LUAKTVEtf DBAöK «De wind die maar niet LEVENSPILLEN Bericht aangaande de Topdag Waar er geen rook is, is er geen vuur jaoooooaoaooaoooa Het hoe en waarom der bezwaarde gemoederen XJOOOOOOOOOOOOOOC 16 Nieuwe Gazet van Aalst 6 mei 1983 IVOU vallen» door de gebroeders Draakmans Hoofdstuk 3 - «Wat nu Pjotr Petrovitch liet onze butler, nog altijd in 't schaarse licht van zijn schemerlamp, zich binnensmonds ontvallen terwijl het slappe boeremens, Melanie, neigingen vertoonde om weg te slibberen van tussen zijn ellebogen. Potsierlijk was het, dat wel, maar de pot zag er toch maar drastisch dramatisch uit. INDIEN GIJ LIJDT INDIEN GIJ ONDERHEVIG ZIJT X INDIEN GIJ BRANDIG ZIJT F"F*. ROMAN PERsdWNOSJES ÉS JUST MOR TOEVAL* *'T MOST IENSJ WOOR ZÉN E OÉVERIENKOMST MÉ BESTONDJE De Kaiserlycke Soevereine Caemere Der Draeckenieren tot Aelst zorgt, alhoewel niet in het officiële programma vermeld, voor een bijkomende attraktie tijdens de Topdag op zaterdag 14 mei a.s. Vervolg van ons feuilleton Op de rand der wanhoop zou de witrus zelfs op zijn schoonmoeder geroepen hebben maar zoiets had hij nooit op de kop kunnen tikken. Wij echter menen dat g'op zulke dingen allemaal niet te rap moet roepen want, onder ons, als g'r een hebt van 't goede kalieber. ja dan wel maar, naar 't schijnt zitten daar ook plaasters tussen die. in een benarde ne telige toestand als deze, nog zouden grimmelen. De wind van zijn kant had er compassie mee, maar als Pjotr daar moest op reke nen was hij nog verder van huis In plaats van te vallen ging meneer wind de blaf- feturen en de waggelende kornis-slin gers nog opjagen. Desalniettemin zat daar een achtergedacht in dat verre van contrarie was want zie donkere wolken haastten zich onverwijld kasteelwaarts. Daar moest nat van komen. En waarlijk, méér nog, druppels werden pijpestelen Nu zal de lezer met groot voorhoofd al geraden hebben wat tenslotte dat winde rig achtergedacht inhield. Voor de klei nere frontale formaten, waartoe ook wij behoren, even een toelichting.'Pijpeste len kunnen een beek opwateren en wa termolens laten daar geen gras over groeien. Voor de moeilijke verstaanders, nog een toemaatje elke slag van de molen gaf een stoot elektriek... en we zijn erde kaarslampjes van barons kroon- luster begonnen te pinken, net als uwen kerstboom thuis, tenzij ge van dit spar retje afgestapt zijt op doktersadvies. Pin- kitis. Al met al Pjotr zag nu beter uit zijn ogen en slaakte sebiet en terzijde een lange zucht«Ja. in de klaren zie 'k nog beter hoe lelijk ne mens in de patatten kan zitten Een tweede zuchtsel werd echter gauw weer ingezogen toen een schorre diepe mansstemvan het soort dat uw kristallen vaas kan vergruizelen op meters afstand, op butlers rug afketste. - «Jaan watte. Pjotr, en dat op uwen ouderdom Waar zijn uw droeve zinnen - Ai madame Scherlock Zijt ge daar weer met uwen bazaar. Haak dat boel ken maar af en help mij tenminste dat mens hier plat leggen op de canapé». - «Wel, wel, hernam het schorre kelder geluid. 't is dan nog met Melanie dat g'in 't gareel hangt. Kom aan. amai zeg. die weegt tweemaal méér dan de helft van haar gewicht(de gebroeders Draak mans trokken dit rekenvraagstuk drie maal na en het scheen te kloppen). Kaboel, de pokdalige windhond, ferm ge nesteld in bewuste canapé, was juist aan 't dromen van nen omgekeerde wereld Kon ook niet anders, met de poten om hoog liggende Een por tegen zijn ribben kast maande hem onvriendelijk aan zich te reppen waarop hij een zoete weer wraak begon te koesteren op de snode spelbreekster. De spelbreeksterMadame Scherlock Hoe komt dat spook hier nu ineens tus- sengeschoven Was de miserie nog niet groot genoeg 9 Geduld, nerveuze lezer, en ge zult merken dat haar opduiken ons werd opgedrongen. Kort gestuikt, blond gegolfd pijp in de kop en verzot op franjekes-kleren, hield Madame Scherlock er de gewoonte op na het dorp af