ELFI Huis DE RICK CALECHE Opvoeders en gehandikapten in 't verweer CVP Aalst koos nieuw bestuur Kinderschoenen MOLENSTRAAT 33, AALST s 053/21 06 37 Galavoorstelling Alkuone Een prestatie die het professionele overschrijdt Annie Dierick uit VU-fraktie gesloten HOTEL-RESTAURANT-CAFE DES ARCADES Zakenkantoor Swartebroeckx Louis 8: Moorselbaan 25, AALST Tel. 053/21 07 81 Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... wil ik een QazGt van ^al>t abonnement mum Onafhankelijk waakblad voor Qroot-Aalat op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst - 6 mei 1983 Het geheel werd passend ondersteund door klank- en lichteffekten doch de dan sers zelf bleven de aandacht vragen. Het was de grote verdienste van de techni sche ploeg onder leiding van Paul Burm dat het publiek met overdonderd werd door een lichtshow die enkel funktioneel is om eventuele gebreken te camoufle ren. Ook de muziekkeuze was zeer vari- Op het einde van de openbare zitting van de gemeenteraad van 26 april jl. hield Volksunie fraktieleider Jan Caudron een verklaring, waarin medegedeeld werd dat het nieuw verkozen raadslid Annie Dierick uit Meldert door haar houding bij de verkiezing van de OCMW-raad zich zelf buiten de partij gesloten had. Zoals bekend had Mevr Dierickx toen een eigen lijst ingediend met haar echt genoot Piet Heymans als enige kandi daat. Deze laatste werd trouwens met de hulp van de meerderheid als OCMW- raadslid herkozen zodat de officiële VU- kandidaat Frans Jansegers buiten de boot viel Gezien zij geen deel meer uitmaakte van de VU-fraktie binnen de gemeenteraad, zijn haar politieke handelingen, uitspra- ke, geschriften en stemmingen voor eigen rekening, aldus Jan Caudron. De Volksunie is er alleszins niet meer ver antwoordelijk voor Annie Dierick wees er ons op dat Brussel nog geen beslissing nam (M.P.) Het staat nu vrijwel vaster komt in Aalst een pluralistische aktiegroep van opvoe ders én gehandikapten rond de proble matiek in huisvestings- en opvoedings instellingen. Nadat van ACV-zi)de reeds een initiatief genomen werd (nl. een info- avond vandaag in 't Groen Kruis, zie onze kalender), geraakte bekend dat ook bij ABVV-opvoeders interesse is voor een gezamenlijke aktiegroep. Het zou in de bedoeling liggen dat ok gehandikap ten zelf aktief kunnen meewerken. De voorlopige benaming is «Plura». Werk terrein zou niet één instituut zijn, maar de ganse Aalsterse regio Van zodra vast staat waar en wanneer de eerste kon- taktvergadering plaatsvindt, komen we hier uiteraard op terug. (PD) A. Cornand feestleider Fred De Neve, Frans Lievens, Gustaaf De Greve, Raoul Eemans, Jo Cauwel, Marcel De Block Petrus Troch en Muriël Boel Hopelijk zal deze keer deze laatste een beetje aktiever zijn en op reis gaan buiten de jaarbeurs-periode Anders zien wij het nut niet in van deze kandidatuur. Frans Wauters in oppositie Alhoewel we moeilijk in het feestkomitee van een oppositie kunnen spreken zal de vorige voorzitter, de oppositiebanken bezetten Samen met Herman Louies, Hubert De Neef Victor Steenhaut Odi- lon Mortier, Nicole Ringoir en Jean-Paul De Boitselier zal Frans Wauters mee werken waar het kan. VU kwam niet klaar Om onbegrijpelijke redenen kon de VU zijn afvaardiging niet aanduiden. Het arrondissementeel