agisters h Bomalarm in St.-Annazaal Uw fotograaf at en schreef... CUVELIER Aalsterse zegswijzen Kuituur achtdienst HONDENSALON FRANK Nieuwe Gazet van Aalst 29 april 1983 5 «Zondagavond omstreeks 20u.15 werd de St.-Anna-parochie opgeschrikt door een bommelüing tijdens de ouoeravond van Chiro Gentiaan... In de paniek die hierop volgde, vonden twee kinderen een tragische dood, en men gewaagt nog van tientallen zwaar gekwetsten...». Dat zou nog eens een begin van een arti kel zijn, héMaar neen, het groepsfeest van Gentiaan stond in het teken van de vrede, en «dus» vielen er geen doden of gewonden. Zelfs presentatrice Anneke Maan viel niet van haar stellage... Wat daarom nog niet wil zeggen dat er op het podium niets te beleven viel, integendeel Bij Chiro Gentiaan staan de zeden op het spel. En daar muziek de vrede verzacht (LDC) Het is niet mooi meer. Uw eigenste fotoreporter was vrijdagavond jl. weer eventjes op stap. Na prangende beelden geschoten te hebben van een bewogen belotting door de Meldertse Kokerijtaroevers en net een onthullende fotoreportage op de gevoelige plaat vastgelegd hebbende van de pap- etende «Matotters» zakte ik eventje af naar café «De Klok»; pleisterplaats van de Aalsterse rocksien en van kleine carnavalgroep nr. 1 De Moikes. Nog maar pas had ik mijn klassieke groene loden aan het roodgelakte haakje toevertrouwd of «duivel-doet-al-opper- Moi» Michel loodste me naar een sfeer vol hoekje en vroeg wat ik degusteerde. - «Ik wil wel wat rivierkreeftjes» opperde ik - «Ha, ha U verkiest onze superbe ecre- visses bordelaises» replikeerde hij. Ik dorst amper te antwoorden: en in een rechterooghoek zag ik hoe een gekok- mutste Leon en Carl in culinaire aktie 't Waren geen Moikes maar lekkere rivierkreeftjes. (O.J.) Op regeringsniveau ontstond nationaal kabaal omdat de kulturele sektor terecht de 200 miljoen niet wou verliezen bij geplande besparingen, maar Aalst heeft jaren qeleden op geen 200 miljoen gekeken om de plaatselijke kuituur in de grond te stoppen. Onze gemeenteraad van destijds heeft het natuurlijk niet zo bedoeld, maar de feiten zijn toch frappant. Neem bv. het Davidsfonds. nochtans de belang rijkste kulturele organisatie in Vlaanderen, die een paar decennia geleden ook te Aalst zoveel verfijning uitstraalde. Zodanig dat ik onder deze zelfde Panorama-titel in de oude Gazet van Aalst sekretaris Emiel Van Schuylenbergh uitriep tot man van het jaar omwille van zijn verdiensten en prestaties Van het Davidsfonds- Aalst is al 15 jaar niets meer te horen, en ik weet niet eens naar welke naam de huidige voorzitter luistert Met sommige andere kulturele verenigingen is het niet beter gesteld, al vechten zij wel allemaal om passief in onze plaatselijke kulturele raad te mogen zetelen. De euforie van dat paleis in de Molenstraat heeft zeer negatief gewerkt, om van de financiële weerslag te zwijgen. Maar als er dan eens een moedige ploeg het beu wordt om te blijven wachten op dat kultureel centrum, en manhaftig ijvert om in een schabouwelijk zaaltje van de De Ridderstraat een aktuele volksgerichte en nog wel suksesrijke kultuurbeoefening te doen, dan wordt die van uit de hoogte be keken door diegenen die er nog nooit een voet hebben binnengezet Toch zitten daar de mensen die optornen tegen de kulturele malaise in het aalsterse, daar en bij de inrichters van het Festival van Vlaanderen, het Dirk Martenskomitee, de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon, in