te leuren met allerlei kleinoden. Van toespelden tot tuitjesga ren, van lastieke rekkers aiover jartellen tot lassees. schoner gezegd rijgsnoe- ren, hare blikvangers. De dorpskommers spraken dan ook meestal over «Mie Rij koorde». - «Madame vroeg Pjotr na de platleg- ging, hoe zijt gij hier op uw sokken binnen geraakt - «Zeg mij liever, wedervoer de vrouw met de blikvangers, hoe dat boorlingsken hier uit de lucht komt te vallen Bij mijn weet is Melanie al in 't keren van de jaren, van die kant - «Laat dat kind maar vallen. Als 't u ie mand vraagt, zeg dat g't niet weet. Maar over iets anders gepalaberd. dat is nu sedert Maria-Thérésia dat gij hier rond het kasteel deggert En ge moet het met meer weg steken, baron de Beaufort de la Ventouse en ik. Pjotr Alexei Petrovitch weten al wreed lang dat gij de leurster maar uithangt om swijls overal te kunnen rondneuzen. Mijnen baas in de luren leg gen. dat wilt ge, anders niets. Die ver dwijningen hier? Komaan... Weet ge waarvan onzen planché hier zo uitge sleten is Neen Awel, van 't parket, ja van 't parket met hun sloddervoeten Alle jaren één geslijp, gesleur en gesnuffel. Maar. en knoop dat achter uw kalot in uw oren, wie gaat er telkens weer vrij uit Wie Den baron. ja. den baron Begre pen, meneer Van Loezegem Van Loezegem. alias Scherlock. alias Mie Rijkoorde, smeet daarom hare rok nog niet over d'haag - «Kalm aan vriend, kalm aan Ik kan u verassurerendat ik nog nooit een vlieg kwaad deed. laat staan ne pemel op een van mijn toespelden stak. Luister Pjotr Die verdwenen ventjes kunnen mij genen bal schelen maar wat ik graag wou te stekken hebben is het motiefhet motief van al die geheimzinnige klodden hier. En onthou maartegen de lamp vliegen van 't gerecht kan iedereen maar. zonder motief op zak, moeten z'u lossen en laten lopen met 't haar van buiten En dat is nu juist de kwestieik ben ingehuurd opdat barbetje zou hangen of tenminste op de blaren kan gaan zitten Kaboel de luistervink, werd tegendraad en trok een scheve muil naar 't manswijf maar die gat nog méér katoen - «Den baron Ochottekes toch. Kom, ik zal 't maar verklappen Hij is't die mij dubbel, dik en kwistig betaald om uit te pluizen waarom zijn oesterbanketten altijd kweddelen meebrengen Soms heeft hij er zelfs echte parels voor over, maar dat zal wel bij gebrek zijn aan liggende geld» - «Straffen toebak, zei de witrus rood uit slaand. ons kiekenen zullen nog windeie ren leggen als ze dat gaan weten» - «Hier zie, triompheerde de pijpevrouw, hier zie, de sleutel van 't achterpoortje En wie gaf mij dat Moet ge nog meer weten Bewust van haar sleutelpositie werd Mie Rijkoorde nog stouter en begon zich te bemoei-alen met Melle, die nog immer langelings buiten westen lag. Inmiddels ging Pjotr rond de vijgemand een fles «Elexir de la Ventouse» draaien, nog iets mompelend maar dat konden we niet verstaan. Wel zagen we hem in een handomdraai de dito fles onder tafel wegmoffelen. Verdachte geste Opge let met die rap ingevulde pronostieken Ge zoudt er zwierig naast kunnen zitten en daarbij, zo simpel is ons mengelwerk nu ook niet. - «Pjotren 't was de moeiaal die sprak. PjotrMelle moet iets misvallen zijn. Z'is kompleet haar oogappels kwijt, 't Is al wit. Ofwel ligt ze naar haar verstand te sta ren. en dan ziet ze veel kronkels, ofwel loert ze diep in haren décolté en dan...» Scherlock hield hier even op en zij had gelijk. Zelfs de meest verstokte lezer be grijpt waarom ook wij daar niet dieper kunnen op ingaan - «Wij moeten de arme sloor malgré aderlaten of ze blijft in ons handen Pak daar rap eens een paar lassees om af te spannen» - «Hier wordt niets afgespannen beet Pjotr van zich af. en nog minder afgetapt, maar hier wordt afgestapten meteen grabbelde hij zijn buks weer op. - «Schiet niet op de pianist, makker. Mij goed. maar als ze molt, geen tuiten ko men schreien hé die heb ik genoeg in mijn winkel Maar. van den os op den ezel. waar is dat achtergebleven gebit - «Achtergebleven gebit - «Wel ja, dat van jonkheer du Ratelier de la Machoire. de laatste weggeschamo- teerde. Dat wou ik eens op snee pak ken» - «Ha. zei Pjotr begrijpend, 't is een motief met tanden dat ge zoektWel boven, zelfde kamer nog in zelfde glas. 