ST.-JORIS VAN MOL PEUGEOT Moorselbaan 78 Aalst COMAR SPORT groot - kleinhandel SERGANT SPORT Kamillekes naar eerste STANDPUNT Wapens Munitie Eindeseizoenmatch Eendracht Aalst - Beveren 3 -1 autobanden BENOIT DE SMEDT Redaktie Renaat Gits Standard is geen voorbeeld Vishandel Hydra Specialisatie de beste Europese Fiets Fietsen peuceot Bromfietsen Moorselbaan 107-113 9300 AALST Tel. 053/21 18 65 Nieuwe Gazet van Aalst 6 mei 1983 - 11 Kamillekes Aalst/Remouchamps 3/1 De promotie is binnen voor de Kamillekes en wanneer er zaterdag bij Union een puntje gehaald wordt is de Aalsterse formatie zelfs kampioen. Remouchamps bood niet veel tegenstand en het werd dan ook een vlotte en verdiende zege. Na tien minuten spel onderschepte Ann Eeckhout een slechte terugspeelbal en prikte nummer één tegen het net. Na het behalen van een duidelijke 3-1 overwinning niets dan glunderende gezichten in het Aalsterse kamp. Schepen Bourlon en oud-schepen Monsieur waren er als de kippen bij om de kersverse eerste-nationalers geluk te wensen. (Kamillekes 3-Remouchamps 1). Remouchamps ging op zoek naar de ge lijkmaker, maar de Kamillekes; verdedi ging overigens goed georganiseerd door Trees Van Geert, gaf geen krimp. Enkel een paar minuten voor de rust kwam doelvrouw Brenda Van Den Eeckhout even in gevaar op een vrijschop maar ze hield haar netten ongeschonden. Toen na de koffie Ann Eeckhout gepast in de diepte gestuurd werd door Greta Van Hauwermeiren verdubbelde deze de cij fers. Veerle De Wint verving Renée De- lannoy en was er als de kippen bij om af te werken toen de Waalse portierster een knal van Anne Eeckhout onvoldoende onder controle kreeg. Twee minuten voor tijd redde Remouchamps nog de eer via een licht toegekende strafschop. Hilde Dalemans kreeg de bal onvrijwillig tegen de hand en de scheidsrechter wees naar de witte stip. Het spreekt vanzelf dat dit tegendoelpunt weinig kon afdoen aan de Aalsterse vreugde bij het eindsignaal. Nadat men vorig jaar van een niet de promotie miste is het zover. Trainer Paul De Cremer was een gelukkig man alhoewel hij meer dan wie ook weet dat men in eerste voor een erg zware karwei staat. «Vooraan en achteraan staan we sterk genoeg Wan neer Veerle De Wint van kwetsuren ge spaard blijft en Ann Eeckhout op dit peil blijft spelen hoeven we ons geen zorgen te maken In het middenveld missen we echter een spelverdeelster. Of er verster king komt kan ik nog niet zeggen. In het vrouwenvoetbal worden er nog niet zo veel transfers gedaan. Toch ben ik ervan overtuigd dat we ons kunnen redden vol gend jaar alhoewel het knokken zal wor den». (JVL) Eindeljjk is het zover Aalst heeft een eerste klasse voetbalklub die, al wezen het dan dames, beslist zijn «mannetje» zal staan. Gestadig werd gebouwd aan een elftal dat, louter be staande uit regionale en lokale speel sters, langzaamaan naar een zekere piek kan toegroeien. Die top is nu bereikt. Of men nu verder gaat op de ingeslagen weg en er een mogelijke degradatie naar tweede afdeling voor lief bijneemt; of men het team gaat versterken met enkele vedettes die forse happen zetten in de financiële ruif; dat was een vraag die wij aan voorzitter Kamiel Sergeant voorleg den. «Laat ik meteen alle meisjes gerust stellen. Ook voor volgend seizoen krij gen ze het vertrouwen van zowel de beide oefenmeesters, Trees Haelter- man en Pol De Cremer, als van mij. Het gaat niet op dat er van de groep die dit jaar met alle inzet van krachten en mogelijkheden gestreden hebben voor