DE TROYER Wie aan de pot zit, likt eraan FRANS JANSEGERS 2 Nieuwe Gazet van Aalst - 16 april 1983 achtdienst Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Feestzaal en café AUTOPARK bij Paul Verhaegen, Alfons De Cockstraat 67 Herdersem Tel. 21 84 79 Zaal te huur voor vergaderingen, begrafenissen, trouwfeesten. nietuMtrteuU 23 AaldC" Zakenkantoor Swartebroeckx Louis 8: Slommerdonk 10, 9200 WETTEREN 091/69 90 28 M sfeervol behang *Histor-verven -10 -K rozetten -ftmouluren Dendermondsestreenweg 15, AALST U wenst een zaak over te nemen Pontweg 57 ■3 053/77 51 34 Herdersem Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus wil ik een QgZCt \>Cin ^Cll^t abonnement op de Vervolg van blz. 1 De massale steun van de mensen van Baardegem heeft in aanzienlijke mate bijgedragen tot mijn verkiezing als ge meenteraadslid en tot mijn aanstelling als Schepen van onze stad. Deze belangrijke functie geeft mij de mogelijkheid om U in de toekomst nog beter te dienen als ik in het verleden al gedaan heb. Aarzel niet om op mij een beroep te doen. Mijn kabinetsmedewer kers en ikzelf zijn volledig te uwer be schikking. De spreekuren op mijn kabinet werden voorlopig vastgesteld als volgt- iedere woensdagavond van 17 uur tot 18.30 u. en iedere donderdagmorgen van 10 tot 12 uur. Ik onderzoek tevens de mogelijkheid om in de nabije toekomst nog regelmatige zitdagen te organiseren in ons vroeger gemeentehuis. U zult hien/an te gelege ner tijd worden ingelicht. Daarenboven ben ik steeds bereid U te ontvangen op afspraak, terwijl U mij op ieder ogenblik telefonisch kunt bereiken. Ik maak van de gelegenheid gebruik om U te vragen te willen aansluiten bij de C.V.P. Dank zij deze partij heb ik een dienstbetoon kunnen uitbouwen, waar van velen onder U in het verleden heb ben kunnen genieten. Een lidkaart kost 300 fr., en voor gepen sioneerden slechts 150 fr. Ik doe tevens een beroep op jonge men sen tussen 18 en 35 jaar om een afdeling van de Jong-C.V.P. op te richten. Voor mij wordt het stilaan de tijtf dat ik voor de aflossing zorg. Ik reken er op dat ik in de eerstvolgende dagen veel aanvragen zal ontvangen. Samen zijn wij sterk... Met mijn hernieuwde dank voor de steun welke ik in het verleden heb mogen on dervinden, groet ik U allen zeer hartelijk, R. DE PAUW Tot zover de bewuste brief gedateerd op 30 maart 1983. Vooreerst vinden we het onverantwoord dat dergelijk bericht tot de Baardegemse bevolking op briefpapier (met kenteken) van het stadsbestuur werd verstuurd. Zelfs de briefomslag draagt het stads wapen en geeft daardoor een officieel karakter aan de inhoud van het schrijven. Welke partij het ook moge wezen (en allen deden hethet blijft een laakbaar feit. Geen enkele door het volk verkozen schepen of burgemeester mag volgens de deontologische plichten misbruik ma ken van zijn ambt om zijn partij te be- voordeligen. Reaktie Uyttersprot Wij vroegen aan burgemeester Uytter sprot zijn standpunt t.o.v.' zulke han delswijze. «Wij hebben dergelijke praktijken steeds aangeklaagd. Nu moeten wij zeker het voorbeeld geven. Trouwens ik wist niets af van bewuste brief Reaktie De Pauw Maandag trachtten we schepen De Pauw telefonisch te bereiken. Zijn bediende G.D. bekende ons de bewuste brief te hebben hertypt. Zoiets vinden we trouwens onbelang rijk. 's Anderendaags hadden we een telefonisch en persoonlijk kontakt met de schepen. Vooreerst betreurde hij onze houding t.o.v. hem in verband met de O.C.M.W.-affaire. Hij beweerde niets te maken te hebben met de zaak. Vol- Beste mensen Op I maart jl, werd ik beaedigd als Schepen van de stad Aalst. Het College van Burgemeester en Schepenen gaf mij de bevoegd heid over de departementen personeel, economische zaken en middenstand. het Keizerlijk Plein, 21 (tel. Mijn kabinet is gevestigd aan 053/77.11.11 - toestel 315). Normalerwijze zou de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd geweest zijn op 1 januari jl. Ingevolge een klacht bij de Raad van State werden de verkiezingen laattijdig goedgekeurd en hebben wij ons ambt slechts bij het begin van deze maand kunnen op- U zult het mij derhalve niet kwalijk nemen dat ik U een beetje laattijdig aanschrijf. Vooreerst wil ik de talrijke kiezers bedanken, welke hun voor- keurstem achter mijn naam hebben uitgebracht. De massale steun van de mensen van Baardegem heeft in aanzien lijke mate bijgedragen tot mijn verkiezing als gemeenteraadslid en tot mijn aanstelling als Schepen van onze stad. Deze belangrijke functie geeft mij de mogelijkheid om U in de toekomst nog beter te dienen als ik in hét verleden al gedaan heb. Aarzel niet om op mij een beroep te doen. Mijn kabinetsmedewerkers en ikzelf zijn volledig te uwer beschikking. orlopig vastgesteld als volgt t 18.30 u. en iedere donder- De spreekuren op mijn