITIATIECURSUS voor jeugd en volwassen Waterpolo Vorige zondag slaagde ZNA erin de thuiswedstrijd tegen Strombeek te winnen zodat het zijn positie in de rangschikking kon verbeteren. Meteen werd de eerste stap voor het behoud in tweede klasse gedaan. Het werd een bijzonder spannende Globaal gezien acteerde ZNA stukken wedstrijd in het vertrouwde zwembad beter dan tijdens de voorbije wedstrij- want twee sterk aan elkaar gewaagde den. Typerend hierbij is het feit dat ploegen brachten er een snel wisse- niet alleen Patrick De Schrijver tot lend spelbeeld. Bij de aanvang van de scoren kwam ook Norbert Heyvaert wedstrijd waren het de bezoekers die Guy Backaert, Constant De Smet eri de eerste treffers lukten zodat de John Cassiman zorgden elk voor een eerste periode afgesloten werd met 0- doelpunt. De zoneverdediging functio- 2 als stand. neerde naar behoren. De scheids- In de tweede periode slaagde ZNA rechter zorgde voor heel wat strafwor- erin zijn aanvalspel ten volle te benut- Pen- Patrick De Schrijver miste er ten. Strombeek werd overrompeld twee, maar doelman Eric Robbrecht door een echte Aalsterse doeltjesker- kon dit talen goedmaken door twee mis. Half wedstrijd dacht vrijwel ieder- Strombeekse strafworpen te stoppen, een dat met 7-3 de match gewonnen Door deze overwinning totaliseert was. Nochtans slaagde ZNA erin de ZNA nu 7 punten. Zij staan nc£ vrij grote voorsprong bijna te verspe- steeds voorlaatste, maar hebben len. In de derde periode kwam Strom- evenveel punten als La Louvière. beek zelfs nog terug tot 7-6. Bij het Eupen, eveneens degradatiekandi- begin van de laatste time werd het wel daat heeft 8 punten. ZNA speelt zijn nog 10-7, maar opnieuw konden de volgende wedstrijd tegen het laatst gasten milderen tot 10-9. Meteen was geklasseerde Charleroi zodat coach de eindstand vastgelegd en had ZNA Iwein Backaert verwacht dat Aalst de fel begeerde 2 punten op zak. opnieuw voor puntenwinst kan zor gen. (PVB) Medio maart hadden te Oostende in het Olympisch zwembad de winterkampioenschappen plaats. Murielle Permentier en Jurgen Goossens waren de enige ZNA-zwemmers die er in slaagden zich te plaatsen voor de finale. Murielle zwom vrijdagavond een ver- dan zijn clubgenote. Hij bemachtige dienstelijke 400 m. wissel in 5'25". een finaleplaats in de 100 m. dolfijn. In De volgende dag kon ze zich plaatsen deze finale werd hij zesde met een tijd voor de finale 200 m. rug met van 59"8/10. Hetzelfde scenario 2'35"4/10. In de finale, die in de volgde voor de 200 m. dolfijn. Hij has- namiddag gezwommen werd eindigde pelde de wedstrijd af in 213" 1 /10. ze zesde met een tijd van 2 33 1/10. Voor ZNA werd het beoogde objektief 's Zondags kon ze zich eveneens bereikt. De klubkampioenen kunnen plaatsen voor de finale van de 200 m. zjCh OQk op nationaal vlak bevestigen, wissel. In de finale werd ze opnieuw Het peil van de winterkampioenschap- zesde in 2'33"8/10. pen ligt immers vrijwel gelijk aan dat Jurgen Goossens deed niet minder van de nationale titelstrijd. Zoals iedere sportvereniging hield ook. ZNA zijn jaarlijkse algemene ledenvergadering waarbij de meest verdienstelijke leden gehuldigd werden. Vooraf kwamen verschillende sprekers aan het woord die de diverse aktiviteiten van de klub belichtten. Onderstaande brief werd aan alle duivenlokalen gestuurd Naar aanleiding van de alarmerende persberichten over een nieuwe dui- venziekte, werd op 17.03.83 op de Veeartsenijschool van de Rijksuniver siteit te Gent een werkzitting gehou den. De toestand werd er besproken onder het Voorzitterschap van Dokter De Vriese, werkleider van Prof. Dokter De Vos, en in aanwezigheid van Prof. Vin- devogel (universiteit van Luik), circa 150 dierenartsen, Dokter Stam uit Nederland alsmede afgevaardigden van het Ministerie van Landbouw, de Nederlandse Postduivenhouders Organisatie en de K.B.D.B. De virusziekte waarover sprake noemt de