mn TAPIJTEN VLOERBEKLEDING TRAPLOPERS Zonnestraat 7, 9300 AALST Tel. 77 12 94 Onze service Van Keer nu ook baas over Van Den Broeck Rode Duivels bekerwinnaar en Tinne Boys wint beker E. Monsieur DE PRIJZENKLOPPER gratis leveren (ook 's avonds) presenteren van tapijten thuis gratis opmeten bestek vakkundige plaatsing van traplopers, vast- tapijt, vinylbekleding reinigen en herstellen van mechanische en handgeknoopte tapijten BBC. Leonnidas toch nog sterker dan BBC. Osiris Atletiek Alle grote merken in voorraad, aan de laagste prijzen OPPER 12 Nieuwe Gazet van Aalst 6 mei 1983 BasketbalThe Best of Six Van Keer Van den Broeck 72-69 Ploeg Van Keer: Schellinck, De Neve, Van Impe, Van den Driessche, Cornand (beloften Okapi), Bie- seman (Sint Antoon), Van Keer (De Hoorn), Van Keymeulen (Asse). Ploeg Van den BroeckVan den Broeck, Phlips (Okapi), De Smedt (The Tower), Rombout (Akron Ronse), Ongenaet (Osiris), Hendrickx (Cabrita Zele), D'Herdt (The Tower), Schorreel (Olfit). Steile verwachtingen aan weerszijden voor deze topper tussen de enige twee ongeslagen ploegen van deze «The best of six». Van Keer zorgde reeds tweemaal voor een verrassend resul taat. Van den Broeck heeft niet alleen de langste, doch ook de beste ploeg op papier. Hoe relatief echter al deze theorieën kunnen zijn, bewees ons het verleden. Want wie had de huidige stand van zaken durven voorspellen bij een ploeg als Minnebo Langs Bieseman en Van Keymeulen nam Van Keer onmiddellijk een 5-0 voorsprong. Van den Broeck, Philips en Hendrickx lieten zich echter niet begaan en zorgden voor waardige repliek (17-18) halfweg de eerst helft. De ploeg Van Keer kende dan een inzinking, toen Van den Broeck op Bieseman ging verdedigen. Ongenaet diende dan maar met Van Keer af te rekenen. In drie minuten viel de kloof 23-31Doch Herman Van Keer voelde het gevaar, en wanneer hij in de beginperiode regelmatig zijn vleugels en Bieseman aan het werk zetten, nam hij nu zelf aanvallend initiatief. Ongenaet bleek hiertegen niet be stand en Van Keer kwam terug tot 29- 34 en 29-36 aan de rust In de tweede periode was de spanning bijwijlen te Basketbal dames snijden Het in grote getale opgeko men publiek had duidelijk de zijde van Herman Van Keer gekozen, doch toen deze na 10' 49-59 in het verlies stond, rezen er toch enige twijfels. Herman zelf, in keurige nummertje met Pascal Van Keymeulen, zou deze vraagte kens wegnemen. Zes minuten later stond er opnieuw 62-63 op het bord en kon de wedstrijd alle richtingen uit. Van Keer hield Van den Broeck duide lijk uit de wedstrijd. Hendrickx' beste periode scheen achter de rug. Phlips kon buiten een overdreven verdedi ging op klubgenoot Schellinck, niets positiefs naar voor brengen. Onge naet verkwanselde menige kans onder de ring en Schorreel probeerde het uit alle hoeken, evenwel zonder sukses. En dit alles terwijl Pie Rombout nog maar eens zijn broek zat te verslijten op de Okapi-banken, en Patrick De Smedt, na zijn nochtans uitstekende prestatie vorige week, te zwak bevon den werd door zijn coach. Aan de overzijde volstond het basketinstinkt van Van Keer, Bieseman en Pascal Van Keymeulen, bijgestaan door de zeer grote inzet van de Okapi beloften, om in de ultieme faze een «slimme», doch totaal onverwachte overwinning te verzilveren. (AVH) MTSA Ondanks een puike eerste helft wan Lada Boys dienden deze toch de duimen te leggen tegen het Denderleeuwse Rode Duivels. Lada Boys zat nochtans op rozen toen Verhofstadt een vrijschop keu rig op het hoofd van Johan De Schenckel schilderde en deze prachtig binnenkopte. Rode Duivels lie ten zich niet onbetuigd en kwamen langszij langs Jan Van Belle. De Lada Boys dienden de duimen te leggen tegen de Rode Duivels. (OJ) Enkele minuten later echter stond Lada Boys terug op voorsprong toen Johan De Schenckel goalgetter Emiel Gallee aanspeelde en deze de Rode Duivelsdoelman kansloos liet Na de koffie kreeg men een totaal ander spelbeeld te zien met een goedspe- lende Rode Duivelsploeg. Rony Van Kutsem bracht de stand in evenwicht en even later bezorgde Hans Matthys zijn ploeg de beker. Onder den Toren, kampioen van de tweede