the best one uuillocx video club WEMBLEY PEUGEOT Tweede helft maakt veel goed Voetbaltornooi F.C. Excelsior Videofilms 100 fr./3 dagen SERGANT SPORT Knappe start van Eendracht Aalst STANDPUNT De videoclub die weet wat video is de beste Europese Fiets Fietsen PEUGEOT Bromfietsen Moorselbaan 107-113 9300 AALST j Tel. 053/21 18 65 Redaktie Renaat Gits Nieuwe Gazel van Aalst - 29 april 1983 - 11 Eendracht Aalst - Stade Leuven 3/0 Wie enkel de slotfase van de eerste- en de tweede helft zag op Aalst had* eigenlijk niets gemist. Het was de talentrijke Luc Limpens (volgt hij Heylens naar Seraing die voor de kentering van de match zorgde. Samen met Johan Dierickx behoorde Luc zondag tot de uitblinkers. Eendracht mocht op een behoorlijke tweede helft terugblikken alhoewel de uitslag toch wel wat overdreven overkwam. De Leuvenaars, aie kost wat kost dien den te winnen, dwongen enkele mooie kansen af maar doelman Horvat, die de vorige weken geen al te zekere indruk naliet, was deze maal bij de zaak. Met trainer Taelman hadden we het na de wedstrijd over het niveau van tweede klasse en het opleiden van de jeugd. Taelman. die volgend seizoen zijn vriend Heylens gaat assisteren bij Seraing, ver klaarde ons het volgende «De meeste clubs hebben te kampen met financiële moeilijkheden. Neem nu La Louvière. Men moet er de beste spelers van de hand doen omdat men de contracten niet meer kan uitbetalen Tweede klasse is een afdeling zonder veel toekomst. Een dracht zou zo vlug mogelijk moeten kun nen promoveren. Daarom is het zo moei lijk om de jeugd in het eerste elftal in te lassen. Een jeugdspeler moet de tijd hebben om zich aan te passen Die tijd is niet voorhanden want enig puntenverlies mag men zich niet permitteren. Boven dien telt Aalst niet zoveel talentrijke jon geren in zijn rangen, men zou meer aan prospectie moeten doen zoals destijds Boskamp deed voor R.W.D M. De Brusselaars plukten hiervan nu de vruch ten». Over de match toonde de hulptrainer zich tevreden «Gelukkig viel er na de rust nog iets te beleven voor de supporters De moeilijkste taak voor mij is nu om de spelers te blijven motiveren Er is niets meer te winnen of te verliezen en dan zijn er wel enkelen die zich moeilijker kunnen concentreren. De supporters die nu nog komen zijn ongetwijfeld de trouwste: de ze mensen verdienen dan ook waar voor hun geld te krijgen». Voor de 8e uitgave van haar voetbaltornooi voor liefhebbersclubs is de voetbalclub Excelsior er andermaal in geslaagd toonaangevende ploegen uit de streek te verzamelen. O.C. Aalst werd kampioen in de kompetitie van SETOK, de Lada Boys en de Rode Duivels spelen de finale van de beker van het M.T.S.A. Vermelden we verder het sterke Real Familial en de twee clubs uit Moorsel Kruis en Dressel. Denderleeuw is ook goed vertegenwoordigd door de reeds hiervoor geciteerde Rode Duivels en de knappe, maar niet in kompetitie spelende club K.O.L.V. De vraag is nu of de Lada Boys er op nieuw zullen in slagen om, zoals vorig jaar. als grote winnaar uit Excelsior's tor nooi te komen. Het zal er zeker spannen op het terrein van S K. Kruis Moorsel waar het tornooi zijn verloop krijgt over drie dagen, namelijk op donderdag. 12 mei (Hemelvaartsdag), zaterdag, 14 en zondag, 15 mei Er worden vier matchen per dag betwist, wat het volgende pro gramma oplevert. Donderdag, 12 mei de schiftingen 10 uur: 1) Lada Boys - Real Familial. 14 uur2) Excelsior - O.C. Aalst. 15.30 uur3) K.O.L.V. - O.C. Aalst 15.30 uur3) KO.L.V - Rode Duivels 17 uur4) Dressel Moorsel - S.K. Kruis Moorsel Zaterdag. 