't Sloeg groen uit maar den baron goot ér een kwak formol bij Dr. Spitzner had hem dat aangeraden en die wil het, bij verjaring nog op flessen trekken voor 't museum - «EN AVANT UPSTAIRS gebood de blonde triene. zich uitend in dikke hoofd letters en dan wist onze butler dat tegen spartelen zinloos was. Samen torren ze de trappen op Toch kon Pjotr het gevoel van hem niet wegsmijten dat die tanden- inspektie maar een foef was. Hij had zich niet mispeinsd Urenlang werd achter de hoek en kant gespeurd met de monok- kel Kaboel de hazewind, die nog een eitje te pellen had met het franke wijf zag intus sen het gat schoon om eens ne gerla te gaan met haren inboedel, hoewel hij klappen terug kreeg van de lastieke rek kers Bijna was de hele kleinhandel ver- destrueerd tot hij plots kwam recht te ve ren... de lange oormanen rezen ten ber ge zijn staart sloeg tilt... blaffen of jan ken zat er niet meer in tong ingeslikt en dan nog in 't verkeerde keelgat... Terecht volgens ons Want. wat daar nu kwam binnengewaggeld. recht naar hem toe... ongelooflijk onbeschrijflijk zelfs Toch zullen de gebroeders Draakmans het proberen, en wij steken het niet weg. onze pen is al aan 't bibberen Wordt vervolgd Heet wat oude en verdwenen ambachten zullen er terug tot leven worden gebracht. Wat inderdaad niet geweten is, is dat er verschillende leden der Caemere zijn die in vervlogen tijden nog zo'n oud ambacht hebben beoefend. Zij zuilen hun nooit verleerde vaardighe den aan het publiek tentoon spreiden. Deze curiositeit zal te bezien vallen ter Grote Markt, waarschijnlijk aan de zijkant van het Belfort, zo ongeveer tussen de ingangstrap met de verdwenen leeuw- kens, scheef rechtover de Bezze en de Belforttoren. Ook zijn er Draeckenieren die toendertijd langs de kanten van Hekelgem als ap- prenti nog met den Blos zandtapijten hebben gelegd. Als er niets tussenkomt zullen zij ter plek ke, aan de voet van het Belfort, de edele kunst van het zandtapijtleggen beoefe nen. Voor de Topdagbezoekers een unieke buitenkansje om voor hun ogen een kunstwerk van 5 x 5 m2 te zien voorbe reiden, geboren worden,' vorm aan nemen. groeien tot de uiteindelijke vol- Voel je je ook zo alleen aan den toog han gen Ik ben 45 j. en zoek gelijkwaardig persoon die allicht ergens aan een ande re toog alleen hangt. Samen zullen we misschien de moed opbrengen ons aan een cafétafelken te zetten en elkaar trakterende, de wereldproblemen te be spreken en misschien op te lossen. Schrijv. n. nr. 2220333/105. tooing die rond 17 uur zal geschied zijn. Allen daarheen om de artiesten aan te moedigen Het stadsbestuur organiseerde onlangs een gratis ontwenningskuur voor rokers in de brandweerkazerne. Op onze deskundige vraag waarom dit precies in de brandweerkazerne moest plaatsvinden bleven er velen der door ons ondervraagden met hun mond vol tanden staan Tot wij overlaatst, ieveranst tijdens een schouwbrand dit aan een aldaar in de weer zijnde beroepspompier vroegen. Deze verklaarde ons, alhoewel hij ongaarne zijn naam vermeld zag in onze kolommen omdat er een dienstnota in circulatie was. inhoudende dat beroepspompiers niet officieel hun mond mogen voorbijklappen. hij desalniettemin onze vraag zou beantwoorden, waarna hij aldus in gang schoot«Primo Waar men niet smoort is er geen rook. Secundo Waar er geen rook is, is er geen vuur en tertio Waar er geen vuur is moet er niet geblust worden». Hij verschoot zelf zodanig van deze gevatte uitspraak dat hij aanstonds naar de pomp liep. Een vrijwillige pompier die daar de schouwbrand stond te