Paramyxo-3 en komt vooral voor in Spanje en Italië en zou aldaar aanlei ding geweest zijn tot ernstige ziekte problemen zoals diarree, draaihalsen en sterfte. In Nederland werden een 40 a 50 gevallen vastgesteld doch Dr. Stam gaf toe dat in Nederland misschien overijld de verplichting werd opgelegd om alle duiven tegen 1 april in te enten. Alle vervoer van duiven werd er tot 15 april verboden. In België werd slechts één geval, en dan nog betwistbaar, in Oost-Vlaande- ren gesignaleerd. Vrij spoedig had men er de ziekte onder controle. Sindsdien werd er géén enkel geval meer gemeld. Daar de Belgische duiven door con tacten met andere, hetzij door verd waalden, hetzij op hun vluchten, het gevaar lopen door het virus besmet te worden, werd door de universitaire in stanties het advies gegeven om tegen deze ziekte in te enten.- Twee methoden werden hiervoor voor gesteld. De eerste bestaat in een onderhuidse inenting met gedood virus. Dit zou goede bescherming geven tegen de ziekte en zou zeker aanbevolen wor den in milieus waar de ziekte reeds werd vastgesteld. De prijs van derge lijke inenting door de dierenarts zou schommelen van 10 tot 20 fr. per duif naar gelang de entingsomstandighe den. Een tweede methode bestaat in het toedienen van een vaccin met levend verzwakt virus La Sotastam via het drinkwater (niet langs oog of neus). Deze methode, die eveneens voldoe- ninggevende resultaten zou geven, mag echter slechts toegepast worden in ziektevrije milieus en mits het nemen van welbepaalde voorzorgen. De prijs van deze entstof zou circa 200 fr. bedragen voor een flacon waarmede tot 1.000 dieren kunnen behandeld worden. Alsdan werd gemeend dat het nuttig was de liefhebbers aan te raden het entingsadvies van de veeartsenij school op te volgen en bij enting een entingsbewijs van de veearts te vra gen. Gezien ook bleek dat rekening hou dend met het besmettingsgevaar langs de lucht, tijdelijke'alle verzame lingen van duiven best vermeden wer den, werd door de K.B.D.B.-instanties beslist de maatschappijen opdracht te geven alle collectieve duiventranspor- ten tot 15 april te schorsen. Wij hopen op een strikte naleving dezer voorzorgsmaatregel. Na het sensationele succes van Aero bics in Aalst pakt AtJetiekclub Een dracht Aalst uit met eed primepr. Vanaf vrijdag 1 april zal men wekelijks kunnen turnen én joggen op muziek. Met deze nieuwe formule hoopt men de grote massa te kunnen aanspre ken. De leiding van de oefenstonden ligt in handen van een licentiaat licha melijke opvoeding, die naar verluidt zal zorgen voor afdoende afwisseling. Voor de muzikale begeleiding zal men beroep doen op een speciale mobiele discobar zodat men gebruik kan maken van het ganse Osbroekcom- plex. Wekelijks is het vanaf 19u.30 verza melen geblazen aan de cafetaria van het stadion. Mocht U een hartkwaal hebben, zwaarlijvig zijn, of zich zor gen maken over Uw gezondheid, raadpleeg dan vooraf een genees heer. Tot dan. (PVB) Het einde van het voetbalseizoen komt stilaan in zicht. Dat dit voor E. Aalst erg matig verlopen is, zal niemand ontken nen. De tussentijdse trainerswissel of - vlucht, U mag zelf kiezen beste lezer, ligt daarvan voor een niet onaardig deel aan de basis. Het wit-zwarte schip zwalpte, een tijdje roerloos rond tot skipper naast Van Den Stock, Tomislav Ivic, het stuur rad overnam. Dit is slechts een interme diaire maatregel want de voor negen wedstrijden ingehuurde Joegoeslaaf ver trekt meer dan waarschijnlijk in Zuiderse (lees Franse) richting. Het grote vraag teken is nu wie Ivics opvolger wordt Had Eendracht voorzitter Daeleman na het plotse vertrek van Georges Heylens tweeëntwintig kandidaatstellingen, dan restten er momenteel slechts een drietal die zijn persoonlijke voorkeur wegdra gen. Wij verstouten ons om op dit trio een naam te plakken. En let U misschien op het toeval, maar wie zei ook weer dat de Nederlanders de Belgische