14 mei 10 uur1) verliezer match III - verliezer match IV. 14 uur1) verliezer match III - verliezer match IV. 14 uur2) verliezer match I - verliezer match II. 15.30 uur3) winnaar match I - winnaar match II. 17 uur4) winnaar match III - winnaar match IV. Zondag 15 mei 10 uur: verliezer match 1) - verliezer match 2) match 2). 14 uur: winnaar match 1) - winnaar match 2). 15.30 uurtroosting tussen de verliezers matchen 3) en 4). 17 uurde finale tussen de winnaars van de matchen 3) en 4). Met zulk programma wordt er veel volk verwacht. Voor wie het nog niet wist, het terrein van Kruis Moorsel is gelegen in de Hollestraat tussen de huisnummers 44 en 46. MOORSELBAAN 86 AALST 053*212475 Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST 053/77 13 90 83/19 Te verkrijgen bij Onder de tweeduizend aanwezigen was ook Tjapko Teuben. Deze jonge Neder lander, die vorig seizoen meerdere ma len in het eerste elftal van Club Brugge speelde, zou met het Eendrachtbestuur in onderhandeling zijn over een eventu ele transfer. (JVL) Juniorestornooi Eendracht Aalst Eendracht Aalst - Jonq Lede 4/0 De wedstrijd was amper één minuut aan de gang toen Rudy De Wolf mooi kruiste naar Lapage en deze de Leedse doelman tegenvoets nam. Enkele minuten later geloofde de Aalsterse defensie in buitenspel toen Versele mocht aanleggen, maar zijn knal strandde op de dwarsligger. De wedstrijd bleef bloeiend en uit een geharrewar voor het bezoekend doel puurde Lapage ei zo na een tweede doel punt. Lede liet zich ook niet onbetuigd, maar werkte slordig af. Nog voor de rust buitte de uitstekend spelende Verlinden een misverstand in de Leedse verdedi ging uit en nummer twee stond meteen op het bord. Na de koffie poogde Jong Lede tegen te scoren maar doelman Van Wilderode demonstreerde zijn klasse op schoten van Versele en Verstraeten. Eendracht wisselde Van Gerven voor Van Elsué en Triest voor Eeckhout. De Aalsterse for matie bleef doorlopend de baas in het middenveld waarin Janssens en Verlin den uitstekend hun mannetje stonden. Lede counterde wel nog gevaarlijk langs Bombeke maar Van Wilderode ver werkte in corner. Toen kapitein De Smedt een hoekschop van Eeckhout in het doel devieerde was de match gespeeld. Het werd zelfs 4-0 langs Wim Eeckhout die een schot bedoeld als voorzet in het doel knalde. Lede kreeg nog een unieke kans om de eer te redden toen De Wolf slecht naar zijn doelman terugspeelde, maar Bombeke knalde in het zijnet. Meteen een belangrijke overwinning voor de inrichtende club dat wel nog met Beveren moet afrekenen om de finale te bereiken. (JVL) R.W D M./AA Gent Niettegenstaande er van deze partij heel veel verwacht werd, loste deze de ver wachtingen niet helemaal in Molenbeek nam een voortreffelijke start en kwam bijna op voorsprong langs Blankaert. Zijn kopstoot miste evenwel voldoende kracht. Even later brak Willaert alleen door maar de Gentse portier Van De Vel de kwam gepast uit AA. Gent dat met De Kneef en Van Petegem (beiden speelden reeds in het eerste elftal mee) aantrad, nam na een kwartier de match in handen. Hannaert en Roggeman misten doelrijpe kansen op aangeven van De Kneef De openingstreffer leek in de maak toen Roggeman alleen op het Molenbeekse doel afging Toen hij echter wou afdruk ken botste de bal iets te ver van zijn voet en weg was de kans. Doelman Goddaert bleef zich onder scheiden op pogingen van Van Petegem en Hannaert Net voor de herneming be sloot de Brusselse voorstopper Wauters een mooie aanval in de handen van Van De Velde. Na de koffie werd het een rom melige partij met veel