't KAPOENTJE Huis DE RICK Patrick Verleyen knalt Gijzegem naar derde provinciale Voor Patro lijkt degradatie onafwendbaar Opnieuw winst voor ZNA kan niet alles weten of kennen Nieuwerkerken klampt aan Topper eindigt onbeslist Match van de week Sk. Erembodegem 1 - Gijzegem 2 Moorselbaan 25, AALST Tel. 053/21 07 81 NIEUW - NIEUW - NIEUW - NIEUW - NIEUW Dendermondsesteenweg 1D (Zeshoek) Aalst Nieuwe Gazet van Aalst 16 april 1983 9 S.K. Gijzegem heeft vorige zondag een moeizame maar verdiende zege behaald op het terrein van S.K. Erembodegem. Door deze overwinning is Gijzegem nu zeker van promotie naar derde provinciale. SK Erembodegem-Gijzegem1 -2. Een gevaarlijk standje voor het bezoekende doel, doch de bal ging nipt naast. (JC) Het begon allemaal erg goed voor de bezoekers die reeds na tien minuten op voorsprong kwamen. Een vrijschop, net over de middenlijn, wferd diep in de Erembodeqemverdediging gedropt tot bij de vrijstaande Verleyen. Deze joeg met een schitterende volley de bal in de lin kerbenedenhoek. Gijzegem hield de wedstrijd verder goed in handen. Het team van Frans Roeland was sneller op de bal en speelde ook directer. S.K. Erembodegem daarentegen had teveel Katholieke Sportfederatie De match van de laatste kans voor Patro Herdersem tegen Hansbeke werd nu ook met het kleinste verschil verloren. Aan de basis van dit verlies lag een erg partijdige leiding in het voordeel van de bezoekers. Voor twee duidelijke strafschopfouten sloot de scheidsrechter de ogen en heel wat beslissingen waren voor discussie vatbaar. Tot overmaat van ramp nam Hansbeke de volle buit mee naar huis door een misverstand in de plaatselijke verdediging. Na de wedstrijd kreeg de scheidsrechter het nog hard te verduren met de Patro aanhang maar buiten enke le boetes zal dit evenwel niets opleveren. Waterpolo Vorige «ondpg slaagde ZNA erin tegen het laatst geklasseerde Charleroi een mooie overwinning te behalen. Meteen is Aalst twee punten rijker en wordt de kans tot behoud in tweede nationale afdeling groter. De terugronde van de competitie is voor ZNA duidelijk beter gestart dan de heen ronde. U zal zich zeker nog herinneren hoe ZNA nederlaag na nederlaag te in casseren had. De laatste weken ontstond een kente ring, al is het natuurlijk mogelijk dat de zwakte van de tegenstrevers de belang rijkste factor was bij het behalen van de jongste successen. Charleroi bengelt inderdaad sinds de start van de competitie op de laatste plaats. Het lag dan ook binnen de ver wachtingen dat ZNA met de Karolingers weinig problemen zou hebben. Al van bij het begin van de wedstrijd do mineerden zij hun tegenstrevers. Het is dan ook zeer verwonderlijk dat de eind stand «slechts» 8-2 was. Trainer Iwein Backaert betreurde dat zijn ploeg van de gelegenheid geen gebruik had gemaakt om diverse tactische spelwijzen uit te testen. ZNA had wel een zeer duidelijk veldoverwicht, maar kon de talloze aan vallen niet steeds naar behoren afwer ken. Er werd kwistig van te ver naar doel geworpen, zodat de Waalse doelman het doelpuntenverschil zo klein mogelijk kon houden. TV SBR Hifi Huishoudtoestellen. Eigen dienst na verkoop. Neem nu Leê 6 of 7 km van uw deur, maar toch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het niet één bus over te slaan En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe, Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000 gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraag net aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87. Derde en vierde provinciale Eendracht Nieuwerkerken blijft voorlopig op twee punten van leider Kerk- sken. De bezoekers uit Deftinge slaagden erin voor de rust de partij in evenwicht te houden maar naderhand zorgden Eeckhout, De Bosschere en Van Der Biest voor een vlotte thuisoverwinning. tussenstations nodig. Halverwege de eerste'speelhelft bracht Willy Bellon Los- sin in, hij diende het middenveld te ver stevigen, doch dit leverde geen direct resultaat op. Het was integendeel Gijze gem dat nog het dichtst bij een treffer kwam. Zo werd een kopbaldoelpunt we gens voorafgaande duwfout afgekeurd en stuitten een plaatselijk verdediger én het doelhout twee pogingen van Ver leyen. In de tweede helft keerde het spel- beeld. Met Pauwels werd vers bloed in de thuisploeg gebracht en S.K. haalde lang zaam maar zeker het initiatief naar zich toe-. Op tegenaanval liep Gijzegqn ech ter verder uit. Bij een hoge voorzet vanop links bokste doelman Parmentier de bal in de voeten van Verleyen. Deze laatste lobde het leder netjes over de verdedi ging in het verlaten doel (0-2). Erembodegem liet zich niet ontmoedigen en bleef resoluut voor de aanval opteren. Op de 70' werden de rood-witten hier voor beloond toen Jean-Pierre Dusson milderde tot 1 -2 Gijzegem kreeg het nog even moeilijk maar Erembodegem slaagde er niet meer in langszij te komen. Een verdiende zege voor Frans Roeland en de «zijnen die hiermee de overgang bewerkstelligden. P. Bruyland