voetbalken ners zijn. Johan Boskamp, momenteel nog actief bij Lierse Sk, zou in elk geval een for midabele aanwinst betekenen. Als door gewinterd prof kent deze Hollandse krachthonk alle knepen van het vak. Zijn passie voor een intensieve jeugdwerking is evenzeer geroemd als zijn ongebrei delde inzet tijdens trainingen en mat ches. Indien Boskamp ook nog als speler zou aantreden, betekent dat twee vliegen in één klap. Je mag toch geredelijk aan nemen dat in deze optiek Johan als pu bliekstrekker moet fungeren. Een uitno diging waar de Aalsterse voetballiefheb ber maar al te graag zal op toehappen. Maar... ook andere verenigingen liggen op de loer. Zo is Rc. Jet Brussel even eens belust op de kwaliteiten van Bos kamp doch deze laatste zou als voor waarde de overgang naar tweede natio nale eisen. Van vriend tot vijand dus Als tweede kandidaat noteren wij Han Grijzenhout. Vertrouwd met het eerste én tweede klasse niveau kan de huidige SV. Brugge-trainer Eendracht de nodige impulsen geven. Zijn vakkennis staat buiten twijfel want anders kom je niet bij clubs zoals Lokeren en Fc. Brugge te recht. Deze oer-Amsterdammer bewees in het verleden dat hij in ploegen, zonder echte vedetten, degelijke vriendschapsbanden kan smeden zodat het geheel boven zichzelf uit torent. «Eén voor allen en al len voor één» is de leuze van deze no toire, ex-Ajaxcied. Als laatste in het rijtje komt Henk Houwaart. De man die aan Happel doet denken; zowel in woorden als daden. De man ook die bij vele Aal sterse supporters emotionele en prettige herinneringen oproept. De man die, en dat is wel het voornaamste, ook resulta ten behaalde. Onder zijn hoede herleef de Eendracht. Het voetbalde en scoorde makkelijker en in moeilijke ogenblikken toonde men het nodige karakter. De roep ZNA betekent niet alleen kompetitie- zwemmen maar ook waterpolo, een zwemschool, waterballet, ijsberen, synchroonzwemmen... Belangrijk was de toespraak van de penningmeester. ZNA slaagde er in de financièle balans van de negatieve- naar de positieve kant te laten overhellen. Betinna VD Steen (eendjes), Nancy Huvet (benjamins), Els De Troyer (miniemen), Michel Loccufier (kadet- Op een drietal ronden van het einde wip te hij weg. Hij reed zowat een ronde aan de leiding en werd toen bijgebeend door epn negental renners waaronder klep- om een figuur naar het voorbeeld van Hauwaart is ook van spelerszijde zeer groot. Aan het bestuur wordt nu de keuze gelaten. Dat het een eerlijke en welover wogen beslissing wordt; daaraan twijfelt niemand. Misschien kunnen we hier refe reren naar het, óók al, Nederlandse spel letje «Wie van de drie» Maar wil de échte Eendrachttrainer dan straks opstaan RG. ten), Anja De Schrijver, Mare Pael- sterman (waterpolo), Maurice Pots (ijsberen), Guido VD Bremt (door- tochtzwemmer) en Sabine Tombeur (synchroonzwemmen) werden door het bestuur met een attentie bedacht. Jurgen Goossens en Murielle Per mentier werden als klubkampioen bedacht met een wisselbeker. Boven dien zorgde ook Minister Galle voor een trofee. pers als Van Tittelboom en Van Assche. Geen nood echter want Ronny won de spurt van het kopgroepje. In elk geval een daverend seizoenbegin. Pauwels is nog een volledig seizoen junior zodat er van deze beloftevolle jongere heel wat verwacht mag worden. Jean De Bondt, die werken combineert met koersen, toonde zich zaterdag de sterkste in de sterrit van Liedekerke. Jean bewees reeds in het verleden uit het goede hout gesneden te zijn. Den ken we nog aan het prachtig seizoen einde van vorig jaar. Hij kampte in de Grote Prijs van Nieuwerkerken voor de eerste plaats tegen Eric Vanderaerden. Er bestaat een reële kans dat Mon Boone, momenteel nog actief bij eerste provincialer RC Haaltert, aan de slag gaat bij Baardegem. Of het als speler-trainer is, blijft nog een open vraag. Op zondag 17 april worden in Moeskroen de halve finales van de Beker