middenveldspel en weinig doelgevaar. Beide teams waren sterk aan elkaar gewaagd en hanteerden soms wel eens de grove borstel. In de slotfase kwam Gent nog wel dicht bij een doelpunt bij een doorbraak van De Kneef Bourlon begint goed Vorige week vrijdag hebben wij naar aanleiding van de door de Sportpers- bond uitgereikte trofeeën, een gesprek met de schepen van Sport en Vrije Tijd, Gilbert Bourlon. Bij de aanvang van zijn zes jaar durende legislatuur, zowat een maand geleden, gaven wij deze liberale bedrijfsleider ruim krediet. Het is immers niet makkelijk om zomaar een ambt te aanvaarden en onmiddellijk wetten en decreten uit te vaardigen die ieders goedkeuring wegdragen. Maar de ijver en de ambitie waarmee Bourlon van start is gegaan belooft heel wat. Er werden ons een aantal zaken kond gedaan - onder de roos weliswaar - maar iedere rechtgeaarde sportliefhebber, de beoefenaar niet in het minst, zal ver heugd opveren als deze voor het brede publiek kenbaar gemaakt worden. Voor veertien dagen poneerden wij een stand punt dat geheel gewijd was aan de er barmelijke toestand van het Osbroek- complex. Welnu, daarvan wordt werk ge maakt De pietluttige omheiningen ron dom de voetbalvelden worden heuse af rasteringen Niet dat de toeschouwers een metershoge prikkeldraad voor de neus krijgen. Nee. een eenvoudige af spanning die het betreden van de terrei nen moeilijkt maakt Deze laatste worden trouwens opnieuw aangevuld en inge zaaid Ook de tenmspleinen krijgen een reno vatiebeurt. Het is ook Bourlon opgevallen dat ondanks de lage verhuurprijs, de meeste actievelingen naar een privé- domein trekken Daar betaalt men meer maar de accomodatie is in de meeste gevallen dan wel prima in orde. De sche pen van Sport en Vrije Tijd zal tevens een oogje in het zeil houden opdat het onder houd gewaarborgd blijft. Maar niet alleen de Aalsterse kernge meenschap draagt zijn aandacht weg Hij heeft ook oor voor de noden en de wen sen van de deelgemeenten In samen werking met de leden van zijn kabinet maakte hij een round-up van de verbe teringen en/of vernieuwingen die aan di verse sportinfrastructuren moeten ge schieden. Hij zal elke deelgemeente af zonderlijk een bezoek brengen - zich persoonlijk van de toestand vergewissen is immers de beste manier - om alzo de tekortkomingen te kunnen aanschou wen De medewerking van de onder scheiden verenigingen is echter een con ditio siné qua non want één man alleen kan de zaak ook niet redden Tevens mogen de stedelijke financiële bronnen slechts met mondjesmaat aan geboord worden De huidige houding van Bourlon ten overstaan van de sportclubs betekent al vast een winstpunt Want zegt het spreekwoord met«Goed begonnen is half RG Werner Van Der Fraenen ontving als kampioen van Belgie en vice-wereldkampioen vcld ijden zijn trofee uit handen van schepen Gilbert Bourlon. Op de achtergrond herkennen we Valey Laureys voorzitter van de sportpersbond Vrijdagavond werden door de Sportpersbond der Denderstreek de diverse trofeeen uitgereikt. Van links naar rechts herkent men Jozef Vijverman (V. Denderhoutem), Kam iel Sergant (Kamillekes Aalst) Frans Daeleman (E. Aalst) schepen Vinck. sche pen Bourlon, de verloofde van Jef Gees (Atletiek E. Aalst), Werner Van Der Fraenen (veld rijden) een Denderleeuwse schepen Gustaaf D'Haese (secretaris van de sportpersbond) en Vilery Laureys (voorzitter van de sportpersbond). Frans Daeleman voorzitter van voetbalvereniging E Aalst, ontving zijn trofee uit han den van Maurice Ma dens.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11