Minder goed verging het Terjoden. De 0-1 nederlaag betekent meteen het ein de voor de Erem bodem naars. Zij worden op de voorlaatste plaats vastgespijkerd. Na een behoorlijke wedstrijd van de thuisploeg, onder aanvoering van Raes en Houben, won Voorde toch met het miniemste verschil. TK Meldert komt telaat tot scoren. Een knap gelijkspel tegen Baasrode werd bewerkstelligd door Spitaels en De Nfeve Hoop voor de Toekomst dus. SK Aalst, Herdersem en Wilskracht Moorsel speelden typische eindseizoen- partijen. Herdersem verloor met forse 3- 0 cijfers bij Kallo wat geenszins de weer gave mag heten van het spelbeeld. Aalst en Moorsel dwongen een gelijkspel af. Aan het kerkhof te Aalst bleef de brilscore op het bord. Van Royen, Nijs en Leroy knalden nochtans regelmatig op doel maar tot scoren kwam het niet. Wils kracht Moorsel kwam tien minuten voor inrukken op voorsprong dankzij een doelpunt van De Neve. ledereen dacht de thuisploeg gewonnen maar in de slot minuut kon Boönwijk ietwat fortuinlijk ge lijkstellen. In vierde stond er slechts één belangrijke wedstrijd op het programmaErembo degem-Gijzegem. Wilskracht vrijwaarde er de promotiekansen maar meer hier over elders. Al onze andere streekploe- gen zijn uitgesteld voor de promotiestrijd. En schroevers Moorsel mag van geluk spreken dat zakken onmogelijk is, zoniet was de degradatie na de 3-0 bij Hofstade een feit. Hofstade, waarbij Boskamp ein de contract is en vervangen zal worden door Geldhof. (G.A.) MTSA De aandacht van deze speeldag ging zeker naar het toptreffen Sunset-Nieuwe Wijk. Eigenlijk loste deze topper de hoogstaande verwachtingen niet in. Beide klubs creëerden wel enkele doelrijpe kansen maar de doelmannen hielden hun ploegen Overeind. Na de koffie had Sunset wel veldover wicht maar tot scoren kwam het niet. Het tweede elftal won een week geleden van Moorsel. Toen Harry Stevens knap voortrok verwerkte een Moorselaar de bal in eigen doel. Aimé De Witte verdub belde de score maar even later milderde Moorsel. Harry Stevens onderschepte nog een slechte terugspeelbal en knalde nummer drie binnen. Kruis kwam nog terug maar Cocquyt stelde de zege veilig. (JVL) Volgende week zaterdag is ZNA te gast in Kortrijk om er de eerste uitmatch van de terugronde te betwisten. Precies dit Kortrijk behaalde ZNA zijn eerste punten na een 6-5 overwinning. Kortrijk beschikt over een zeer getalenteerde ploeg die vooral uitblinkt qua zwemsnelheid. Het is zeer de vraag of ZNA in West-Vlaande- ren de volle inzet zal kunnen behalen, en mochten zij hierin slagen, dan zal de wedstrijd zeker niet zo gemakkelijk ge wonnen worden als vorige week. PVB IJsboerke diende nog een achterstal lige wedstrijd af te werken tegen 't Duif ken. Het werd een rommelige par tij waarin liefst vijf gele kaarten te noteren vielen. IJsboerke scoorde wel voor de rust maar het doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Pano-IJsboerke duurde amper 12 minuten, de stand luidde toen reeds 0- 2. De wedstrijd diende gestaakt te worden omdat Pano toen nog'-met amper vijf spelers op het terrëin stond. Opmerkelijk was ook de riantè overwinning van Real Familial tegen Adelaars. Adelaars werd met forfaitcij- fers huiswaarts gestuurd. Koszen, dat met tien spelers aantrad, speelde 0-0 gelijk tegen Timarcha. Timarcha kende in de slotfase pech toen de dwarsligger een gemaakt doelpunt verhinderde. In de hoogste afdeling van de zater dagkompetitie won kampioen Tinne Boys het prestigeduel van tweede gerangschikte Rode Duivels. (JVL) 0-0 0-5 1-4 1-2 1-1 5-0 3-0 0-0 Van Belle Meert Floris Zaterdagkompetitie 1e afdeling (achterstallige wedstrijd) Rode Duivels - Tinne Boys Zqndagsreeks (achterstallige wedstrijdenvan 7/4) Ij'sboerke - 't Duifken Nieuwe Wijk - Star Boys 2-4 0-0 2-0 Zondagsreeks (gewone speeldag) Sunset - Nieuwe Wijk Pano - IJsboerke Inno - Amapola Sportkring - Star Boys Rode Roos - t Duifken Real Familial - Adelaars Sportief 81 - Corner Koszen - Timarcha Programma voor 16/4 1e afdeling Rayo Espanol - Endoka Tinne Boys - Melckenbeeckvr. (V.D. Veken) Camu - Kruis Blauwe Vlam - Simca Boys Rode Duivels - Cobila's (Van Schuylenbergh) Heipias - Heizijde 2e afdeling Giwo - Royal Sportief Breughels - Parking G.M.I.C. - Excelsior 't Kloksken - Musica Bartan - Leeuwerik Apostelken - Boterhoek Garcia Onder den Toren - Jong Timarcha (De Troch) Programma voor 17/4 IJsboerke - Inno Floris Amapola - Sportkring De Munter 't Duifken - Star Boys D'Herde Adelaars - Rode Roos De Sutter Nieuwe Wijk - Sportief 81 (Van Schuylenbergh) Corner - Koszen Van der Veken Timarcha - Pano Dalschaert De Suttér V.D. Eeckhout Alg. FF Parking Roels Velge Degrieck Naarstig cijferwerk tijdens de trekking voor het tornooi van Royal Sportief Gijze gem. Geboortegeschenken Babykleding «Dominique», ondergoed «Caddy» Verzorgingsprodukten Speelgoed puzzels gezelschapsspelen Klantenkaart - zegels BGJG zegels Valais. 03/157

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9