de zwarte zaal Madeion, in de afschuwelijke «stadsschouwburg» aan het Vredeplein en in nog enkele andere verenigingen waar het smeulend vuurtje van de volksopvoeding en veredelinq van ons geestelijk leven wordt levend gehouden. De panoramist Vele dagen werken, liters zweet en tal van hoofdbrekers vergde de voorbe reiding van deze schitterende show, waarin elk Chiromeisje haar mooiste beentje voorzette De ruim 400 aan wezigen zullen met een trots hart hun oogappel en haar vriendinnetjes de hoog oplaaiende plankenkoorts heb ben zien trotseren Een Meryl Streep mag haar Oscar volgend jaar dus wel vergeten.. Het jaarthema «De vrede staat op l spel» werd goed in het zonnetje gezet, en de plaatselijke Rita-Boelaert-in-spe in het maantje, om de boel wat aaneen te praten leder zal wel zijn favoriete nummertje hebben, gaande van de poppenzolder, het scheppingsver haal, de dansgeschiedems tot de pauze zelf natuurlijk Maar feit is dat elk stukje van de avond uitblook. zowel choreografisch als technisch Voor de komische tussennoot zorg den de leidsters met omgekeerde «Tootsie»-aspiraties in zich. Ze wisten er alleszins goed weg mee om het publiek ook bij gesloten doek wat zoet te houden (Waar een Wille is, is een weg 9) Achter de koulissen werden alle wereld- rekords in het snelomkleden aan flar den geritst Een leidster moest van het overdreven zenuwachtige nagelbijten bijna afgevoerd (i.p.v. opgevoerd) worden omdat ze in haar vingers had gebeten Twee triptiens (of hoe heten die weer 9) werden per ongeluk bij het brochettenkraam in de trippen gedraaid, maar verder verliep alles volgens het scenario schoten. Om een lang en smakelijk ver haal kort te maken: want ik ben nu een maal geen romanschrijver maar een re porter Die ecrevisses bordeldinges smaakten voortreffelijk en die soep er omheen had net zo goed Cognacsaus kunnen heten. Ik wil maar dit zeggen; als ik volgende keer foto's moet nemen van een activiteit van de Moikes laat ik mijn «Kodak» thuis en neem mes. vork en ba- vet mee. De afwezigen hadden dus weer eens ongelijk. m dokters, apotheken, tandartsen, dierenartsen, begrafenisondernemers SOS-telefoonnummers Kleding PAUL KIEKENS Molenstraat 68 s 053/21 65 72 De gemeenteraad verliep letterlijk gezien zeer zoet. de Stockman-doopsuikerbcllekes smaakten goed, Mét felicitaties gaf Willems ook een definitie van het succes van zijn partij hij zeiDoor het fabriceren van kindjes, maken wij nieuwe leden bij». We snappen nu waarom de CVP zo graag aan ledenwerving doet Alleen schepen De Pauw, die kan het nog niet goed Want in plaats van bi/ Willems zijn fabriceringsplan te blijven probeert hij het nog met brieven sch ijven Hi; doet dat op stadhuispapier, waarschijnlijk voor 't gemak terwijl Willems zijn methode tenminste komt uit eigen zak Laat ons hopen dat ook De Pauw zijn goede wil zal tonen opdat ook hij de gemeenteraad zou kunnen vergasten op suikerbonen. Dat er over hogervemoemde brieven werd geïnterpelleerd werd door De Pauw helemaal niet goed verteerd; Door heel de CVP-f actie werd trouwens sip gekeken, we hoorden zelfs een reactie van Henry Van Der Veken Dit was de eerste keer in de voorbi/e zes jaar. dat Henry sprak met wel 10 woorden na elkaar De aanval werd nochtans niet tegen hem gedaan wellicht geldt ook hier het «Wie 't schoentje past, trekke het aan Bij het maken van de decors zal wel meer dan een vloek gevallen zijn t is