van België voor pre-miniemen betwist. Daarin treedt Lokeren aan tegen Leuven en E. Aalst tegen Bergen. Zoals wij vorige week reeds berichtten laat E. Melderter geen gras over groeien waar het contractverlengingen betreft. Na trainer Jacques Van Den Berghe heeft nu ook Dirk Vervecken zijn verblijf met één jaar verlengd. Aerobic-dancing krijgt steeds meer aanhangers. Niki De Boeck en Linda De Smet achten het dan ook noodzakelijk om de tijds- en plaatsruimte uit te breiden. Voortaan elke maandag van 21 u. tot 23 u. en elke dinsdag van 19.16 u. tot 20.15 u. in de zaal Okapi. Er is ook gelegenheid tot dansgymnastiek in de stadsmeisjesschool (Vredeplein) elke zaterdag van 8.45 tot 9.45 u. Herman Parmentier werd fn de internationale halve marathon van Den Haag 35e. In een select gezelschap werd hij tweede Belg en kon ook bijna alle Neder landers achter zich houden. Iwein Backaert en Alex Buyle nemen overmorgen deel aan de marathon te Ruislede. Voor Iwein wordt deze wedstrijd zijn eerste marathonavontuur. Herdersem haalde tegen Welleweg zwaar uit. Het diende nochtans achterman Chris Janssens te vervangen. Chris verdedigde zondag nog het doel van S.K. Herdersem. Hij werd echter uitstekend vervangen door Johan Van Mol. Aan de rust prijkte er reeds een 8-2 stand op het scorebord. Philipe Mar- coen heeft al de forme te pakken; hij was bijzonder goed in de terugslag terwijl De Braeckeleer bij Welleweg tegenviel. De Erembodegemnaars konden na de rust de schade beper ken. Via 13-6 rijfden ze een punt bin nen om met 15-8 tenslotte de boot in te gaan. Hoké bewees tegen Nieuwer kerken tot de titelkandidaten te beho ren. Het keerderstrio Cooman, De Man en Van Den Broeck speelde bere sterk. Hoké liep onmiddellijk uit tot 6- 1. Nieuwerkerken klampte nog sterk aan en de rust werd bereikt met een 8- 5 stand. Bij Nieuwerkerken speelde Cooreman een uitstekende lutte. Hoké haalde het maar moest toch een puntje aan de Denderzonen laten. Bij Hoké verheugde men zich vooral over de prestatie van Jozef Van Den Broecke die een geslaagde knieope ratie doorstond. Steven Moorsel ver loor verrassend aan huis van Opstal. Moorsel kon niet op Freddy Van De Velde rekenen. Hij speelde met Hei kant kampioen in derde provinciale. Steven bekloeg zich over een foutieve scheidsrechterlijke beslissing toen het 2-1 in het voordeel van de Moorse- laars was. De scheidsrechter zag op 40 gelijk de bal binnen de lijnen, ter wijl Opstal de bal duidelijk buitenge- keerd had. Het pas gepromoveerde Terjoden maakte een erg slechte beurt bij Kas tel, het haalde amper drie spelen op. (JVÜ Nieuwkomer Baardegem dat vorig jaar niet in kompetitie uitkwam gaf Niel een zware pandoering. De ruststand was 8-1 en deze stand was vooral te wijten aan het uitstekende presteren van geheel de ploeg. Men was bijzonder goed in de opslag. Er werden amper een paar ballen buiten geleverd. Voeg daar de sterke terugslag van Roger Heyvaert en Eddy Valck bij en de 15-4 overwinning is meteen uitgelegd. De Heuvel gaf eveneens een flinke pres tatie weg. De aangeworven speler van Welleweg Rudy Bal trad op de voor grond. De Erembodegemnaars waren nochtans slecht gestart en stonden onmiddellijk met 2-0 in het krijt.Men herpakte zich echter en de rust werd met een 2-8 stand bereikt. Een driepuntenzege zat er zeker in, maar na de herneming kwam Zele terug in de match mede door het slechte opslaan van De Heuvel. Freddy Van Den Broeck maakte daar echter wel een uitzondering op. Hij sloeg een drietal ballen over, wat in Lager l niet zo dikwijls gebeurt. Gijzeaem won bii de Flinstones met 9- 15 cijfers. (JVL) De Moorselaar Ronny Pauweis en de Meldertenaar Jean De Bondt behaalden reeds hun eerste zegeruiker. Te Letterhoutem waren er eventjes 105 deelnemers. Klubkampioen van K.S.C. Denderstreek Ronny Pauwels stoorde zich aan dit deelnemersveld niet.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15