bestuur moet de kan didaturen nog onderzoeken. In elk geval wensen we de nieuwe feest leider Albert Cornand veel succes met zijn uitgedunde ploeg. Hopelijk krijgt hij van zijn twee voogdij-schepenen de no dige bevoegdheden. Hij kan het aan (R.v.d.P.) abel Berlioz. Vangelis, Bernstein. The Crusaders, Othis Redding om maar en kele namen te citeren. De poëtische tus senteksten werden gesproken door Herman Coessens en Lieve Moort- hamer. Kunstgroep Alkuone kon dit hoge peil niet alleen bereiken door de inzet van de dansers, maar vooral door de enorme inzet van Oscar Van Malder Sinds het bestaan van de groep is de artistieke lei ding in zijn handen en deed hij heel wat inspanningen om het niveau te verho gen Voor het slotnummer werd hij dan ook in de bloemetjes gezet. Na de voor stelling was het burgemeester Uytter- sprot die hem huldigde als bezieler van Alkuone Hij benadrukte de waarde van Alkuone als ambassadeur van het Vlaamse Cul turele erfgoed. Ook de nationale voorzit ter van het Verbond der Vlaamse Volks kunst benadrukte de waarde van Alku one Alhoewel het aantal toeschouwers maxi maal was. hadden de afwezigen eens te meer ongelijk. Alkuone een bewijs dat Aalst veel meer te bieden heeft dan zijn karnaval. (PVB) Een fragment uit «Koloriet». (JC) Prachtige kledij, mooie beelden, knappe belichtingen, samen goed voor het eti ket Alkuone (JC) Vervolg van blz. 1 die groep moet statutair voor één derde uit jongeren bestaan (- 35) en voor één vijfde uit vrouwen. Er waren 79 kandidaten, en daar kwa men zondag 924 CVP-ers zowat de helft van de stemgerechtigden hun keuze uit maken. Zevenenveertig kandidaten waren uit tredend, en 33 onder hen werden bij de eerste beurt verkozen. Meteen werden ook negen nieuwe leden ver kozen C. Uyttersprot, A De Gols, D. Crabbe, R. Van Malderen, P. Hen- nmck, L. Vonck, S. Van de Winkel, J. Van Landuyt en M. Heirman. (We somden de namen op in volgorde van het stemmenaantal, beginnend bij de hoogste score zo ook in de naam- lijstjes die nog volgen). Op 19 mei worden uit de resterende 38 kandida ten dan nog 14 leden gekoöpteerd. Tot dan blijft het spannend, zeker voor sommigen van de met-verkozen uittre dende leden Reddy Van Der Borght, Raoul Eemans, Jos Blommaert, Iwein De Gols, Willy Baele, Pierre De Poor ter, Alfred De Neef, Annie Van Royen, Herman De Brucker, Paula De Nijs, Hugo Van Damme, Jan Brijs, Gustaaf D'Hondt en Luc Kieckens Verkozenen per sectie De namen van de 41 verkozenen, ingedeeld per sectie voor Aalst-linkeroever: Marcel Crombeen, Emiel Hoebeeck, Albert Van Vaeren- bergh, Simonna Lievens, Paul Van Lysebeth, Octaaf Hoebeeck, Stefaan Van de Winkel. Herman De Vos en Jozef Van Landuyt; sectievoorzitter Hilaire Lievens Aalst-rechteroever: Albert Keymeulen, Edgard Saeys, Gerrit Raes. Nestor De Cock, Frans Van Geert, Maurice Heirman en Andreas Verleysen; sectievoorzitter. Henri Van Der Veken. Erembodegem: Eddy De Backer, Hubert Verfaillie, Monique Janssens, Philemon Eeck- hout, Rita Van Malderen, Patrick Hen- ninck, Greta Vanhee en Anna Bourlon; sectievoorzitter: Jean de Schaepdrij- ver. De sectie Moorsel scoordezeer hoog, allen meer dan 600 stemmenGuido Vinck. Christiane Uyttersprot, Paul Baeten, Antome Heiremans. Willy Per- daens en Frans De