tenslotte een Christelijke jeugdbewe ging), maar het resultaat reveleerde zich dan ook als wondermooi. Samen met de geluids- en lichteffekten (zat Spielberg in de zaal9), waarvoor eventjes wat scouts aan de haak ge slagen werden (doel heiligt de midde len. zorgden deze achtergronden voor de perfekte entourage van het jonge akteertalent Het apotheosenummer bracht de vol tallige groep op de planken, met een wervelende «99 Luftballons»-show. Even liep het mis. doordat wat benja mins met hun letters in een ietwat ver keerde volgorde gingen zitten, zodat het «Niets is belangrijker dan vrede» enigszins een Zweeds spelaksent kreeg (De vredesballonwedstrijd van Gentiaan reikte tot in Zweden, trou wens Is het «maar» een groepsfeest 9 Wel. de boodschap was anders overduide lijk de meisjes van St. Anna hunkeren naar een wereld van vrede. En nu dat «noodzakelijk goed» hier weer stilaan op de helling dreigt te raken, doet het deugd om de vredesduifjes van Chiro Gentiaan zo aan het werk te zien. (Hoewel... ging daar met de «chirod- del» dat er in de kleedkamers gevoch ten werd omdat Lut het lief van Lieve heeft afgepakt 9 Meisjes ondereen, he Nee, toen het doek viel over deze avond, was eén ding wel duidelijk: deze bewust-gemotiveerde groep zal zich nog door geen 99 kernraketten laten opdoeken (LDC) DOKTERS Aalst Dr. W. Geldhof, Binnenstraat 86, Aalst, tel. 70 55 26: vrijdag 29 april vanaf 20 uur; zaterdag 30 april vanaf 8 uur 's morgens; zondag 1 mei de hele dag tot maandag 2 mei, om 8 uur s morgens; maandag 2 mei en dinsdag 3 mei vanaf 20 uur, woensdag 4 mei vanaf 12 uur; donderdag 5 mei vanaf 20 uur tot en met vrijdag 6 mei om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Vereecken, Molenstraat 69, Haaltert (Denderhoutem), tel. 054/33 92 82: zaterdag 30 april en zondag 1 mei 1983. Hofstade, Gijzegem Dr. Roggeman, Steenweg naar Dender- monde, Gijzegem, tel. 70 33 55: zater dag -30 april en zondag 1 mei 1983. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Blondeel, Kerkstraat 16, Baardegem, tel. 052/35 60 67zaterdag 30 april en zon dag 1 mei 1983 Nieuwerkerken Dr. Van Der Mijnsbrugge, Dorpsstraat 15, Nieu werkerken, tel. 77 84 99: zaterdag 30 april en zondag 1 mei 1983 APOTHEKERS van zaterdag 30 april om 9 uur tot maandag 2 mei om 9 uur: De Vos, St-Kamielstraat 30. Aalst, van maandag 2 mei om 9 uur tot zater dag 7 mei om 9 uur Erauw, Gentsestraat 20, Aalst. Potiau, Dorp 24. Nieuwerkerken. Trouvé, Hoogstraat 56, Hofstade TANDARTSEN K. Noë, Iddergemstraat 6, Denderhoutem, tel. 054/33 01 87: zaterdag 30 april van 14 tot 18 uur en zondag 1 mei van 9 tot 1 2 uur Belangrijke telefoonnummers: Antigifcentrum 02/345 45 45. Zelfmoordpreventie 02/649 95 95 Sociaal Tele-Onthaal: Withuisstraat 4, Aalst, tel. 77 61 61 HAK (Hulp-, Advies- en Kontaktcentrum)St. Martensplein 2, Aalst, tel 70 38 88 Koolstraat 110, AALST Verzorging van alle honden op afspraak: tel. 053/78 54 67 Elke zaterdag grote keus in ras honden. 1 jaar schriftelijke waar borg bewijs en kontrole veearts. IJZERWAREN H. Hartlaan 54 Tel. 21 11 19 AALST Wil je een kartoon van jezelf Spaar dan de 6 tekeningen van deze derde reeks. Noteer erop wat de prent wil zeggen. De 6 opeenvolgende tekenin gen stuur je op naar de redaktie. Een jury zal het beste en juiste antwoord aanduiden. Dan krijg je een spotprent getekend door Frans Wauters. Dit is de 4de tekening

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5