aanschouwen omdat hij zelf de schouw niet mocht te lijf gaan, brak een lans voor de brandweerkazerne als geschikte plaats, zijn mening vrijwillig als volgt weergevende «De brandweerka zerne, of 't Arsenaal zoals wij onderling zeggen, is voorzeker de geschikte plaats voor het geven van kuren want er lopen er daar veel rond met kuren» waarop hij ons perplex voor schut liet staan, (medegedeeld) Het viel opmerkzame observeerders speciaal op dat er de afgelopen week in de binnenstad verscheidene stadsgenoten lusteloos en met bezwaarlijk gemoed ronddoolden. Zo ontdekte onze reporter van gebroken armen en benen op een bank op de Grote Markt een individu die met een omfloers- de blik en treurige ogen den kop liet han gen en daardoor nauwelijks de vóór zijn voeten bedrijvige Belfortduiven gade sloeg maar daarentegen mompelde «Het sprookje is uit, een mooie droom is voorbij». Een andere moedeloze met eveneens hangende kop en daarbij nog gans uit zijn lood geslagen, werd aangetroffen in de glazen muit van Kapitantjes op de Ves ten. steeds tegenzichzelf herhalend «De schone tijd is gepasseerd, nu wordt alles somber en grijs». Alhoewel op dat moment de zon aan 't schijnen was en Armand Pien een ganse week mooi weer voorspeld had. Op een terras van een bekende stammi- nee van eten en drinken in 't gat van de markt bemerkten ooggetuigen verschil lende mismoedige verbruikers die harts grondig zichzelf en malkander aan 't be klagen waren. Tussendoor zwelgden zij met een verbeten gezicht een slok hun ner consumptie naar binnen of trokken knarsetandend eens aan hun sigaret- koedeken om alsdan met hernieuwe moed luide zuchten en jammerklachten te slaken en te uitten. Sommige kompas§ieuze omzittenden schoven uit takt en discretie wat verder- weg met hun terrasstoel, maar toch niet te ver om alles nog met hun dichtbijste oor te kunnen opvangen. F 't Is aldus dat wij langs een omweg na vraag deden naar het waarom van deze bezwaarlijke gemoedstoestanden en langs dezelfde omweg te weten kwamen dat het hier allemaal ging over gevallen van leden van het Stedelijk Feestcomitee die plotsklaps hun opzeg hadden ge kregen en er de komende 6 jaar niet meer bij mogen zijn. Vandaar dit terechte ge weeklaag Het moet hier toch van het hart dat, al hoewel wij wel enig begrip kunnen op brengen voor het besparingsfeit om van 43 te zakken naar 30 Feestcomitaars, dit ook op een treffelijker manier kon gebeu ren en niet zo avel-a-bavel allemaal te gelijk maar b.v.b. door een langzame af- vloeing. Psychologisch is dat allerminst verantwoord de afgedankten zo maar van de enen dag op den anderen aan hun droevig lot over te laten Is hier geen taak weggelegd voor het stadsbestuur Men richt wel gratis ont wenningskuren in voor rokers. Is het dan teveel gevraagd de niet meer aangedui- den van het feestcomitee te ontwennen en deze mensen die nu volledig den kluts en hun plaats kwijt zijn. op een degelijke manier op te vangen. Wij peinzen, en met ons alle rechtgeaar de burgers, dat het de moment is om in te grijpen door de schepen die Volksge zondheid onder zijn of haar bevoegdheid heeft en die we hier alzo voor de vuist niet kunnen noemen omdat wij alles nog niet van buiten geleerd hebben. aan varstopdheld, gal en slijmen, aan hoofdpijn, draaiingen in het hoofd, nosrslaolttighsld, slape loosheid, Jicht en rheumatismuS, hartkloppingen, uwe huid met ziltachtige plekken of puisten uitslaat en uw mond droog en slijmachtig is. en gij reeds alle middelen vruchteloos gebruikt hebt, neemt uwen toevlucht tol de WARE Gij zult nieuw, rijk en zuiver bloed kweeken en in korten tüd vol 2Md dezen kostbaren geholpen zijn en X*rjt reor dheid is w kracht en leven zijn, uwe middel te beproeven waarmede uizenae m slechts fr. 1.25 de doos van 40 pillen kost. Ia alle M«de apothekea d«a laad* Zoek de 7 fouten

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16