Valck; sectievoor zitter Alfred Van Biesen Herdersem: Antoine Muylaert, Jozef Vermoesen en Hugo Cooman, voorzitter: H Michiels. Meldert: Jos Muylaert en Daniël Crabbe; voorzitter F. Lievens. NieuwerkerkenMaria Van Vaerenbergh en Leona vonck; voorzitter Willy Baele. Baardegem: Marcel Van Den Broeck en Alfons De Gols; voorzitter Raymond Van Der Borght. Hofstade-Gij- zegemDesire De Saedeleer; voorzitter Herman Goossens. Veertig kongresafgevaardigden Vierenzestig kandidaten om Aalst op de nationale CVP-kongressen te verte genwoordigen, en bij de parlements verkiezingen aan de poll-lijsten te sleutelen. Niet onbelangrijk dus, voor al wat dat laatste betreft. Van de veer tig nieuw-verkozenen behoort een ruime meerderheid tot de ACW-strek- king. De namen op een rijtje, eerst voor Aalst-L.O.Hilaire Lievens, Elisa Bourgeois, M. Crombeen, E. Hoe beeck, Etienne Bogaert, Amand De Veylder, O, Hoebeeck en P Van Lyse beth. Voor Aalst-R.O.Jozef DeSmet, A. Keymeulen, E. Saeys, F. Van Geert, N. De Cock, M. Heirman. G, Raes en H. Van Damme. Erembodegem: J. De Saedeleer, Monique Janssens, Jean Van Den Heuvel, J. De Schaepdrijver, P Eeckhout, A. Bourlon, H. Verfaillie en G. Vanhee. Moorsel: Alfred Van Bie sen, Willy Bosteels, Isidora Carlé, Vera Van Der Borght, Jozef Van Der Borght, Reddy Van Der Borght en A. Heiremans. Herdersem Paul Stockman, Michelle Gheeraerdts-Monfils en Eddy Couckuyt Baardegem: Raymond Van Der Borght en Robert De Pauw. Mel dert JMuylaert en F. Lievens. Nieuwer kerken: M Van Vaerenbergh Hofstade- Gijzegem: H. Goossens Deze groep kongresafgevaardigden wordt enkel aangevuld met de Aalster- se CVP-parlementsleden en leden van de hogere besturen. Nieuwe voorzitter Uittredend voorzitter F. Haeck stelde deze keer zijn kandidaat niet meer. De strijd om het voorzitterschap verliep tussen senator Maurice De Kerpel (ACW-strekking) en de advokate An Bauwens (middenstand-strekking). De vrouwelijke kandidaat behoort nog tot de jongeren, en uit die hoek kreeg zij een opvallend sterke steun. Daarin speelt zeker de brief van de CVP- jongeren een rol, waarin de kiezers aangespoord werden voor An Bau wens te stemmen. Over die brief is naar verluidt wel wat te doen geweest, maar hij bleek toch geen doorslagge vende invloed te hebbenBauwens haalde 429 stemmen, De Kerpel 483. (k.n Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie JTut' Te? 053/7716294"Burplpn !feraardsberasestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 10 uur iel. uod//t>2 94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur :mrrrt^e-.fSHe'e,ssVnZ(W „Aals,erae inf°™atie. Peter Dauwe. voorzitter. Reinaertdreef 4, Aalst. Prijs abonnement jaar 1 000 fr.. 6 maanden 550 fr.. 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer 25 fr. 1 Stationsplein 8, AALST x 053/77 32 96 Restaurant open alle weekdagen en zondagmiddag. Specialiteitscampis, paling Aperitief gratis Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21 35 34 Jetsoo Slommerdonk 10, 9200 WETTEREN s 091/69 90 28 TV SBR Hifi Huishoudtoestellen. Eigen dienst na verkoop. DUS nimirnrr Em ia u«. Adsterst mfsnmtit Ik neem een abonnement Van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres PostnummerGemeente Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2