eénzelfde doel, zomaar aan de kant worden geplaatst. Natuurlijk zul len wij onze kern uitbreiden maar dan enkel met speelsters die in het gehul digde systeem passen en ook op psychologisch gebied binnen het geheel kunnen aarden. Niet zoals Standard *ius, dat enkel gelouterde profs binnenhaalt. Dat er een hemelsbreed verschil is tussen eerste en tweede nationale hebben wij ondervonden tijdens de bekerwedstrijd tegen Borgloon. De kontakten zijn harder, ik durf zelfs te stellen gemener, maar ook de tempo wisselingen en de anticipaties worden vlugger uitgevoerd. Er is zeker en vast geen tijd meer om de bal rustig te stoppen, eens rond te kijken naar een vrijstaande teamgenoot en dan pas een voorzet te geven. Alles moet veel direkteur gebeuren. Maar ik reken op onze reeds eerder geciteerde trainers. Pol De Cremer neemt het technische aspekt voor zijn rekening terwijl Trees Haelterman de fysieke konditie zal bij schaven. Financieel komt de baat natuurlijk met boven de kost uit. Ons jaarlijks budget schommelt zo rond de 300.000 tot 350.000 fr. En dan betalen wij aan de speelsters nog niets In eerste afde ling zullen de kosten nog hoger oplo pen want dan moet je daar verplaat singen naar Luik en Hasselt bijreke- nen De inkomprijs op ons terrein hou den we zo democratisch mogelijk (40 fr.) omdat wij nog altijd in een sta dium verkeren waarin we toeschou wers moeten aantrekken. Het is te belachelijk dat we. net zoals bij de mannen, honderd tot honderdvijftig frank vragen voor een onoverdekte staanplaats. Dan moet je al goed voet balgek zijn om op een vrouwenpartij te staan kijken. Wij roeien echter verder met de rie men die ons ter beschikking staan. Als we volgend jaar de balans opmaken en ze valt negatief uit, wat zou bedui den dat we naar tweede klasse moe ten terugkeren, gaan we ook dan geen overhaast beslissingen treffen. Maar het is nog wat vroeg om daar nu al over te praten». In ieder geval bewisjt Kamiel Sergeant dat hij het voetbal- en businesshart op de juiste plaats draagt. Renaat GITS Nieuwe trainer voor E. Aalst seizoen 83- 84 dhr. Borremans (E.L.) Geraardsbergsestraat 98, Aalst - -s? 053/78 63 18 Of 77 41 54 Zelfbereide slaatjes en visschotels te bekomen. Continental, Uniroyal, Michelin. Open8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8- De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 9300 AALST s 12 u en 13-15U 30 ca nit 053/77.33.77 Thermisch-geïsoleerde ramen met dubbele beglazing en volledige afwerking veranda's Metaal- en aluminiumconstructie Leuvestraat 43 Erembodegem s 053/21 '39 99 77 98 03 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst s 053/21 25 56 Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. Te verkrijgen bij Eendracht Aalst - R. Mechelen 0/2 Zoals verwacht kon worden speelde Eendracht geen denderende partij. De spelers waren nauwelijks gemotiveerd en toonden weinig strijdvaardigheid. Steyaert, die normaal één van de steunpilaren van het elftal is, acteerde meer voorin dan op de stopperplaats. Luc Limpens die vorige week de ster van het veld was, haalde ook zijn normale peil niet. Uefa-juniorstrainer De Vos coachte deze maal de ploeg Nu moest hulptrainer Taelman op zaken- op de Eendrachtbank. Het spreekt van- reis naar Portugal. Trainer De Vos was uiteraard een ontgoocheld man «Jon gens die vorige week de prestatie van de ploeg omhoog tilden speelden nu bened- den alles. Er was geen coördinatie tus sen de verschillende lijnen in het elftal. Gebrek aan motivatie