kabinet werden - iedere woensdagavond van 17.00 uur t dagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Ik onderzoek tevens de mogelijkheid om in de nabije toekomst nog regelmatige zitdagen te organiseren in ons vroeger gemeen tehuis. U zult hiervan te gelegenertijd worden ingelicht. Daarenboven ben ik steeds bereid U te ontvangen op afspraak, terwijl U mij op ieder ogenblik telefonisch kunt bereiken. Ik maak van de gelegenheid gebruik om U te vragen te willen aansluiten bij de C.V.P. Dank zij deze partij heb ik een dienstbetoon kunnen uitbouwen, waarvan velen onder U in het verleden hebben kunnen genieten. jor gepensioneerden slechts Ik doe tevens een beroep op jonge mensen tussen 18 en 35 jaar om een afdeling van de Jong-C.V.P. op te richten. Voor mij wordt het stilaan de tijd dat ik voor de aflossing zorg. Ik reken er- op dat ik in de eerstvolgende dagen veel aanvragen zal ontvangen. Samen zijn wij sterk... Met mijn hernieuwde dank voor de steun welke ik in het verleden heb mogen ondervinden, groet ik U allen R. DE PAUW. Voor- en achterzijde van bewuste brief gens de schepen werd de dossier trouwens geseponeerd. Wat betreft het schrijven naar de Baardegemse bevolking vind schepen De Pauw het niet strijdig met de deon tologische plichten van de politieker. Hij refereerde naar de verkiezingstijd waar alle schepenen hun funktie gebruiken om publiciteit te maken. De Pauw gaf wel toe dat het misschien eigenaardig kan overkomen bij de bevolking. Maar als zelfs een minister zijn titel gebruikt in de verkiezingsstrijd waar om zou hij beschuldigd worden van misbruik. Schepen De Pauw verklaarde ook het drukwerk in een privédrukkerij op eigen kosten te hebben laten drukken. Bewijzen kan hij altijd voorleggen. Tenslotte zei De Pauw: «Nu ik de reaktie hoor van sommige mensen zal ik het in de toekomst niet meer doen, maar ik heb er geen spijt van w^nt ik misdeed niets «Wie aan de pot zit, likt eraan» zegt de volksmond. We moeten hvjt geloven. Inderdaad, de schepen heeft geen gemeenschapsgelden gebruikt voor deze propaganda, waarom dan zo onhandig zijn om een vermoeden te doen rijzen. We herhalen het graag, dit kollege biedt zich aan als hardwer kend en besparend, laat het niet be kladen door ondoordachte daden. CR.V.d.P.) m dokters, apotheken, tandartsen, dierenartsen, begrafenisondernemers SOS-telefoonnummers OOKTERS Aalst Dr. M. Rowies, Moorselbaan 179, Aalst, tel. 21 45 44vrijdag 15 april vanaf 20 uur; zaterdag 16 april vanaf 8 uur 's mor gens; zondag 1 7 april de hele dag tot maandag 18 april, om 8 uur 's mor gen; maandag 18 april en dinsdag 19 april vanaf 20 uur; woensdag 20 april vanaf 12 uur; donderdag 21 april vanaf 20 uur tot en met vrijdag 22 april om 8 uur s morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Van De Weyer, Leuvestraat 46, Erembode gem, tel. 70 39 81zaterdag 16 en zon dag 1 7 april 1983. Hofstade, Gijzegem Dr. De Backer, Steenweg op Dendermonde 1, Hofstade, tel. 21 67 79zaterdag 16 en zondag 17 april 1983. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van Den Berghe, Steenweg op Aalst 26, Moorsel, tel. 21 14 23: zaterdag 16 en zondag 1 7 april 1983. Nieuwerkerken Dr. Suys, Vijverstraat 23, Mere, tel. 21 31 19 zaterdag 16 en zondag 1 7 april 1983. APOTHEKERS van zaterdag 16 april om 9 uur tot zaterdag 23 april om 9 uur: Delbecq, Werf 4, Aalst. Boel, Keppestraat 1Erembodegem. Clapdorp, Dorpsstraat 23, Baardegem. Du Caju, Dendermondsesteenweg 19, Gijzegem. TANDARTSEN N. Moreels, Gentsesteenweg 145, Aalst, tel. 21 08 05zaterdag 16 april van 14 tot 18 uur en zondag 1 7 april van 9 tot 12 uur. Belangrijke telefoonnummers Antigifcentrum 02/345 45 45. Zelfmoordpreventie: 02/649 95 95. Sociaal Tele-Onthaal: Withuisstraat 4, Aalst, tel. 77 61 61. HAK (Hulp-, Advies- en Kontaktcentrum): St. Martensplein 2, Aalst, tel. 70 38 88. TE KOOP STENCILEERMACHINE GESTETNER. Als nieuw, volledig autom. Telefone ren 052/21 63 55. RtëAktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z w; Aalsterse informatie, Peter Dauwe, voorzitter, Reinaertdreef 4, Aalst. Prijs abonnement jaar 1.000 fr.6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer 25 fr. Dan rijzen een reeks problemen zoalsovernameprijs, inschrijving in handelsregister, aanvraag B.T.W.-nummer, enz. Goede raad is dan goud waard Daarvoor kan U terecht bij: Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen en financiële verrichtingen niGUCOG- Onafhankelijk weekblad voor Oroot-Aalet Em utgjvf «m «.tv. Adsteft* kitonr»tl* lk neem een abonnement Van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). lk wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres PostnummerGemeente schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. Handtekening

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2