afdeling maakte het onge naakbare Tinne Boys erg moeilijk. Aan de rust leidden de Gijzegemnaars zelfs na een doelpunt van Marcel Van Nuffel die een misverstand in de Tin- neboysverdediging optimaal uitbuitte. De tweede helft vond Tinne Boys het welletjes Rudy De Pauw knalde de bordjes in evenwicht en toen Eddv Perreman een voorzet van Luc De Pauw keurig met het hoofd overnam was de wedstrijd gespeeld. Luc De Pauw lukte een derde treffer toen de Gijzegemse portier een knal van Per reman loste Luc Van Londerzeele voerde de score in de slotfase nog op, alhoewel dit wel een zwaar verdict was voor de moedige Onder den Toren spelers In de zondagsreeks had er nog een achterstallige wedstrijd plaats 'T Duifken amper met negen spelers, sleepte een punt uit de brand tegen Adelaars. Robert De Doncker scoorde de twee doelpunten voor Adelaars. Net voor de rust kon Roger Maes- schalck milderen en na de koffie maakte dezelfde speler gelijk. (JVL) Halve finale periodekampioenen Rode Roos - Amapola (terr. Osbroek C), op 8 mei te 10 u. (scheidsrechter Garcia Angel; grens rechters Frans Roels en Odilon De Meyst) Sunset - Real Familial (Zandberg), op 8 mei te 10 u. (scheidsrechter De Sutter Felix; grensrechters Roger Meert en Pierre Uvin). Strafkomité MTSA Uitsluiting voldoende: Kamiel De Meyer (Blauwe Vlam), Mare Eeckhout (Blauwe Vlam). Niets weerhouden Rudy Philips. Twee speeldagen voor het seizoen 83- 84: Dirk Meuleman (Onder den Toren). Wedstrijd Sportief 81 - Corner, uitslag 3-0 wordt 5-0 wegens het opstellen van de geschorste speler Rudy Phi lips. De klacht van Sunset i.v.m. de wed strijd Sunset-Nieuwe Wijk werd ont vankelijk verklaard; de uitslag blijft 0- 0 Sinds de halve finales bekend waren en het duel Leonidas - Osiris geprogrammeerd was, keken alle basketliefhebbers verlangend uit naar deze wedstrijd. De Osiris-dames bewezen in het verleden wat zij waard zijn. Kampioen in provinciale na een testwed strijd met De Pinte, kwartfinalist van de Belgische beker na een nipte uitschake ling door Gentson, en nu reeds halve fi nalist van de Oostvlaamse beker. Ge ruchten deden de ronde als was een kwalifikatie mogelijk gezien de 15 punten voorgift die zij genoten in die halve finale. Leonidas moest de diensten missen van Conny Van den Bossche, wat meteen heel wat wegdeed van de gestalte aan Aalsterse zijde. Een vol kwartier moest Leonidas strijden om die achterstand goed te maken. Daarvoor kon het rekenen op een zeer sterke De Wandeleer, die voor 32-32 cij fers zorgde. Aan de rust leidde Leonidas met 43-40. In de tweede periode ging Mitsy Stockx de aanvallende rebound beheersen en verving De Wandeleer in haar schuttersrol. Meteen ging de score naar 62-47. Doch de Osirisdametjes ga ven zich niet gewonnen en langs De Moor. Mortier, Janssens en Van den Spiegel kwamen zij terug tot 66-62. De Moor en Van den Spiegel dienden naar de bank met foutenlast en Naessens was uitgevallen met kwetsuur. Dit bleek iets te veel voor Osiris cjat uiteindelijk slechts met 72-66 uit de finale gehouden werd door streekgenoot en ex-ploegmakkers Leonidas. Bart Neckebroeck won te Gent met speerwerpen voor scho lieren met 42,38 meter. Bart Meganck werd, eveneens in Gent, winnaar van een 1500 m voor kadet- ten Met 4' 16 "6 lukte hij de beste Bel gische jaarprestatie. Kadet Geert Van Der Bruggen won een 300 m. hor den in 46 "0 Sabine Van der Hoe ven won de 80 m. voor miniemen te Aalst op 23 april in 11 "5. An Buyle bekroonde haar eerste wedstrijd bij de scholieren met een tweede plaats 5 33 8. De Aalsterse veteranen komen zaterdag te Brugge uit om er de interklubkampioenschappen te betwisten Vorige zondag had het Belgisch kampioenschap plaats voor veteranen. Iwein Backaert werd 54ste met 3u.2'21 geen onaardig resul taat voor een debuut op de superlange afstand. Jan Marcelis liep 2u 49'55 en eindigde daarmee 30ste. Met deze tijd bleef hij net boven het Aalsterse klubrekord dat trouwens op zijn naam staat Er waren 192 deelnemers. Icwde poortsre Vrije ingang. Open ma. tot en met do.9 tot 19 uur vr. 9 tot 20 uur zo. 9 tot 18 uur

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12