was de voornaam ste reden van het falen van Eendracht». Willy De Vos heeft overschot van gelijk wanneer hij beweerde dat de motivatie zoek was onder de spelers. Maar eigenlijk kunnen we hen begrijpen. We zijn ervan overtuigd dat allen het voort durend veranderen van trainer kotsbeu zijn. Toen Heylens zijn intrek nam bij Seraing nam Ivie het roer in handen. Spijts al zijn goede bedoelingen kon hij zich niet toeleggen op Aalst, hij moest voor alles voor zijn toekomst zorgen. Hulptrainer Taelman moest hem meer dere malen vervangen, denken we aan de matchen tegen La Louvière en Has selt. De laatste drie matchen moest Taelman dan ook voor zijn rekening nemen. Deze was zondag op zijn beurt afwezig terwijl hij inmiddels reeds voor Seraing tekende. Bijgevolg zat Willy De Vos nu als vierde trainer van dit seizoen zelf dat dit geen goede invloed kan heb ben op een elftal dat in deze kompetitie reeds weken niets meer te winnen of te verliezen heeft. De nieuwe Eendracht- trainer Borremans was eerder karig met zijn commentaarOver de prestatie van Racing ben ik uiteraard tevreden. Aalst was vandaag echter moeilijk te beoorde len. Vele spelers snakken naar het einde van het seizoen. Kingambo vond ik wel een van de betere spelen Hij is technisch erg bekwaam en heeft een goede pass in de voeten Gebrek aan gestalte in de aanval is de grote han dicap van het huidige Eendracht. We gaan dan ook iemand met gestalte aan werven. Bij Mechelen werden dit seizoen Stevens en Verboven aangetrokken beiden grote jongens en het resultaat is duidelijk merkbaar. De eindronde is bijna een feit». Verder is er erg weinig nieuws i.v.m. eventuele contractverlengingen Van Kemseke is tot een mondeling akkoord gekomen voor de duur van twee jaar en Horvat heeft getekend voor één jaar. (JVL) .«ps A#!»* Juniorestornooi Eendracht Aalst Beide elftallen begonnen erg voorzichtig aan de wedstrijd. Na tien minuten spel kwam de match echter los. Michelet rukte op en knalde tegen de staander. De talentrijke Christiaens was goed gevolgd en trapte in de rebound binnen. Even later verdubbelde S.K. Beveren zijn voorsprong bijna toen Christiaens de Aalsterse verdediging oprolde en Toté op Van Wilderode besloot. Hieruit volgde een geharrewéry/vaar Aalst goed weg kwam. De thuisploeg herpakte zich ech ter en onder impuls van draaischijf Ver linden trok Eendracht in de aanval. Trai ner Heylens beweerde indertijd dat er geen enkele jeugdspeler met talent aan wezig was bij de juniores, maar met wat deze Verlinden dinsdag liet zien stelde hij de Brusselaar toch in het ongelijk Nog voor de rust hing de gelijkmaker in de lucht. De Visser miste in korte.tijd twee open doelkansen en stopper Verbeken knalde tegen de paal Na de koffie had Aalst pech toen De Bondt De Visser bediende en deze zijn schot op de doellijn weggeveegd zag door Maes. Even later zou Aalst de gelijkmaker toch lukken. Verlinden opende tot bij De Vos. Deze kruiste tot bij Triest die met een droge knal de Beverense portier ver sloeg. De bal ketste echter terug op de paal, gelukkig was De Visser bij de pin ken en duwde binnen Eendracht verving Triest door Van Esuwé en doelman Van Wilderode door Elaut. Het laatste kwar tier was volledig Beverens getint. Lod ders stuurde Christiaens de diepte in maar Elaut verwerkte in hoekschop. De corner werd kort genomen tot bij Chris tiaens die de volkomen ongedekte Lod ders bediende en Beveren stond meteen op voorsprong.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11